Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία ας μείνουμε on topic

Ότι καλούδια έχει παραπάνω το s10+ θα φέρουν κ τίποτα κι σε εμάς; ας πούμε το bright sight η night shoot θα το έφερναν η μπαααα;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους!Είχα ενα ατύχημα και μου έσπασε το τζαμάκι της πίσω κάμερας.Πήρα smartec μαζί με το τζαμάκι πάει και το πίσω καπάκι σύνολο 73 ευρω.3 μήνες συσκευή με εγγύηση απο cosmote αγορασμένο.Έχω εξουσιοδοτημένο στον Πειραιά μου είπαν 2 μέρες εργάσιμες 40 ευρω.Απλά δεν ξέρανε για ip68 αν το χάνω απο τη στιγμή που θα ανοιχτεί η συσκευή.Smartec απο την αλλή μου είπαν μου καλύπτουν εννοείται το ip68.

Ρωτάω αν έχει κανείς ιδεα απο το service που έχει στον Πειραιά;Αν αξίζει να το πάω γιατί μένω πολύ κοντά και με βολεύει ή να μην ρισκάρω και να δώσω τα παραπάνω λεφτά για τη smartec και να το πάρω και αυθημερόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους!Είχα ενα ατύχημα και μου έσπασε το τζαμάκι της πίσω κάμερας.Πήρα smartec μαζί με το τζαμάκι πάει και το πίσω καπάκι σύνολο 73 ευρω.3 μήνες συσκευή με εγγύηση απο cosmote αγορασμένο.Έχω εξουσιοδοτημένο στον Πειραιά μου είπαν 2 μέρες εργάσιμες 40 ευρω.Απλά δεν ξέρανε για ip68 αν το χάνω απο τη στιγμή που θα ανοιχτεί η συσκευή.Smartec απο την αλλή μου είπαν μου καλύπτουν εννοείται το ip68.

Ρωτάω αν έχει κανείς ιδεα απο το service που έχει στον Πειραιά;Αν αξίζει να το πάω γιατί μένω πολύ κοντά και με βολεύει ή να μην ρισκάρω και να δώσω τα παραπάνω λεφτά για τη smartec και να το πάρω και αυθημερόν.

 

Εννοείται smartec.. Τι εξουσιοδοτημενο είναι το άλλο αν δεν ξέρει για αδιάβροχοποιηση ??

Μην ρισκάρεις νέο κινητό, στη smartec θα είναι σαν καινούριο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

The last shot may be blurry. ΕΛΕΟΣ. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Με το S8 δε το είχα ποτέ αυτό. Πάντα οι φώτο έβγαιναν σωστές και όχι κουνημένες. Έχω μεγάλο θέμα με το S9+ με κουνημένες φωτογραφίες.. Έχετε καμιά λύση;
Link to comment
Share on other sites

Αν και γενικά η μπαταρία μου μετά την αναβάθμιση δεν τα πήγαινε καθόλου καλά χωρίς hard reset..

Ειμαι στο 10% με 16κ 30 με μπαταρία το εβαλα σε HD κ εξοικονόμηση ενέργειας μετά από πολύ καιρό. έχω και night mode χρήση fb κ πολύ ίντερνετ με WiFi φωτεινότητα κάτω απτή μέση.. 8 ώρες και δέκα λεπτά.. Δεν κατάλαβα διαφορά στην απόδοση.. Εκπληκτικά πράγματα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το update Φεβρουαρίου ποτέ λενε να το δώσουν εκεί στην Samsung κατά το Μάιο;

 

Έλα ντε....επισης βγαίνουν συνεχώς updates των stock εφαρμογών στο apkmirror αλλά στα stores, play και galaxy ελάχιστες έχουν πάρει αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια συνεργασια το google-play με το apkmirror.

