Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aνοιξε την κουρτινα. Τρεις τελείες πανω δεξιά πατας εκει πού λέει σειρά κουμπιών. Λογικα θα σου εμφανίσει τις εφαρμογές που εχουν εξαφανιστεί. Τις μεταφέρεις πανω και είσαι έτοιμος.

 

Μα αυτο αναφέρω, δεν ειναι ούτε εκεί.....

Εχω σκαλωσει ασχημα απο χθες.... Βεβαια δεν ξερω ποσο καιρο λειπουν.. Το παρατηρησα χθες οταν ήθελα να ανοίξω το mobile hotspot ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί πριν τον Ιανουάριο μπορούσες να το απενεργοποιήσεις εντελώς?

 

 

Παίζει να το επαναφέρει αυτό?

 

 

Ή τουλάχιστον να μπορούμε να διαλέγουμε εμείς τι θα ανοίγει(Και δεν εννοώ το bixby).

 

Ναι.. Το απενεργοποιουσες το κουμπί τελειως.. Δεν εκανε τπτ... Μια απ τις 2 ενεργειες αναγκαστικά θα ανοίξει το bixby ... Η με ενα πάτημα, η με δυο.... Την αλλη ενεργεια, εσυ επιλεγεις την εφαρμογη.....

 

Αλλιώς κατεβαζεις το bxaction, κ τελος....

Κάνεις οτι θες, οπως τα θες !!

Link to comment
Share on other sites

Τα γερμανικα πηραν ενημερωση μαιου....οποιος η οποια την κατεβασε..ας στειλει ποσο ειναι...

 

Διάβασα επίσης για μικρές βελτιώσεις στην καμερα και bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Τα γερμανικα πηραν ενημερωση μαιου....οποιος η οποια την κατεβασε..ας στειλει ποσο ειναι...

 

Επιβεβαιώνω μιας κ ζω Γερμανια...

379 mb.... Βελτίωσεις στο κομματι καμερα, στην αργη κινηση στο βιντεο και αλλα !!

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα!

Νέος στο group (παλιος στο φορουμ) με S9+ dual coral blue Ουγγρικο με patch Απριλιου.

Το κινητο το αγορασα καινουριο.

Εχω μια ανησυχια για την μπαταρία αν κ ειμαι στην 3η φόρτιση (ολες με αργη φορτιση).

 

Εχουμε λοιπον :

- 2 καρτες ενεργες η μια ολη μερα με 4G και δεδομενα, η 2η με 2G.

- Wifi σπιτι κανα 8ωρο.

- AOD 6:00-00:00

- 2 εμαιλ με push (gmail & outlook)

- bluetooth ολη μερα

- Συγχρονισμος ολη μερα

- Αυτοματη φωτεινοτητα

- Facebook, messenger, viber και Skype

- Παιχνίδια δεν παιζω καθολου

- Η χρηση μου ειναι κυριως σερφαρισμα, ομιλια και social

- Στο στησιμο μετεφερα απο το S7 μου μονο κλησεις, μηνυματα, επαφες και ρυθμισεις (ΟΧΙ εφαρμογές)

- Για ξεκλειδωμα εχω αποτυπωμα και ιριδα

 

Βγαζω στο περιπου 1μιση μερα 100% μεχρι 15% με SOT 2.5 ωρες..

 

Μονο εμενα μου φαινεται λιγο?

Καμια προταση?

Ανέβαζω και screenshot

 

 

 

4234a3b574897b57bef17bb4042c79d0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα!

Νέος στο group (παλιος στο φορουμ) με S9+ dual coral blue Ουγγρικο με patch Απριλιου.

Το κινητο το αγορασα καινουριο.

Εχω μια ανησυχια για την μπαταρία αν κ ειμαι στην 3η φόρτιση (ολες με αργη φορτιση).

 

Εχουμε λοιπον :

- 2 καρτες ενεργες η μια ολη μερα με 4G και δεδομενα, η 2η με 2G.

- Wifi σπιτι κανα 8ωρο.

- AOD 6:00-00:00

- 2 εμαιλ με push (gmail & outlook)

- bluetooth ολη μερα

- Συγχρονισμος ολη μερα

- Αυτοματη φωτεινοτητα

- Facebook, messenger, viber και Skype

- Παιχνίδια δεν παιζω καθολου

- Η χρηση μου ειναι κυριως σερφαρισμα, ομιλια και social

- Στο στησιμο μετεφερα απο το S7 μου μονο κλησεις, μηνυματα, επαφες και ρυθμισεις (ΟΧΙ εφαρμογές)

- Για ξεκλειδωμα εχω αποτυπωμα και ιριδα

 

Βγαζω στο περιπου 1μιση μερα 100% μεχρι 15% με SOT 2.5 ωρες..

