Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@konakis αν μιλάμε για 5.5 ώρες sot τότε μια χαρα με βγαζει. Αυτά τα πετυχαίνεις με εξοικονόμηση ενέργειας;

 

@tresor_jim Αυτά τα δυο σκέφτομαι αλλά το P20 Pro νομίζω ότι βγάζει λίγο «ψεύτικες» φωτό από αυτά που είδα κ δεν ξέρω ο Kirin 970 ποσό θα αντέξει στο χρόνο. Εσένα σου βγάζει 5 ώρες sot; Γιατί στο νήμα διαβάζω κάτι 3 ώρα κ τρομαξα!

Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Όπα όπα περίμενε... Στη σμαρτεκ έχω στείλει 2 κινητά. Κάνουν δουλειά εργοστασίου... Όχι μην ψάχνεις με application...

Δεν χάνεις τίποτα να. Δοκιμάσεις κ. Άλλον φορτιστή.. Κάποια στιγμή θα δουλέψει σωστά κ θα στο ξανακάνει μετά.. Αν έχεις κ burn in σ αλλάζουν δωρεάν κ οθόνη κ μπαταρία μαζί.. Αν έχεις μπει στο δεύτερο χρόνο κ ζητήσεις μόνο μπαταρία ίσως ζητήσουν κάνα 20αρικο. Στον πρώτο χρόνο εγγύησης είναι δωρεάν κ όπως σ έγραψα ακόμα κ τελευταία μέρα να φτάσει η εγγύηση αν έχει burn in η οθόνη στα αλλάζουν όλα δωρεάν. Πάτα. *#0*# να δεις στο Green κ στο blue αν δείχνει κάτι καμία. Γραμμή στην. Οθόνη

 

Σίγουρα για την σμαρτεκ έχω να πω τα καλύτερα. Όσες φορές τους χρειάστηκα ήταν άψογοι. άλλα το'χα απορία για αυτό ρώτησα. Θα το δω και για τα burn in που μ λες αν κ σπάνια βάζω φωτεινότητα πάνω από τη μέση. Η συσκευή είναι αγορασμένη το Σεπτέμβρη οπότε οκ. Έψαξα λίγο κ βρήκα κ αυτό https://thedroidguy.com/2019/02/how-to-fix-galaxy-s9-battery-drain-issue-discharges-fast-when-it-reaches-30-1097830 λέω να δοκιμάσω κάποια από αυτά π λέει μέσα. Αυτό με το battery callibration π λέει σε ένα σημείο μοιάζει με αυτό π μ είπες πριν μάλλον. Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

@konakis αν μιλάμε για 5.5 ώρες sot τότε μια χαρα με βγαζει. Αυτά τα πετυχαίνεις με εξοικονόμηση ενέργειας;

 

@tresor_jim Αυτά τα δυο σκέφτομαι αλλά το P20 Pro νομίζω ότι βγάζει λίγο «ψεύτικες» φωτό από αυτά που είδα κ δεν ξέρω ο Kirin 970 ποσό θα αντέξει

 

Όχι δεν βάζω ποτέ εξοικονόμηση ενέργειας στις συσκευές μου, εκτός κι αν πρόκειται για κάτι έκτακτο που καλά να είμαι δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Όσον αφορά το p20 pro το είχα πάρει δύο φορές παλιότερα αρχές που είχε πρωτοβγεί και τον περασμένο Σεπτέμβριο. Μέχρι τότε ίσχυε αυτό που λες για τις φώτο, τώρα δεν γνωρίζω, πάντως το mate 20 pro είναι φοβερό σε πιστότητα, δεν χρησιμοποιώ ΑΙ, όπως επίσης το s9 plus ειδικά με pie το θεωρώ πιο ολοκληρωμένη πρόταση από ότι το p20 pro.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@konakis αν μιλάμε για 5.5 ώρες sot τότε μια χαρα με βγαζει. Αυτά τα πετυχαίνεις με εξοικονόμηση ενέργειας;

 

@tresor_jim Αυτά τα δυο σκέφτομαι αλλά το P20 Pro νομίζω ότι βγάζει λίγο «ψεύτικες» φωτό από αυτά που είδα κ δεν ξέρω ο Kirin 970 ποσό θα αντέξει στο χρόνο. Εσένα σου βγάζει 5 ώρες sot; Γιατί στο νήμα διαβάζω κάτι 3 ώρα κ τρομαξα!

 

Φιλε μ να πω οτι η μπαταρια πλέον με την αναβαθμιση μαρτιου επαιξε σε πολύ υψηλα επιπεδα για samsung...

Καμια σχεση με οτι ειχε βγαλει εως τωρα..ριξε μια ματια στο θεμα της μπαταρίας του s9+.

