Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πειραιώς?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Google pay δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα για χρήση με ελληνικές κάρτες.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Η πειραιώς ακόμα δεν έχει βγάλει την NFC της εφαρμογή.

μέσω Curve μπορείς να εχεια οποία ελληνική κάρτα θέλεις στο Google pay

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Παρότι δεν έχω κανένα θέμα με το κινητό έχω αρχίσει και σκέφτομαι να το αλλάξω

έχω κολλήσει όμως και δεν θέλω exynos. Το κινητό θα παραμείνει στην οικογένεια.

Γενικά υπάρχουν στο σπίτι όλες οι συσκευές εκτός της πρώτης που είχα αγοράσει και

άλλης μια που μου την έκλεψαν.

Πως μπορώ να προμηθευτώ κάποιο μοντέλο με Snapdragon επεξεργαστή

γιατί αν δεν μπορώ αναγκαστικά θα αλλάξω μάρκα.

Ευχαριστώ πολύ

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Παρότι δεν έχω κανένα θέμα με το κινητό έχω αρχίσει και σκέφτομαι να το αλλάξω

έχω κολλήσει όμως και δεν θέλω exynos. Το κινητό θα παραμείνει στην οικογένεια.

Γενικά υπάρχουν στο σπίτι όλες οι συσκευές εκτός της πρώτης που είχα αγοράσει και

άλλης μια που μου την έκλεψαν.

Πως μπορώ να προμηθευτώ κάποιο μοντέλο με Snapdragon επεξεργαστή

γιατί αν δεν μπορώ αναγκαστικά θα αλλάξω μάρκα.

Ευχαριστώ πολύ

Αμα θες snap με ελληνικη εγγυηση παρε αυτο ειναι σχετικα φθηνο---->>> https://www.skroutz.gr/s/23153362/Samsung-Galaxy-S10-Lite-8GB-128GB-Prism-Black.html?from=sku_color_variations

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια χώρα που να ανήκει στην Ευρώπη και να έχει επεξεργαστή snapdragon?

Και λέω να είναι από Ευρώπη για να μην χάσεις την 2 ετη εγγύηση από Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο και την διάθεση να βοηθήσετε @s_wind & @adais.

Δεν θέλω κάποιο υποβαθμισμένο μοντέλο αλλά κάποιο από τα κορυφαία.

Δεν είναι κάτι βιαστικό οπότε θα το ψάξω.

Το Sony Xperia 1II μου κέντρισε το ενδιαφέρον αν και δεν της έχω μεγάλη εμπιστοσύνη ως εταιρία.

Ίσως ήρθε η ώρα να κάνω ένα διάλειμμα από την Samsung.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την κατά πάσα πιθανότητα ανόητη ερώτηση αλλά θυμάμαι πως μερικές φορές παλαιότερα χρησιμοποιουσα έναν τρόπο διαμοιρασμού της οθόνης με δύο εφαρμογές αλλά τόση ώρα αδυνατώ να το ξανακάνω. Ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω πουθενά. Τι στο καλό, εξαφανίστηκε;
Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την κατά πάσα πιθανότητα ανόητη ερώτηση αλλά θυμάμαι πως μερικές φορές παλαιότερα χρησιμοποιουσα έναν τρόπο διαμοιρασμού της οθόνης με δύο εφαρμογές αλλά τόση ώρα αδυνατώ να το ξανακάνω. Ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω πουθενά. Τι στο καλό, εξαφανίστηκε;

 

Πατας να δεις ολες τις εφαρμογες που τρεχουνε ....απο την αρχικη οθονη...σε εμενα με gestures η αριστερη παυλα...πανω στο εικονιδιο πατας παρατεταμενα . Προβολη διαχωρισμενης οθονης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ madness. Το τακτοποιήσα, όπως και την εγκατάσταση του Good Lock.
Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους φιλους του νηματος μετα απο 2 χρονια και 4 μηνες περιπου αποφασισα λογο καποιων προβληματων που δημιουργηθηκαν και παραλληλα των προσφορων που ετρεχαν μεχρι πριν λιγες ημερες να αντικαταστησω το s9 plus μου με κατι νεοτερο με κατι νεο....η αληθεια ειναι οτι δεν σκοπευα να την κανω τωρα την αντικατασταση μιας και το s9 plus μου ηταν σκυλι μεχρι το τελος ιουλιου περιπου..απο εκει και μετα ξεκινησαν τα προβληματα οπως ειπα και πιο πανω(η μπαταρια οταν εφτανε στο 5% εσβηνε....η θυρα φορτισης καποιες φορες δεν επιανε με την πρωτη ουτε με την δευτερη φορα για να ξεκινησει η φορτιση...καποιες φορες μου εβγαζε ενα κιτρινο μεγαλο θαυμαστικο οταν ηταν κλειστο το τηλεφωνο ενω φορτιζε αλλα εκει που πηρα την αποφαση να το δωσω για ανταλλαγη-ανακυκλωση ηταν οταν το ακουστικο του τηλεφωνου μπουκωσε..δεν ακουγα τον συνομιλητη τον ακουγα σαν να ηταν μεσα σε τουνελ..δυναμωσα την ενταση δυναμωσα τα παντα τιποτα πραγματικα το καθαρισα με οδοντοβουρτσα...παλι τιποτα εβαλα εφαρμογες που βρηκα απο το play store που βγαζουν ηχους για να ξεμπουκωνουν το ακουστικο η να διωχνουν υγρασια αλλα τιποτα...πιστευα οτι ισως εφταιγε το update ιουλιου και οτι θα το εφτιαχναν με το update αυγουστου αλλα τζιφος..ενημερωθηκε αλλα το προβλημα παρεμεινε)....οποτε πηρα την αποφαση και με φοβο οτι μπορει αργα η γρηγορα να δημιουργηθουν και αλλα προβληματα πιο σοβαρα και να πληρωσω αφου ημουν εκτος εγγυησεις να το δωσω σε μια εταιρια που κανει ανακυκλωση να μου δωσει ενα συγκεκριμενο ποσο και να συμπληρωσω και εγω το κατιτις μου και να προβω στην αγορα μιας νεας συσκευης...η αληθεια ειναι οτι ηθελα να το κρατησω το s9 plus αλλα..στο μονο που (στεναχωριεμαι λιγο) ειναι το γεγονος οτι δεν θα ζουσα την εμπειρια του one ui 2.5 στο s9 plus αλλα την ζω στο s20 plus..
Link to comment
Share on other sites