 

Μονο εμενα μου φαινεται λιγο?

Καμια προταση?

Ανέβαζω και screenshot

 

 

 

4234a3b574897b57bef17bb4042c79d0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιαυτά που έχεις μια χαρά είσαι.

Οι προτάσεις που θα έχεις είναι να αρχίσεις να αδρανοποιεις εφαρμογές να μην έχεις φωτισμό όσο θέλεις να μην έχεις widget, animations, να βλέπεις μόνο μαύρο - άσπρο, να σκέφτεσαι τι θα κάνεις στη ζωή σου για να μην καταναλώσεις ενέργεια, λες και οδηγας αυτοκίνητο και μετά ανεβάζεις ένα screenshot και καμαρώνεις με sot 8 ώρες.

Ευχαριστήσου με το τηλέφωνο σου, εξάλλου μια μέρα την βγάζεις άνετα, οπότε κάθε βράδυ το φορτίζεις.

Η γνώμη μου είναι μόνο, εγώ αυτό κάνω και στο προτείνω

Edited by NIKOSXRI
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτά που έχεις μια χαρά είσαι.

 

Οι προτάσεις που θα έχεις είναι να αρχίσεις να αδρανοποιεις εφαρμογές να μην έχεις φωτισμό όσο θέλεις να μην έχεις widget, animations, να βλέπεις μόνο μαύρο - άσπρο, να σκέφτεσαι τι θα κάνεις στη ζωή σου για να μην καταναλώσεις ενέργεια, λες και οδηγας αυτοκίνητο και μετά ανεβάζεις ένα screenshot και καμαρώνεις με sot 8 ώρες.

 

Ευχαριστήσου με το τηλέφωνο σου, εξάλλου μια μέρα την βγάζεις άνετα, οπότε κάθε βράδυ το φορτίζεις.

 

Η γνώμη μου είναι μόνο, εγώ αυτό κάνω και στο προτείνω

Χαχααχαχχαχ!

Οχι δεν θελω να φτασω σε αυτο το σημείο..

Απλα ειχα για εναν μηνα ενα εταιρικο Α6+ το οποίο παρολο που σερνοταν δεν τελειωνε η μπαταρια με τιποτα..

 

Απλα περιμενα να εχει καταναλωση εφάμιλλη του S7 Edge και γ αυτο μου εκανε εντύπωση..

 

Αλλα αμα ειναι φυσιολογικό αυτο που ανεβασα, τότε παω πασο

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο αναφέρω, δεν ειναι ούτε εκεί.....

Εχω σκαλωσει ασχημα απο χθες.... Βεβαια δεν ξερω ποσο καιρο λειπουν.. Το παρατηρησα χθες οταν ήθελα να ανοίξω το mobile hotspot ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι.. Το απενεργοποιουσες το κουμπί τελειως.. Δεν εκανε τπτ... Μια απ τις 2 ενεργειες αναγκαστικά θα ανοίξει το bixby ... Η με ενα πάτημα, η με δυο.... Την αλλη ενεργεια, εσυ επιλεγεις την εφαρμογη.....

 

Αλλιώς κατεβαζεις το bxaction, κ τελος....

Κάνεις οτι θες, οπως τα θες !!

Κι όμως δοκίμασα να κατεβάσω το app που λες αλλά δεν μπορώ να απενεργοποιώ εντελως το πλήκτρο.

 

Όταν το πατάω ακόμα ανοίγει το bixby home.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δοκίμασα να κατεβάσω το app που λες αλλά δεν μπορώ να απενεργοποιώ εντελως το πλήκτρο.

 

Όταν το πατάω ακόμα ανοίγει το bixby home.

 

Κατι δεν εχεις κανει καλα... Το ειχα κατεβασει κανα 2 μηνες πριν, κ το ειχα απενεργοποίησει τέλειως.... Δεν γινεται ενω το ρυθμισες να ανοιγει ακομα το bixby

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γιατί παλιότερα μπορούσες να το απενεργοποιήσεις και χωρίς κάποιο έξτρα app γιατί το επέτρεπε η samsung ενώ πλέον όπως είπαν και πιο πάνω δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις εντελώς.

 

 

Δες και αυτό το άρθρο για να καταλάβεις τι εννοώ.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γιατί παλιότερα μπορούσες να το απενεργοποιήσεις και χωρίς κάποιο έξτρα app γιατί το επέτρεπε η samsung ενώ πλέον όπως είπαν και πιο πάνω δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις εντελώς.

