Jump to content

Samsung Galaxy A8 [2018]


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις εφαρμογές της έχω σε πάντα σε αδράνεια πλην messenger και Viber φωτεινότητα αυτόματη και έχω συνδεμενα το bt hands free και ένα ρολόι Xiaomi mi band 2 αυτά τίποτα άλλο αυτή τη στιγμή έχω 1 ώρα οθόνη και 13 ώρες χρήση μπαταρίας και έχω 65%
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 836
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μπορείτε να με βοηθήσετε?Είμαι μεταξύ samsung a8 2018 και lg g6. Για το g6 με έχουν ενημερώσει το αντίσοιχο φόρουμ.

Όσο αναφορά το samsung a8 2018 τι πρέπει να προσέξω? Η αγορά θα γίνει από σκρουτζ ή μπεστ πραισ. Γιατί το dual είναι πιο φθηνό από το μονόκαρτο? Από σέρβίς τι γίνεται?Δεν είχα ποτέ σαμσουνγκ στα χέρια μου.

Edited by evankap70
Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές της έχω σε πάντα σε αδράνεια πλην messenger και Viber φωτεινότητα αυτόματη και έχω συνδεμενα το bt hands free και ένα ρολόι Xiaomi mi band 2 αυτά τίποτα άλλο αυτή τη στιγμή έχω 1 ώρα οθόνη και 13 ώρες χρήση μπαταρίας και έχω 65%

 

Χμμμ κατι δεν παει καλα...πολυ λιγο sot...:rolleyes:Εγω αυτη τι στιγμη εχω λιγο πιο κατω απο σενα δηλαδη 59% μπαταρια χρηση 11 ωρες , 4,37 ωρες σοτ.Κατι σε τρωει Ανεστη . . .

Δικο μου σοτ---->>>>

https://i.imgur.com/L1tBRXc.jpg

https://i.imgur.com/jA9lTaU.jpg

 

 

Παιδιά μπορείτε να με βοηθήσετε?Είμαι μεταξύ sansung a8 2018 και lg g6. Για το g6 με έχουν εμημερώσει το αντίσοιχο φόρουμ.

Όσο αναφορά το sansung a8 2018 τι πρέπει να προσέξω? Η αγορά θα γίνει από σκρουτζ ή μπεστ πραισ. Γιατί το dual είναι πιο φθηνό από το μονόκαρτο? Από σέρβίς τι γίνεται?Δεν είχα ποτέ σαμσουνγκ στα χέρια μου.

 

Θεμα προμηθειων ειναι και ειναι πιο φθηνο δεν τρεχει κατι μη φοβασαι:rolleyes:

Το Lg 6 πολυ καλο .Το Α8 2018 επισης το ιδιο.Σερβις Samsung δεν εχεις ποτε προβλημα.Με το Α8-2018 πιστευω οτι θα μεινεις πολυ ικανοποιημενος.Παρτο κατα προτιμηση σε Μαυρο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Να πάρω το δύκαρτο ή το μονόκαρτο? σορρυ για τα λάθη του κειμένου μου.Ο δαίμων του τυπογραφείου.

 

 

 

 

Θεμα προμηθειων ειναι και ειναι πιο φθηνο δεν τρεχει κατι μη φοβασαι:rolleyes:

Το Lg 6 πολυ καλο .Το Α8 2018 επισης το ιδιο.Σερβις Samsung δεν εχεις ποτε προβλημα.Με το Α8-2018 πιστευω οτι θα μεινεις πολυ ικανοποιημενος.Παρτο κατα προτιμηση σε Μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Να πάρω το δύκαρτο ή το μονόκαρτο? σορρυ για τα λάθη του κειμένου μου.Ο δαίμων του τυπογραφείου.