Εγω ΠΛΕΟΝ ειμαι ικανόποιημενος απόλυτα... Ειχα σκοπο να το δώσω αλλα τωρα θα μεινει ενα χρονο ακομα.. Μην ρωτας για το sot του καθενος γιατί ολοι κάνουμε διαφορετική χρήση....

Εγω πχ με το τελευταίο update κερδισα πανω απο μια ωρα sot, κ βγαζω κατι περισσότερο απο 7 ωρες.... Αλλος ομως το σκίζει κ βγαζει 5 ....

Αλλα έιναι η χρήση του καθενός...

 

Επισης... Καλο το p20 pro ... Δεν ξερω τι τιμή παιζει Ελλαδα, Γερμανια ομως στα mediamarkt ειναι στα 629 ευρω... Αρκετα θα έλεγα αλλα εχει δυνατη μπαταρια... Πιο δυνατη απ το s9+...

Κ καλύτερη φωτο χωρις το ΑΙ κ τα φιλτρα για μενα... Αν βαλεις φίλτρα κ ΑΙ η φωτο βγαινουν χαλια... Οπως ειπες ψευτικες... Κ ως εκει για το κινητό αυτο...

Σε ολα τα αλλα παιρνεις κατι καλύτερο με samsung (οθονη, ηχεια, One UI)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως βγάζετε 5+ ώρες.Δεν το χωράει ο νους μου.Εμενα με νορμάλ χρήση βγάζει το πολύ 3,5 ώρες οθόνη. Με όλες τις εφαρμογές σε αδράνεια εκτός από maps,messenger, viber,gmail,ibankpay., φωτεινότητα αυτόματη,4g, θεμα λευκο.Ότι και να κάνω πάνω από 4 δεν έχω δει και το λίγοτερο 2,5 περίπου.. Επίσης εχώ κάνει τις περισσότερες ρυθμίσεις για εξοικονόμηση που έχουν ειπωθεί στο θέμα αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως βγάζετε 5+ ώρες.Δεν το χωράει ο νους μου.Εμενα με νορμάλ χρήση βγάζει το πολύ 3,5 ώρες οθόνη. Με όλες τις εφαρμογές σε αδράνεια εκτός από maps,messenger, viber,gmail,ibankpay., φωτεινότητα αυτόματη,4g, θεμα λευκο.Ότι και να κάνω πάνω από 4 δεν έχω δει και το λίγοτερο 2,5 περίπου.. Επίσης εχώ κάνει τις περισσότερες ρυθμίσεις για εξοικονόμηση που έχουν ειπωθεί στο θέμα αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πόσο καιρό το έχεις φίλε μ; αν είναι να το στείλεις για αλλαγή μπαταρίας δωρεάν.. Εγώ πάντως δόξα τω Θεω με το s10+ κ έτσι όπως τα έχεις εσύ χτυπάω 8 με 10ωρες οθόνης... Πριν είχα s9 plus. Αλλά όπως σε όλα τα samsung τα είχα φορτωμένα κ φορτιζα πολλές φορές 2 φορές μέσα στη μέρα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως βγάζετε 5+ ώρες.Δεν το χωράει ο νους μου.Εμενα με νορμάλ χρήση βγάζει το πολύ 3,5 ώρες οθόνη. Με όλες τις εφαρμογές σε αδράνεια εκτός από maps,messenger, viber,gmail,ibankpay., φωτεινότητα αυτόματη,4g, θεμα λευκο.Ότι και να κάνω πάνω από 4 δεν έχω δει και το λίγοτερο 2,5 περίπου.. Επίσης εχώ κάνει τις περισσότερες ρυθμίσεις για εξοικονόμηση που έχουν ειπωθεί στο θέμα αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με φουλ χρηση και στην κυριολεξια λυωσιμο καθημερινο φτανω τις 5 ωρες sot. Αν ειμαι σε wifi φτανει τις 6+. Θεωρω οτι η μπαταρια ειναι μια χαρα. Τιποτα σε εξοικονομηση και φωτεινοτητα auto. Gps data ανοιχτα μονιμα. Aod στο tap to display.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες στο viber αφού στείλω κάποια φωτογραφία σε κάποιον μετα δεν μου εμφανιζει την φωτογραφία όταν ξανά ανοίξω το viber.

