Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@aplostra η κάμερα είναι καλή; Ρωτώ γιατί βλέπω διάφορα στο διαδίκτυο και δεν βγάζω ασφαλή συμπεράσματα.

 

Δεν έχω βγάλει πολλές φώτο αλλά πάρε δυο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βρηκα αυτο και ειμαι 1 βημα πριν απο την παραγγελια

 

http://www.antelife.com/asus-zenfone-5-intel-z2580-dual-core-2-0ghz-2gb-16gb-android-4-3-5-0-inch-corning-gorilla-glass-3-ogs-screen-smartphone-white.html

 

νομιχω αυτο λεει ο απλωστρας

ζ2580

 

αν μου πεις πως με τις ρομ θα ειμαι ΟΚ

απλη χρηση κανω (τζιμεηλ....μπετ 365 και διαφορες ******ες εφαρμογες ετσι για πλακα)

 

θα το χτυπησω αμεσα

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βγάλει πολλές φώτο αλλά πάρε δυο

Παρε κι άλλες πρόχειρες.

Αυτό που τα σπάει πραγματικά είναι οι νυχτερινές του, μιλάμε δε κοντράρει κανένα που έχω δει

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτο και ειμαι 1 βημα πριν απο την παραγγελια

 

http://www.antelife.com/asus-zenfone-5-intel-z2580-dual-core-2-0ghz-2gb-16gb-android-4-3-5-0-inch-corning-gorilla-glass-3-ogs-screen-smartphone-white.html

 

νομιχω αυτο λεει ο απλωστρας

ζ2580

 

αν μου πεις πως με τις ρομ θα ειμαι ΟΚ

απλη χρηση κανω (τζιμεηλ....μπετ 365 και διαφορες ******ες εφαρμογες ετσι για πλακα)

 

θα το χτυπησω αμεσα

Αυτό έχω ναι.

Παρτο κ κινέζικα να έχει θα το φτιάξουμε ελληνικό με πλει κλπ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βγάλει πολλές φώτο αλλά πάρε δυο

 

ασχετα με τις φωτο η harley ολα τα λεφτα!

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω ναι.

Παρτο κ κινέζικα να έχει θα το φτιάξουμε ελληνικό με πλει κλπ

 

Και αγγλικα οκ ειμαι

Φτανει να μην ειμαι συνεχεια στην τσιτα

Για καποιο λογο απο οσα εχω διαβασει εδω

Τα μτκ δε τα γουσταρω

Ειναι και σε καλη τιμη

 

Λεω να το χτυπησω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Και αγγλικα οκ ειμαι

Φτανει να μην ειμαι συνεχεια στην τσιτα

Για καποιο λογο απο οσα εχω διαβασει εδω

Τα μτκ δε τα γουσταρω

Ειναι και σε καλη τιμη

 

Λεω να το χτυπησω

 

Είναι πλήρως ελληνική η έκδοση.

Επίσης εγώ όπως το πήρα, πέρα από κλασσικές ρυθμίσεις(ώρα κλπ) δεν έχω πειράξει τπτ.

Άσε γλύτωσα τον καρκίνο με τα κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορετικές επιλογές της φωτογραφικής.

 

Φίλε άσε έπρεπε να γίνεις πωλητής!!! με έχεις ψήσει και εμένα πάρα πολύ να το πάρω!!!!

Βασικά να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου, στο κινητό έβαλες εσύ την rom ή απλά είχε και Ελληνικά μέσα?

Βασικά είμαι άσχετος με root, περάσμα rom κλπ και θα ήθελα να ήξερα πόσο ευκολο είναι να έχω Ελληνικά στο κινητό...δεν με νοιάζει να έχω την καλύτερη δυνατή rom απλά να είναι λειτουργική και με Ελληνικα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων που μας βοηθάς για το συγκεκριμένο κινητό!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε άσε έπρεπε να γίνεις πωλητής!!! με έχεις ψήσει και εμένα πάρα πολύ να το πάρω!!!!

Βασικά να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου, στο κινητό έβαλες εσύ την rom ή απλά είχε και Ελληνικά μέσα?

Βασικά είμαι άσχετος με root, περάσμα rom κλπ και θα ήθελα να ήξερα πόσο ευκολο είναι να έχω Ελληνικά στο κινητό...δεν με νοιάζει να έχω την καλύτερη δυνατή rom απλά να είναι λειτουργική και με Ελληνικα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων που μας βοηθάς για το συγκεκριμένο κινητό!!

 

Ακόμα και η κινεζική έχει πλήρη ελληνικά, απλά δεν έχει play αλλά κάτι κινεζικές ******τσες.

Το να βάλεις την επίσημη(από άσους) διεθνή έκδοση, είναι υπόθεση 30".