 

Φυσικα και το δικαρτο κατα προτιμηση μαυρο . .Πιστευω να εισαι λιγο εμπειρος στις συνναλαγες σου.Οτι κανεις απο αγορες να εχεις πληρη γνωση στο 100% να ρωτας τα παντα κατα την διαρκεια της αγορας χωρις ντροπες.:rolleyes:

 

Επισης μη ξεχναμε να παιρνουμε μια θηκη οταν αγοραζουμε μια καινουργια συσκευη.Ειναι λεπτες και φευγουν ευκολα απο τα χερια μας (Ματ σιλικονης δεν λερωνει με τιποτα) ----> https://www.skroutz.gr/s/13885048/Terrapin-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-Solid-Black-Matte-Galaxy-A8-2018.html

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάποια εφαρμογή να μου καταναλώνει μπαταρία γιατί αυτό το πρόβλημα το είχα και στο α5 2016 και απλά πέρασα όλες τις εφαρμογές στο καινούργιο το θέμα είναι ότι δεν μου βγάζει κάποιο σφάλμα στην εποπτεία εφαρμογών οπότε δεν μπορώ να καταλάβω ποια μπορεί να φταιει
Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάποια εφαρμογή να μου καταναλώνει μπαταρία γιατί αυτό το πρόβλημα το είχα και στο α5 2016 και απλά πέρασα όλες τις εφαρμογές στο καινούργιο το θέμα είναι ότι δεν μου βγάζει κάποιο σφάλμα στην εποπτεία εφαρμογών οπότε δεν μπορώ να καταλάβω ποια μπορεί να φταιει

 

Δυστυχως Ανεστη δεν μπορω να εχω γνωση τι ακριβως συμβαινει .Παντως το σοτ ειναι σε πολυ χαμηλα επιπεδα.Πρεπει να βρεις τι φταιει γιατι ειναι κριμα τοσο λιγο οθονη.:O

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και το δικαρτο κατα προτιμηση μαυρο . .Πιστευω να εισαι λιγο εμπειρος στις συνναλαγες σου.Οτι κανεις απο αγορες να εχεις πληρη γνωση στο 100% να ρωτας τα παντα κατα την διαρκεια της αγορας χωρις ντροπες.:rolleyes:

 

Επισης μη ξεχναμε να παιρνουμε μια θηκη οταν αγοραζουμε μια καινουργια συσκευη.Ειναι λεπτες και φευγουν ευκολα απο τα χερια μας (Ματ σιλικονης δεν λερωνει με τιποτα) ----> https://www.skroutz.gr/s/13885048/Terrapin-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-Solid-Black-Matte-Galaxy-A8-2018.html

 

Δεν μπορώ να πω ότι έχω εμπειρία στην αγορά κινητού μέσω σκρουτζ .Τι ερωτήσεις μπορεις να κάνεις μέσω τηλεφώνου ? όσες φορες έχω παρει τηλ για κάποιο κινητό δεν έχω μεινει ικανοποιημένη ,Και αυτός είναι ένας από τους λόγους που δεν κάνω την αγορά.Απλα θα πρέπει να βρώ κάποιο σκρουτζομάγαζο κοντά μου ώστε να μπορώ να πάω εκει να το παρω. Εννοείται πως πάντα μπαίνει θήκη στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι έχω εμπειρία στην αγορά κινητού μέσω σκρουτζ .Τι ερωτήσεις μπορεις να κάνεις μέσω τηλεφώνου ? όσες φορες έχω παρει τηλ για κάποιο κινητό δεν έχω μεινει ικανοποιημένη ,Και αυτός είναι ένας από τους λόγους που δεν κάνω την αγορά.Απλα θα πρέπει να βρώ κάποιο σκρουτζομάγαζο κοντά μου ώστε να μπορώ να πάω εκει να το παρω. Εννοείται πως πάντα μπαίνει θήκη στο κινητό.

 

Σε ποιο μερος της Ελλαδας βρισκεσαι ?