Κάτι πρέπει να έχω βάλει σε περιορισμό μάλλον

https://i.imgur.com/xWLB2nG.jpg

Edited by djchristakis
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από nikospaga >

Δεν μπορώ να καταλάβω πως βγάζετε 5+ ώρες.Δεν το χωράει ο νους μου.Εμενα με νορμάλ χρήση βγάζει το πολύ 3,5 ώρες οθόνη. Με όλες τις εφαρμογές σε αδράνεια εκτός από maps,messenger, viber,gmail,ibankpay., φωτεινότητα αυτόματη,4g, θεμα λευκο.Ότι και να κάνω πάνω από 4 δεν έχω δει και το λίγοτερο 2,5 περίπου.. Επίσης εχώ κάνει τις περισσότερες ρυθμίσεις για εξοικονόμηση που έχουν ειπωθεί στο θέμα αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

---------------------------------------------------------------------------------

 

Καλό είναι το θέμα να είναι Dark. Έχω παρατηρήσει πως οι μετρήσεις για την μπαταρία σε αυτόματη φωτεινότητα δεν είναι ίδιες. Εξαρτάται ακόμα και προς τα που βρίσκετε η γωνία της selfie camera, δηλαδή αν το δουλεύεις και απο πάνω είναι μια λάμπα, η φωτεινότητα ανεβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως βγάζετε 5+ ώρες.Δεν το χωράει ο νους μου.Εμενα με νορμάλ χρήση βγάζει το πολύ 3,5 ώρες οθόνη. Με όλες τις εφαρμογές σε αδράνεια εκτός από maps,messenger, viber,gmail,ibankpay., φωτεινότητα αυτόματη,4g, θεμα λευκο.Ότι και να κάνω πάνω από 4 δεν έχω δει και το λίγοτερο 2,5 περίπου.. Επίσης εχώ κάνει τις περισσότερες ρυθμίσεις για εξοικονόμηση που έχουν ειπωθεί στο θέμα αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει θέμα με την συσκευή σου, είτε από εφαρμογές είτε από την ίδια την μπαταρία είτε από την μητρική...εδώ με το δυόμιση χρονών s7 edge και βγάζω από 3μιση μέχρι 4μιση ώρες σε 36ωρη χρήση!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με πολύ χρήση ομιλίας κοντά στις 3 ώρες, browsing μέσω Wi-Fi περισσότερο αλλά και 4g ,what's app σίγουρα κάνα 2ωρο, Φώτος βίντεο & YouTube.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από nikospaga >

Δεν μπορώ να καταλάβω πως βγάζετε 5+ ώρες.Δεν το χωράει ο νους μου.Εμενα με νορμάλ χρήση βγάζει το πολύ 3,5 ώρες οθόνη. Με όλες τις εφαρμογές σε αδράνεια εκτός από maps,messenger, viber,gmail,ibankpay., φωτεινότητα αυτόματη,4g, θεμα λευκο.Ότι και να κάνω πάνω από 4 δεν έχω δει και το λίγοτερο 2,5 περίπου.. Επίσης εχώ κάνει τις περισσότερες ρυθμίσεις για εξοικονόμηση που έχουν ειπωθεί στο θέμα αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

---------------------------------------------------------------------------------

 

Καλό είναι το θέμα να είναι Dark. Έχω παρατηρήσει πως οι μετρήσεις για την μπαταρία σε αυτόματη φωτεινότητα δεν είναι ίδιες. Εξαρτάται ακόμα και προς τα που βρίσκετε η γωνία της selfie camera, δηλαδή αν το δουλεύεις και απο πάνω είναι μια λάμπα, η φωτεινότητα ανεβαίνει.

 

Υπάρχει θέμα με την συσκευή σου, είτε από εφαρμογές είτε από την ίδια την μπαταρία είτε από την μητρική...εδώ με το δυόμιση χρονών s7 edge και βγάζω από 3μιση μέχρι 4μιση ώρες σε 36ωρη χρήση!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με πολύ χρήση ομιλίας κοντά στις 3 ώρες, browsing μέσω Wi-Fi περισσότερο αλλά και 4g ,what's app σίγουρα κάνα 2ωρο, Φώτος βίντεο & YouTube.

 

παιδες δεν ειναι απιθανα τα χαμηλα νουμερα που αναφερει ο φιλος, μην τον πανικοβαλετε κατευθειαν για σερβις.

