Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να δώσεις την συσκευή αν σε καλύπτει.

Εγώ πήγα στο note 9 για το πενάκι για παράδειγμα μετά από 2 χρόνια με το s8+ και μπορώ να σου πω ότι σε καθημερινή χρήση, αν δεν χρειαζόμουν το πενάκι δεν θα έβλεπα καμία ουσιαστική διαφορά (για εμένα πάντα).

Εάν ωστόσο θέλεις να αναβαθμιστείς κοντά στα τελειώματα της εγγύησης ή λίγο αργότερα, καλύτερα να πας σε s11 που φαντάζομαι θα αξίζει η μετάβαση.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Είμαι κάτοχος του S8+, εδώ και ενάμιση χρόνο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή, σε όλα της. Για τις ανάγκες μου και την χρήση που κάνω είναι άψογη.

Σκέφτομαι, όσο είναι εντός εγγύησης, να τη δώσω και να πάω σε ένα νεότερο μοντέλο. Αξίζει να πάρω το S9+; Τι λέτε εσείς που είναι πιθανόν να τις ξέρετε και τις δύο συσκευές;

 

Απο το S7 εως το S10 δεν υπαρχει καποια φοβερη διαφορα περα απο την προσθηκη στερεο ηχειων.

Η σειρα 9 εχει καλυτερη κατανομη αισθητηρων μια και διατηρει τα μικρα μπεζελ πανω-κατω αυτο επισης εχεις ως αποτελεσμα να μπορεις να το πιασεις πιο ευκολα οταν το γυρνας και οριζοντια , σωστο δαχτυλικο αποτυπωμα πισω χωρις προβληματα ,δυνατο επεξεργαστη με ξεκλειδωτους core 4 στα 2.7 g ,εαν μπορεις να δωσεις το s8 να πας στο 9 με μικρη χρηματικη διαφορα πηγαινε ανετα.

Ακολουθησε και τις ρυθμισεις του παρακατω νηματος με το που το βγαλεις απο το κουτι για να εχεις σωστη διαχειριση μπαταριας και περισσοτερη σταθεροτητα .---->>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τους τρεις φίλους ( tresor_jim, nikos523, s_wind ) που ασχολήθηκαν και μου απάντησαν. Είναι πολύ χρήσιμες οι παρατηρήσεις σας. Την μετάβαση στο S10, αυτή την περίοδο δεν την σκέφτομαι καθόλου, λόγω της χρηματικής διαφοράς που είναι σημαντική, ενώ το S11 αργεί ακόμη.

 

Επομένως η μία επιλογή είναι να μείνω με το S8+ για ένα εξάμηνο ακόμη και να το ξαναδώ. Στο μεταξύ μπορώ να κάνω ένα hard reset και να ακολουθήσω τον οδηγό του s_wind, που μου φάνηκε εξαιρετικά χρήσιμος.

 

Η δεύτερη επιλογή είναι να ανανεώσω συσκευή και εγγύηση, πηγαίνοντας στο S9+, πληρώνοντας μία λογική διαφορά, χωρίς να χάσω τίποτα όσον αφορά την ποιότητα. Σε αυτή την περίπτωση, θα παίρνατε εσείς S9+ μτχ, πάνω από 8-10 μήνες (υπόλοιπο εγγύησης > 1 χρόνο) και σε τι τιμή θα το ψάχνατε; Γενικότερα σε τι θα δίνατε βάση στην επιλογή ενός μτχ S9+;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Να κοιταξεις ο πρωην κατοχος να το ειχε μεσα σε θηκη .

Να δεις στην οθονη με τερμα την φωτεινοτητα στο λευκο εαν εχει τιποτα σκιες και περιμετρικα οθονη εαν εχει χτυπηματα και γραντζουνιες.

Παρε τηλεφωνο να ακουσεις το ακουστικο ,συνδεσε το και με Bt να δεις εαν δουλευει.

Κατα ταλλλα δεν χρειαζεται κατι αλλο.

Να εχεις και μια ψιλοεγγυηση βρες κυριως καποιον που το εχει παρει αργα και οχι απο την πρωτη μερα της κυκλοφοριας του.

Για καινουργιο μη το σκεφτεσαι γιατι διατηρει ψηλη τιμη και λογο καλης ποιοτητας και αντοχης ως συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Swind αν κ σε συμπαθώ το s10 plus είναι σε όλα καλύτερο απτό s9 plus έχω γράψει και review στο skroutz στην αξιολόγηση του s10 plus. Ακόμα κ στον ήχο είναι πιο δυνατός στο δεκάρι.. Οι κάμερες κάνουν τη διαφορά ειδικά η τρίτη με τον υπερευρυγωνιο.. Μεγαλύτερη μπαταρία.. Κ το αποτύπωμα είναι κομπλέ μπροστά αν δεν έχεις κάνα χαζό τζάμι..

Φίλε μ γιαυτό είναι το φόρουμ για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

:p

Ο ανθρωπος τονιζει στο πρωτο ποστ του και στο δευτερο μετα οτι θελει να παει απο το S8+ σε πιο καινουργια συσκευη S9+ προφανως με οσο το δυνατον καλυτερη ευκαιρια να το βρει να πληρωσει μικρη διαφορα να το αποκτησει να μην εχει καμια σοβαρη χασουρα.

