Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους, εριξε η κορη μου το κινητο της γυναικας μου S9+ και εσπασε η οθονη - τζαμι, φανταζομαι τωρα πρεπει να αλλαχτουν ολα, οθονη-μπαταρια κτλ.. Ξερετε ποσο κοστιζει ολο αυτο το ωραιο σετακι η το παω για πεταμα αν ειναι πολλα τα λεφτα;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ έχω ανενεργά τα δεδομένα συνήθως όταν ανοίγω το κινητό μου έρχεται ένα μήνυμα από τη Cosmote που λέει ότι χρησιμοποιήσατε δεδομένα και για την υπόλοιπη μέρα έχετε χρεωθεί τα δεδομένα.

Και ξανά λέω έχω ανενεργά τα δεδομένα.

 

 

Γιατί συμβαίνει αυτό και πως μπορώ να το αλλάξω?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα .....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

One Ui 3.1 android 11

Η αναβαθμιση εγινε εδω και 2 μερες ολα σουπερ!:D

Note 10 lite ευχαριστουμε χεχε.

 

182609760_4060651257328780_6196063585290881028_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-3&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=jg-Rba-I9PMAX-_FSGl&tn=jh7FItC_1Sw-bSYs&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&tp=14&oh=905007bfe698e9a5a39acea5c1870646&oe=60B69B1F

link master εχουμε?

Edited by johnnybegood
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια!Νεος κατοχος και γω του κινητου(ερχομενος απο OnePlus 6)

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

καλημερα .....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

link master εχουμε?

 

Για One Ui 3.1 Android 11 εδω---->>> https://forum.xda-developers.com/t/noble-rom-1-3-oneui-3-1-full-port-05-21-patches-14-05-2021-sm-n960f-fd-n-sm-g96xf-fd-n.4253997/

 

Για να την περασεις πρεπει να εχεις πρωτα την τελευταια official Μαιου .

 

Για να την βαλεις χωρις Root ακολουθεις κατα γραμμα το παρακατω βιντεο. Ετσι εαν θες να ξαναγυρισεις σε android 10 χωρις να φαινεται οτι εκανες Root. Εδω το βιντεο----->>>

 

Γεια χαρα παιδια!Νεος κατοχος και γω του κινητου(ερχομενος απο OnePlus 6)

 

Καλωσορισες φιλε !

Link to comment
Share on other sites

Για One Ui 3.1 Android 11 εδω---->>> https://forum.xda-developers.com/t/noble-rom-1-3-oneui-3-1-full-port-05-21-patches-14-05-2021-sm-n960f-fd-n-sm-g96xf-fd-n.4253997/

 

Για να την περασεις πρεπει να εχεις πρωτα την τελευταια official Μαιου .

 

Για να την βαλεις χωρις Root ακολουθεις κατα γραμμα το παρακατω βιντεο. Ετσι εαν θες να ξαναγυρισεις σε android 10 χωρις να φαινεται οτι εκανες Root. Εδω το βιντεο----->>>

 

 

 

Καλωσορισες φιλε !

ευχαριστω φιλε s_wind!

Τα shealth kai αποτυπωμα δουλευουν (και γενικα τα samsung apps)?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια ποσο σας βγαζει σε νορμαλ συνθηκες?Κλειστα Wi Fi οταν δεν χρειαζεται και δεδομενα επισης

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγμένη μπαταρία και όλα ανοιχτά, μια μέρα άνετα.Δεν ξέρω τι θα γίνει στο εξάμηνο. Μετά την πλήρη φόρτιση, καλό είναι να βγαίνει από το ρεύμα.Καλλορίζικο,είναι απίθανο.
Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγμένη μπαταρία και όλα ανοιχτά, μια μέρα άνετα.Δεν ξέρω τι θα γίνει στο εξάμηνο. Μετά την πλήρη φόρτιση, καλό είναι να βγαίνει από το ρεύμα.Καλλορίζικο,είναι απίθανο.

 

Μεταχειρισμενο το πηρα αλλα φοραει καινουργια μπαταρια απο τι μου ειπε αυτος που το ειχε και μου εδωσε και την παλια μπαταρια και οθονη με το καλυμμα του κινητου γιατι την ειχε αλλαξει.Ειναι οντως απιθανο κινητο και το λατρεψα.Σε ευχαριστω

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Android 10 Ενημερωση Μαιος 2021 .

 

1) Η εφαρμογη Καμερας βελτιωθηκε .

