Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε Gboard να ησυχάσεις

Μακάρι να έφταιγε το πληκτρολόγιο.

Και το swiftkey μια χαρά πληκτρολόγιο είναι.

 

 

Πάντως και με το αρχικό που έχει το κινητό αλλά και με το gboard που λες πάλι υπάρχει λαγκ.

 

 

Και το λαγκ είναι λίγο περίεργο.

Να εξηγήσω τι εννοώ λαγκ.

 

 

Συνήθως σε site από τον chrome ή τον brave browser όταν γράφω σε ένα φόρουμ π.χ. σε αυτό ενώ γράφω κανονικά για μερικά δευτερόλεπτα και όχι πάντα είναι σαν να κολλάει(Το πληκτρολόγιο όχι το κινητό) και όταν ξεκολλάει γράφει ότι έχω πληκτρολογήσει εγώ.

 

 

Κοινώς σαν να κάνει μια μικρή παύση όταν γράφω το κείμενο που θέλω.

 

 

Και ξαναλέω δοκίμασα μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων(Και μετά επαναφορά από το samsung cloud) και συνεχίζει και το κάνει και στους 2 browsers(Brave & chrome) και σε 3 διαφορετικά πληκτρολόγια(Swiftkey, Samsung(Αυτό που έχει αρχικά), gboard).

Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο? Αν ναι πως το έλυσε?

 

 

 

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το λύσω?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα πληκτρολόγια, η χρήση μέσω browser φταίει ειδικά μέσω chrome. Με το τελευταίο update ένα μικρό 3,8ΜΒ δείχνει να έφτιαξε σε εμένα τουλάχιστον στο 1+ μου. Με Samsung browser κανένα πρόβλημα.

Πάντως ο chrome έχει γίνει εξαιρετικός στο scrolling πολύ γρήγορος και βελουδινος...από έναν "θαυμαστή " του Samsung browser εδώ και 4 χρόνια περίπου, ο chrome με έχει κερδίσει στο 1+ 7pro.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έκτος από το λαγκ μετά την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δημιουργήθηκε και ένα άλλο "πρόβλημα".

 

 

Όταν πατάω το κεντρικό κουμπί αφής home για να με βγάλει στον βοηθό Google μου λέει να επιλέξω σε πια γλωσσά θα μου μιλάει γιατι τα Ελληνικά δεν είναι ακόμα διαθέσιμα.

Διάλεξα english(Usa) μετά από αυτό κάθε φορά που πατάω το home button μου βγάζει το μήνυμα "λήψη της γλώσσας είναι σε εξέλιξη, ελεξτε πάλι αργότερα" και πρέπει να πατάω πάντα το ok για να με πάει στο βοηθό Google.

Η αναγνώριση του τι λέω στα Ελληνικά και Αγγλικά δουλεύει μια χαρά αλλά αυτό το μήνυμα γιατι μου το βγάζει συνέχεια?

 

 

Εννοείτε ότι το κινητό είναι και με wifi για αρκετή ώρα αλλά και με δεδομένα και δεν νομίζω πια να θέλει τόση ώρα για να κατεβάσει ένα πακέτο γλώσσας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι όπως στο έγραψα φίλε

Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να εξηγήσεις λίγο πιο αναλυτικά τι ακριβώς είχες και πως το έλυσες?

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς αυτό που περιγράφεις και λύθηκε τουλάχιστον έτσι φαίνεται με το τελευταίο update του Chrome browser. Δυο τρεις φορές μου το εμφάνισε και στον kiwi browser αν θυμάμαι καλά.Στον Samsung browser δεν μου το παρουσιάζει και γενικότερα δεν μου το έχει παρουσιάσει ποτέ θα έλεγα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες ότι ήτανε θέμα browser και όχι πληκτρολόγιο?

 

Το θέμα είναι ότι εμένα μου το κάνει και στον chrome.

Link to comment
Share on other sites

Εσένα δηλαδή στο έκανε μόνο στον chrome browser?

Γιατί εμένα μου το κάνει σε οποιονδήποτε browser(Brave, chrome, samsung) και να χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έφταιγε το πληκτρολόγιο.

Και το swiftkey μια χαρά πληκτρολόγιο είναι.

