Jump to content

Samsung Galaxy A8 [2018]


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε καταστημα δε μπορεις να καταλαβεις αν κρατιεται καλα στο χερι η αν γλιστραει.

 

Η μπαταρια του πρεπει να κραταει περισσοτερο απο του s8.

 

Γιατι το λες αυτο ? Στην Αθηνα τουλαχιστον στα γνωστα καταστηματα μπορεις να πας να το πιασεις και να παιξεις οσο θες .

Η μπαταρια εχει την διπλασια αυτονομια απο το απλο S8.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 836
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεις φιλε να παιξεις οσο θες αλλα εχουν παντα κατι πισω που δε σου επιτρεπει να το πιασεις οπως θα ηθελες.Εσυ το πιανεις ανετα με το ενα χερι?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις φιλε να παιξεις οσο θες αλλα εχουν παντα κατι πισω που δε σου επιτρεπει να το πιασεις οπως θα ηθελες.Εσυ το πιανεις ανετα με το ενα χερι?

 

το iphone το plus σου ειναι μεγαλο για το χερι ?

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα σε χρωμα Μαυρο 32GB στα 335e.:D Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το πήρε με τιμολόγιο?

Εγώ πάντως στα 200 250 πιστεύω θα ήταν σωστη τιμή

Αφού είναι πετσοκομενο σε ανάλυση οθόνης και έχει μια μόνο (single) κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Σε σχέση με το J7 17' χάνει μόνο στο κομμάτι της αυτονομίας?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Σε σχέση με το J7 17' χάνει μόνο στο κομμάτι της αυτονομίας?

 

Ναι . Σε ολα τα αλλα ειναι αρκετα κοντα στο απλο S8 αλλα με σχεδον διπλασια αυτονομια.Φυσικα με φλατ οθονη ετσι μπορει να βαλει ο καθενας οτι προστασια στην οθονη θελει χωρις προβληματα.

Galaxy A8 συγκριση Galaxy S8 --->>>

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Απο που 335 φιλε?Ημουν για αυτο αλλα μαλλον θα παω για p20 lite!Δεν ξερω σιγουρα ακομα.

 

To p20 Lite ειναι φοβερο καμια σχεση με το p10 lite .Ο λογος που δεν το πηρα ειναι οτι εχει 4.2 bt το A8 5.0 δεν ειναι αδιαβροχο το Α8 ειναι .Επισης το Α8 εχει περισσοτερες μπαντες δικτυου και φυσικα καλυτερη καμερα απο το p20 lite α και χειροτερη μπαταρια αν και 3000 εχουν ιδια χωριτικοτητα το p20 lite την καταπινει ποιο γρηγορα .Τα εκανα συγκριση προσωπικα.Το p20 lite ειναι εντυπωσιακο ως ομορφια.

 

Μήπως το πήρε με τιμολόγιο?

Εγώ πάντως στα 200 250 πιστεύω θα ήταν σωστη τιμή

Αφού είναι πετσοκομενο σε ανάλυση οθόνης και έχει μια μόνο (single) κάμερα

 

Δεν μπορει να πεσει τοσο χαμηλα γιατι υπαρχει και η κατηγορια J-Series

To A8 2018 Ειναι αρκετα καλη συσκευη η Samsung το εφερε κοντα στην κατηγορια S. Γνωμη μου οτι εχεις λαθος εκτιμηση.Aπεχει αρκετα πλεον απο το A5 του 2017 τοσο τεχνικα οσο και σχεδιαστικα.

 

Απο δω παιδια ειναι ελευσινα και εχω ξαναψωνισει .Πολυ καλες τιμες.Galaxy A8 2018 DUAL 32 GB στα 335e.--->>> http://www.kiniti.net/index.php?route=product/product&product_id=14440&ref=bestprice.gr

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Σας αρεσει εμφανισιακα το τηλεφωνο?