Link to comment
Share on other sites

Νότια προάστια προς Σούνιο. Αλλά κυκλοφορώ και Αθήνα

 

Εγω ειμαι Αθηνα Το παρακατω ειναι ελευσινα.Το παρηγγειλα απο το site με την τιμη Web και πηγα ο ιδιος και το πηρα απο κει μια και εκεινη τη μερα ειχα ρεπο απο τις εργασιες μου . .Βεβαια εννοειται οτι στο στελνουν οπου βρισκεσαι με κουριερ . Μιλησα με τις κοπελες στα τηλεφωνα και ολα οκ.Ηταν αρκετα εξυπηρετικοι

------->>>> http://www.kiniti.net/index.php?route=product/product&product_id=14440&ref=bestprice.gr

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι Αθηνα Το παρακατω ειναι ελευσινα.Το παρηγγειλα απο το site με την τιμη Web και πηγα ο ιδιος και το πηρα απο κει μια και εκεινη τη μερα ειχα ρεπο απο τις εργασιες μου . .Βεβαια εννοειται οτι στο στελνουν οπου βρισκεσαι με κουριερ . Μιλησα με τις κοπελες στα τηλεφωνα και ολα οκ.Ηταν αρκετα εξυπηρετικοι

------->>>> http://www.kiniti.net/index.php?route=product/product&product_id=14440&ref=bestprice.gr

 

Καλημέρα.Ναι το γνωρίζω το μαγαζί και ήταν από τα λίγα που μου έκαναν εντύπωση ευγένειας διότι είχα πάρει να ρωτήσω για το lg g6. Απλά μου έπεφτε λίγο μακρυά.Θα δω τι θα κάνω πάντως σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου είσαι πολύ ευγενικός και κατατοπιστικός. Ό,τι 'αλλο χρειαστώ θα μπώ εδώ και θα σας ρωτήσω.Αλλά αν υπάρχει κάποια λεπτομέρεια που πρέπει να ξέρω πες μου όσο αναφορά το κινητό. Για το Lg g6 ένα κάρο πράγματα έχω διαβάσει έχω γίνει εξπέρ. χαχαχαχαχα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ Ρωτήσω 2 πραγματάκια? Όταν τραβάς βίντεο κάνει ένα στιγμιαίο επαναλαμβάνομενο autofocus όλη την ώρα ? Και αν έχει πάρει την oreo? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα τελικά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έστησα το κινητό από την αρχή χωρις συχρονισμο από το παλιό μου και μέχρι στιγμής βλέπω ότι βελτιώθηκε η μπαταρία πρωτη φορά έχω 4 ώρες οθόνη δεύτερη μέρα και είναι στο 5% προφανώς κάποια παλιά εφαρμογή μου κατανάλωνε μπαταρία στην αδράνεια.Και κάτι ακόμη τζαμί προστασίας βάλατε ταιριάζει καλα; και ποιο προτείνεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .. μια βοήθεια παρακαλώ. Πήρε ένας φίλος το Α8 και το έστησε και το έβαλε ξανά στο κουτί και το απόγευμα του έβγαλε μια μπλε οθόνη που έγραφε κάτι για "installation of a custom ROM" press the down volume key to cancel και κάτι τέτοιο. Ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ Ρωτήσω 2 πραγματάκια? Όταν τραβάς βίντεο κάνει ένα στιγμιαίο επαναλαμβάνομενο autofocus όλη την ώρα ? Και αν έχει πάρει την oreo? Ευχαριστώ
Έχει κανείς να μας πει εντυπώσεις για αυτό? Με ενδιαφέρει να το μάθω

 

Στάλθηκε από το LG-H990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να μας πει εντυπώσεις για αυτό? Με ενδιαφέρει να το μάθω

 

Στάλθηκε από το LG-H990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα.Ρώτησα ένα κινητομάγαζο που τυχαίνει να είναι και σκρουτζομάγαζο στη Γλυφάδα (εντελλώς τυχαία περνούσα) και ρώτησα.Μου είπαν ότι δυστυχώς δεν έχει σταθεροποιητή για τα βίντεο.Οπότε τζίφος η υπόθεση.300 ευρώ δεν δίνω και να μην μπορείς να βγάλεις ένα βίντεο. Θα καταλήξω στην αρχική μου σκέψη στο lg g6

Link to comment
Share on other sites

Το a8 2018 για μενα ειναι ανωτετο απο το lg g6. Η καλυτερη οθονη στην αγορα , καλη αυτονομια καλες Φωτογραφίες. Προσωπικα οσες φορες αγορασα lg παντα απογοητευτηκα κυριως όσον αφορα την οθονη , μπαταρια και αξιοπιστια.
Link to comment
Share on other sites

Το a8 2018 για μενα ειναι ανωτετο απο το lg g6. Η καλυτερη οθονη στην αγορα , καλη αυτονομια καλες Φωτογραφίες. Προσωπικα οσες φορες αγορασα lg παντα απογοητευτηκα κυριως όσον αφορα την οθονη , μπαταρια και αξιοπιστια.

