Jump to content

Samsung Galaxy A8 [2018]


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

P20 lite ή samsung A8 2018 ? Οποίος τα ξέρει και τα 2 να μου απαντήσει. .!! Γενικά τα βρίσκω ακριβώς ίδια τιμή οπότε προς τα που να πάω ?

 

πολλοι αγνοουν μια σημαντικη παραμετρο, A8 2018 sar 0.241 , P20 LITE sar 1,21. εσυ αποφασιζεις που θα το κρατας και θα μιλας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 836
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πολλοι αγνοουν μια σημαντικη παραμετρο, A8 2018 sar 0.241 , P20 LITE sar 1,21. εσυ αποφασιζεις που θα το κρατας και θα μιλας.
Συμφωνώ απόλυτα
Link to comment
Share on other sites

Παρομοια τιμη αλλα το A8 ειναι δυναμη.Και τα τεχνικα του χαρακτηριστικα ειναι πολυ καλυτερα.Δεν υπαρχει μετρο συγκρισης με p20 lite.Εαν εισαι αθηνα δες τα ζωντανα πηγαινε παμπλικ-συνταγμα τα εχει παρεα με S9 και note 8 για να καταλαβεις τι εννοω.Λες και ειναι ιδια κατηγορια δεν ξεχωριζουν.Παιξε και μαζι του. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εκτη φορτιση μπαταριας .

Εσπασε καθε ρεκορ η μολις 3000 μπαταρια.

Με απενεργοποιημενο το aod και το φωτισμο οθονης στη μεση χρηση φουλ social media ,chrome,youtube 10 ωρες sot:ninja::ninja::ninja:υπολοιπο 9% και το βαζω για φορτιση.Παμε πολυ καλα!

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εκτη φορτιση μπαταριας .

Εσπασε καθε ρεκορ η μολις 3000 μπαταρια.

Με απενεργοποιημενο το aod και το φωτισμο οθονης στη μεση χρηση φουλ social media ,chrome,youtube 10 ωρες sot:ninja::ninja::ninja:υπολοιπο 9% και το βαζω για φορτιση.Παμε πολυ καλα!

 

Ωραία σε λίγες μέρες θα σας ενημερώσω για το χρώμα που θα το πάρω :p

Link to comment
Share on other sites

P20 lite ή samsung A8 2018 ? Οποίος τα ξέρει και τα 2 να μου απαντήσει. .!! Γενικά τα βρίσκω ακριβώς ίδια τιμή οπότε προς τα που να πάω ?
πολλοι αγνοουν μια σημαντικη παραμετρο, A8 2018 sar 0.241 , P20 LITE sar 1,21. εσυ αποφασιζεις που θα το κρατας και θα μιλας.

Επειδή ήθελα ένα κινητό σε εκείνη την τιμή και το έψαξα πρόσφατα, εκτός από το SAR (το οποίο οφείλω να ομολογήσω ότι - αν και θα έπρεπε - δεν έδωσα την πρέπουσα σημασία), προσωπικά με ενδιέφερε ιδιαίτερα το dedicated SD slot (αν θέλει κανείς dual SIM) αλλά και η αδιαβροχοποίηση. Υστερεί βέβαια στο θέμα κάμερα (dual στο P20), αλλά - προσωπικά πάντα - δεν έχω πρόβλημα.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα ειναι εξαιρετικη . Πατας επισης στο + (ληψη) να επεκτεινεις το μενου της με κινουμενα jif , γρηγορη κινηση , σελφι για την πισω καμερα κτλ.Στην μπροστινη εχει τις λειτουργιες για θολη για απομονωση του πορταιτου με θολουρα πισω αλλα και Bixby πατας το icon για σελφι με καθαρο μακρινο βαθος πισω. Εχει την καλυτερη καμερα της αγορας ολες τις ωρες πεντακαθαρες φωτο μετα την κατηγορια S που βγαζουν καλυτερη στο βαθυ σκοταδι το βραδυ. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το p20 lite ειναι καλο για καποιον που θελει μια φθηνη huawei καλη συσκευη εαν δεν θελει να πληρωσει 800ε να παρει την ναυαρχιδα της.Μη το αδικουμε γιατι σε σχεση με το περσινο παρομοιο σε σχεδιο και χαρακτηριστικα 10-lite μοντελο το p20 lite ειναι καλυτερο σε ολα .Με το Α8 2018 ειναι ανιση ομως η συγκριση.Καλυτερη μπαταρια αν και ιδια 3000m καλυτερη οθονη-καμερα-ταχυτητα κτλ.

 

Μη σας μπερδευουν οι τιμες που εχει το bestprice και skroutz επειδη τα δειχνει κοντα στην ιδια τιμη.

 

Το Α8 2018 ειναι αριστη επιλογη με την προυποθεση οτι καποιος-α δεν θελει να πληρωσει 800-1000ε για ναυαρχιδα της samsung.

 

Το P20 lite απεχει απο τις ναυαρχιδες της huawei .