Το google-play ενημερωνεται για τις τελικες εκδοσεις .Τοτε θα τις παρουσιασει ως ενημερωση.Οι beta που υπαρχουν στο play ανεβαινουν μονο με την εγκριση του καθε προγραμματιστη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Απλά να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος κάτοχος του S9+ από τον Νοέμβριο και μόλις τώρα τελείωσα την ανάγνωση του forum.

Περιμένω να δω τι γίνεται με τα OTA γιατί είμαι

XEU/XEU/XEU/XSP με Βρετανική sim αγορασμένο από αντίστοιχο "σκρουτζομάγαζο" του Λονδίνου. Όλα καλά με το κινητό, σφραγισμένο και με silicon case δώρο μέσα, αλλά μας βγήκε...Singapore (XSP). OTA δεν έπαιρνα μέχρι που τελικά πέρασα την Pie με Odin (φοβερή, έγινε το καλό καλύτερο) με hard reset πριν, μετά και τώρα εν αναμονή του security patch Φεβρουαρίου να δω που βρίσκομαι με τα OTA.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα με odin ιταλική pie τον Δεκέμβριο και δεν πήρα ούτε του Ιανουαρίου το security patch
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να κάνετε update από το galaxy store τις εφαρμογές bixby και πλέον μπορούμε να πατάμε το Bixby button και να ανοίγει τρίτη εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να κάνετε update από το galaxy store τις εφαρμογές bixby και πλέον μπορούμε να πατάμε το Bixby button και να ανοίγει τρίτη εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Επιλεγεις αν θα ανοιγει με ενα κλιξ το bixby κ με 2πλο ενα αλλο προγραμμα, η το αντιστροφο...

Απ πριν, πολυ καλυτερο....

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε θέμα στο video η μόνο το δικό μου έχει θέμα; κάνει συνέχεια focus με χαμηλό φωτισμό. Όχι σκοτάδι.. Χαμηλό φωτισμό.. Τηλεόραση πχ και ένα πορτατιφ στο σαλόνι.. Κάνει συνέχεια κάθε 2 δευτερόλεπτα focus.. Θόλωμα και ξεθολωμα.... Έλεος... Ένα μισθό δώσαμε
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω κατι ρε Tony...Μπας και το εχεις πετυχει στο σημειο που παει να εστιασει κοντα ποτε κατω του μισου μετρου ποτε επανω καθως το κουνας και προσπαθει να εστιασει κοντα η μακρια για να σταθεροποιηθει?

Απλα το λεω γιατι η καμερα απο μαμα ρυθμισεις ερχεται με την λειτουργια "continuous" δεν το γραφει μεσα στο μενου δηλαδη συνεχες autofocus εχοντας ενα νεκρο σημειο τα 50 εκατοστα που θα κανει εναλλαγη κοντα-μακρια.

 

Εαν βαλεις πχ.open camera αυτο μπορεις να το αλλαξεις εχει επιλογη δηλαδη δουλευει καρφωτα μακρια και εχει εναλλαγη σε micro για κοντινα κατω του μισου μετρου .Στις μαμα εφαρμογες για βιντεο δεν το βαζει η κυρ-Σαμμυ.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω κατι ρε Tony...Μπας και το εχεις πετυχει στο σημειο που παει να εστιασει κοντα ποτε κατω του μισου μετρου ποτε επανω καθως το κουνας και προσπαθει να εστιασει κοντα η μακρια για να σταθεροποιηθει?

Απλα το λεω γιατι η καμερα απο μαμα ρυθμισεις ερχεται με την λειτουργια "continuous" δεν το γραφει μεσα στο μενου δηλαδη συνεχες autofocus εχοντας ενα νεκρο σημειο τα 50 εκατοστα που θα κανει εναλλαγη κοντα-μακρια.

 

Εαν βαλεις πχ.open camera αυτο μπορεις να το αλλαξεις εχει επιλογη δηλαδη δουλευει καρφωτα μακρια και εχει εναλλαγη σε micro για κοντινα κατω του μισου μετρου .Στις μαμα εφαρμογες για βιντεο δεν το βαζει η κυρ-Σαμμυ.

