Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δλδ..? πως..?

Αν και ειμαστε εκτος θεματος.......κανε τα παρακατω.

-Ανοίγουμε το λογαριασμό μας στο PayPal

-Πατάμε Profile και, όταν ανοίξει, επιλέγουμε My Money

- Στην τελευταία επιλογή My preapproved paymentsπατάμε Update και

-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, πατάμε Set Available Funding Sources που βρίσκεται μέσα στο πινακάκι

-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, πατάμε Conversion Options που βρίσκεται δίπλα στον αριθμό της κάρτας σας και

-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, επιλέγουμε το Bill me in the currency listed on the seller's invoice αντί του Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency που έχει by default.

 

Αυτό ήταν

Πατάμε Submit και στην επόμενη καρτέλα Save και τελειώσαμε.

:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και ειμαστε εκτος θεματος.......κανε τα παρακατω.

-Ανοίγουμε το λογαριασμό μας στο PayPal

-Πατάμε Profile και, όταν ανοίξει, επιλέγουμε My Money

- Στην τελευταία επιλογή My preapproved paymentsπατάμε Update και

-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, πατάμε Set Available Funding Sources που βρίσκεται μέσα στο πινακάκι

-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, πατάμε Conversion Options που βρίσκεται δίπλα στον αριθμό της κάρτας σας και

-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, επιλέγουμε το Bill me in the currency listed on the seller's invoice αντί του Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency που έχει by default.

 

Αυτό ήταν

Πατάμε Submit και στην επόμενη καρτέλα Save και τελειώσαμε.

:)

 

εκτός θέματος αλλά ωραίος οδηγός ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειμαστε εκτος θεματος.......κανε τα παρακατω.

-Ανοίγουμε το λογαριασμό μας στο PayPal

-Πατάμε Profile και, όταν ανοίξει, επιλέγουμε My Money

- Στην τελευταία επιλογή My preapproved paymentsπατάμε Update και

-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, πατάμε Set Available Funding Sources που βρίσκεται μέσα στο πινακάκι

-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, πατάμε Conversion Options που βρίσκεται δίπλα στον αριθμό της κάρτας σας και

-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, επιλέγουμε το Bill me in the currency listed on the seller's invoice αντί του Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency που έχει by default.

 

Αυτό ήταν

Πατάμε Submit και στην επόμενη καρτέλα Save και τελειώσαμε.

:)

 

οπως λεει κι ο απο πανω, ναι μεν O.T αλλα ειναι κατι χρησιμοτατο...!!!

 

ευχαριστω..!

 

εφυγε και απο μενα η παραγγελια στο (to2c.com) vickmall (τελικα).

για να δουμε τωρα, ποτε θα ερθει...!!

Edited by ennia
Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου είναι ακόμη στο δρόμο αλλά έχω μια ερώτηση για όσους παρέλαβαν. Μου έστειλε το Βίκμαλ τις κλασικές φωτό με το πακέτο ζυγισμένο και τα αντικείμενα που έστειλαν, απλά παρατήρησα ότι το κινητό όπως φαίνεται ανοιχτό στο κουτί του δεν έχει τις ζελατίνες προστασίας όπως φαίνεται πχ εδώ (στο 1:10 και έπειτα). Αυτά που λάβατε την είχαν; Ελπίζω να μην στέλνουν πχ δέυτερα κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Με το που παραλάβεις, τράβα βίντεο όλη τη διαδικασία ανοίγματος του δέματος κ τη πρώτη λειτουργία του κινητού για κάνα λεπτό. Όλα διεξοδικά.

Μόνο έτσι αποδεικνύεται, ότι δεν έγινε κάτι λάθος από μέρους σου

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος, που το έχει ήδη το κινητό, γνωρίζει να με πληροφορήσει θα το εκτιμούσα.

 

Θέλω να χρησιμοποιήσω το κινητό με διπλή sim. Συγκεκριμένα έχω μία κάρτα φοιτητικό F2G, την οποία θέλω να χρησιμοποιώ για να καλώ και για να μπαίνω ίντερνετ, και μία ακόμα κάρτα F2G, στην οποία θέλω απλά να δέχομαι κλήσεις.

