Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χα χα χα σταθερή αξία ;) ✌️ :)

 

Εεεε ναι...

Σταθερη αξια.... Ας αφήσουμε τον γκουρου να τεσταρει κ να μας πει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα περάσει τα Χριστούγεννα με odin την pie και από τότε δεν έχω πάρει καμμία αναβάθμιση.

Είμαι με vodafone GR και μου βγάζει επίπεδο ασφαλείας Δεκ 2018.

Μπορεί κάποιος να δώσει λινκ για τελευταίο april patch?

Από sammymobile δεν με αφήνει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σε περίπτωση που κάποιος θέλει να βάλει custom θέματα σε pie πρέπει να κάνει τα παρακάτω για να μην γυρίζει σε default θέμα το κινητό.

 

Κατεβάζει την παρακάτω εφαρμογή

https://play.google.com/store/apps/details?id=project.vivid.custom.themes.su

 

και δίνει permission. Κάποια στιγμή θα τον στείλει για κωδικό αφού τον στείλει να δημιουργήσει EDU ELM KEY ΣΤΗ Samsung. ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ.

Δεν χάνουμε εγγύηση δεν χρειάζεται ρουτ.

Κατόπιν κατεβάζει τα θέματα από xda. Τα εγκαθιστά τα τρέχει κάνει REBOOT τα βλέπει στα θέματα του. Ζητάει δοκιμή και τα έχει Όσο θέλει.

 

Τρέχουν πλέον θέματα όπως το: Charlie chopper v2, Charlie Deliun v3, Bodhisattva v5 και αλλά. Τα οποία πρέπει να είναι για pie

 

Τα θέματα παραμένουν ενεργά και αλλάζετε σε όποιο θέλετε όπως τα απλά θέματα της Samsung.

 

Ότι χρειάζεται μη διστάσετε να ρωτήσετε.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Όταν γράφω ένα αρκετά μεγάλο sms αυτόματα μετατρέπεται σε mms ...

 

Δεν ξέρω αν ευθύνεται το τηλέφωνο, ή η Βόνταφον ...

 

Συγνώμη αν έχει ξανασυζητηθεί, παρακολουθώ καιρό, αλλά δεν έχω δει να αναφέρεται ...

 

Μπορούμε να ρυθμίσουμε να μην γίνεται η μετατροπή αυτή ;

 

Ανησυχώ ότι ο εκάστοτε παραλήπτης πρέπει να έχει δεδομένα για να το δει ... αν δεν ισχύει αυτό, δεν πολυκαίγομαι αν εγώ χρεώνομαι mms ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Όταν γράφω ένα αρκετά μεγάλο sms αυτόματα μετατρέπεται σε mms ...

 

Δεν ξέρω αν ευθύνεται το τηλέφωνο, ή η Βόνταφον ...

 

Συγνώμη αν έχει ξανασυζητηθεί, παρακολουθώ καιρό, αλλά δεν έχω δει να αναφέρεται ...

 

Μπορούμε να ρυθμίσουμε να μην γίνεται η μετατροπή αυτή ;

 

Ανησυχώ ότι ο εκάστοτε παραλήπτης πρέπει να έχει δεδομένα για να το δει ... αν δεν ισχύει αυτό, δεν πολυκαίγομαι αν εγώ χρεώνομαι mms ...

 

Αν εχεις textra εχει ρυθμιση στις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που χάζευα στο youtube η συσκευή έκλεισε. Στις επόμενες 2-3 προσπάθειες να την ανοίξω έφτανε εκεί όπου βάζεις το πιν και αφού το έβαζα και πατούσα οκ έκλεινε. Τη συνέδεσα στο φορτιστή (παρόλου που πριν σβήσει είχε 80 κάτι % μπαταρία) και τότε ανοιξέ μεν κανονικά αλλά συμβαίνουν τα 2 εξής προβλήματα: 1ον πέφτει η μπαταρία πολύ σύντομα (10% σε σκάρτο δεκάλεπτο και χωρίς καθόλου χρήση, με σήμα πολύ καλό εδώ που βρίσκομαι) και 2ον ακούγεται παραμορφωμένος ο ήχος του κινητού (οτιδήποτε, μουσική, ταινίες κτλ). Έκανα αμέσως ένα hard reset για να αποκλείσω την πιθανότητα σκαλώματος - κολλήματος του λειτουργικού αλλά τα προβλήματα παραμένουν. Πρόβλημα hardware υποψιάζομαι. Πλακέτα ίσως, δεν ξέρω. Αύριο το πρωί θα πάω στην αντιπροσωπεία της Samsung εδώ στα Γιάννενα. Η συσκευή είναι 9 μηνών και απείραχτη, μόνο μαμά αναβαθμίσεις και ποτέ φλασάρισμα κτλ. Ελπίζω να μην παίξει τίποτα θέμα με την εγγύηση γιατί δεν ξέρω κι εγώ τι έχει να γίνει μετά.. Είχε κανένας παρόμοια συμπτώματα στη συσκευή του;;;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μιλάμε για Samsung μην φοβάσαι. Θα παραλάβεις ένα "καινούργιο" κινητό μετά την επισκευη.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μιλάμε για Samsung μην φοβάσαι. Θα παραλάβεις ένα "καινούργιο" κινητό μετά την επισκευη.