 

Καλά τα λες αλλά 300 ευρώ για να τρεμοπαιζει το βίντεο προσωπικά δεν τα δίνω.Είχα πάρει έαν φθηνότερο κινητό πριν κανα μήνα και μου έκανε το ίδιο και το επέστεψα πίσω,φυσικά πήρα και τα χρήματα μου πισω. LG έχω και τώρα και μου έχει κρατήσει κοντά τα 5 χρόνια αλλά τώρα τα έχει παίξει.Τώρα όλα τα υπόλοιπα είναι θέμα γουστου,Καλή αγορά να κάνουμε σε οποιδήποτε μοντέλο γιατί και τα κινητα έχουν γινει κάτι σαν το τζόκερ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα παρακαλεσω να μη τρολαρουμε και γραφουμε ασυναρτησιες.Ο σταθεροποιητης Βιντεο ειναι στο μενου της καμερας-----> Σταθεροποιητης Βιντεο---->>> https://i.imgur.com/R78D3eU.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΝΑ Ρωτήσω 2 πραγματάκια? Όταν τραβάς βίντεο κάνει ένα στιγμιαίο επαναλαμβάνομενο autofocus όλη την ώρα ? Και αν έχει πάρει την oreo? Ευχαριστώ

 

Autofocus κανει οταν ενα αντικειμενο ειναι πιο κοντα του μισου μετρου γιατι εχει αυτοματο macro για κοντινη αποσταση.Επισης Θα παρει οreo και P.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική αυτονομία παιδιά,δεν ξέρω αν κάνω κάτι που βοηθάει αλλά συνήθως βγάζω 7 ώρες..Από την τελευταία φόρτιση μέχρι τώρα και κάνοντας την ίδια χρήση απογειώθηκε...Ανοιχτο για 1 ημέρα και 8 ώρες, sot 8 ώρες και 15 λεπτά και είναι στο 6%,το βάζω σε λίγο για φόρτιση.Πραγματικα 8:30 ώρες sot για 3.000Mah είναι απίστευτο πράγμα δεν το περίμενα.Μακαρι να συνεχίσει έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι το έχετε, έχει wifi calling ή volte ή όπως θέλουν να το λένε;

Διαβάζω διαφορά

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα παρακαλεσω να μη τρολαρουμε και γραφουμε ασυναρτησιες.Ο σταθεροποιητης Βιντεο ειναι στο μενου της καμερας-----> Σταθεροποιητης Βιντεο---->>> https://i.imgur.com/R78D3eU.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Autofocus κανει οταν ενα αντικειμενο ειναι πιο κοντα του μισου μετρου γιατι εχει αυτοματο macro για κοντινη αποσταση.Επισης Θα παρει οreo και P.

 

Δεν είχα σκοπό να τρολάρω.Αν δεις ρώτησα παραπάνω εδω στο φόρουμ για να μάθω. Επίσης και στο μαγαζί που ρώτησα μου ειπαν ότι δεν έχει σταθεροποιητή.εΙΠΑΝ λάθος? Δηλαδή να το ξανα έχω στα υπόψιν μου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα σκοπό να τρολάρω.Αν δεις ρώτησα παραπάνω εδω στο φόρουμ για να μάθω. Επίσης και στο μαγαζί που ρώτησα μου ειπαν ότι δεν έχει σταθεροποιητή.εΙΠΑΝ λάθος? Δηλαδή να το ξανα έχω στα υπόψιν μου?

Πράγματι έχει σταθεροποιητη, έχω το Α8 δεύτερη συσκευή και μάλιστα έχει και πολύ καλή μπαταρία, όπως λένε τα παιδιά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A8 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...