 

Aras επαναλαμβανεις συνεχως τις ιδιες ερωτησεις . Γιατι εσυ προσωπικα δεν πας σε ενα καταστημα να το δεις να το επεξεργαστεις ; Σου εχουμε απαντησει εγω αλλα και καποιοι αλλοι φορουμιτες αλλα τι αλλη επιβεβαιωση θελεις ; Περα απο την αντικειμενικη αποψη παιζουν και υποκειμενικα κρτηρια.Η συσκευη ειναι πολυ καλη εχει ολες τις συγχρονες προδιαγραφες αλλα εαν δεν σου αρεσει εσενα προσωπικα δεν μετρανε οι γνωμες ουτε η δικη μου ουτε των αλλων.Πηγαινε να το δεις live:D

Κιαλλο unboxing εδω--->>>

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

To p20 Lite ειναι φοβερο καμια σχεση με το p10 lite .Ο λογος που δεν το πηρα ειναι οτι εχει 4.2 bt το A8 5.0 δεν ειναι αδιαβροχο το Α8 ειναι .Επισης το Α8 εχει περισσοτερες μπαντες δικτυου και φυσικα καλυτερη καμερα απο το p20 lite α και χειροτερη μπαταρια αν και 3000 εχουν ιδια χωριτικοτητα το p20 lite την καταπινει ποιο γρηγορα .Τα εκανα συγκριση προσωπικα.Το p20 lite ειναι εντυπωσιακο ως ομορφια.

 

 

 

Δεν μπορει να πεσει τοσο χαμηλα γιατι υπαρχει και η κατηγορια J-Series

To A8 2018 Ειναι αρκετα καλη συσκευη η Samsung το εφερε κοντα στην κατηγορια S. Γνωμη μου οτι εχεις λαθος εκτιμηση.Aπεχει αρκετα πλεον απο το A5 του 2017 τοσο τεχνικα οσο και σχεδιαστικα.

 

Απο δω παιδια ειναι ελευσινα και εχω ξαναψωνισει .Πολυ καλες τιμες.Galaxy A8 2018 DUAL 32 GB στα 335e.--->>> http://www.kiniti.net/index.php?route=product/product&product_id=14440&ref=bestprice.gr

Super τιμή!!!

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Super τιμή!!!

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Ε...μα...:D

 

Galaxy A8 2018! Πρωτη εκτιμηση...

29694584_847302348775245_8894003553437149195_n.jpg?_nc_cat=0&oh=aebb338f90af0062f0f0f390c01349ca&oe=5B63D004

 

Μπαταρια:

Η συσκευη ανοιχτηκε με υπολοιπο μπαταριας 32% .Μεχρι να φτασει στο 9% οπου θα γινει η πρωτη φορτιση με φορτιστη outrup 1.55a .

 

Το sot (οθονη) εγραψε...

30051761_847281812110632_3844933680488971472_o.jpg?_nc_cat=0&oh=c23410d8d1571a34a8559bcec4f4ddbd&oe=5B682693

 

Οθονη-αποκριση:

H infinity display ξεπερασε καθε προσδοκια μια και μπαινει για πρωτη φορα στην σειρα Α με φοβερη αποκριση παντου.Για να γραψεις ενα SMS , στο messenger , στο viper γραφεις κυριολεκτικα στον...Αερα πρεπει να μαθεις απλα να την χαιδευεις και οχι να την πατας.

 

Αναγνωριση προσωπου και Δακτυλικο αποτυπωμα στην καινουργια θεση κατω απο την καμερα:

Ακαριαια......

1516126208_516_review-samsung-galaxy-a8-2018-a-step-to-the-flagship.jpg

 

Ταχυτητα:

O καινουργιος επεξεργαστης 7885 πολυ γρηγορος δεν με εχει δημιουργησει κανενα προβλημα οπου και να μπηκα οποια εφαρμογη ετρεξα.Κανενα λαγκ πουθενα....Θυμιζει πολυ το S8 Που ειχα παλιοτερα.....

