Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι ενσωματωμενο στο system.Καντο απενεργοποιηση.

Είναι σίγουρο αυτό?

Δεν έκανα εγώ καμιά πατάτα?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς απενεργοποίηση? Γιατί δεν το λες.

 

 

Καλά δεν με ενοχλεί κιόλας οπότε το αφήνω.

 

 

Απλά ήθελα να δω αν είχα κάνει εγώ καμιά πατάτα ή αν ήταν app του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Με βάση την πολιτική της εταιρείας των τελευταίων ετών η σειρά s9,s9 plus έχει συμπληρώσει τον κύκλο των δύο κύριων αναβαθμίσεων (major updates). Οπότε μάλλον όχι δεν είναι δεδομένο ότι θα πάρει το 11. Από την άλλη υπάρχουν φήμες , ειδήσεις κλπ που λένε ότι υπάρχει μέσα στο ενδεχόμενο να πάρει....Ίδωμεν.

https://techmaniacs.gr/android-11-oi-syskeyes-poy-einai-anamenetai-oti-tha-to-paroyn/

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσωπικά ας βγάλει άνετα και το 2020 το κινητό και ας μην έχουμε update. Μια αλλαγή μπαταρίας και σαν καινούριο το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Και το '21 θα βγάλει να είσαι σίγουρος γι αυτό, πάντα από θέμα υποστήριξης σε επίπεδα ασφαλείας αναφέρομαι ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει μερικές φορές οταν γράφω σε φόρουμ να σκαλώνει για μερικά δευτερόλεπτα;;;

 

Έχω δοκιμάσει και Chrome αλλά και brave browser και στα δύο το ίδιο.

 

Ευτυχώς δεν το κάνει συνέχεια αλλά σπάνια.

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει μερικές φορές οταν γράφω σε φόρουμ να σκαλώνει για μερικά δευτερόλεπτα;;;

 

Έχω δοκιμάσει και Chrome αλλά και brave browser και στα δύο το ίδιο.

 

Ευτυχώς δεν το κάνει συνέχεια αλλά σπάνια.

 

Ο Chrome σκαλώνει συχνά. Συνήθως με μια εναλλαγή εργασιών στρώνει. Έχω αρχίσει να "μεταφέρομαι" στον περιηγητή το μαμίσιο, είναι πολύ πιο ομαλός.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται καιρό τώρα ο Samsung browser είναι ο αγαπημένος μου, όχι ο γρηγορότερος αλλά ο πιο ομαλός και σταθερός για τα δικά μου τουλάχιστον ματιά. Επίσης πολύ καλός κι ο kiwi browser (λειτουργώντας τον με ενεργοποιημένη την επιλογή για τα pop up εικονίδια και διαφημίσεις, Κάνει για σερφάρισμα απόλαυση!).

Από τις λίγες φορές που μπορεί να σκαλώσει στιγμιαία ο Samsung browser είναι όταν συνδέομαι δίνοντας το user name μου στο site της Εθνικής. Οπότε μπορεί και να είναι καμιά φορά θέμα ασφάλειας των site κλπ.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θελω βοήθεια τωρα μερικους μηνες δεν ξερω τι πατισα κατα λαθος μολις παω να γραψω καινουργιο sms μου γραφει ενα κειμενο που ειχα στειλει πριν μηνες!!! οποτε πρεπει να το σβησω για να στειλω το μυνημα που θελω μετα..... καμια βοηθεια?????
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Μόλις έσκασε στο κινητό . Καμιά εμπειρία σε σχέση μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω σε οποιαδήποτε εφαρμογή έχει Λίνκς του youtube να ανοίγει την εφαρμογή youtube για να τα παίζει και όχι μέσα από τον browser.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε στο κινητό . Καμιά εμπειρία σε σχέση μπαταρίας;

Κατσε ακομα δεν ηρθε πρεπει να περασουν μερες.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξαφνικά το κινητό μου έβγαλε ένα νέο εικονίδιο που λέγεται "Συμβουλές" και δεν μπορώ ούτε να το απενεργοποιησω αλλά ούτε και να το απεγκαταστησω.

 

Τι στο καλό συμβαίνει με αυτό το εικονίδιο από το πουθενά;;;;;

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξαφνικά το κινητό μου έβγαλε ένα νέο εικονίδιο που λέγεται "Συμβουλές" και δεν μπορώ ούτε να το απενεργοποιησω αλλά ούτε και να το απεγκαταστησω.

 

Τι στο καλό συμβαίνει με αυτό το εικονίδιο από το πουθενά;;;;;

 

Ήρθε με το τελευταίο update.