 

Το άφησα με μπαταρία στο 100% το βράδυ και ξάπλωσα. Το πρωί κάποια στιγμή κατά τις 6 έκλεισε από μπαταρία. Πριν λίγο ξύπνησα και το έβαλα στο φορτιστή. Δεν ανοίγει καθόλου η συσκευή. Δεν φορτίζει καν. Μου ξυπνάνε μνήμες από Note 4 (το προηγούμενο μου κινητό). Γιαυτό λέω ότι φοβάμαι.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μιλάμε για Samsung μην φοβάσαι. Θα παραλάβεις ένα "καινούργιο" κινητό μετά την επισκευη.

 

Το άφησα με μπαταρία στο 100% το βράδυ και ξάπλωσα. Το πρωί κάποια στιγμή κατά τις 6 έκλεισε από μπαταρία. Πριν λίγο ξύπνησα και το έβαλα στο φορτιστή. Δεν ανοίγει καθόλου η συσκευή. Δεν φορτίζει καν. Μου ξυπνάνε μνήμες από Note 4 (το προηγούμενο μου κινητό). Γιαυτό λέω ότι φοβάμαι.

 

Μην φοβασαι τιποτα. Εγγυηση φουλ.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μιλάμε για Samsung μην φοβάσαι. Θα παραλάβεις ένα "καινούργιο" κινητό μετά την επισκευη.

 

Το άφησα με μπαταρία στο 100% το βράδυ και ξάπλωσα. Το πρωί κάποια στιγμή κατά τις 6 έκλεισε από μπαταρία. Πριν λίγο ξύπνησα και το έβαλα στο φορτιστή. Δεν ανοίγει καθόλου η συσκευή. Δεν φορτίζει καν. Μου ξυπνάνε μνήμες από Note 4 (το προηγούμενο μου κινητό). Γιαυτό λέω ότι φοβάμαι.

Αν είναι βραχυκύκλωμα, καλό είναι να μην το φορτίζεις άλλο. Τέτοια κατανάλωση ενέργειας μπορεί να το ζεστάνει υπερβολικά και να κάνει μεγαλύτερη ζημιά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το πρωί στην αντιπροσωπεία. Πλακέτα κύριοι. Πλακέτα. 2 στα 2 για μένα. Πρώτα το Note και τώρα αυτό. Και πάλι καλά που εδώ είμαι μέσα στην εγγύηση. Θα μείνω όμως για κάποιες μέρες χωρίς συσκευή. Μέσα στα νεύρα μου και την ξενέρα μου δε ρώτησα κάποια βασικά πράγματα στην αντιπροσωπεία. Από τη στιγμή που θα μπει καινούρια πλακέτα με την εγγύηση τι γίνεται; Υπάρχει περίπτωση να υπάρξει θέμα με την αδιαβροχοποίηση της συσκευής;

Επίσης, ενώ μου είπαν οτι τη νανο σιμ μου θα τη διαβάσει και ένα παλιότερο κινητό που παίρνει μικρο σιμ η και την κανονική (την παλιά εννοώ τη μεγάλη), σε ένα j5 που δοκίμασα να τη βάλω δεν την αναγνωρίζει. Πρέπει να βρω κινητό που να παίρνει και αυτό νάνο σιμ; Δεν υπάρχει τρόπος να διαβαστεί η νάνο μου και από κινητό παλιότερο; Αν όχι, ζήτω που καήκαμε. Μια εβδομάδα θα μείνω χωρίς κινητό.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Smartec έπρεπε να το στείλεις θα το παραλαμβανες μετά του κουτιού! Πολύ καλό σέρβις για Samsung. Όπως και να χει η συσκευή έχει εγγύηση και όλες τις απορίες σου όπως τις έγραψες εδώ να τις θέσεις κανονικά εκεί στο εξουσιοδοτημένο που το άφησες για την αλλαγή της πλακέτας.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα το πρωί στην αντιπροσωπεία. Πλακέτα κύριοι. Πλακέτα. 2 στα 2 για μένα. Πρώτα το Note και τώρα αυτό. Και πάλι καλά που εδώ είμαι μέσα στην εγγύηση. Θα μείνω όμως για κάποιες μέρες χωρίς συσκευή. Μέσα στα νεύρα μου και την ξενέρα μου δε ρώτησα κάποια βασικά πράγματα στην αντιπροσωπεία. Από τη στιγμή που θα μπει καινούρια πλακέτα με την εγγύηση τι γίνεται; Υπάρχει περίπτωση να υπάρξει θέμα με την αδιαβροχοποίηση της συσκευής;