Δεν τον ενδιαφερουν ολα τα υπολοιπα .

 

Και οσο για σενα δεν ειπαμε οτι εχεις καμια κακια συσκευη:p καλο ειναι το S10 πολυ καλο θα ελεγα οχουυυ:tease:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Είμαι κάτοχος του S8+, εδώ και ενάμιση χρόνο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή, σε όλα της. Για τις ανάγκες μου και την χρήση που κάνω είναι άψογη.

Σκέφτομαι, όσο είναι εντός εγγύησης, να τη δώσω και να πάω σε ένα νεότερο μοντέλο. Αξίζει να πάρω το S9+; Τι λέτε εσείς που είναι πιθανόν να τις ξέρετε και τις δύο συσκευές;

Φιλε μου καλημερα.Το s9 ειχα και το εδωσα προσφατα για να μαζεψω πακετακι για το note 10+.Eξαιρετικα κινητα τα s9-s9 plus.Προφανως το s10 εχει πολλα παραπανω αλλα ειναι θεμα χρηματων.Σε μια ερευνα που εκανα διαπιστωσα οτι η τιμη των s9plus με το s10 δεν εχει τραγικη διαφορα στα 30 ευρω πανω κατω.Εσυ αποφασιζεις, οτι και να παρεις θα σε καλυπτει απολυτα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση ζητα ο ανθρωπος. Οχι καινουργιο.
Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση ζητα ο ανθρωπος. Οχι καινουργιο.
Ωπ σορυ δεν το καταλαβα αυτο.Οκ παω πασο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

s_wind, εν μέρει έχεις δίκιο στην τελευταία σου παρατήρηση. Δεν καίγομαι όμως, μέχρι να βρω μία προσεγμένη μτχ συσκευή το πολύ 6-7 μηνών,

Έκανα ήδη hard reset στο S8+ και εφάρμοσα τον οδηγό σου για τη συντήρηση της μπαταρίας. Παρατηρώ βελτίωση και στη σβελτάδα και στην αυτονομία της συσκευής. Πολύ καλή η προσπάθεια σου και σε ευχαριστώ και εγώ!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

s_wind, εν μέρει έχεις δίκιο στην τελευταία σου παρατήρηση. Δεν καίγομαι όμως.

Έκανα ήδη hard reset στο S8+ και εφάρμοσα τον οδηγό σου για τη συντήρηση της μπαταρίας. Παρατηρώ βελτίωση και στη σβελτάδα και στην αυτονομία της συσκευής. Πολύ καλή η προσπάθεια και σε ευχαριστώ και εγώ!

 

........:dance::up:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την ευκαιρια. Αν ειναι ευκολο να μου δωσετε το λινκ για τον οδηγο συντηρησης της μπαταριας,Θελω να το εφαρμοσω σε note 8.Απο το τελευταιο update Αυγουστου και μετα παρατηρω θεμα στην μπαταρια του.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την ευκαιρια. Αν ειναι ευκολο να μου δωσετε το λινκ για τον οδηγο συντηρησης της μπαταριας,Θελω να το εφαρμοσω σε note 8.Απο το τελευταιο update Αυγουστου και μετα παρατηρω θεμα στην μπαταρια του.

 

Θα μας κυνηγησουν οι εταιριες.

Οσο ακολουθατε τον οδηγο δεν αγοραζετε καινουργια συσκευη και δινετε παραταση ζωης στην υπαρχον:lol: Για καθηστε καλα επιτελους:p

Θα ψαχνετε αθορυβα στο φορουμ χωρις να ρωτατε κινδυνευω χαχαχαχ

Ελα εδω---->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Θα μας κλεισουν οι εταιριες.Οσο ακολουθατε τον οδηγο δεν αγοραζετε καινουργια συσκευη και δινετε παραταση ζωης στην υπαρχον:lol: Για καθηστε καλα επιτελους:p Ελα εδω---->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665

Χιχιχιχιχιχι!!:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψε λίγο ο ορισμός DNS, γιατί όταν έβαλα αυτό που πρότεινες....το adguard.....κάτι....δεν δούλεψε και μου μπλόκαρε το wifi. Έτσι το έβαλα στο αυτόματο και είναι οκ.

Να το αφήσω έτσι ή υπάρχει κάτι άλλο να δοκιμάσω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης αν περάσω μια αναβάθμιση ασφαλείας, θα επανέλθει στις αρχικές ρυθμίσεις ή θα μείνει όπως το έχουμε ρυθμίσει;

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψε λίγο ο ορισμός DNS, γιατί όταν έβαλα αυτό που πρότεινες....το adguard.....κάτι....δεν δούλεψε και μου μπλόκαρε το wifi. Έτσι το έβαλα στο αυτόματο και είναι οκ.

Να το αφήσω έτσι ή υπάρχει κάτι άλλο να δοκιμάσω;

 

Το Dns με adblock παρακαμτει το dns του δικτυου της εταιριας που ανηκεις και λειτουργει καλυτερα χωρις να βαζεις προγραμματα.