Δοκίμασε να κάνεις κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων

Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο που δοκιμασα αλλα τσιφος.

Και σε εσάς ήρθε;

 

Ο μόνος τρόπος που βρήκα είναι να το κάνω κρυφή εφαρμογή.

 

Δοκίμασα τώρα εκτός από κατάργηση αναβάθμισης να κάνω και πλήρως reset σβήνοντας όλα τα cache και μόνο τότε εξαφανίστηκε.

 

Αυτό πως βγήκε έξω αρχής στις εφαρμογές;;;;;;;

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν υπάρχει. Μήπως κάτι έκανες και εμφανίστηκε, πχ σου πέταξε μήνυμα και πάτησες οκ

 

ΥΓ: έχει εμφανιστεί εδώ και κάμποσο καιρό ένα εικονίδιο λάμπα "για εσάς" μέσα στη "φροντίδα συσκευής". Δεν ενοχλεί και πολύ.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έκανα και κάνω πάντα είναι να έχω περάσει το τελευταίο λογισμικό του κινητού και πάντα τις τελευταίες αναβαθμίσεις των εφαρμογών που έχω στο κινητό μου.
Link to comment
Share on other sites

Περασα την 2.1 την Πέμπτη.

Φυσικα εκανα clear cache...

Η μπάταρια δυστυχώς χειροτερεψε... Ηταν που ηταν μετα την 2 .... Απογινε τωρα.

Για καποιο λογο απ το 100% επεσε στο 95% με μολις 15 λεπτα οθονη...

Πέφτει πολυ γρηγορα απο το 80% μεχρι το 60.

Νομιζω οτι καποιοι μας πιέζουν στην αλλαγη συσκευης... Κριμα, κ ήθελα σιγουρα να το κρατησω κανα χρόνο ακομα.

Αλλα δεν το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Περασα την 2.1 την Πέμπτη.

 

Φυσικα εκανα clear cache...

 

Η μπάταρια δυστυχώς χειροτερεψε... Ηταν που ηταν μετα την 2 .... Απογινε τωρα.

 

Για καποιο λογο απ το 100% επεσε στο 95% με μολις 15 λεπτα οθονη...

 

Πέφτει πολυ γρηγορα απο το 80% μεχρι το 60.

 

Νομιζω οτι καποιοι μας πιέζουν στην αλλαγη συσκευης... Κριμα, κ ήθελα σιγουρα να το κρατησω κανα χρόνο ακομα.

 

Αλλα δεν το βλέπω...

Εμένα έτσι πάει η μπαταρία σχεδόν στα 2 χρόνια χρήσης.. Άρα με την 2.1 από 99 ξαφνικά στα 15 λεπτά θα βρίσκομαι π.χ. στο 68%. Την ήπιαμε.. Δεν την κάνω ότι και αν προσφέρει παραπάνω, που και τι να προσφέρει..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έτσι πάει η μπαταρία σχεδόν στα 2 χρόνια χρήσης.. Άρα με την 2.1 από 99 ξαφνικά στα 15 λεπτά θα βρίσκομαι π.χ. στο 68%. Την ήπιαμε.. Δεν την κάνω ότι και αν προσφέρει παραπάνω, που και τι να προσφέρει..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Μπορει να μην εκατσε καλα σε μενα....

Γενικα εγω πριν την 2, ειχα 7 με 7.15 ωρες σοτ με την δικη μου χρηση...

Μετα την 2.0 πηγα στις 5.15 με 5.45 ωρες...

Τωρα δυστυχώς πεσαμε μια ωρα ακομα...

 

Ετσι κι αλλιως καθε 2 χρονια μου δίνει η O2 (Γερμανια) κινητο...

Φέτος ελεγα να παρω το iphone 11 pro για την γυναικα, αλλα με βλεπω νοεμβρη για το s20 ultra...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην εκατσε καλα σε μενα....

 

Γενικα εγω πριν την 2, ειχα 7 με 7.15 ωρες σοτ με την δικη μου χρηση...

 

Μετα την 2.0 πηγα στις 5.15 με 5.45 ωρες...

 

Τωρα δυστυχώς πεσαμε μια ωρα ακομα...

 

 

 

Ετσι κι αλλιως καθε 2 χρονια μου δίνει η O2 (Γερμανια) κινητο...

 

Φέτος ελεγα να παρω το iphone 11 pro για την γυναικα, αλλα με βλεπω νοεμβρη για το s20 ultra...

Ωωωωωω πολύ ωραίο!!! Και εγώ αν μπορούσα εκεί θα πήγαινα. Αν και δεν θα χρησιμοποιουσα το 5G.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...