 

 

Δες και αυτό το άρθρο για να καταλάβεις τι εννοώ.

 

Κανονικα γινεται... Δεν ξερω να αλλαξε κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ στο κινητό σου έχεις το android 9.0 και μπορείς να απενεργοποιήσεις το κουμπί εντελώς με αυτήν την εφαρμογή?

 

Σε εμένα πάλι αν πατήσω για λίγη ώρα το κουμπί μου δείχνει πάνω στη μέση της οθόνης το σήμα του bixby δηλαδή το bixby voice.

Που σημαίνει ότι το κουμπί δεν έχει απενεργοποιηθεί εντελώς.

 

 

Κάτι άλλο μπορώ να απενεργοποιήσω εντελώς την μπάρα "Εύρεση στην αναζήτηση" που είναι πάνω - πάνω στις σελίδες εφαρμογών?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Το παρατηρώ και σε άλλα μέλη με ίδιες ή και διαφορετικές συσκευές... Μήπως κάποια εφαρμογή σας κάνει την ζημιά;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7841727#

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποστ #1371

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7841719

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα!

Νέος στο group (παλιος στο φορουμ) με S9+ dual coral blue Ουγγρικο με patch Απριλιου.

Το κινητο το αγορασα καινουριο.

Εχω μια ανησυχια για την μπαταρία αν κ ειμαι στην 3η φόρτιση (ολες με αργη φορτιση).

 

Εχουμε λοιπον :

- 2 καρτες ενεργες η μια ολη μερα με 4G και δεδομενα, η 2η με 2G.

- Wifi σπιτι κανα 8ωρο.

- AOD 6:00-00:00

- 2 εμαιλ με push (gmail & outlook)

- bluetooth ολη μερα

- Συγχρονισμος ολη μερα

- Αυτοματη φωτεινοτητα

- Facebook, messenger, viber και Skype

- Παιχνίδια δεν παιζω καθολου

- Η χρηση μου ειναι κυριως σερφαρισμα, ομιλια και social

- Στο στησιμο μετεφερα απο το S7 μου μονο κλησεις, μηνυματα, επαφες και ρυθμισεις (ΟΧΙ εφαρμογές)

- Για ξεκλειδωμα εχω αποτυπωμα και ιριδα

 

Βγαζω στο περιπου 1μιση μερα 100% μεχρι 15% με SOT 2.5 ωρες..

 

Μονο εμενα μου φαινεται λιγο?

Καμια προταση?

Ανέβαζω και screenshot

 

 

 

4234a3b574897b57bef17bb4042c79d0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μόνο το ambient display σου τρώει 3 ώρες sot. Έχει την ίδια κατανάλωση με την οθόνη σου (14%).

 

Ναι οι προτάσεις που θα σου πουν είναι αυτές που ανάφερε ο φίλος παραπάνω.

 

Θα αναφέρω όμως ένα παράδειγμά και εγώ με αυτοκίνητο.

 

Φαντάσου ότι αγοράζεις ένα αυτοκίνητο το οποίο εκτός το να σε πηγαίνει στον προορισμό σου έχει ενεργοποιημένα κάποια πράγματα τα οποία δεν σου χρησιμεύουν.

Πχ θερμαινόμενα καθίσματα (Στην Ελλάδα ζουμε). Aircondition, Ηλιοροφή, αυτόματο πιλότο, κουρτινάκια στο πίσω τζάμι του αυτοκινήτου καi άλλα πολλά. Ναι ΘΑ τα χρησιμοποιήσεις αλλά δεν τα έχεις πάντα ανοιχτά γιατί εάν τα είχες θα σου έτρωγαν βενζίνη. Οπότε τα ρυθμίζεις να ανοίγουν όταν πατάς το κουμπάκι και όχι να είναι μόνιμα ανοιχτά.

 

Έχεις εφαρμογές που δουλεύουν στο παρασκήνιο τις οποίες δεν τις χρησιμοποιείς ποτέ σου (Αυτά μας κάνει το android) Κάνε δύο απλά πραγματάκια και θα δεις τεράστιες διαφορές.

 

Μπες στο νήμα με την μπαταρία και ακολούθησε τις προτάσεις (όσες θέλεις εσύ) του w_wind.

 

Εγώ από αυτά που έφτιαξα βγάζω 5,5 - 6 Ώρες SOT χωρίς να στερηθώ τίποτα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μόνο το ambient display σου τρώει 3 ώρες sot. Έχει την ίδια κατανάλωση με την οθόνη σου (14%).

 

Ναι οι προτάσεις που θα σου πουν είναι αυτές που ανάφερε ο φίλος παραπάνω.