 

Σε πρόσωπο το κάνει, τραβάω το μικρό ίσως λίγο πιο κοντά από ότι θέλει.. Όχι στα 50 εκατοστά όμως. Σίγουρα πιο μακριά. Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος, πως στο s9 γράφεις 1 sms, και το ρυθμίζεις να το στείλει μετά από 3 ώρες;;
Πατάς το + και έχει προγραμματισμό μηνύματος.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν γίνεται να κανεις swipe back σε μια σελιδα ακουμπώντας την οθονη απο τα αριστερα και σέρνοντας την προς τα δεξια? (Οπως τα iphone)
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν γίνεται να κανεις swipe back σε μια σελιδα ακουμπώντας την οθονη απο τα αριστερα και σέρνοντας την προς τα δεξια? (Οπως τα iphone)
Ναι γίνεται. Κανείς swipe πάνω στη μπάρα που είναι η διεύθυνση ιστοσελίδας

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

και αλλο update για το γερμανικο μου ηρθε τωρα.μου εφεραν καρτα sim απο γερμανια ενας φιλος και το καταφερα και το εκανα γερμανικο (dbt) τωρα ερχονται κανονικα η ενημερωσεις ota.αυτο που πρεπει να αλλαξουμε απο πληροφοριες λογισμικου ειναι το πρωτο .....οποιος φιλος θελει απο αθηνα να κανει και το δικο του γερμανικο οπως ηταν ας μου στειλει p.m

53468136-263758574527334-646689630871093248-n.jpg

53061942-1162483477245339-9032839260310339584-n.jpg

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

και αλλο update για το γερμανικο μου ηρθε τωρα.μου εφεραν καρτα sim απο γερμανια ενας φιλος και το καταφερα και το εκανα γερμανικο (dbt) τωρα ερχονται κανονικα η ενημερωσεις ota.αυτο που πρεπει να αλλαξουμε απο πληροφοριες λογισμικου ειναι το πρωτο .....οποιος φιλος θελει απο αθηνα να κανει και το δικο του γερμανικο οπως ηταν ας μου στειλει p.m

53468136-263758574527334-646689630871093248-n.jpg

53061942-1162483477245339-9032839260310339584-n.jpg

 

Και Γερμανικό να μην ήταν, πάλι θα γίνει εφόσον βάλεις την Sim και κάνεις αυτό που πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται. Κανείς swipe πάνω στη μπάρα που είναι η διεύθυνση ιστοσελίδας

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο το μεσο της οθονης τουλαχιστον γινεται να κανεις swipe αντι να πας μεχρι πάνω στην διεύθυνση ?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα περάσει μεσω odin την pie και τωρα ειναι eur/eur,ato/ato...τι πρεπει να κανω για να παρω update μιας καινδεν έχω πάρει κανενα απο τοτς που την εβαλα;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Απο το μεσο της οθονης τουλαχιστον γινεται να κανεις swipe αντι να πας μεχρι πάνω στην διεύθυνση ?

Πηγαινε στην κεντρικη οθονη πατα σε ενα κενο παρατεταμενα .Πηγαινε κατω δεξια μπες ρυθμισεις αρχικης οθονης και ενεργοποιησε το γρηγορο ανοιγμα του πινακα ειδοποιησεων.Μονο συρσιμο ανοιγει κανεις κιαλλο συρσιμο ανοιγει μεχρι κατω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι, αλλά μόλις τώρα παρατήρησα πως μετά από επανεκκίνηση δεν βγάζει πια το μήνυμα να κάνω επαναφορά εργοστασιακων για να ισχύουν τα "δεδομένα" της ελληνικής sim, όπως έβγαζε πριν την 9. Χωρίς να έχω κάνει επαναφορά..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...