Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απενεργοποιησε το official youtube της συσκευης.

Διεγραψε οτι youtube vanced και ytmusic εχεις και επισης microg.

Μετα εγκατεστησε την παρακατω εφαρμογη θα μπουν ολα οσα θες .

Για να εχεις καλυτερη διαχειριση μπαταριας θα βαλεις " μονο το microg σε αδρανεια"

Link ---->>> https://mega.nz/file/CVBW0ZxR#tuSnYt8m2Eq-zKhURMl7aT7HQ-G111Rr7ZZnf2aY1OE

 

Τι να πω.. να είσαι καλά που υπάρχεις στο forum..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Το έκανα. Άλλαξα μόνο csc κράτησα volume down και power και σε 1 δευτερόλεπτο εκανε επανεκκίνηση κ τελείωσε. Πρέπει να κανω κατι αλλο τωρα;

Μπορώ να σβήσω τωρα το google dialer ως εφαρμογη η χρειαζεται; Επίσης δε θα έπρεπε να βλέπω και το samsung pay η πρέπει αντι για το ilo να έβαζα αλλο;

Οχι δεν χρειαζεσαι να κανεις κατι αλλο.

Για να βρουμε CSC να τα υποστηριζει ολα πρεπει να τα παρουμε σβαρνα με την σειρα:D

 

Τι να πω.. να είσαι καλά που υπάρχεις στο forum..

Thanks φιλαρακι.

Link to comment
Share on other sites

Με κωδικο "INS" δουλευει Ηχογραφηση , Σπαμ,Volte και Samsung Pay.

Το Pay κατεβασμα απο Galaxy Store.

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα φορουμιτες !

Τι δουλευει:

 

"ΝΑΙ" -Διπλο πατημα του power για ανοιγμα καμερας.

"ΝΑΙ" - Οξυμετρο.

"ΝΑΙ" - VoLte.

"ΝΑΙ" -Samsoung Pay (Κατεβασμα απο Galaxy Store).

"ΝΑΙ" -Ηχογραφηση κλησεων.

"ΟΧΙ" Ελεγχος σπαμ(αχρειαστο).

 

Κωδικος: XXV

:thanks:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα φορουμιτες !

Τι δουλευει:

 

"ΝΑΙ" -Διπλο πατημα του power για ανοιγμα καμερας.

"ΝΑΙ" - Οξυμετρο.

"ΝΑΙ" - VoLte.

"ΝΑΙ" -Samsoung Pay (Κατεβασμα απο Galaxy Store).

"ΝΑΙ" -Ηχογραφηση κλησεων.

"ΟΧΙ" Ελεγχος σπαμ(αχρειαστο).

 

Κωδικος: XXV

:thanks:

Καλημέρα s_wind. Καταρχάς σε ευχαριστώ για το credit. Κατά δεύτερον οταν βρήκα τον οδηγό ήθελα απλά να βάλω το Samsung pay, δεν υπολόγιζα με τα διαφορετικα CSC ότι θα ξεκλείδωναμε τόσες λειτουργίες! Ελπίζω να μην μας το κλειδώσουν σύντομα.

 

Edit:Αν θες πέρασε το και στο νήμα αλλαγή csc να ενημερωθούν οι χρήστες.

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το Vietnam ειχε 3εις επιλογές. Διάλεξα την πρώτη απο τις τρεις και κατέβηκε το samsung pay.

Δεν υποστηρίζει όμως η revolut Βιετνάμ.

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια να έxεται φόρουμίτες.

Με τα ξένα CSC έχω πρόβλημα στο download μεσο torrent Πολύ χαμηλή ταχύτητα .Μετά από καμιά 25αρια δοκιμές μόλις το γύρναγα σε EUR επανερχόταν.

Για κάποιον που δεν το παρατηρει έχει καλώς.

Για κάποιον που ενοχλεί θα κάνει το εξής:

Βγάζει την ΣΙΜ

1) Πρέπει να επανέλθει σε EUR/EUR/EUR.(Ελληνικα ολα)

2) Μετα βαζει αυτό που θελει πχ.Ινδικο csc να παρει τα καλά που έχει πχ (ηχογραφηση) κτλ.Θα γινει INS/INS/INS( ολα Ινδια).

3) Τωρα εαν θα βαλουμε την ελληνικη σιμ θα γινει INS/EUR/INS.

Eτσι λοιπον Το πρωτο INS που βλεπουμε Ειναι τα CSC το δευτερο η σιμ δικτυου που βαλαμε και εδω ερχεται το λαθος το τριτο INS ειναι οι ρυθμισεις δικτυου για την σιμ που δεν ταιριαζουν δεν ειναι ινδικη ειναι ελληνικη και εχεις κακο DOWNLOAD. Για να διορθωθει θα πρεπει να παμε στο google dialer να βρουμε EUR και να φλασαρουμε το only network code2.(τριτη επιλογη)

Ειστε κομπλε.

