Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως έχω ιταλική ρομ, έκανα ρεσετ χωρίς τη σιμ μέσα, έβαλα την 9, και παραμένω σε ιταλική με την Φεβρουαρίου να έρχεται ΌΤΑ από την πρώτη μέρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μας έχει ξεχάσει η Samsung. Απ' ότι βλέπω στο sammobile είναι πολλοί αυτοί που έχουν πάρει αναβάθμιση Φεβρουαρίου αλλά εμείς με ελληνική μας έχει γραμμένους μάλλον...οκ οποτε δεησουν να μην ξεχάσουμε να τους πούμε και ενα ευχαριστώ....
Link to comment
Share on other sites

Ούτε οι Πορτογάλοι πήρανε Φεβρουαρίου..και εμένα είναι eur/eur/eur/tph, τελευταία πέρασα την ελληνική με Ιανουαρίου..και παραμένω εκεί..
Link to comment
Share on other sites

Μας έχει ξεχάσει η Samsung. Απ' ότι βλέπω στο sammobile είναι πολλοί αυτοί που έχουν πάρει αναβάθμιση Φεβρουαρίου αλλά εμείς με ελληνική μας έχει γραμμένους μάλλον...οκ οποτε δεησουν να μην ξεχάσουμε να τους πούμε και ενα ευχαριστώ....

Συμφωνώ αλλά μάλλον και λογικά έχουν δώσει προτεραιότητα σε πρώτη αναβάθμιση για Note 8, s8 & s8+, για αυτό αργεί...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

κατοχος s9 plus αρκετα ευχαριστημενος

εδω και 10 μερες(πριν κανω το τελευταιο update) δεν μου βγαζει καθολου ειδοποιησεις αναπαντητων και μυνηματων sms μπροστα στα εικονιδια

με αριθμο οπως πριν.κοιταξα τα παντα ειναι σωστα οπως πριν.καπου διαβασα οτι τα s9+ εχουν τετοια θεματα.καμια ιδεα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά μάλλον και λογικά έχουν δώσει προτεραιότητα σε πρώτη αναβάθμιση για Note 8, s8 & s8+, για αυτό αργεί...

 

Εγώ εδώ και μια βδομάδα περίπου πήγα σε Ν8 ,πήρε άμεσα pie ελληνικό από Voda, πλήρως ευχαριστημένος και ενθουσιασμένος με το πενάκι θα έλεγα

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι όντως η συσκευή παίρνοντας την πίτα είναι με επίπεδο ασφαλείας φυσικά Φεβρουαρίου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

κατοχος s9 plus αρκετα ευχαριστημενος

εδω και 10 μερες(πριν κανω το τελευταιο update) δεν μου βγαζει καθολου ειδοποιησεις αναπαντητων και μυνηματων sms μπροστα στα εικονιδια

με αριθμο οπως πριν.κοιταξα τα παντα ειναι σωστα οπως πριν.καπου διαβασα οτι τα s9+ εχουν τετοια θεματα.καμια ιδεα?

ευχαριστω

 

Ρυθμίσεις...ειδοποιήσεις...σήματα εικονιδίων εφαρμογων...τσεκαρεις την τελευται επιλογή εμφανιση ειδοποιήσεων..

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ αλλά μάλλον και λογικά έχουν δώσει προτεραιότητα σε πρώτη αναβάθμιση για Note 8, s8 & s8+, για αυτό αργεί...

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα προτεραιοτητας και ειδικα για πιο παλια μοντελα την στιγμη μαλιστα που με το ενιαιο csc οι ρομ ελαχιστες διαφορες εχουν μεταξύ τους (πιο πολυ για μιζερια το κοβω παρα για προτεραιοτητα) θεωρω οτι η κριση που υπαρχει στην χωρα μας απο το 2010 και μετα θα δειτε οτι εχει παρασυρει πολλα μεταξυ αυτων και τις αναβαθμισεις ακομα και η Τουρκια πηρε τριτη αναβαθμιση παρακαλω στην PIE (9) θα μου πειτε ειναι 80.000.000 αλλα αν παρακολουθησετε εφαρμογες που βγαινανε παλια και στην ελληνικη γλωσσα οπως π.χ. Adobe Acrobat Reader εχουν σταματησει.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρόσφατα πέρασα στο Α5 16 του θείου μου το February update. Και εγώ με το s9+ περιμένω ακόμα.... Καμία δικαιολογία δεν υπάρχει για αυτό το χάλι με τα updates της Samsung.

Ναι προφανώς μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς αυτά και να χαιρόμαστε τη συσκευή μας χωρίς προβλήματα, αυτό δεν αλλάζει όμως το γεγονός της κακής τακτικής της Samsung που σε κάποιο βαθμό θα μπορούσες να την πεις και ασέβεια προς τον πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή έχω αρκετό καιρό να ενημερωθώ για το τηλ μας, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχουμε κάποια εξέλιξη με την ηχογράφηση κλήσεων στα τηλέφωνα φωνα που έχουν πάρει την pie? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ένα κόλλημα που τρώει, όταν στο βίντεο, από την αναπαραγωγή στο μισό της οθόνης (δεν "μεγαλώσεις" το βίντεο), αποφασίσεις να το γυρίσεις σε landscape, και κάνει περίπου 1 με 1,5 δευτερόλεπτο, το έχει παρατηρήσει κανείς;

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ένα κόλλημα που τρώει, όταν στο βίντεο, από την αναπαραγωγή στο μισό της οθόνης (δεν "μεγαλώσεις" το βίντεο), αποφασίσεις να το γυρίσεις σε landscape, και κάνει περίπου 1 με 1,5 δευτερόλεπτο, το έχει παρατηρήσει κανείς;

 

Ναι το κάνει αυτό. Αν εννοείς τον stock player.

Link to comment
Share on other sites

Μολις κυκλοφορησε νεο update και για την EUR ....οσοι πιστοι προσελθετε...!!!!!!!!!!

 

Εμένα η μπαταρία βγάζει 2 μέρες τώρα που έστρωσε το Android 9, δεν κάνω το update για κανένα λόγο...

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Πού στο έβγαλε. Εμένα eur δεν έχει βγάλει τίποτα

Για τωρα στο SamFirm για ΟΤΑ θα περιμενεις λιγο... :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μέσω smartswiths

 

Θα κάνω την εξής ηλίθια ερώτηση και με προβληματίζει το size της αναβάθμισης από το Smartswitch... Δεν είναι clean έτσι; Γιατί κατεβάζει και τα 4GB και όχι π.χ. τα 300MB της αναβάθμισης...

Link to comment
Share on other sites

Και στο sammobile

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ότα δεν βλέπω ακόμα. Άν πάρει κανείς ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι εγω που ειμαι σχετικα ασχετος με αυτα...στο sammobile γραφει οτι πηραμε το δευτερο security patch του φεβρουαριου αυτο που ειναι 90 mb....το πρωτο security patch που ηταν 300 mb...δεν θα το παρουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...