 

Θα αναφέρω όμως ένα παράδειγμά και εγώ με αυτοκίνητο.

 

Φαντάσου ότι αγοράζεις ένα αυτοκίνητο το οποίο εκτός το να σε πηγαίνει στον προορισμό σου έχει ενεργοποιημένα κάποια πράγματα τα οποία δεν σου χρησιμεύουν.

Πχ θερμαινόμενα καθίσματα (Στην Ελλάδα ζουμε). Aircondition, Ηλιοροφή, αυτόματο πιλότο, κουρτινάκια στο πίσω τζάμι του αυτοκινήτου καi άλλα πολλά. Ναι ΘΑ τα χρησιμοποιήσεις αλλά δεν τα έχεις πάντα ανοιχτά γιατί εάν τα είχες θα σου έτρωγαν βενζίνη. Οπότε τα ρυθμίζεις να ανοίγουν όταν πατάς το κουμπάκι και όχι να είναι μόνιμα ανοιχτά.

 

Έχεις εφαρμογές που δουλεύουν στο παρασκήνιο τις οποίες δεν τις χρησιμοποιείς ποτέ σου (Αυτά μας κάνει το android) Κάνε δύο απλά πραγματάκια και θα δεις τεράστιες διαφορές.

 

Μπες στο νήμα με την μπαταρία και ακολούθησε τις προτάσεις (όσες θέλεις εσύ) του w_wind.

 

Εγώ από αυτά που έφτιαξα βγάζω 5,5 - 6 Ώρες SOT χωρίς να στερηθώ τίποτα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλε μου δεν διαφωνω απλα μου κανει εντυπωση το γεγονος οτι στα προηγουμενα 2 κινητα μου (s7, A7+) το Ambient Display δεν καταναλωνε τοσο.

Εχει αλλαξει κατι στο S9+?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε ευχαριστω....

 

Μεσα απο τη συζητηση που εστειλες βγαινει και το προβλημα

 

στο DNS ο adguard τα μπλοκαρει ολα εκτός απο facebook messanger.... Μολις το κανω ανενεργο εφτιαξε.

 

το θέμα ειναι γιατι δουλευε σωστα 2 μηνες και τωρα του θυμηθηκε αυτο? την ωρα μαλιστα που εκανa και browsing?

 

Ναι όντως παιδιά το είδα και εγώ αλλά γιατί δούλευε καλά τόσο καιρό?

Link to comment
Share on other sites

Πως εμφανιζω στην οθομη του s9plus το ποσοστο μπαταριας?

 

Ρυθμίσεις-εμφανιση-γραμμή καταστασης το ενεργοποιείς και είσαι έτοιμος.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι τα βήματα που πρέπει να κάνουμε?

 

λοιπον φιλε ευχαριστω....

 

Μεσα απο τη συζητηση που εστειλες βγαινει και το προβλημα

 

στο DNS ο adguard τα μπλοκαρει ολα εκτός απο facebook messanger.... Μολις το κανω ανενεργο εφτιαξε.

 

το θέμα ειναι γιατι δουλευε σωστα 2 μηνες και τωρα του θυμηθηκε αυτο? την ωρα μαλιστα που εκανa και browsing?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βρω πως να βγακω το ποσοστο μπαταριας στην οθονη να φαινεται δε βρισκω κατι..ρυθμισεις-εφαρμογες-γραμμη καταστασης γραφει ενας φιλος...αλλα γραμμη καταστασης δεν υπαρχει...γραμμη πλοηγησης γραφει αλλα μεσα δεν εχει τιποτα για μπαταρια..
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βρω πως να βγακω το ποσοστο μπαταριας στην οθονη να φαινεται δε βρισκω κατι..ρυθμισεις-εφαρμογες-γραμμη καταστασης γραφει ενας φιλος...αλλα γραμμη καταστασης δεν υπαρχει...γραμμη πλοηγησης γραφει αλλα μεσα δεν εχει τιποτα για μπαταρια..

 

Θα πας στις ειδοποιήσεις -> γραμμή κατάστασης και ειναι κατω κατω

Link to comment
Share on other sites

Νέα μόδα αυτή τώρα;

 

Κάθε τρεις και λίγο εμφανίζεται

 

η επικύρωση της άδειας χρήσης knox...

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μερικές φορές όταν πάω στο google play και στις εφαρμογές μου και πατάω το στρόγγυλο εικονίδιο για να τσεκάρει πιες εφαρμογές έχουν αναβαθμίσεις γυρνάει στιγμιαία και δεν δείχνει καμιά εφαρμογή ότι θέλει αναβάθμιση ακόμα και αν έχω εφαρμογές για αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...