 

Επίσης, ενώ μου είπαν οτι τη νανο σιμ μου θα τη διαβάσει και ένα παλιότερο κινητό που παίρνει μικρο σιμ η και την κανονική (την παλιά εννοώ τη μεγάλη), σε ένα j5 που δοκίμασα να τη βάλω δεν την αναγνωρίζει. Πρέπει να βρω κινητό που να παίρνει και αυτό νάνο σιμ; Δεν υπάρχει τρόπος να διαβαστεί η νάνο μου και από κινητό παλιότερο; Αν όχι, ζήτω που καήκαμε. Μια εβδομάδα θα μείνω χωρίς κινητό.

Υπάρχουν ειδικοί ανταπτορες οου κάνουν την nanosim σε microsim!!σε ολα τα μαγαζια θα βρεις!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ειδικοί ανταπτορες οου κάνουν την nanosim σε microsim!!σε ολα τα μαγαζια θα βρεις!!

 

Ναι δεν είχα πάρει χαμπάρι οτι έχει βγει κάτι τέτοιο. πήγα και πήρα ένα και μπορώ και κάνω τη δουλειά μου αυτές τις μέρες μέχρι να ξαναπάρω τη συσκευή στα χέρια μου. Άντε να δούμε...

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνεται κάποιο κατάστημα κοντά στα δυτικά προάστια αττικής(Θα προτιμούσα σκρουτζομαγαζο) που να έχει και φυσικό μαγαζί ώστε να προβώ σε αγορά του samsung galaxy s9+ dual.

 

 

Γιατί εννοείτε οτι δεν προκύπτει να δώσω τα έως και διπλά λεφτά στις γνωστές αλυσίδες καταστημάτων αφού με πολύ λιγότερα λεφτά μπορώ να έχω το ίδιο ακριβώς κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Με τιμολόγιο αυτήν την στιγμή βγαίνει στα 480 κάτι ευρώ, τρέχει προσφορά μέχρι εξαντλήσεως σε Vodafone κλπ αλυσίδες, αν έχεις και πιστωτική, ανάλογα την τράπεζα παίρνεις επιστροφή και φυσικά μπορείς να το βάλεις και σε άτοκες δόσεις.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με τιμολόγιο αυτήν την στιγμή βγαίνει στα 480 κάτι ευρώ, τρέχει προσφορά μέχρι εξαντλήσεως σε Vodafone κλπ αλυσίδες, αν έχεις και πιστωτική, ανάλογα την τράπεζα παίρνεις επιστροφή και φυσικά μπορείς να το βάλεις και σε άτοκες δόσεις.
Και γιατί κάποιος που μπορεί να κόψει τιμολόγιο να μην το πάρει 370 από Σκρουτζ?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα σκρουτζομάγαζα από ότι έχω καταλάβει, σε ταλαιπωρούν αφάνταστα αν τους πεις ότι θέλεις τιμολόγιο. Με ή χωρίς φπα (ΠΟΛ). Εγώ δεν έχω βρει κάποιο που να δίνει διαθεσιμότητα με τιμολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

Με τιμολόγιο ψώνισα και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τα δικαιολογητικά και η διαδικασία είναι στάνταρ
Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Τα σκρουτζομάγαζα από ότι έχω καταλάβει, σε ταλαιπωρούν αφάνταστα αν τους πεις ότι θέλεις τιμολόγιο. Με ή χωρίς φπα (ΠΟΛ). Εγώ δεν έχω βρει κάποιο που να δίνει διαθεσιμότητα με τιμολόγιο.

 

η αληθεια ειναι αυτη, ενω πρωτα ελεγαν αλλη τιμη, προφανως μετα απο καταγγελιες απλα αρχισαν την ταλαιπωρια, για να μην φανει οτι δε δεχονται και σε φτανουν σε σημειο να μην το παρεις..παρολα αυτα μπορει να μην το παρεις απο το πιο φθηνο, αλλα απο τα επομενα πιο κατω βρισκεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...