Μπορώ να υλοποιήσω αυτόν τον συνδυασμό με το zenfone 5 απροβλημάτιστα και με ποιον τρόπο (δηλ. σε ποια θέση θα μπει κάθε κάρτα);

 

Επίσης, χρόνια τώρα προσπαθώ να πείσω φίλο φανατικό του iPhone να έρθει προς android μεριά. Εχτές με ειδοποίησε ότι τα έπαιξε το κινητό του και ενδιαφέρεται να δοκιμάσει κάτι καινούργιο. Πιστεύετε ότι το zenfone 5 στέκει αξιοπρεπώς δίπλα στο iphone 5s (από επιδόσεις), που είχε μέχρι σήμερα, για να του το προτείνω ή θα απογοητευτεί από την εμπειρία και θα τρώω δούλεμα για τα επόμενα χρόνια;

Edited by karatzes
Link to comment
Share on other sites

Σε βαριά παιχνίδια όπως most wanted και gta πως τα πάει;

 

Δεν καταλαβαίνω Χριστό από αυτά που λέει ο παρουσιαστής, αλλά το μηχανάκι φαίνεται να πετάει....

Link to comment
Share on other sites

Σε βαριά παιχνίδια όπως most wanted και gta πως τα πάει;

 

Δες το

, Γενικά καλούτσικα τα πάει αλλά στο GTA, τουλάχιστον στο βίντεο, δεν φορτώνει.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να χρησιμοποιήσω το κινητό με διπλή sim. Συγκεκριμένα έχω μία κάρτα φοιτητικό F2G, την οποία θέλω να χρησιμοποιώ για να καλώ και για να μπαίνω ίντερνετ, και μία ακόμα κάρτα F2G, στην οποία θέλω απλά να δέχομαι κλήσεις.

Μπορώ να υλοποιήσω αυτόν τον συνδυασμό με το zenfone 5 απροβλημάτιστα και με ποιον τρόπο (δηλ. σε ποια θέση θα μπει κάθε κάρτα);

 

Παρακαλώ να κάποιος έχει έμπρακτη γνώση για τα παραπάνω ας με ενημερώσει. Επείγομαι να αποφασίσω και να παραγγείλω μέσα στην εβδομάδα. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Honor 3c.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να κάποιος έχει έμπρακτη γνώση για τα παραπάνω ας με ενημερώσει. Επείγομαι να αποφασίσω και να παραγγείλω μέσα στην εβδομάδα. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Honor 3c.

Είναι αυτονόητο αυτό βρε φίλε.. Γιαυτό παίρνεις δικαρτο.

 

Ιν αδερ νιους, το ρουτ υπάρχει και για την τελευταία έκδοση.

https://www.dropbox.com/s/g16art496c8m7ol/zenfone%20root.apk

 

Απλά αφού κάνετε εγκατάσταση, πριν το τρέξετε, κλείνετε δεδομένα και wifi.

Πατάτε chainfire super su.

Βγάζει το ντεμο.

Το κλείνετε και κάνετε επανεκκίνηση. Μόλις ανοίξει περιμένετε ένα λεπτακι(να γίνει εγκατάσταση στο υπόβαθρο) κ είστε κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτονόητο αυτό βρε φίλε.. Γιαυτό παίρνεις δικαρτο.

 

Να' σαι καλά φίλε. Απλά αυτονόητο είναι κάτι που το γνωρίζεις καλά και το έχεις δει με τα μάτια σου. Το τι έχω διαβάσει τριγύρω τις τελευταίες εβδομάδες που ψάχνομαι, δεν περιγράφεται.

Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μια ερωτηση ειδα στο http://www.to2c.com οτι χρεωνει για να βαλει καποια rom και για να βγαλει τα διαφορα κινεζοπρογραμματα οταν τους ρωτησα αν εχει Ελληνικα η Original Rom μου ειπαν οτι δεν το γνωριζουν αυτο... λιγο παραξενο δεν ειναι? Το εχει αγορασει κανεις απο αυτο το μαγαζι?