Η σειρα 9 θα παρει κανονικα One-Ui 2.5 μια και θα το παρει το galaxy note 10 Lite 2020 λογο ιδιου επεξεργαστη .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους φιλους του νηματος μετα απο 2 χρονια και 4 μηνες περιπου αποφασισα λογο καποιων προβληματων που δημιουργηθηκαν και παραλληλα των προσφορων που ετρεχαν μεχρι πριν λιγες ημερες να αντικαταστησω το s9 plus μου με κατι νεοτερο με κατι νεο....η αληθεια ειναι οτι δεν σκοπευα να την κανω τωρα την αντικατασταση μιας και το s9 plus μου ηταν σκυλι μεχρι το τελος ιουλιου περιπου..απο εκει και μετα ξεκινησαν τα προβληματα οπως ειπα και πιο πανω(η μπαταρια οταν εφτανε στο 5% εσβηνε....η θυρα φορτισης καποιες φορες δεν επιανε με την πρωτη ουτε με την δευτερη φορα για να ξεκινησει η φορτιση...καποιες φορες μου εβγαζε ενα κιτρινο μεγαλο θαυμαστικο οταν ηταν κλειστο το τηλεφωνο ενω φορτιζε αλλα εκει που πηρα την αποφαση να το δωσω για ανταλλαγη-ανακυκλωση ηταν οταν το ακουστικο του τηλεφωνου μπουκωσε..δεν ακουγα τον συνομιλητη τον ακουγα σαν να ηταν μεσα σε τουνελ..δυναμωσα την ενταση δυναμωσα τα παντα τιποτα πραγματικα το καθαρισα με οδοντοβουρτσα...παλι τιποτα εβαλα εφαρμογες που βρηκα απο το play store που βγαζουν ηχους για να ξεμπουκωνουν το ακουστικο η να διωχνουν υγρασια αλλα τιποτα...πιστευα οτι ισως εφταιγε το update ιουλιου και οτι θα το εφτιαχναν με το update αυγουστου αλλα τζιφος..ενημερωθηκε αλλα το προβλημα παρεμεινε)....οποτε πηρα την αποφαση και με φοβο οτι μπορει αργα η γρηγορα να δημιουργηθουν και αλλα προβληματα πιο σοβαρα και να πληρωσω αφου ημουν εκτος εγγυησεις να το δωσω σε μια εταιρια που κανει ανακυκλωση να μου δωσει ενα συγκεκριμενο ποσο και να συμπληρωσω και εγω το κατιτις μου και να προβω στην αγορα μιας νεας συσκευης...η αληθεια ειναι οτι ηθελα να το κρατησω το s9 plus αλλα..στο μονο που (στεναχωριεμαι λιγο) ειναι το γεγονος οτι δεν θα ζουσα την εμπειρια του one ui 2.5 στο s9 plus αλλα την ζω στο s20 plus..

Άξιζε τελικά; Σου έδωσαν κάνα αξιοπρεπές ποσό;

 

Η σειρα 9 θα παρει κανονικα One-Ui 2.5 μια και θα το παρει το galaxy note 10 Lite 2020 λογο ιδιου επεξεργαστη .

Τελικά, όπως αποδείχθηκε, αυτό δε λέει κάτι. Το note 10 lite είναι στις συσκευές που θα πάρουν κι άλλη έκδοση Android αλλά το S9 όχι. Το 2.5 τουλάχιστον θα το δώσει όντως.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι οθόνη απο S9+ ...

Αν υπαρχει καποιος με εχει κάποια συσκευη με προβλημα, η οτιδηποτε, να μου στείλει ενα μηνυμα γιατι θα ηθελα να το φτιαξω...

