Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια να ρωτησω κατι εγω που ειμαι σχετικα ασχετος με αυτα...στο sammobile γραφει οτι πηραμε το δευτερο security patch του φεβρουαριου αυτο που ειναι 90 mb....το πρωτο security patch που ηταν 300 mb...δεν θα το παρουμε...

 

Αυτοι που πηγαν πρώτα στο Β3 και μετά στο Β9 (πχ Γερμανία) πηραν 90mb γιατι είχαν πάρει και 300 για να πάνε στο Β3, αυτοι που θα πανε κατευθειαν στο Β9 απο Α2 (οπως η Ελλάδα) θα παρουν σιγουρα παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

4.3giga είναι το firmware που ανέβασε το sammobile

Το επιβεβαιώνω κι εγώ! Γιατί τόσο μεγάλο;;;:blink::worry:

δεν κάνω τίποτα προς το παρόν...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ που έχω eur/eur/ato/ato και csc g965foxm2crl0 μήπως ξέρει κανείς πως να αναβαθμιστώ γιατί δεν μπορώ να βρω καν από που είναι αυτή η pie

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα μέσω smartswitch. Δεν βλέπω κάποια ιδιαιτερη αλλαγή, κάποιες stock εφαρμογές πάντως έχουν αναβαθμιστεί.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία βγάζει 2 μέρες τώρα που έστρωσε το Android 9, δεν κάνω το update για κανένα λόγο...

 

Ισχύει. Η μπαταρία σε μένα έχει καλύτερη αυτονομία πλέον.

Χαλαρό sot 4 ώρες και 50λεπτάκια εκεί που έβγαζα 3.

Ίδια χρήση, ίδια φωτεινότητα κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την περασα μέσω smart switch. Κάποιος που είχε περάσει την τελευταία ελληνική μέσω Odin να επιβεβαιώσει ότι περνει κανονικά ota
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την περασα μέσω smart switch. Κάποιος που είχε περάσει την τελευταία ελληνική μέσω Odin να επιβεβαιώσει ότι περνει κανονικά ota

 

Την πέρασα πριν 1 ώρα περίπου χειροκίνητα, δεν μου ήρθε ειδοποίηση, αλλά βρήκε την αναβάθμιση ota . Την pie την είχα περάσει μέσω odin

Link to comment
Share on other sites

Πώς βγάζουμε την ειδοποίηση που βγάζει πάνω δίπλα από το ρολόι να κάνω την ενημέρωση?

 

Δεν θέλω ακόμη να προχωρήσω στην αναβάθμιση εάν είναι να χάσω 4,5 - 5 ώρες sot θα περιμένω την άλλη, να το βάλετε οι ανυπόμονοι και με την σειρά μας Οι άλλοι.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς βγάζουμε την ειδοποίηση που βγάζει πάνω δίπλα από το ρολόι να κάνω την ενημέρωση?

 

Δεν θέλω ακόμη να προχωρήσω στην αναβάθμιση εάν είναι να χάσω 4,5 - 5 ώρες sot θα περιμένω την άλλη, να το βάλετε οι ανυπόμονοι και με την σειρά μας Οι άλλοι.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλ. Υπάρχουν χρήστες που εχασαν 4,5-5 ωρες sot ??? Δηλ. Τι sot ειχαν κ εχασαν τοσο ?

Υποπτα κ περιεργα μου τα λετε τελευταία κ θα μεταβω σε note 9 που κανεις δεν χανει τπτ.... :p

:p :p

.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι δεν θέλω να πέσει στις 3 ώρες από 5 που έχω μέχρι τώρα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι δεν θέλω να πέσει στις 3 ώρες από 5 που έχω μέχρι τώρα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ετσι μάλιστα... Κοιτα, να χασεις 2 ωρες δεν νομίζω, αλλα πχ εγω ειμαι απο εκεινους που ειδα αρκετη διαφορα, οποτε σαν συμβουλη είναι, να μεινεις εκει που εισαι.. Δεν χανεις απολυτως τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πείτε μου αν ξέρετε τι χρονικους περιορισμούς έχει η εγγραφη βιντεο στο κινητό μας αναλογα την αναλυση.? Θελω να δανεισω το κινητο μου για βιντεοσκοπηση άσκησης διαρκειας 1 ωρας περιπου. Το κινητο που χρησιμοποίησαν πριν δεν ξερω ακριβώς ποιο τους εκοβε την εγγραφη οποτε γουσταρε . Θελουμε εγγραφη συνεχομενης διαρκειας σε selfie mode ιδανικά σε full hd η αλλιως σε hd. Θα βαλω και την sd καρτα 64gb evo Samsung που εχω..

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε δηλαδή έτσι και αλλ8ως 3,5 ώρες δεν έχουμε πρόβλημα.δεν πρόκειται να πέσει άλλο.χαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, εγώ πάντως πήγα σε note 8 και δεν το περίμενα να πηγαίνει έτσι καλά η διαχείριση της μπαταρίας του. Με την πίτα πιστεύω ότι έχει βελτιώσει πολύ τις συσκευές της η Samsung.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι και εγω, ξερετε αν υπαρχει εφαρμογή σαν την gcam ας πουμε για να εχουμε στην καμερα την νυχτερινη λειτουργια? είναι το μονο συν του p20 pro νομιζω και τιποτα άλλο. Κατι gcam που εχουν στο διαδυκτιο και δοκιμασα δεν δουλευουν σωστα και κρασαρουν υπαρχει κατι που να είναι οκ η ακομη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι και εγω, ξερετε αν υπαρχει εφαρμογή σαν την gcam ας πουμε για να εχουμε στην καμερα την νυχτερινη λειτουργια? είναι το μονο συν του p20 pro νομιζω και τιποτα άλλο. Κατι gcam που εχουν στο διαδυκτιο και δοκιμασα δεν δουλευουν σωστα και κρασαρουν υπαρχει κατι που να είναι οκ η ακομη?
Όχι δυστυχώς.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή Σαρακοστή σε όλους.τελικα την αναβαθμιση G965FXXU2CSB9 την περναμε ή περιμενουμε την επομενη.
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι με την τελευταια DBT (G965FXXU2CSB9)και το κινητο δουλευει αψογα σε ολα του!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και εγω την εκανα τελικα την αναβάθμισή, δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημά, 2η μέρα σήμερα..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με όντιν την 8.0 αλλά με home csc, όχι clean flash.

Έκανε auto reboot καμιά 30ριά φορές, βγάζοντας την οθόνη που λέει S9+ και στη συνέχεια το κυλιόμενο "samsung" και πήγαινε ξανά απτην αρχή.

Χέστηκα μήπως μπλόκαρε για πάντα αλλά, ευτυχώς, μπήκε σε όντιν mode πατώντας τα 3 κουμπιά.

Κατά τη μετάβαση από 9 σε 8 θέλει μάλλον clean flash, γιατί όταν το έκανα πριν κανα μήνα, μπήκε κανονικά.

Τελικά κατέβασα την eur 2csb9 και την πήρε με home csc.

Κίνητρο για όλα αυτά ήταν η dbt 2csb3 που δεν πήγαινε σε dbt 2csb9 ota.

Δεν το ήξερα γιατί στο s5 flashαρα την BTU(αγγλική) και έπαιρνε κανονικά όλες τις αναβαθμίσεις, άσχετα αν μετά την ξαναπερνούσα με όντιν εγώ clean flash με 2 hard reset.

Αυτή είναι η δική μου εμπειρία με το S9+

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...