Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαινε στην κεντρικη οθονη πατα σε ενα κενο παρατεταμενα .Πηγαινε κατω δεξια μπες ρυθμισεις αρχικης οθονης και ενεργοποιησε το γρηγορο ανοιγμα του πινακα ειδοποιησεων.Μονο συρσιμο ανοιγει κανεις κιαλλο συρσιμο ανοιγει μεχρι κατω.

 

Να κανω swipe και να πηγαινω στην προηγούμενη σελιδα στον browser θελω οχι τις ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω swipe και να πηγαινω στην προηγούμενη σελιδα στον browser θελω οχι τις ειδοποιήσεις.

Βαλε τον Xbrowser απο το google play.Μακραν οτι καλυτερο κυκλοφορει εκει εξω σε παραμετροποιηση.ο chrome ειναι φτωχια μπροστα του...Απειρες ρυθμισεις , θα χαθεις....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Βαλε τον Xbrowser απο το google play.Μακραν οτι καλυτερο κυκλοφορει εκει εξω σε παραμετροποιηση.ο chrome ειναι φτωχια μπροστα του...Απειρες ρυθμισεις , θα χαθεις....

 

Το samusng brower χρησιμοποιώ. Θα το τσεκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Το samusng brower χρησιμοποιώ. Θα το τσεκάρω.

Ναι τσεκαρε δεν χανεις και τιποτα αντιθετως...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν παίρνουμε ή όχι ΟΤΑ μετά από odin;;;

Γιατί έχω μπερδευτεί.. εμένα πορτογαλικό πάντως ακόμη είναι με Γενάρη και του είχα περάσει την ελληνική

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση υπάρχει κάποια συσκευή στον κόσμο η κάποιος browser να κατεβάσω που ΝΑΜΗΝ κάνει reload όταν μπαίνω μετά από ωρα σε κάποια σελίδα απτις 8 η 10 που έχω ανοιχτές και ναμην φορτώνει ξανά αλλά να μένει εκεί που το άφησα;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το night mode στο messenger εδώ στο my phone δεν μπορώ να το συνηθίσω. Μήπως ξέρετε αν έχει κ το Facebook dark mode κ πως; κ το viber?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καινούργιος κάτοχος!να κάνω μια χαζή ερώτηση στο always on display στην αρχή μου έβγαζε και κάτι πολύχρωμα χρώματα.απο σήμερα όμως μου βγάζει μόνο σκέτο το ρολοι...ξέρει κανείς αν θέλει κάποια ρύθμιση?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις κουρτίνα πας στo Always on display εικονίδιο ,από κάτω στα γράμματα του πατάς απάνω μετά πατάς στις λεπτομέρειες και εμφανίζονται οι επιλογές φέρνοντάς το στα μέτρα σου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα αλλά δεν έχει τέτοια επιλογή :/
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά βλέπω έχουν έρθει σε κάποιους 2 αναβαθμίσεις Φεβρουαρίου ενώ εμένα ακόμα είναι στον Γενάρη eur/eur,aut/aut δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα σε όλες τις χώρες η εμένα έχει κολλήσει;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνει η Samsung. Σε Γερμανία έδωσε το Β9 χωρίς να πει τι άλλαξε, η Ελλάδα και πολλοι αλλοι δεν έχουν πάρει ούτε το Β3.

Το security patch είναι το ίδιο. Το PDA άλλαξε. Εγώ έβαλα Γερμανικό αλλά δεν είδα διαφορά.

Εκείνο που με ενοχλεί είναι οτι στα themes μου σκούρο φόντο στις ειδοποιήσεις τα γράμματα είναι μαύρα και δεν φαίνονται.