 

Θα γινει ετσι οπως παρακατω.

135391288_3715539965173246_3130012219803827938_o.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeFCfvwhOP_nQZMA47XwmJkEEByAq_ggJE4QHICr-CAkTpdk_BfT8yiscq2_ekzwhevLGrEhqx4Y7lke7isfQ8Qu&_nc_ohc=7JHg6c2cHeMAX9aQcte&_nc_oc=AQmUcmqRyij3bTNqZ5Vp2siX4ugiDoSMAqSaGiP7HBzV12D1D8c9H7iNq4AvpjBoLjQ&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&tp=14&oh=54100bc5d08d2770f0d9353dca6eb17d&oe=60154626

 

Δηλαδη το πρωτο INSινδικα CSC πηρα τα πλεονεκτηματα του το τριτο EUR ρυθμισεις ελληνικου δικτυου και το μεσαιο αφου βαλω ελληνικο σιμ ειμαι κομπλε μια και συνεργαζεται με το τριτο EUR

Ολη την διαδικασια θα την κανετε χωρις σιμ θα την βαλετε στο τελος και μονο οχι ενδιαμεσα.

Οι οδηγιες στο xda ειναι ολες λαθος μη τις κανετε απο κει και διαβαστε μονο τις παραπανω.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τότε που έβαλα την τελευταία αναβάθμιση μου το έχει κάνει 3 φορές έως τώρα, το συγκεκριμένο τρεμόπεσμα στην οθόνη, το οποίο φεύγει με επανεκκίνηση.

Έχει τύχει και σε κανέναν άλλο?

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τότε που έβαλα την τελευταία αναβάθμιση μου το έχει κάνει 3 φορές έως τώρα, το συγκεκριμένο τρεμόπεσμα στην οθόνη, το οποίο φεύγει με επανεκκίνηση.

Έχει τύχει και σε κανέναν άλλο?

 

Πιο πολύ για hardware πρόβλημα μου φαίνεται...

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S9 -S9+ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2021 .

Εαν κανετε αλλαγη τα CSC σε Γερμανικα (Κωδικος DBT) θα εχεται ενημερωση γεναρη αμεσα.

Περιεχει σεκουριτι πατς και καινουριο κερνελ.

 

135757947_3720258091368100_547818841451230436_o.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeGoF11d6BMgSt8IgLGD8Oo0A4HQ2AX4h5MDgdDYBfiHk2QgS7-UxZmXid7ppDeEwlEay-JCpapwi9LPxJjoFkf-&_nc_ohc=3TEmbYCbwjkAX-TNgJc&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&tp=14&oh=85d05cfe01277d09b97d81f781b60322&oe=60173269

 

135519922_3720258364701406_4426821320908475201_o.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeEhMy9KMjTDWdM4rAwkxAN9Hb4H0UeKhqIdvgfRR4qGovhnL6lXU1MwQFz2TiPkligpxKdin0Ma0-Ecy3J-05t1&_nc_ohc=0HEWPe4BuA4AX8rVai0&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&tp=14&oh=3ded74e0e43cfc297515d7ac00a3d3f4&oe=601A2BA0

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

""Περαιτερω ενημερωση για τις Αλλαγες CSC"".

 

Τελικα η αλλαγη CSC γινεται και με την καρτα σιμ μεσα δεν χρειαζεται να βγει.

 

Κατεβαζεις οπως πριν τον google dialer βαζεις τον κωδικο *#*#27262826#*#* διαλεγεις τα csc που θες και μολις παει να σβησει κρατας πατημενα και τα τρια κουμπια ταυτοχρονα ( power , volume down , bixby ) δεν τα αφηνεις περιμενεις μεχρι να σε βαλει σε download mode τοτε τα αφηνεις και πατας μονο το volume down .

 

Μολις σε βαλει στην κεντρικη οθονη θα αναγνωρισει την σιμ και θα ζητησει reboot. Ολα κομπλε.Αλλαξτε οσα csc θελετε.

Για galaxy s9-s9+

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα φορουμιτες !

Τι δουλευει:

 

"ΝΑΙ" -Διπλο πατημα του power για ανοιγμα καμερας.

"ΝΑΙ" - Οξυμετρο.

"ΝΑΙ" - VoLte.

"ΝΑΙ" -Samsoung Pay (Κατεβασμα απο Galaxy Store).

"ΝΑΙ" -Ηχογραφηση κλησεων.

"ΟΧΙ" Ελεγχος σπαμ(αχρειαστο).

 

Κωδικος: XXV

:thanks:

 

Με csc ins τα έχει όλα τα παραπάνω, ακόμα και τον ελεγχο σπαμ από την Hiya. Μόλις το δοκίμασα σε S9, με Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι βεβαια ειναι κομπλε εκτος απο το διπλο πατημα του power να ανοιγει η καμερα που δεν το εχει. Επειδη τα εψαξα ολα το πληρες ειναι το THL (Ταιλανδη).Δεν του λειπει απολυτως τιποτα.

