Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Rottweiler ... πάρε ένα νοκια 8 to χει προσφορά σήμερα ο Γερμανός στα 199!! ευρώ και θα με θυμηθείς ;)

Από έναν νυν κάτοχο s8+ & πρώην Huawei p20 pro...

*Αν δεν γνωρίζεις τα χαρακτηριστικά του σου αναφέρω μερικά στα γρήγορα...

Snapd 835, 2K οθόνη 5,3" battery 3090 με fast charge αδιάβροχο έως ένα βαθμό , κάμερα την ημέρα εξαιρετική τη νύχτα καλή (όχι σαν τα σάμμυ) android one και το τηλέφωνο πετάει! ... κλπ κλπ

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@Rottweiler ... πάρε ένα νοκια 8 to χει προσφορά σήμερα ο Γερμανός στα 199!! ευρώ και θα με θυμηθείς ;)

Από έναν νυν κάτοχο s8+ & πρώην Huawei p20 pro...

*Αν δεν γνωρίζεις τα χαρακτηριστικά του σου αναφέρω μερικά στα γρήγορα...

Snapd 835, 2K οθόνη 5,3" battery 3090 με fast charge αδιάβροχο έως ένα βαθμό , κάμερα την ημέρα εξαιρετική τη νύχτα καλή (όχι σαν τα σάμμυ) android one και το τηλέφωνο πετάει! ... κλπ κλπ

 

Συγνώμη αλλά να αφήσει το S9 και να πάει στο nokia με android one?

Καλό το andoid one, smooth, χωρίς κολλήματα ολα μια χαρά αλλά το S9 είναι εμπειρία, τρόπος ζωής όχι απλά κινητό.

Εγώ για το μόνο που θα άλλαζα το S9 είναι για το s9 plus.

Το θέμα με την μπαταρία το έχουμε ξεχειλώσει απο παντού.. ετσι κ αλλιώς και να ξεμέινεις όταν γυρίσεις απο δουλειά σπίτι, το βάζεις 15 λεπτά να φορτίσει και συνεχίζεις μεχρι το βράδυ άνετα..

(Προσωπική γνώμη)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Με 199 ευρώ παίρνει πολλά ,πάρα πολλά!...δεν υπάρχει χρηματική επαφή στα 500αρια του s9

Πίστεψε με δουλεύω καθημερινά κ τα δύο (s8 plus & Nokia 8) και τα ευχαριστιέμαι και τσ δυο. Αν τον ενδιέφερε το s9 plus δεν θα του το πρότεινα διότι η διαφορά μεγέθους στην οθόνη είναι εμφανής και δεδομένη, όμως στα 5,5 ψιλό καθαρά του s9 με 3 κατοστάρικα κέρδος του λέω απλά να το έχει στα υπόψιν του και να το σκεφτεί ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με 199 ευρώ παίρνει πολλά ,πάρα πολλά!...δεν υπάρχει χρηματική επαφή στα 500αρια του s9

Πίστεψε με δουλεύω καθημερινά κ τα δύο (s8 plus & Nokia 8) και τα ευχαριστιέμαι και τσ δυο. Αν τον ενδιέφερε το s9 plus δεν θα του το πρότεινα διότι η διαφορά μεγέθους στην οθόνη είναι εμφανής και δεδομένη, όμως στα 5,5 ψιλό καθαρά του s9 με 3 κατοστάρικα κέρδος του λέω απλά να το έχει στα υπόψιν του και να το σκεφτεί ;)

Ευχαριστω για την προταση φιλος.. Αλλα δεν ειναι ολη η υποθεση μονο χαρακτηριστικα.. Στο φιναλε αν δεν σε "τραβαει" μια συσκευη, αστο! Τα τελευταια χρονια, ειχα παντα ναυαρχιδες... Οσες φορες προσπαθησα να κρατησω καποιο απο τα "μοδατα" κινητα τα οποια ειναι και φτηνα... και με καλα χαρακτηριστικα (κινεζικα ή αλλα)... τα πουλουσα σχετικα γρηγορα! Την αισθανεσαι την διαφορα.... σε σχεση με τις ναυαρχιδες των εταιριων!