Μίλησα με developer και μου είπε οτι είναι bug της Samsung στο patch του Φλεβάρη.Και στο B9 συνεχίζεται

Edited by NIKOSXRI
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Τελικά μετά από Όντιν παίρνει OTA? Είμαι με Ελληνική κ patch Ιανουαρίου. Έχει έρθει σε κανένα η Φεβρουαρίου? Thanks
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να περιμενετε ota για την χωρα προορισμου του κινητου σας.οχι με odin γιατι γινεται μπερδεμα μετα.εχει ειπωθει μερικες σελιδες πισω!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Εσπάσα το πίσω τζαμάκι της κάμερας(τελίκα και την καμερα δυστιχώς όπως με ενημέρωσαν).Θέλω να ευχαριστήσω τους φίλους που μου πρότειναν smartec γιατί είναι πολύ μπορστά σαν εξυπηρέτηση και γνώσεις όπως κ ο ίδιος διαπίστωσα.Τζαμάκι(μαζί με καπάκί) και η κάτω καμερα όλα μαζί 160 ευρώ δυστυχώς.Πήρα τη συσκευή μου πίσω όλα καλά.Μια ερώτηση software θέματος.Εχώ εγκαταστήσει package disabler pro(play store) επάιξε κανονικότατα,αφαίρεσα το άχρηστο bloatware κ έφτασα το sot στις 5.20 λεπτά(30% battery αυτή τη στιγμή που σας γράφω).Θέλω τώρα για να είμαι κομπλέ με τις παραμετροποιήσεις ένα μόνιμο adblock σε youtube κυρίως αν γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο app ή κάποιο αξιόλογο tutorial-workaround δοκιμασμένο που να παίζει; Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Εσπάσα το πίσω τζαμάκι της κάμερας(τελίκα και την καμερα δυστιχώς όπως με ενημέρωσαν).Θέλω να ευχαριστήσω τους φίλους που μου πρότειναν smartec γιατί είναι πολύ μπορστά σαν εξυπηρέτηση και γνώσεις όπως κ ο ίδιος διαπίστωσα.Τζαμάκι(μαζί με καπάκί) και η κάτω καμερα όλα μαζί 160 ευρώ δυστιχώς.Πήρα τη συσκευή μου πίσω όλα καλά.Μια ερώτηση software θέματος.Εχώ εγκαταστήσει package disabler pro(play store) επάιξε κανονικότατα,αφαίρεσα το άχρηστο bloatware κ έφτασα το sot στις 5.20 λεπτά(30% battery αυτή τη στιγμή που σας γράφω).Θέλω τώρα για να είμαι κομπλέ με τις παραμετροποιήσεις ένα μόνιμο adblock σε youtube κυρίως αν γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο app ή κάποιο αξιόλογο tutorial-workaround δοκιμασμένο που να παίζει;

 

για το youtube εχεις προσωπικο μηνυμα :X

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειχα κανει αναβάθμιση μεσο Odin.

Καποιος να βοηθήσει πως μπορώ να το ξακανω στην χωρα που ήταν για να ξανα περνω OTA (πως βλεπω για ποια χωρα ήταν προορισμένο πριν).

Ευχαριστώ

Edited by tasos1971
Link to comment
Share on other sites

Στην Pie, η γραμμή πλοήγησης μπορεί να εμφανίζεται μόνο όταν το επιθυμώ;

Είχα ενεργοποιημένη αυτή την λειτουργία στην Oreo και τώρα δεν την βρίσκω.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειχα κανει αναβάθμιση μεσο Odin.

Καποιος να βοηθήσει πως μπορώ να το ξακανω στην χωρα που ήταν για να ξανα περνω OTA (πως βλεπω για ποια χωρα ήταν προορισμένο πριν).

Ευχαριστώ

 

Στην "εκδοση λογισμικου παροχης υπηρεσιων" τα τρια τελευταια γραμματα δειχνουν την χωρα που ανηκει . OTA θα παιρνεις οταν θα βγαζει για την χωρα που ανηκει η sim οποτε και οταν . ΟΧΙ OTA απο την χωρα προελευσης συσκευης .Εαν βαζετε λαθος ρομ δεν θα παιρνετε καθολου.

 

Δηλαδη βγαλαμε την συσκευη απο το κουτι και δειχνει πχ. προελευση Πορτογαλια .

Βαζουμε ελληνικη σιμ.

Θα παρει OTA Οταν βγει για Ελλαδα και οχι πορτογαλια .

Εαν για καποιο λογο στην πορτογαλια βγαλει ενδιαμεσα περισσοτερα OTA αυτο δεν θα το κοιτα ο κατοχος που αγορασε το πορτογαλικο εφοσον εβαλε Ελληνικη Sim .

Θα κοιτα οταν βγαζει για Ελλαδα και μονο.

 

 

ΣΩΣΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΝΑ ΤΑΥΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΙΜ .

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ , ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΚΗ , ΙΤΑΛΙΚΗ ΚΤΛ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΠΟΥ ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΙ ΜΕ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΕΚΔΟΣΗ PIE 9.0 G965FXXU2CSA2 ΑΡΑ ΕΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΚΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΚΗ G965FXXU2CSA2 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΕΑΝ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ PIE ME ΑΛΛΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ . ΔΕΝ ΘΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΦΟΣΟΝ ΒΑΛΑΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΙΜ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΤΑ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ .

 

ΓΙΑ ΟΤΑ .

ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΙΝΚ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΙΜ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΟΡΕΟ 8.0 YΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ PIE 9.0 KAI KAMIA ΑΛΛΗ .ΑΡΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΙΜ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΒΛΕΠΕΙ ΓΙΑ ΟΤΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ.

ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ PIE 9.0

ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΣΑΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ---->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s9-plus/SM-G965F/EUR/

 

ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓIATI ΕΛΛΑΔΑ ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΑΝ ΠΟΛΛΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ , ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΒΓΑΛΕ 4-5 PIE 9.0 .ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ .ΔΗΛΑΔΗ ΒΡΕΙΤΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ 4-5 PIE ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΙΔΙΟΙ ΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ PIE IANOYAΡΙΟΥ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΙΝΚ .

ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ PIE EINAI TO 13-01 ΙΔΙΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s9-plus/SM-G965F/DBT/

ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ PIE ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΙΜ .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Στην "εκδοση λογισμικου παροχης υπηρεσιων" τα τρια τελευταια γραμματα δειχνουν την χωρα που ανηκει . OTA θα παιρνεις οταν θα βγαζει για την χωρα που ανηκει η sim οποτε και οταν . ΟΧΙ OTA απο την χωρα προελευσης συσκευης .Εαν βαζετε λαθος ρομ δεν θα παιρνετε καθολου.

 

Δηλαδη βγαλαμε την συσκευη απο το κουτι και δειχνει πχ. προελευση Πορτογαλια .

Βαζουμε ελληνικη σιμ.

Θα παρει OTA Οταν βγει για Ελλαδα και οχι πορτογαλια .

Εαν για καποιο λογο στην πορτογαλια βγαλει ενδιαμεσα περισσοτερα OTA αυτο δεν θα το κοιτα ο κατοχος που αγορασε το πορτογαλικο εφοσον εβαλε Ελληνικη Sim .

Θα κοιτα οταν βγαζει για Ελλαδα και μονο.

 

 

ΣΩΣΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΝΑ ΤΑΥΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΙΜ .

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ , ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΚΗ , ΙΤΑΛΙΚΗ ΚΤΛ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΠΟΥ ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΙ ΜΕ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΕΚΔΟΣΗ PIE 9.0 G965FXXU2CSA2 ΑΡΑ ΕΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΚΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΚΗ G965FXXU2CSA2 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΕΑΝ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ PIE ME ΑΛΛΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ . ΔΕΝ ΘΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΦΟΣΟΝ ΒΑΛΑΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΙΜ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΤΑ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ .

 

ΓΙΑ ΟΤΑ .

ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΙΝΚ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΙΜ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΟΡΕΟ 8.0 YΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ PIE 9.0 KAI KAMIA ΑΛΛΗ .ΑΡΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΙΜ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΒΛΕΠΕΙ ΓΙΑ ΟΤΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ.

ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ PIE 9.0

ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΣΑΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ---->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s9-plus/SM-G965F/EUR/

 

ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓIATI ΕΛΛΑΔΑ ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΑΝ ΠΟΛΛΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ , ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΒΓΑΛΕ 4-5 PIE 9.0 .ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ .ΔΗΛΑΔΗ ΒΡΕΙΤΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ 4-5 PIE ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΙΔΙΟΙ ΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ PIE IANOYAΡΙΟΥ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΙΝΚ .

ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ PIE EINAI TO 13-01 ΙΔΙΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s9-plus/SM-G965F/DBT/

ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ PIE ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΙΜ .

 

Μάλιστα δλδ εγώ που πέρασα την γερμανική DBT σήμερα με update Φεβρουαρίου μέσω Odin με ελληνική sim και έχω EUR/EUR,EUR/EUR πρέπει να ξαναπερασω την ελληνική αναβάθμιση Φεβρουαρίου ΟΤΑΝ θα βγει για να περνω OTA update?

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα δλδ εγώ που πέρασα την γερμανική DBT σήμερα με update Φεβρουαρίου μέσω Odin με ελληνική sim και έχω EUR/EUR,EUR/EUR πρέπει να ξαναπερασω την ελληνική αναβάθμιση Φεβρουαρίου ΟΤΑΝ θα βγει για να περνω OTA update?

 

Η συσκευη σου δουλευει μια χαρα ανεξαρτητα τι εκανες.

Ομως :

Εχεις βαλει λειτουργικο λαθος .

Εαν απο τα στοιχεια που εδειξες επανω ειναι τα 3 τελευταια EUR σημαινει η συσκευη σου ηταν απο την αγορα ελληνικη αρα για σενα υπαρχει η PIE 9.0 η ελληνικη του ιανουαριου και μονο .Δεν υπαρχει αυτη που φλασαρες .Πρεπει να φλασαρεις την Ελληνικη Ιανουαριου και μονο .

Ακομα και εαν η samsung βγαζει καθε μηνα σε αλλες χωρες 10 διαφορετικες PIE εσυ πρεπει να μεινεις στην καθε αυτου ελληνικη μια και τυχαινει κιολας να ειναι και ελληνικης προελευσης το λειτουργικο της συσκευης σου .ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΕΑΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ .ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΠΟΤΕ PIE ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΒΓΑΛΕ PIE ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ακομα πιο απλα για να μην μπερδευεστε .Εχουμε κατοχους που εχουν αγορασει S9 γερμανικο και ζουν γερμανια.

 

Εχουμε κατοχους που εχουν αγορασει γερμανικο S9 και ζουν Ελλαδα.

 

Οι πρωτοι θα παιρνουν ολα τα update Γερμανιας γιατι μεσα θα εχουν γερμανικη ΣΙΜ.

 

Οι δευτεροι Ενω ειναι και αυτοι κατοχοι γερμανικου αλλα ζουν ελλαδα και βαλαν ελληνικη ΣΙΜ θα παιρνουν Update ελλαδας και οχι γερμανιας .

 

Εαν για την γερμανια θα βγαλει 10 update οι πρωτοι θα τα παρουν και τα 10 λογο γερμανικης σιμ

 

Εαν για την Ελλαδα για τους κατοχους που βαλαν ελληνικη ΣΙΜ βγαλει 5 update θα παρουν τα UPDATE Ελλαδας και μονο .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ακομα πιο απλα για να μην μπερδευεστε .Εχουμε κατοχους που εχουν αγορασει S9 γερμανικο και ζουν γερμανια.

 

Εχουμε κατοχους που εχουν αγορασει γερμανικο S9 και ζουν Ελλαδα.

 

Οι πρωτοι θα παιρνουν ολα τα update Γερμανιας γιατι μεσα θα εχουν γερμανικη ΣΙΜ.

 

Οι δευτεροι Ενω ειναι και αυτοι κατοχοι γερμανικου αλλα ζουν ελλαδα και βαλαν ελληνικη ΣΙΜ θα παιρνουν Update ελλαδας και οχι γερμανιας .

 

Εαν για την γερμανια θα βγαλει 10 update οι πρωτοι θα τα παρουν και τα 10 λογο γερμανικης σιμ

 

Εαν για την Ελλαδα για τους κατοχους που βαλαν ελληνικη ΣΙΜ βγαλει 5 update θα παρουν τα UPDATE Ελλαδας και μονο .

Κατάλαβα με απλά λόγια πρέπει να ξαναπερασω την EUR ιανουαρίου με καθαρή εγκατάσταση δλδ σκέτο το csc για να παίρνω OTA update.

Link to comment
Share on other sites

Το γερμανικο φλεβαρη γραφει pda csb9 και csc csb3 δεν ξερω εαν αλλαξει καποιος μονο το δευτερο τα csc και αφησει το γερμανικο pda να μπορει να δεχθει Ota. Παλι μπερδεμα ειναι το Ota να στειλει οταν ειναι αλλο το Pda ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...