Εδω (Γερμανια) που ρωτησα η καλύτερη τιμή που πηρα ηταν 235 ευρω με ολα μεσα...

Πολλα θεωρω για κινητο που το εχω 2 χρονια...

Αλλα αξιζει να το φτιαξω αν βρω οθονη πχ με κανα 100αρικο....

Link to comment
Share on other sites

Η σειρα 9 θα παρει κανονικα One-Ui 2.5 μια και θα το παρει το galaxy note 10 Lite 2020 λογο ιδιου επεξεργαστη .

Καλησπερα s_wind δικο μου λαθος βασικα εγω το εθεσε λαθος ηθελα να πω οτι δεν θα ζουσα την εμπειρια του one ui 2.5 στο δικο μου s9 plus...οπως εζησα την εμπειρια του one ui 2.1 τον ιουνιο που μας περασε...λογικα τελος σεπτεμβριου αρχες οκτωβριου πρεπει να ξεκινησει η διαθεση του για το s9 plus..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άξιζε τελικά; Σου έδωσαν κάνα αξιοπρεπές ποσό;

Καλησπερα il_tifosi για τα προβληματα που ειχε αξιζε...πηρα 1/3 της τιμης που το αγορασα..για 2 χρονια και που το ειχα...

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψε το winbank pay ανέπαφες συναλλαγές μέσω NFC. Για Πειραιώς.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψε το winbank pay ανέπαφες συναλλαγές μέσω NFC. Για Πειραιώς.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Μπορείς να μου πεις περισσότερες λεπτομέρειες για το πως δουλεύει αυτό και τι πρέπει να κάνω εγώ από το τηλέφωνο μου;

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η συσκευή μας δεν θα πάρει το Android 11 update διαβάζω.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η συσκευή μας δεν θα πάρει το Android 11 update διαβάζω.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ποτε πηρε συσκευη παραπανω απο 2 μεγαλες αναβαθμισεις για να παρει και τωρα; Αντε κανα security patch και πολυ ειναι.

Και μετα βριζουμε ολοι τη κακια apple που εχει χαλασει τη πιατσα με τις τιμες. Ξερω οτι ανακυκλωνω μεγαλη κουβεντα αλλα κατα τα ψεματα για καποιον που κραταει το τηλεφωνο του για χρονια το μηλο ειναι μονοδρομος. Το 6S του 2015 θα παρει το νεο IOS που θα βγει (ηρθε με IOS9 και θα παρει IOS14) Απο κει και περα παυει καθε κουβεντα περι αναβαθμισεων

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αναφέρεται στις τελευταίες ανακοινώσεις της σαμμυ για τριετή υποστήριξη σε κύριες αναβαθμίσεις, όμως οι συσκευές που θα πάρουν είναι από την σειρά s10 και μετά οπότε σε συνδυασμό με την διετή υποστήριξη σε patches αργότερα μπορεί να φτάσει και την 5ετία. Εγώ πάντως με το s8 plus μου & android 9.0 Samsung one Ui μέχρι του χρόνου που θα έχει αναβαθμίσεις ασφαλείας είμαι πολύ ευχαριστημένος για μια συσκευή που παρουσιάστηκε το 2017 ...παρεμπιπτόντως το s7 edge έχει patches Ιουλίου ή Ιουνίου 2020! Προσωπικά και πάλι επειδή το βασικό μου τηλέφωνο είναι το 1+ 7pro με android 10 δεν μπορώ να πω οτι έχει τόσες σημαντικές ελλείψεις ή διαφορές σε σχέση με το 9.0 του s8 plus μου. Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ίδια πάθη, ίδια λάθη....

 

Είπα να μην ξαναπειράξω κινητό αλλά τελικά η περιέργεια αλλά και η προσμονή πάντα για κάτι το καλύτερο, με οδήγησε σε root του κινητού και εγκατάσταση νέας rom. Μόλις διαπίστωσα ότι δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω NFC και άλλα όπως δαχτυλικό αποτύπωμα σε τράπεζα, samsung pass, ξαναγύρισα βάζοντας stock από sammobile.

 

Όμως δεν πάιζει το samsung pass (το οποίο το δούλευα και το έβρισκα πάρα πολύ χρήσιμο) δίοτι τροποποιήθηκε με μη εξουσιοδοτημένο τρόπο (έτσι αναφέρει).

 

Μπορεί ή ξέρει κάποιος από το forum να με βοηθήσει;

 

Σας ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Για Γερμανικά (DBT) ξεκίνησε η αναβάθμιση σε One UI 2.5 - update Οκτωβρίου.

Ανάμεσα στα άλλα και το wireless DEX

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Στο OneUi 2.5 ερχεται ασυρματο dex , αναβαθμιση καμερας, πληκτρολογιο, μηνυματα κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Στο OneUi 2.5 ερχεται ασυρματο dex , αναβαθμιση καμερας, πληκτρολογιο, μηνυματα κτλ.
Δηλαδή τελικά θα το πάρουμε το update?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...