Ρουτ είχε στις παλιότερες εκδόσεις, στην 625 που υπάρχει τώρα, δεν έχουν βγάλει.

Βέβαια είχα διαβάσει πώς η ίδια η άσους θα βγάλει επίσημο ρουτ(έχει ανεβασμένο και τον πυρήνα στη σελίδα).

Αν θες ρουτ, απλά δε θα περάσεις την τελευταία έκδοση, αλλά 2 εκδόσεις πριν.

Έως τώρα, δεν είχα κάποιο πρόβλημα σταθερότητας, κολληματων κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και η κινεζική έχει πλήρη ελληνικά, απλά δεν έχει play αλλά κάτι κινεζικές ******τσες.

Το να βάλεις την επίσημη(από άσους) διεθνή έκδοση, είναι υπόθεση 30".

Ρουτ είχε στις παλιότερες εκδόσεις, στην 625 που υπάρχει τώρα, δεν έχουν βγάλει.

Βέβαια είχα διαβάσει πώς η ίδια η άσους θα βγάλει επίσημο ρουτ(έχει ανεβασμένο και τον πυρήνα στη σελίδα).

Αν θες ρουτ, απλά δε θα περάσεις την τελευταία έκδοση, αλλά 2 εκδόσεις πριν.

Έως τώρα, δεν είχα κάποιο πρόβλημα σταθερότητας, κολληματων κλπ.

 

Με κάλυψες απόλυτα!!! Παώ για αγορά!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

παρε το ναι,απλα ηθελα αν το πηρε καποιος απο 1949,σαν παραλαβει,να κανει ενα μπακ απ τη κινεζα ρομ και να την ανεβασει.

Να υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

@aplostra

Την αλλαγή ρομ την έκανες από εδώ; Οδηγίες για φλασάρισμα πήρες από την ίδια σελίδα;

 

Επίσης εγώ ζαχαρώνω αυτήν την έκδοση και στα screenshots δεν φαίνεται να έχει κινέζικα, ενώ δείχνει να έχει κανονικά playstore. Αυτό φλάσαρες όταν το άλλαξες; Αν το στέλνουν πλέον έτσι είναι καλό deal.

Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

Ναι από τη σελίδα της άσους, απλά από κινέζικο σε ευρωπαϊκό θέλει μια μετονομασία.

Γνώμη μου, δώσε 20$ παραπάνω κ πάρε το διλιτρο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ bro. Αν έχεις πρόχειρο το link με τη διαδικασία αλλαγής ρίξ'το. Αν και μάλλον με universal το βλέπω να το στέλνει το Vickmall έτσι κι αλλιώς.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ bro. Αν έχεις πρόχειρο το link με τη διαδικασία αλλαγής ρίξ'το. Αν και μάλλον με universal το βλέπω να το στέλνει το Vickmall έτσι κι αλλιώς.

 

Απλά, κατεβάζεις την ίδια κινεζική (cn) k διεθνή έκδοση(ww) αποσυμπιέζεις κ κάνεις μετονομασία την διεθνή σε κινεζική.αντιγραφεις το αρχείο στην εσωτερική μνήμη.

Κάνεις επανεκκίνηση, βλέπει το αρχείο πατάς για εγκατάσταση και στην επανεκκίνηση είσαι διεθνής, με play και ολα.

Απλά μετά δε δουλεύει το οτα.

Κάνεις ενημέρωση όμως κανονικά με ww έκδοση πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Απλά, κατεβάζεις την ίδια κινεζική (cn) k διεθνή έκδοση(ww) αποσυμπιέζεις κ κάνεις μετονομασία την διεθνή σε κινεζική.αντιγραφεις το αρχείο στην εσωτερική μνήμη.

Κάνεις επανεκκίνηση, βλέπει το αρχείο πατάς για εγκατάσταση και στην επανεκκίνηση είσαι διεθνής, με play και ολα.

Απλά μετά δε δουλεύει το οτα.

Κάνεις ενημέρωση όμως κανονικά με ww έκδοση πλέον.

το link με την rom που βρίσκεται; Κατεβαίνει με το PC Link software utility που έχει στο site;

Link to comment
Share on other sites

Eχω πάρει κινητό και ταμπλετ από το antelife, συνήθεις χρόνοι... Το κινητό (w100s) είχε γνωστό θέμα με ένδειξη μπαταρίας και παρόλα αυτά μου έστειλαν κι άλλη μπαταρία δωρεάν... Θα αγόραζα πάλι απο το ίδιο... Εν αντιθέσει με το geekbuying που λόγω φόρτου λογικά έκανε μια βδομάδα να στείλει το powerbank της Xiaomi (όχι πως καίγομαι κιόλας... Αρκεί να φτάσει πριν τον Αύγουστο) Edited by Blacksuede
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...