 

Τελευταια ειχα ψιλο-μεγαλα κινητα... Σε διαστασεις και σε βαρος! Και καπου με κουρασαν στο χερι και στην καθημερινοτητα μου γενικοτερα... Με αποτελεσμα να ψαχνω κατι πιο compact αλλα με μεγαλη οθονη ταυτοχρονως, ποσο μαλλον αν ειναι και am-(p)-oled! Χθες παω στον Γερμανο... Βλεπω το καινουργιο SONY XZ3 που με ειχε ψαρωσει καπως απο τα βιντεακια που ειδα... Τερας το ριμαδι... Καπακια πιανω ενα S9... Τρομερη αισθηση! Αλλα τρελενομαι αν δεν μπορει να μου βγαζει μπαταρια απο πρωι εως βραδυ! Και δεν ξερω που αλλου να κοιταξω... Μιλαμε για χρηματα 500 και κατω! Και μαλιστα θελω μια συσκευη που αυτη τη φορα ελπιζω να κρατησω πανω απο χρονο... Διοτι συνηθως τις πουλαω στο 3 μηνο...

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

εκανα hard reset ωστε να στησω ξανα απο την αρχη το τηλ , ειμαι σε beta pie και απο οτι βλεπω δεν εχω προσβαση σε θεματα εικονιδια κτλ !!! κριμα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που δουλεύω nova launcher κ το είχα βρει 50 λεπτά το έχει να πατάω 2 φορές κ να κλείνει η οθόνη κ κλειδώνει μετά από λίγα δευτερόλεπτα κ μια χαρά βολικό είναι..

Κι εγώ με Nova είμαι φίλε μου. Το θέμα είναι όμως ότι όταν κλειδώνω Nova double tap, μετά δε λειτουργεί το fingerprint scanner. Χρειάζεται να μπω με pin ή με σχεδιασμό μοτίβου (ή όπως αλλιώς το λένε).

Σε σένα δλδ λειτουργεί κανικά μετά το finerprint scanner;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με Nova είμαι φίλε μου. Το θέμα είναι όμως ότι όταν κλειδώνω Nova double tap, μετά δε λειτουργεί το fingerprint scanner. Χρειάζεται να μπω με pin ή με σχεδιασμό μοτίβου (ή όπως αλλιώς το λένε).

Σε σένα δλδ λειτουργεί κανικά μετά το finerprint scanner;;;;

 

Λειτουργει κανινικα προσεχε τι επιλεγεις εκει κανεις το λαθος και σου ζηταει μετα pin κανε καθαρισμο και ξανα ενεργοποιησε το κλειδωμα τοτε θα δεις τις 2 επιλογες ... :)

Link to comment
Share on other sites

Στο multitasking υπάρχει ένα λαγκαρισμα. Δεν είναι Smooth, δλδ με μια κίνηση δεν μπορείς να κάνεις ταχύτατα search στις ανοιχτές εφαρμογές! Αν θέλεις δηλαδή από τις τελευταίες να πας στην 1η άστα να πάνε δυστυχώς. https://cloud.tapatalk.com/s/5bfb18dbcc11f/20181125_234509.mp4

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λάθος ποστ. Αν μπορεί να σβηστεί

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ioannikpp
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Μια ερώτηση παρακαλω.Γιατί το s9 dual κοστίζει περισσότερα χρήματά απο το s9.Σκέφτομαι να το αγοράσω & στο σκρουτζ ενω αλλα κινητά dual κοστίζουν πιο ακριβα αυτο εχει διαφορά 67€. Γνωρίζει καποιος να μου πει?
"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σημασία η τιμή. Κάποιες φορές είναι πιο πάνω η τιμή στα δικαρτα, κάποιες στα single sim.

