Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@s_wind

Και νόμιζα ότι εννοούσες τη προηγούμενη, καθώς είχα κοιτάξει για ενημέρωση το πρωΐ και δεν είχε βρει.

Ήταν η μόνη που στο δίκαρτο μου, είχε βγάλει πρόβλημα με τις εικόνες των επαφών στις πρόσφατες κλήσεις

και δυό μέρες τώρα έχανα κλήσεις και δεν είχα ενημέρωση ούτε από sms.

Ελπίζω να διορθώθηκε κάτι από αυτά. Την πέρασα και ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μόλις πέρασα την τελευταία αναβάθμιση (Νοεμβρίου) και παρατήρησα ότι σε κάθε επανεκκίνηση αμέσως μόλις εμφανίσει το wallpaper εμφανίζει και ένα μήνυμα 'The phone is starting..) To κάνει και σε εσάς ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μόλις πέρασα την τελευταία αναβάθμιση (Νοεμβρίου) και παρατήρησα ότι σε κάθε επανεκκίνηση αμέσως μόλις εμφανίσει το wallpaper εμφανίζει και ένα μήνυμα 'The phone is starting..) To κάνει και σε εσάς ??

Στο δικό μου πάντως, όχι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, υπάρχει καμία ανακοίνωση από samsung για το πότε αναμένεται το upgrade σε android 10?

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, υπάρχει καμία ανακοίνωση από samsung για το πότε αναμένεται το upgrade σε android 10?

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Απο Δεκεμβριο-Ιανουαριο και μετα οι διανομες σε 9αρια και 10αρια.

Οσο σχετικα πιο αργα τοσο καλυτερα για να ελαχιστοποιηθουν θεματα σφαλματων / bugs.Αλλωστε οι πρωτες συσκευες που εκανε η google διανομες εχουν θεματα και τα διορθωνουν με συνεχη update.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω βάλει την beta 1 android 10 εδώ και λίγες μέρες.

Αυτό που αγάπησα περισσότερο απ όλα τ' άλλα, είναι πως έφτασα στην δουλειά μου με 68% υπόλοιπο μπαταρίας (κάνω 2.5 ώρες να φτάσω)

από εκεί που έφτανα με 35-40%.

Η χρήση ήταν ακριβώς η ίδια.

Μια σειρά και λιώσιμο στα ίδια app (fb/insta/messenger) και όλα με 90% φωτεινότητα.

+ bluetooth ανοιχτό για τα creative outlair ακουστικά + Spotify

Αυτό που με χάλασε είναι πως δεν ήταν smooth. Νταξ, λογικό, beta είναι.

 

Μόλις έβαλα και την beta 2, έκανα και ένα factory reset και δείχνει να τα πηγαίνει τέλεια στο smooth κομμάτι σε σχέση με την 1η beta.

 

Θα τεστάρω αύριο το πρωί την μπαταρία και θα ενημερώσω.

 

ΥΓ. ΤΟ VIDEO RECORDING ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ, ΕΙΝΑΙ TOP !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω.

 

Όταν είναι ενεργοποιημένο το HDR οι φωτογραφίες βγαίνουν αρκετά soft και αφύσικες (από άποψη λεπτομέρειας). Αυτό είναι φυσιολογικό;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την beta 1 android 10 εδώ και λίγες μέρες.

Αυτό που αγάπησα περισσότερο απ όλα τ' άλλα, είναι πως έφτασα στην δουλειά μου με 68% υπόλοιπο μπαταρίας (κάνω 2.5 ώρες να φτάσω)

από εκεί που έφτανα με 35-40%.

Η χρήση ήταν ακριβώς η ίδια.

Μια σειρά και λιώσιμο στα ίδια app (fb/insta/messenger) και όλα με 90% φωτεινότητα.

+ bluetooth ανοιχτό για τα creative outlair ακουστικά + Spotify

Αυτό που με χάλασε είναι πως δεν ήταν smooth. Νταξ, λογικό, beta είναι.

 

Μόλις έβαλα και την beta 2, έκανα και ένα factory reset και δείχνει να τα πηγαίνει τέλεια στο smooth κομμάτι σε σχέση με την 1η beta.

 

Θα τεστάρω αύριο το πρωί την μπαταρία και θα ενημερώσω.

 

ΥΓ. ΤΟ VIDEO RECORDING ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ, ΕΙΝΑΙ TOP !

 

Σούπερ! :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ένα τριγωνακι με δύο βελάκια τι σημαίνει ρε παιδιά??μου το βγάζει όταν τραβάω την κουρτίνα κάτω στο μέρος που είναι το wifi και το σήμα του τηλεφώνου.πάνω δεξιά

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ένα τριγωνακι με δύο βελάκια τι σημαίνει ρε παιδιά??μου το βγάζει όταν τραβάω την κουρτίνα κάτω στο μέρος που είναι το wifi και το σήμα του τηλεφώνου.πάνω δεξιά

 

Same Sh1t...Different Day

 

Εχεις ενεργοποίησει εξοικονόμηση ενεργειας αν κατάλαβα καλα !!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενεργοποίησει εξοικονόμηση ενεργειας αν κατάλαβα καλα !!
Αυτό εδώ εννοεί ο φίλος, αλλά ούτε εγώ ξέρω τι είναι... 1f62b8ee8bd787bdb8eaa63bb359dadf.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλα μου φαινεται περιεργο γιατι το κινητο ειναι απο cosmote εγω εχω καρτα vodafone, απο που προκυπτει η t-mobile

Η Cosmote ανήκει στην DT, της οποία το εμπορικό όνομα στην κινητή, είναι T-Mobile. Ίσως πήρες κάποια συσκευή που αρχικά είχε προορισμό άλλη αγορά της DT και κατέληξε Ελλάδα.