Αναλογα τη χρηση, το σημα κλπ, μπορει να πεσει η αποδοση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στα μενού της μπαταρίας θα το βρεις, πας εκεί που λέει εφαρμογές σε αδράνεια και την εξαιρείς. Δεν δουλεύει σε όλες, πχ στο spotify πάλι έκανε διακοπές. Οπότε πήγα στο μενού εφαρμογές, βρήκα το spotify, το πάτησα, στο μενού που άνοιξε επέλεξα μπαταρία και εξαίρεσα την εφαρμογή από τη βελτιστοποίηση μπαταρίας. Μόνο έτσι μου δούλεψε το spotify με σβηστή οθόνη. Δοκίμασε και συ.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Δυστυχώς δεν δούλεψε ούτε και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν δεν είναι για service η συσκευή.απο την πρώτη μέρα αγοράς μέσα Δεκεμβρίου έχω τα ίδια νούμερα.μαλλον κάνετε τελείως απλή χρήση του κινητού.Και ξαναλέω.δεν κάνω βαριά χρήση.Απλη χρήση smartphone. Όσον αφορά το dark mode και πριν κυκλοφορήσει πάλι πολλοί ανέφεραν τα ίδια νούμερα. Οπότε δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πάντως γύρω στις 4-5 ώρες με το ζόρι βγάζει οπότε δεν νομίζω ότι έχει κάποιο θέμα η συσκευή, επίσης καμία διαφορά δεν είδα με την ενημέρωση Μαρτίου. Edited by darksoul9
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα παίζει τρελό ρόλο.. Εγώ καθημερινές που πάω δουλειά με το μετρό..έχω 3-3,5 ώρες...Τα σκ ή όταν έχω άδεια.. φτάνω και 6
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα κ εγώ με το s9. Αν κάνεις βόλτα στα νήματα θα δεις. Πραγματικά αγανάκτησα. Άλλαξα συσκευή, πήρα το Note 9 και κάτω από 5.5 ώρες με χρήση data δεν βλέπω. Με WiFi πιάνω άνετα τις 7. Με κανονική χρήση, social, YouTube χωρίς games.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σας έλεγα.Δειτε μια νορμάλ μέρα. Μέχρι το 60% με 4g.Μετα wifi. 1598192585ef3c768a72a1c0f494b73d.jpg58279774d7192216e110335e690976f5.jpg297e967aa466f0b1ab93ebbb1cd1316c.jpg57952a773cf24819c27824d68f66c2b8.jpgf8c3f3489ad58cb0e602273cf43c86f4.jpg09b73d87f1ec35222ec9b4fcdf5d69fd.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω ολα τα εχω δει αλλα και αυτο....

Εσυ στο 50% περιπου εχεις 1+ ωρα σοτ...

Χμμμ...

Δραμα....

Βεβαια μια φιλη στην πρωινη μου εργασια ειχε 9 λεπτα σοτ 75% υπολοιπο ...

Εσπασε καθε ρεκορ drain...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πωωωω ολα τα εχω δει αλλα και αυτο....

Εσυ στο 50% περιπου εχεις 1+ ωρα σοτ...

Χμμμ...

Δραμα....

 

Βάλτον στον ίσο δρόμο κ μετά για καφέ αν χρειαστεί στη smartec

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Βάλτον στον ίσο δρόμο κ μετά για καφέ αν χρειαστεί στη smartec

Μαυτα που ανεβασε στη φωτο δηλαδη αυτα που τρεχουν δειχνει οτι θελει πολυ δρομο να διανυσει...δυσβατα μονοπατια...πρεπει να παλεψει μονος του να βρει το φως το αληθινο....να αγωνιστει σκληρα για ενα καλυτερο Sot.....:p

Link to comment
Share on other sites

Μαυτα που ανεβασε στη φωτο δηλαδη αυτα που τρεχουν δειχνει οτι θελει πολυ δρομο να διανυσει...δυσβατα μονοπατια...πρεπει να παλεψει μονος του να βρει το φως το αληθινο....να αγωνιστει σκληρα για ενα καλυτερο Sot.....:p

 

Ε καλά αν είναι να πάει γονατιστός στην Τήνο για την μπαταρία του. Ας αγοράσει μπαλατεζα τριών χιλιομέτρων..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Με αυτη τη χρηση δεν νομιζω να βγαζει καποιςο αλλος παραπανω. Με αυτοματη φωτεινοτητα παντα.
Link to comment
Share on other sites

Ε νταξει για τι χρηση εννοεις 20αλεπτο fb-vioer και στην ουσια εφαγες ολη την μπαταρια στον messenger.Τα αλλα ειναι 1 λεπτο η μηδεν χρηση κατοχου απλα τα εμφανιζει γιατι τρεχουν στο παρασκηνιο.

Ενα συμμαζεμα το θες γιατι για να καταφερεις να βγαλεις πχ.ενα 6ωρο θες 10.000mAh μπαταρια....

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω ειναι ολα πολυ σχετικα. Τψρα πχ με 17% μπαταρία είχα 1,5 ώρα σοτ.Οποτε παίζει πάρα πολύ σημαντικό ρόλο το τι κάνεις. Πιστεύω με χρήση social media κανένας με το συγκεκριμένο κινητό δεν μπορεί να βγάλει 5 και 6 ώρες.

4ee206bcf1d2923bb62e526542661dfa.jpgcf30a89da2d010c0e8eb2bbe9555490e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nikospaga
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...