Για τα γραφικά τώρα, ο Exynos 7885 έρχεται εφοδιασμένος με μια αρκετά νέα Mali G71 Κάρτα γραφικών, έστω και σε διάταξη με 2 πυρήνες επεξεργασίας. Ο μέγιστος χρονισμός της φαίνεται να είναι εντυπωσιακά υψηλός στο 1.3 GHz (!), με αποτέλεσμα η απόδοση της να είναι αρκετά ικανοποιητική στην FullHD+ οθόνη του Galaxy A8 2018. H Mali G71 είναι μια από τις νεότερες διαθέσιμες στην αγορά, με σημαντικές βελτιώσεις σε αρχιτεκτονική και κατανάλωση ενέργειας.

 

Μεγεθος:

H συσκευη με την καινουργια αναλογια αρκετα "στενη" στο ενα χερι κανεις τα παντα χωρις κανενα προβλημα...

Αυτα τα λιγα πολυ καλη εντυπωση για......την ωρα .:p

20180114_130335-Copy-1.jpg?w=800

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα οτι τα μαγαζιά του Skroutz είναι πιο φθηνά...δεν ήξερα οτι υπάρχουν και μαγαζιά που δεν μπαίνουν στο Skroutz και μπορείς να βρεις τέτοιες προσφορές.
Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα οτι τα μαγαζιά του Skroutz είναι πιο φθηνά...δεν ήξερα οτι υπάρχουν και μαγαζιά που δεν μπαίνουν στο Skroutz και μπορείς να βρεις τέτοιες προσφορές.

 

Ε ναι καλο ειναι να κοιταμε και στα 2 skroutz και best brice και να συγκρινουμε οπου μας συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι καλο ειναι να κοιταμε και στα 2 skroutz και best brice και να συγκρινουμε οπου μας συμφερει.

 

Σωστός..!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αν κάτι με έχει καταπληξει ευχάριστα είναι η μπαταρία που βγάζει 2 μέρες άνετα με full χρήση

Όμορφη δουλειά και ο touchwiz που πλέον προσφέρει πολλές επιλογές παραμετροποίησης

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αν κάτι με έχει καταπληξει ευχάριστα είναι η μπαταρία που βγάζει 2 μέρες άνετα με full χρήση

Όμορφη δουλειά και ο touchwiz που πλέον προσφέρει πολλές επιλογές παραμετροποίησης

 

φανταζομαι τι θα γινει στο Α6 2018 που θα βγει σε λιγους μηνες και θα εχει 3250 μπαταρια και ισως μικροτερες διαστασεις.

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι τι θα γινει στο Α6 2018 που θα βγει σε λιγους μηνες και θα εχει 3250 μπαταρια και ισως μικροτερες διαστασεις.
Πότε περίπου περιμένουμε το Α6;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αν κάτι με έχει καταπληξει ευχάριστα είναι η μπαταρία που βγάζει 2 μέρες άνετα με full χρήση

Όμορφη δουλειά και ο touchwiz που πλέον προσφέρει πολλές επιλογές παραμετροποίησης

 

Πραγματικα το A8 μου αρεσει πολυ γιατι συνδυαζει τα χαρακτηριστικα και εχτρα της σειρας "S" με χαμηλη τιμη . Επισης το προβληματα που υπαρχουν στην σειρα S στα θεματα μπαταριας χρειαζοσουν να τα φορτισεις 2 φορες για να βγαλεις το 24ωρο εδω δεν υπαρχουν.Ο καινουργιος 'εξυπνος'ταχυτατος στην χρηση επεξεργαστης 7885 του Α8 κανει την τριχιλιαρη μπαταρια να φαινεται γιγας γιατι εχεις τελιωσει την μερα και εχεις κιαλλο μετα απο 4-5ωρες σοτ.Εγω εχω υπολοιπο 40% τωρα που γραφω και ειμαι στην πρωτη φορτιση.Επισης με εχει εντυπωσιασει η ευχρηστια .Πολυ γρηγορο βρε παιδια σε ολες τις εφαρμογες τρεχει ακαταπαυστα "παντα" με την ιδια ταχυτητα. Η δε αποκριση οθονης....ΧΑΔΙ!!!!! Το μεγεθος στο χερι μου ειναι οτι πρεπει πολυ μαζεμενο και κανει την χρηση απολαυστικη.Τι αλλο να πω περα απο ενα Μπραβο.