2) Η εφαρμογη Quick Share βελτιωθηκε .

3) Ο κερνελ αναβαθμιστηκε (Μαιος) .

4) Η αποδοση δικτυου βελτιωθηκε .

5) Η σταθεροτητα συστηματος βελτιωθηκε.

6) Η ασφαλεια συσκευης βελτιωθηκε .

 

186564411_4096081777119061_4857010476482398705_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=x5CxjDfP-2sAX-KYZbX&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&tp=14&oh=b441f4e3d34517c39fa6b90c60488b8c&oe=60C60C42

Link to comment
Share on other sites

Android 10 Ενημερωση Μαιος 2021 .

 

1) Η εφαρμογη Καμερας βελτιωθηκε .

2) Η εφαρμογη Quick Share βελτιωθηκε .

3) Ο κερνελ αναβαθμιστηκε (Μαιος) .

4) Η αποδοση δικτυου βελτιωθηκε .

5) Η σταθεροτητα συστηματος βελτιωθηκε.

6) Η ασφαλεια συσκευης βελτιωθηκε .

 

186564411_4096081777119061_4857010476482398705_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=x5CxjDfP-2sAX-KYZbX&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&tp=14&oh=b441f4e3d34517c39fa6b90c60488b8c&oe=60C60C42

 

Σημερα σου ηρθε αυτη?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Σημερα σου ηρθε αυτη?

 

Ναι ερχεται λιγο πιο γρηγορα εμενα γιατι εχω ρυθμισεις (csc) Γερμανιας μια και βγαινει πρωτα εκει.----->>>

 

Galaxy S9

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s9/firmware/SM-G960F/DBT/download/G960FXXUFFUE1/1539887/

 