 

 

Πάντως και με το αρχικό που έχει το κινητό αλλά και με το gboard που λες πάλι υπάρχει λαγκ.

 

 

Και το λαγκ είναι λίγο περίεργο.

Να εξηγήσω τι εννοώ λαγκ.

 

 

Συνήθως σε site από τον chrome ή τον brave browser όταν γράφω σε ένα φόρουμ π.χ. σε αυτό ενώ γράφω κανονικά για μερικά δευτερόλεπτα και όχι πάντα είναι σαν να κολλάει(Το πληκτρολόγιο όχι το κινητό) και όταν ξεκολλάει γράφει ότι έχω πληκτρολογήσει εγώ.

 

 

Κοινώς σαν να κάνει μια μικρή παύση όταν γράφω το κείμενο που θέλω.

 

 

Και ξαναλέω δοκίμασα μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων(Και μετά επαναφορά από το samsung cloud) και συνεχίζει και το κάνει και στους 2 browsers(Brave & chrome) και σε 3 διαφορετικά πληκτρολόγια(Swiftkey, Samsung(Αυτό που έχει αρχικά), gboard).

Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο? Αν ναι πως το έλυσε?

 

 

 

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το λύσω?

 

Αυτό που λες με το λαγκ στο πληκτρογιο το έχω εγώ μόνο όταν έχω συνδεδεμένα στο κινητό ταυτόχρονα το galaxy watch active 2 και τα galaxy buds+.

Μου το κάνει μόνο όταν είναι και τα 2 μαζι συνδεδεμένα.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους χρησιμοποιούν το Gboard Πληκτρολόγιο δεν υπάρχει τρόπος να αλλάζεις γλώσσα απλά σέρνοντας αριστερά ή δεξιά στο κάτω μέρος που λέει τη γλώσσα του πληκτρολογιου;
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους χρησιμοποιούν το Gboard Πληκτρολόγιο δεν υπάρχει τρόπος να αλλάζεις γλώσσα απλά σέρνοντας αριστερά ή δεξιά στο κάτω μέρος που λέει τη γλώσσα του πληκτρολογιου;
Δες στη φωτογραφία.
Έβγαλε update για ελληνικό? Εγώ δεν το βλέπω?
Ναι βγήκε.dd112ec245c024c3baa355df067b125f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το 9+ ?εμένα δεν βγάζει τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το 9+ ?εμένα δεν βγάζει τίποτα.

 

Τώρα το πρόσεξα το SM-N960F είναι note9. Το ξέρεις ότι είσαι στο νήμα για s9+ έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Για να σε αφήσει να το επιλέξεις πρέπει να έχεις ανενεργό το "Εμφάνιση πλήκτρου εναλλαγής emoji"
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε μάγκες. Το έκανα μόλις και εγω. Κανανε αναβάθμιση και μας πετάξανε από έξω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά το γεγονός που λέει το . ..gboard ότι συλλέγει πληροφορίες και κωδικούς?

Link to comment
Share on other sites

Για το 9+ ?εμένα δεν βγάζει τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Τώρα το πρόσεξα το SM-N960F είναι note9. Το ξέρεις ότι είσαι στο νήμα για s9+ έτσι?

Μπερδεψαμε τα μπούτια μας!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ ενώ έκανα Clean install μέσω odin το γερμανικό φυσικά όχι με home csc.μετα το άνοιγμα χωρίς σιμ το csc έμεινε eur δεν άλλαξε σε dbt.τι έκανα λάθος
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήγα να ανοίξω το Samsung smart switch και μου έβγαλε ειδοποίηση να δώσω δικαιώματα στην εφαρμογή Samsung notes για να γράφει στο δίσκο.

 

Τι κουλό είναι αυτό πάλι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη κάτοχος του s9 plus έστειλα ένα μήνυμα λάθος που ήθελα να πάει σε άλλο νήμα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ ενώ έκανα Clean install μέσω odin το γερμανικό φυσικά όχι με home csc.μετα το άνοιγμα χωρίς σιμ το csc έμεινε eur δεν άλλαξε σε dbt.τι έκανα λάθος

 

Έχει τύχει σε κανέναν?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...