Αντιθετα το A8 2018 δεν απεχει απο τις ναυαρχιδες της samsung ειναι πολυ κοντα σε ολα το οποιο πολλες φορες σου δινει την αισθηση οτι ειναι της κατηγοριας S-series και οχι Α-series .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Επειδή (όπως είπα) δεν με ενδιέφερε ιδιαίτερα η κάμερα, είχα συγκρίνει (με το P20 lite) μόνο το ότι είχε dual camera. Δεν είχα δει καν ότι του A8 είναι πιο φωτεινή (f/1.7 έναντι f/2.2 του P20 lite), ούτε δείγματα φωτογραφιών. Χαίρομαι που «κερδίζει» και εκεί στη σύγκριση. :D

 

Άντε να μου παραδοθεί οσονούπω (εντός ελάχιστων ημερών)... :happy:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι ό,τι εκπέμπεται όταν δουλεύουν όλοι μαζί οι πομποί (κινητής, bluetooth, NFC, WiFi κ.ο.κ.).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Είναι το sar που δίνει όταν για κάποιο λόγο χρησιμοποιείς και τις 2 σιμ ταυτόχρονα

Πχ μιλάς με την μια κι surfαρεις με την 2η

Link to comment
Share on other sites

εχω το S6 και σκεφτομαι για αλλαγη με το Α8 το δικαρτο γιατι με βολευει....περα απο επιδοσεις θα ηθελα ν μαθω αν δουλευουν ταυτοχρονα και οι 2 καρτες σιμ η ειναι stand by?;)επισης η μια καρτα ειναι νουμερο εξωτερικου 4g και η αλλη ελληνικη...θα εχω προβλημα ??
Έχω άλλο δικαρτο και όταν είμαι εξωτερικό έχω την ελληνική και την εκάστοτε τοπική, πότε δεν είχα πρόβλημα. Εσύ επιλέγεις ποια θα έχει δεδομένα, για μηνύματα και κλήσεις είτε έχεις μια προςπιλεγμενη αλλά μπορείς να αλλάξεις και αργότερα ή το σεταρεις να σε ρωτάει κάθε φορά.

Όταν έχεις εισερχόμενη κλήση, σου λέει σε ποια κάρτα έχεις την κλήση.

Εγώ που ταξιδεύω πολύ... ΔΕΝ ξαναπερνω μονοκαρτο...

Dual active δεν ξέρω αν είναι, δεν είχα ποτέ dual active και δεν χρειάστηκα ποτέ να είναι dual active.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι βαρεθηκα να κουβαλαω 2 κινητα....οποτε δεν θα εχω προβλημα....ευχαριστω φιλε μου...
Ίσα ίσα, και από ότι διαβάζω εδώ, θα είναι το επόμενο μου.

Αναμένουμε εντυπώσεις

Να σαι καλά

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά με ενδιέφερε ιδιαίτερα το dedicated SD slot (αν θέλει κανείς dual SIM) αλλά και η αδιαβροχοποίηση.

 

Εχει τρεις υποδοχες 2 για σιμ και μια για sd card .Την πρωτη φορα που το βγαλουμε απο το κουτι πριν το ενεργοποιησουμε βαζουμε την βασικη σιμ στην υποδοχη που ειναι στο πλαι κατω απο το κουμπι του ηχου .

Link to comment
Share on other sites

Εχει τρεις υποδοχες 2 για σιμ και μια για sd card .Την πρωτη φορα που το βγαλουμε απο το κουτι πριν το ενεργοποιησουμε βαζουμε την βασικη σιμ στην υποδοχη που ειναι στο πλαι κατω απο το κουμπι του ηχου .

Εγώ πάντως δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα να αφήσω το A8 χωρίς κάρτες SIM & SD και να το ενεργοποιήσω μέχρι να αντιγράψω τα πάντα από το J5.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εννοω οτι θα εχεις προβλημα.Ειναι μια διαδικασια να κανει η συσκευη αυτοματη επιλογη csc κατα την διαρκεια της πρωτης εγκαταστασης.Αυτο συμβαινει σε πολλες συσκευες που εχουν ευρωπαικο firmware αλλης χωρας εκτος Ελλαδας.
Link to comment
Share on other sites

εχω το S6 και σκεφτομαι για αλλαγη με το Α8 το δικαρτο γιατι με βολευει....περα απο επιδοσεις θα ηθελα ν μαθω αν δουλευουν ταυτοχρονα και οι 2 καρτες σιμ η ειναι stand by?;)επισης η μια καρτα ειναι νουμερο εξωτερικου 4g και η αλλη ελληνικη...θα εχω προβλημα ??

 

ειναι dual active η συσκευη

και ναι θα παιξει μια χαρα με τις 2 καρτες

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως όταν πχ μιλάω στην μια γραμμή κι με καλέσουν στην 2η χτυπάει κανονικά, δεν βγάζει μνμ ότι ο συνδρομητής που καλέσατε κλπ...

Τι ακριβώς εννοείς εσύ ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει τοση διαφορα η καμερα του α8 με του s8 η μηπως η διαφορα στις καμερες ειναι ελαχιστη?
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανέις τις διαφορές σε αυτά τα δύο που έχει το skroutz.gr ;;;:confused::confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A8 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...