Galaxy S9+

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s9-plus/firmware/SM-G965F/DBT/download/G965FXXUFFUE1/1539865/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Έχω την ατυχία να είμαι κάτοχος galaxy s9 plus με πρόβλημα στην οθόνη το γνωστό green screen ή tilt screen γιατί το κινητό ηταν ελλατωματικό κατασκευαστικά όπως και πολλά ακόμα s9 και s9 plus ανα τον κόσμο. Το κακό είναι ότι το ελλάτωμα εμφανίζεται περίπου στα 2 και κάτι χρόνια λειτουργίας άρα και εκτός εγγύησης. Μετά απο ψάξιμο στο web χωρίς να υπάρχει λύση του προβλήματος μέσω software απευθήνθηκα σε επίσημο επισκευαστικό κέντρο της Samsung. Είδαν το κινητό μου είπαν ότι χρειάζεται αντικατάσταση οθόνης η οποία κοστίζει γύρω στα 260 ευρώ. Όπως καταλαβένετε δεν καλύπτουν την επισκεύη και ας γνωρίζουν ότι είναι κατασκευαστικό ελλάτωμα γιατί έχουν δει και άλλα s9 με το ίδιο πρόβλημα. Μου είπαν ότι δεν αξίζει η επισκεύη με τόσο μεγάλο κόστος. Ζήτησα αντικατάσταση μπαταρίας λόγω χαμήλής αυτονομίας αλλά μου είπαν και πάλι δεν αξίζει γιατί η οθόνη κάποια μέρα θα γίνει μαύρη. Το συμπέρασμα κινητό 660 ευρώ σχεδόν τριετείας είναι για τα σκουπίδια. Για εμένα η Samsung έχει τελειώσει ποτέ ξανά προιόντα εταιρείας Samsung. Πληρώσα ακριβά για να έχω το καλύτερο αλλά αποδέιχτηκε ότι είχα ελλατωματικό προιόν και το χειρότερο χωρίς κάλυψη απο τον κατασκευαστή.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι, αυτά καλύπτει η εγγύηση με τα δύο έτη επισήμως. Αυτό όμως να το διαβάσουν όλοι αυτοί που ζητάνε για την σειρά s9,s9 plus 290,280,260 ... ευρώ για μεταχειρισμένα κινητά που είναι εκτός εγγύησης, που να χτυπήσει μητρική κιόλας...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σα δε ντρέπονται, κινητά που έκαναν 1.000€ πριν 3 χρόνια, κανονικά έπρεπε να τα χαρίζουν...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Όχι καλέ να δώσει κάποιος τρία κατοστάρικα για ένα κινητό 3ετιας, να πάθει την ζημιά που περιγράφει ο προηγούμενος και να του φτάσει 6 κατοστάρικα ξαφνικά...να το χεις γλεντήσει τρία καλοκαίρια ας το φάει άλλος τώρα...ωραία πράγματα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για να μην νομίζεις ότι αναφέρομαι μόνο στα Samsung αυτό ισχύει για όλες τις ναυαρχίδες των εκάστοτε εταιριών κάτι το οποίο φαίνεται και στις αγγελίες πώλησης όπου για παράδειγμα η σειρά της 1+ 6 & 6Τ με το ζόρι φτάνει σε ένα σεβαστό ποσό των διακοσίων ευρώ, τουλάχιστον εκεί οι συσκευές κόστιζαν στα 6μιση εφτά κατοστάρικα κι έχουν και οικονομικοτερο κόστος επισκευής οι οθόνες τους όχι όμως και οι μητρικές που παραμένουν σε τριψηφια νούμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντα μιλάμε για συσκευές δίχως υπόλοιπο εγγύησης επίσημης αντιπροσωπείας.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μα ακριβώς επειδή δεν έχουν υπόλοιπο εγγύησης είναι ήδη τόσο κάτω οι τιμές. Αν σου χαλάσει, δεν έχεις χασούρα, φτάνεις τα χρήματα που έπρεπε να δώσεις εξαρχής...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την ατυχία να είμαι κάτοχος galaxy s9 plus με πρόβλημα στην οθόνη το γνωστό green screen ή tilt screen γιατί το κινητό ηταν ελλατωματικό κατασκευαστικά όπως και πολλά ακόμα s9 και s9 plus ανα τον κόσμο. Το κακό είναι ότι το ελλάτωμα εμφανίζεται περίπου στα 2 και κάτι χρόνια λειτουργίας άρα και εκτός εγγύησης. Μετά απο ψάξιμο στο web χωρίς να υπάρχει λύση του προβλήματος μέσω software απευθήνθηκα σε επίσημο επισκευαστικό κέντρο της Samsung. Είδαν το κινητό μου είπαν ότι χρειάζεται αντικατάσταση οθόνης η οποία κοστίζει γύρω στα 260 ευρώ. Όπως καταλαβένετε δεν καλύπτουν την επισκεύη και ας γνωρίζουν ότι είναι κατασκευαστικό ελλάτωμα γιατί έχουν δει και άλλα s9 με το ίδιο πρόβλημα. Μου είπαν ότι δεν αξίζει η επισκεύη με τόσο μεγάλο κόστος. Ζήτησα αντικατάσταση μπαταρίας λόγω χαμήλής αυτονομίας αλλά μου είπαν και πάλι δεν αξίζει γιατί η οθόνη κάποια μέρα θα γίνει μαύρη. Το συμπέρασμα κινητό 660 ευρώ σχεδόν τριετείας είναι για τα σκουπίδια. Για εμένα η Samsung έχει τελειώσει ποτέ ξανά προιόντα εταιρείας Samsung. Πληρώσα ακριβά για να έχω το καλύτερο αλλά αποδέιχτηκε ότι είχα ελλατωματικό προιόν και το χειρότερο χωρίς κάλυψη απο τον κατασκευαστή.
ναι καλά σωθηκες τώρα που να δεις οι άλλοι τι κάνουν,εσύ πάλι βρίσκεις να το φτιάξεις με πληρωμή έστω στους άλλες ούτε καν

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!!! Παιδιά άσχετο αλλά γνωρίζει κανείς γιατί δεν μπορώ να δω πλέον τίποτα στα νήματα του Tapatalk? Έβλεπα μέχρι που έκανα την αναβάθμιση σε 8.8.16, μετά τίποτα. Έκανα εκκαθάριση cache τις εφαρμογής, downgrade σε 8.8.14 και πάλι τίποτα.

Ευχαριστώ

Edited by johnybe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!! Παιδιά άσχετο αλλά γνωρίζει κανείς γιατί δεν μπορώ να δω πλέον τίποτα στα νήματα του Tapatalk? Έβλεπα μέχρι που έκανα την αναβάθμιση σε 8.8.16, μετά τίποτα. Έκανα εκκαθάριση cache τις εφαρμογής, downgrade σε 8.8.14 και πάλι τίποτα.

Ευχαριστώ

Τσέκαρε το παρακάτω που γράφτηκε σε άλλο νήμα.

Από σχόλιο #1799 και κάτω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=487760&page=120

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...