Λειτουργει επισης σε ολα τα wifi .Μηπως επρεπε οταν το ορισες να το κλεισεις και να το ανοιξεις ξανα?

Εαν σου δημιουργει ομως προβλημα αλλα εσυ δεν θες τις ενοχλητικες διαφημισεις στην τελικη βαλε καποιο προγραμμα.

Το προγραμμα θα σου κανει τη δουλεια αλλα θα ξοδευει και καποιους πορους συν μερικη καταναλωση μπαταριας.

Ο ορισμος στο DNS χωρις προγραμμα ειναι:

 

68640584_2285662245031169_2226371902190911488_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQmtaCKZ6iyozLvZSoJdtkBTMXOxlv1wz-DZ1vtQF0z-0i4iur_J8CmhShcxuuvcI22h4wJf18a-qm9cPzTQJOY9&_nc_ht=scontent-amt2-1.xx&oh=2e3a41dd79a4d3aba5ba86e40a33c6d7&oe=5E10A0F0

Link to comment
Share on other sites

Super! Δούλεψε τώρα...ίσως το είχα περάσει λάθος την πρώτη φορά

Ε ολα κομπλε .

EDIT:

Οχι οταν κανεις αναβαθμιση οι ρυθμισεις παραμενουν οι ιδιες.

Επανερχονται στις εταιρικες ρυθμισεις μονο μετα απο Hard-reset εκτος εαν τις ξανα αλλαξεις χειροκινητα εσυ.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Είναι απίστευτο! Επτά ώρες με μπαταρία, με τη συνηθισμένη χρήση και είναι στο 81%!!! Πάω δηλαδή για 48 ώρες;;;

Μάγκες, το έχετε τερματίσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Και μία τελευταία ερώτηση κρίσεως, αν κάποιος θέλει να μου κάνει μία εκτίμηση.

Με πώληση του s8+, μπορώ να πάρω s9+ Νοεμβρίου 2018 ( + 120 ευρώ) και Φεβρουαρίου 2019 ( + 150 ευρώ). Ανανέωση συσκευής και εγγύησης. Τι λέτε; Θα τα δίνατε;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι αλλαγη ναυαρχιδας να κανεις με 120ε ειναι πολυ καλα.

Εαν ειναι παρτιδα απο Σεπτεμβριο 2018 και μετα ειναι επισης πολυ καλα.:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Από σήμερα είμαι και εγώ ευτυχής κάτοχος του S9+. Προέρχομαι από το S8+ το οποίο το κράτησα 2 χρόνια και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Βρήκα το S9+ μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση, με όλα τα παρελκόμενα και επιπλέον θήκες Spiegen και τζαμάκια προστασίας, όλα κομπλέ. Ευρωπαϊκό, με απόδειξη αγοράς και υπόλοιπο εγγύησης 20 μήνες, στα 370 ευρώ. Το θεώρησα πολύ καλή ευκαιρία και το πήρα. Τώρα θα δώσω το S8+ και με μία μικρή σχετικά διαφορά θα έχω αυτό που έψαχνα, δηλαδή αναβάθμιση συσκευής και εγγύησης.

 

Φίλε s_wind ετοιμάζομαι για hard reset και εφαρμογή του οδηγού σου....lol... Το είχα κάνει και στο S8+ και είχα εντυπωσιαστεί πραγματικά. Θέλω να μου διευκρινίσεις σε παρακαλώ ένα θεματάκι. Απενεργοποιούμε -σε ασφαλή λειτουργία- κάποιες εφαρμογές, όπως device health services, always on display, Samsung internet browser και άλλες. Όταν το βάλω σε κανονική λειτουργία και χρήση και πάω κάποια στιγμή στο play store να κάνω ενημέρωση εφαρμογών, μου εμφανίζει όλες αυτές τις εφαρμογές. Αν του δώσω οκ ενημέρωση, λογικά ενεργοποιεί τις εφαρμογές που είχαμε εμείς απενεργοποιείσει.

 

Γίνεται με κάποιο τρόπο να το αποφύγουμε αυτό και πως; Γιατί αλλιώς θα πρέπει μετά από τις ρυθμίσεις να τις απενεργοποιήσουμε μία προς μία. Και δεν θα πετύχουμε κάτι, αφού στην επόμενη ενημέρωση εφαρμογών, πάλι θα μας τις ξαναφέρει. Τι λες;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο.:rolleyes:

Εαν απενεργοποιησεις εφαρμογες δεν εμφανιζεται update.

Δηλαδη εαν απενεργοποιησεις πχ. τον chrome δεν εμφανιζεται.

Οτι ειναι να κανεις καντο οπως το εκανες στο s8 δηλαδη χειροκινητα γιατι η συσκευη δεν ειναι root να φτιαξω ζιπ να απενεργοποιει τα παντα που θα περιλαμβανει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Είχα αφήσει μία δύο εφαρμογές χωρίς να τις απενεργοποιήσω και μου τις έβγαλε στις ενημερώσεις. Μόλις τις απενεργοποίησα, όπως είπες, σταμάτησε να τις βγάζει. Όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...