 

φανταζομαι τι θα γινει στο Α6 2018 που θα βγει σε λιγους μηνες και θα εχει 3250 μπαταρια και ισως μικροτερες διαστασεις.

 

Ναι αλλα φοβαμαι οτι σαυτα μπορει να γινουν περικοπες τυπου να μην ειναι αδιαβροχα κτλ. Ειδωμεν . . . :D

Mια φορα ακομα τα χαρακτηριστικα του ετσι για να μην ξεχνιομαστε.

 

GALAXY A8 2018 .

NETWORK Technology

GSM / HSPA / LTE

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM model only)

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100

4G bands Full LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 13(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 26(850), 28(700), 38(2600), 40(2300), 41(2500), 66(1700/2100)

Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (3CA) Cat11 600/75 Mbps

GPRS Yes

EDGE Yes

Status Available. Released 2018, January

BODY Dimensions 149.2 x 70.6 x 8.4 mm (5.87 x 2.78 x 0.33 in)

Weight 172 g (6.07 oz)

Build Front/back glass, aluminum frame

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

- Samsung Pay

- IP68 certified - dust/water proof (up to 1.5m for 30 mins)

DISPLAY Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.6 inches, 79.6 cm2 (~75.6% screen-to-body ratio)

Resolution 1080 x 2220 pixels, 18.5:9 ratio (~441 ppi density)

Multitouch Yes

Protection Corning Gorilla Glass

- Always-on display

PLATFORM OS Android 7.1.1 (Nougat)

Chipset Exynos 7885 Octa

CPU Octa-core (2.2 GHz Cortex-A73 & 1.6 GHz Cortex-A53)

GPU Mali-G71

MEMORY Card slot microSD, up to 256 GB (dedicated slot)

Internal 32/64 GB, 4 GB RAM

CAMERA Primary 16 MP (f/1.7, 1/2.8”, 1.12 µm), phase detection autofocus, LED flash, check quality

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDR

Video 1080p@30fps, check quality

Secondary Dual: 16 MP (f/1.9, 1/3.1”, 1.0 µm) + 8 MP (f/1.9, 1/4.0”, 1.12 µm), 1080p

SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

- 24-bit/192kHz audio

- Active noise cancellation with dedicated mic

COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot

Bluetooth 5.0, A2DP, EDR, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS

NFC Yes

Radio FM radio

USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector

FEATURES Sensors Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser HTML5

- Fast battery charging

- Bixby

- ANT+ support

- MP4/WMV/H.265 player

- MP3/WAV/WMA/eAAC+/FLAC player

- Photo/video editor

- Document viewer

BATTERY Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery

Talk time Up to 24 h (3G)

Music play Up to 66 h

MISC Colors Black, orchid grey, gold, blue

SAR EU 0.24 W/kg (head) 1.25 W/kg (body)

Display Contrast ratio: Infinity (nominal), 3.842 (sunlight)

Camera Photo / Video

Loudspeaker Voice 69dB / Noise 70dB / Ring 81dB

Audio quality Noise -92.1dB / Crosstalk -90.0dB

Battery life

Endurance rating 92h

 

ΕΠΙΣΗΣ:

Tα επισημα firmware για τυχον φλασαρισμα που θα χρειαστει καποιος εδω:

 

Sammobile firmware Galaxy A8 2018 SM-A530F.

 

Greece EUR--->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a8/SM-A530F/EUR/

 

Greece Cosmote--->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a8/SM-A530F/COS/

 

Greece Vodafone--->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a8/SM-A530F/VGR/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πότε περίπου περιμένουμε το Α6;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δημοσιευματα αναφερουν μεχρι τελος ιουνιου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A8 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...