 

Δεν βλεπω κατι απο το απογευμα που την εβαλα ολα οκ.

Σας ήρθε τελικά η Android 10? Στο S10e μου ήρθε την Δευτέρα και την έβαλα. Υποθέτω κάνω προς το παρόν τα ίδια βήματα με τον οδηγό.... ?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ εννοεί ο φίλος, αλλά ούτε εγώ ξέρω τι είναι... 1f62b8ee8bd787bdb8eaa63bb359dadf.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Εξοικονόμηση δεδομένων ήταν τελικά.Κατά λάθος πρέπει να το ενεργοποίησα.Ενώ έχω 6 γίγα και έχω βάλει στα 5 να με ειδοποιεί όταν περνάω τα 2,5 με πρήζει με ειδοποιήσεις ότι έχω καταναλώσει πολλά δεδομένα.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλή χρονιά κ χρόνια πολλά σε όλους. Ξέρει κάποιος πως κάνω απόκρυψη της γραμμής πλοήγησης που είναι στην κάτω μεριά του τηλεφώνου. Κ να την εμφανίζω σέρνοντας το δάχτυλο από κάτω προς τα πάνω. Το είχα έτσι κ με βόλευε. Τώρα πλέον δεν ξέρω τι πατήθηκε, και είναι μονίμως σε εμφάνιση. Καλύπτει οθόνη κ δεν μ αρέσει. Androind 9 είναι το λογισμικό που τρέχω, χωρίς root. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κ χρόνια πολλά σε όλους. Ξέρει κάποιος πως κάνω απόκρυψη της γραμμής πλοήγησης που είναι στην κάτω μεριά του τηλεφώνου. Κ να την εμφανίζω σέρνοντας το δάχτυλο από κάτω προς τα πάνω. Το είχα έτσι κ με βόλευε. Τώρα πλέον δεν ξέρω τι πατήθηκε, και είναι μονίμως σε εμφάνιση. Καλύπτει οθόνη κ δεν μ αρέσει. Androind 9 είναι το λογισμικό που τρέχω, χωρίς root. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ρυθμίσεις --> Εμφάνιση --> Γραμμή πλοήγησης και επιλέγεις Χειρονομίες πλήρους οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις --> Εμφάνιση --> Γραμμή πλοήγησης και επιλέγεις Χειρονομίες πλήρους οθόνης

 

Αυτό θα του απαντούσα κι εγώ στην αρχή, αλλά νομίζω αυτό δεν κρύβει και εμφανίζει το navigation bar που απ'ότι κατάλαβα ψάχνει ο φίλος

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα του απαντούσα κι εγώ στην αρχή, αλλά νομίζω αυτό δεν κρύβει και εμφανίζει το navigation bar που απ'ότι κατάλαβα ψάχνει ο φίλος

Στο androind 9, δεν έχει επιλογή για να την κρύψεις. Όπως είχε στο androind 8. Μήπως ξέρει κάποιος μήπως υπάρχει η επιλογή από άλλο μέρος του μενού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει γιατί δεν έχει ουσία.

Στην Pie μπορείς να κρύψεις την μπάρα και απλά με swipe up από το μέρος που θα ηταν το εκάστοτε κουμπί, να εκτελέσεις την αντίστοιχη ενέργεια. Μια κίνηση, swipe up.

Πριν έπρεπε πρώτα να κάνεις swipe up για να δεις τα κουμπιά και μετά να διαλέξεις ποιο θα πατήσεις.

Επίσης στο android 10 με τα νέα animation, τα νέα gestures σαν του iPhone ταιριάζουν ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει γιατί δεν έχει ουσία.

Στην Pie μπορείς να κρύψεις την μπάρα και απλά με swipe up από το μέρος που θα ηταν το εκάστοτε κουμπί, να εκτελέσεις την αντίστοιχη ενέργεια. Μια κίνηση, swipe up.

Πριν έπρεπε πρώτα να κάνεις swipe up για να δεις τα κουμπιά και μετά να διαλέξεις ποιο θα πατήσεις.

Επίσης στο android 10 με τα νέα animation, τα νέα gestures σαν του iPhone ταιριάζουν ακόμα καλύτερα.

Δεν μου λες όμως πως να την αποκρύψω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λες όμως πως να την αποκρύψω.

 

Όπως και πριν. Με το toggle στην status bar ή ρυθμίσεις - οθόνη - μπάρα/γραμμή πλοήγησης, όπως το έχει στα Ελληνικά τέλος πάντων.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και πριν. Με το toggle στην status bar ή ρυθμίσεις - οθόνη - μπάρα/γραμμή πλοήγησης, όπως το έχει στα Ελληνικά τέλος πάντων.

Τι androind έχεις;;; Εμένα στις ρυθμίσεις / εμφάνιση / γραμμή πλοήγησης. Δεν μου έχει δυνατότητα απόκρυψής της. Μόνο ανταλλαγής θέσης του δεξιού με του αριστερού πλήκτρου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...