PC : AMD FX-6300, SSD EVO 850 250GB, VGA HD7790 OC 1GB

Mobile :Xiaomi Note 4X 3GB/16GB 8Core 2,00Ghz

Tablet: κενο....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις από πουθενά αλλού που θα σου τα πούνε καλύτερα;

 

καλησπερα ο λογος ειναι οτι μετα απο ερευνα που εκανα ειναι το πιο φτηνο και απο τα αξιοπιστα οπως λενε κινεζο-μαγαζια

PC : AMD FX-6300, SSD EVO 850 250GB, VGA HD7790 OC 1GB

Mobile :Xiaomi Note 4X 3GB/16GB 8Core 2,00Ghz

Tablet: κενο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος του Samsyng S Duos του μονοπύρηνου και μετά από 1,5χρόνο όπως φαντάζεστε μου έχει σπάσει τα νεύρα με τα κολληματά του κτλ και θέλω να αλλάξω κινητό. Μετά από ψάξιμο και αποφασισμένος να μην ξαναδώσω κερατιάτικα στη Samsung (230e το Duos!!!) αρχικά είχα καταλήξει στο THL W200s και οριστικά και αμετάκλητα:p κατέληξα στο zenfone 5 Z2580 2g RAM. Επειδή δεν έχω εμπειρία με κινεζομάγαζα, αλλά μόνο απο e-bay, λέω να το πάρω απο κει αφού είναι πιο εγγύηση και οι τιμές είναι πάνω κάτω οι ίδιες. Τι γνώμη έχετε; Βρήκα αυτό http://www.ebay.com/itm/ASUS-Zenfone-5-Intel-Z2580-Dual-core-2G-16G-5-0Inch-Smartphone-Multi-language-/121375379594?pt=Cell_Phones&var=&hash=item1c4289508a και έστειλα μήμυμα στον κινέζο πωλητη σχετικά με εγγύηση rom κτλ και μου απάντησε τα εξής:

Thanks for your inquiry.

1.We supply 1-year Manufacturer Warranty (Excluding contrived damage or misusage). In one year after buying, if there is some problem of the phone, you need to send it back to China and we can repair it for free. And we will send phone to you for free after repair.

 

But if the phone needs to replace some accessories (which is caused by contrived damage or misusage, not the problem of quality), we have to buy them from the manufacture, so I'm sorry that you need to pay for the replacement part and we will repair it for you.

 

Besides, our company does not take free repair if customer disassembles, fix, re-equip by your own or repair the item in other working service sites.

 

2.I'm sorry that you need to send the item back to China,we have no after-service center in Greece.

 

3.As the data from suppier: CPU: Intel Z2580 Dual core 2.0GHz. pls don't worry.

 

4.If you don't need us to root the phone, this phone only have English and Chinese languages . Is that OK for you? pls note us that after payment.It's very important.

 

5.It comes wirh Play Store the official Google Play.

 

If any other questions,pls feel free to contact us.

 

Best regards

Eline

 

- eurostockbuy

Το θέμα είναι ότι χωρίς root έχει Play Store αλλά εχει μόνο Αγγλικά και Κινέζικα. Για Ελληνικά μόνο με root. Πως είναι δυνατόν να βγάζει μόνο 2 γλώσσες μαμίσιο; Λέτε αν το πάρω να του πω να το ρουτάρει και να βάλει ελληνικά ή να το αφήσω με αγγλικά να μην έχω πρόβλημα; Απλά είμαι άσχετος με ροοταρισμα κτλ και φοβάμαι μην έχω προβλήματα. Επίσης αν το πάρω αρουτάριστο λέτε από το site της ASUS να κατεβάσω άλλη ρομ με ελληνικά; Όποιος μπορεί να απαντήσει! Συγνώμη για το μέγεθος του κειμένου. Ευχαριστώ.

Edited by thodoris106
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν μπορώ να κατλήξω με τίποτα.

Ανάμεσα στο asus και το lenovo vibe x s 960 τι προτιμάται;

Το μονο που με χαλάει το λενοβο είναι ότι δεν ειναι δύκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Δε παίρνει κ σδ αλλιώς λενοβο(ειν κ πιο ακριβό)

 

αυτό με την Sd δεν το χα προσέξει. Το βρήκα ενός μήνα μεταχειρισμένο 180ε οπότε πάνω κάτω στα ίδια χρήματα είναι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...