Η μόνη διαφορά που υπάρχει είναι ότι μια συσκευή δέχεται δεύτερη σιμ προαιρετικά στη θέση της micro sd ενώ η άλλη όχι.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σημασία η τιμή. Κάποιες φορές είναι πιο πάνω η τιμή στα δικαρτα, κάποιες στα single sim.

Η μόνη διαφορά που υπάρχει είναι ότι μια συσκευή δέχεται δεύτερη σιμ προαιρετικά στη θέση της micro sd ενώ η άλλη όχι.

 

απλα ανησύχησα καπως γιατί διαβασα σε ενα σχόλιο πως ισως να ειναι ελαττωματικό ή κινέζικο κτλ κτλ.. σ' ευχαριστώ!

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργει κανινικα προσεχε τι επιλεγεις εκει κανεις το λαθος και σου ζηταει μετα pin κανε καθαρισμο και ξανα ενεργοποιησε το κλειδωμα τοτε θα δεις τις 2 επιλογες ... :)

Το δοκίμασα και έχεις δίκιο... Λειτουργεί. Ένα μόνο μικρό θέμα υπάρχει.

Όταν κάνεις double tap, σου ανάβει στιγμιαία navigation bar κάτω κάτω στην οθόνη και μετά σβήνει απευθείας;

Link to comment
Share on other sites

Το στοκ των καταστημάτων παίζει ρόλο απλά, μην ανησυχείς!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! :)

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και έχεις δίκιο... Λειτουργεί. Ένα μόνο μικρό θέμα υπάρχει.

Όταν κάνεις double tap, σου ανάβει στιγμιαία navigation bar κάτω κάτω στην οθόνη και μετά σβήνει απευθείας;

 

δεν πρέπει να πατήσεις τίποτα για τα επόμενα πέντε δευτερόλεπτα γιατί στην ουσία η οθόνη είναι ακόμα ενεργή κι ας δείχνει μαύρη

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κάνω με αυτή την εφαρμογή (γιατί πατιόταν ότι να ναι)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fc2.blog.dolpetticoat.nomoreaccidentallytouching

Εγώ δεν θέλω να το έχω ενεργό ποτέ όχι για να μην το πατήσω κατά λάθος αλλά γιατί δεν μ' αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Μια ερώτηση παρακαλω.Γιατί το s9 dual κοστίζει περισσότερα χρήματά απο το s9.Σκέφτομαι να το αγοράσω & στο σκρουτζ ενω αλλα κινητά dual κοστίζουν πιο ακριβα αυτο εχει διαφορά 67€. Γνωρίζει καποιος να μου πει?

 

Bestprice να κοιτάς, θα το βρεις φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Bestprice να κοιτάς, θα το βρεις φθηνότερα.

 

 

Οντως.. Εριξα μια ματια & ναι το εχει 14€ πιο φθηνα..(την θηκη & το glass protection).Απλα δεν εχει ποικιλία σε χρωμα μιας & σκέφτομαι ισως να το παρω μωβ.Σ' ευχαριστώ για την ενημέρωση. :)

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

Οντως.. Εριξα μια ματια & ναι το εχει 14€ πιο φθηνα..(την θηκη & το glass protection).Απλα δεν εχει ποικιλία σε χρωμα μιας & σκέφτομαι ισως να το παρω μωβ.Σ' ευχαριστώ για την ενημέρωση. :)

 

Και εγώ από εκεί το πήρα :P Απλά απ το GadgetLab που είχε τότε την καλύτερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Πάω να συνδέσω τον εξωτερικό μου δίσκο και μου βγάζει αυτό το μήνυμα. Ενώ στον υπολογιστή δουλεύει κανονικά τι να κάνω μήπως ξέρει κάποιος??? Δεν θέλω να κάνω διαμόρφωση γιατί θα σβηστούν όλα. 31fda18d0cacbf42d251660a56a2957f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...