Επισης δεν χρειαζεται να βγαλει καποιος την Σιμ γινεται με αυτη μεσα οπως εγραψα παραπανω.Για να μη ταλαιπωρειτε καποιος με το να την βγαζει συνεχεια και ψαχνει διαφορα CSC. Εγω εψαξα ολα τα ευρωπαικα και ασιατικα . Τα ευρωπαικα ειναι ελλιπη αλλα εχουν μονο μια εχτρα λειτουργια παραπανω λεγεται "μερη" που σου δειχνει σε πια μερη πηγες στους χαρτες. Το βρισκεις εαν βαλεις γερμανικα csc (DBT)

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ναι βεβαια ειναι κομπλε εκτος απο το διπλο πατημα του power να ανοιγει η καμερα που δεν το εχει. Επειδη τα εψαξα ολα το πληρες ειναι το THL (Ταιλανδη).Δεν του λειπει απολυτως τιποτα.

Επισης δεν χρειαζεται να βγαλει καποιος την Σιμ γινεται με αυτη μεσα οπως εγραψα παραπανω.Για να μη ταλαιπωρειτε καποιος με το να την βγαζει συνεχεια και ψαχνει διαφορα CSC. Εγω εψαξα ολα τα ευρωπαικα και ασιατικα . Τα ευρωπαικα ειναι ελλιπη αλλα εχουν μονο μια εχτρα λειτουργια παραπανω λεγεται "μερη" που σου δειχνει σε πια μερη πηγες στους χαρτες. Το βρισκεις εαν βαλεις γερμανικα csc (DBT)

 

Στο δικό μου S9 με ins έχει και το διπλό πάτημα για καμερα...

Link to comment
Share on other sites

Καλα πως εγινε αυτο , οσες φορες εβαλα ins δεν ειχε καν την λειτουργια γρηγορη εκκινηση στο μενου της καμερας .

Τελος παντων εγω με THL ειμαι κομπλε τα εχει ολα.

Link to comment
Share on other sites

@ s_wind

σε galaxy a8 γινετε?

 

""Περαιτερω ενημερωση για τις Αλλαγες CSC"".

 

Τελικα η αλλαγη CSC γινεται και με την καρτα σιμ μεσα δεν χρειαζεται να βγει.

 

Κατεβαζεις οπως πριν τον google dialer βαζεις τον κωδικο *#*#27262826#*#* διαλεγεις τα csc που θες και μολις παει να σβησει κρατας πατημενα και τα τρια κουμπια ταυτοχρονα ( power , volume down , bixby ) δεν τα αφηνεις περιμενεις μεχρι να σε βαλει σε download mode τοτε τα αφηνεις και πατας μονο το volume down .

 

Μολις σε βαλει στην κεντρικη οθονη θα αναγνωρισει την σιμ και θα ζητησει reboot. Ολα κομπλε.Αλλαξτε οσα csc θελετε.

Για galaxy s9-s9+

Edited by tsiou55
Link to comment
Share on other sites

Δεν χανεις να δοκιμασεις .Κατεβασε τον google dialer και βαλε τον κωδικο να δεις εαν ξεκλειδωνει το μενου με τα CSC .Εαν δεις οτι το κανει για ασφαλεια βγαλε την καρτα sim γιατι δεν ξερω εαν το δεχεται με την καρτα μεσα οπως στο S9. Εαν λοιπον δουλευει προσεχε πρεπει να ξερεις τα κουμπια που η συσκευη μπαινει σε downliad mode ωστε να μην φας hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Καλα πως εγινε αυτο , οσες φορες εβαλα ins δεν ειχε καν την λειτουργια γρηγορη εκκινηση στο μενου της καμερας .

Τελος παντων εγω με THL ειμαι κομπλε τα εχει ολα.

 

.... αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν έχει την υπηρεσία της Hiya για την αναγνώριση καλουντος. Μου την έβγαλε μια φορά και από τότε εδω κ 2 μέρες τίποτε...

Link to comment
Share on other sites

.... αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν έχει την υπηρεσία της Hiya για την αναγνώριση καλουντος. Μου την έβγαλε μια φορά και από τότε εδω κ 2 μέρες τίποτε...
Αν λες για την THL την έχω 2 μήνες περίπου και η επιλογή για τη Hiya υπάρχει.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το hiya είναι τόσο σημαντικό;
Caller id είναι, σαν το truecaller για παράδειγμα, απλά integrated στην εφαρμογή της samsung. Υπάρχει και σαν ξεχωριστή εφαρμογή στο play store - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.webascender.callerid

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. S9 ενός φίλου έχει πρόβλημα με πράσινη οθόνη. Όταν το λειτουργεί λίγη ώρα πρασινίζει η οθόνη και δεν βλέπεις τίποτα!

Υπάρχει λύση; είναι πρόβλημα αναβάθμισης;

 

Είναι όπως το βίντεο παρακάτω

 

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...