Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοήθεια παρακαλώ...

Πήγα στα ΕΛΤΑ να παραλάβω συστημένο δεματάκι από ebay και μου είπαν το παραλάβατε πριν 2 ημέρες.

 

Τους ζήτησα να δω την υπογραφή στην παραλαβή και τελικά μετά από ώρα διαπίστωσαν ότι το είχαν παραδώσει σε κάποιον άλλον που έμοιαζε το επίθετό του με το δικό μου.

 

Μου ζήτησαν το κινητό και μου είπαν θα με καλέσουν σε 2 ημέρες.

 

Ποια είναι τα δικαιώματα μου; Μπορώ να αρνηθώ την παραλαβή εφόσον έχει ανοιχτεί το δέμα; Πως μπορώ να αποδείξω ότι έκαναν λάθος στην παράδοση αν το παραλάβω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

;) -νουθεσιες εκει που σε παιρνει,διαταγες επαιρνα μονο στον Στρατο, εδω γραφω οτι βλεπω γυρω απο ΕλΤα-διανομεις κλπ, αμα δεν σου αρεσουν τα γραπτα μου (ή η εικονα του προφιλ μου http://www.myphone.gr/forum/member.php?u=73728) βαλε με στην Foe list σου να μην τα βλεπεις και κουραζομαι κι εγω να απαντω και χαλαμε το thread.

...και ξαναγυριζω στο θεμα: κριμα παντως γιατι για μια στιγμη πιστεψα πως μεσω ΕλΤα θα μπορουσαμε να παρακολουθουμε αποστολες απο USPS να ληξει εκεινο το μαρτυριο της αναμονης,ακομη και σημερα παντως στο site τους ειναι σαν να βρισκεται ακομη στον δρομο.

 

Kαμία διαταγή, απλά αμα προσβάλεις θα σχολιάζω αρνητικά τις ανοησίες που γράφεις, όπως και του καθένα που κάνει το ίδιο. Είσαι ήδη εκτός τον κανόνων του site προσβαλόντας άτομα και σχολιάζοντας αρνητικά την καταγωγή κάποιου και σε ενδιαφέρει να μην χαλάς το thread. Το θέατρο του παραλόγου.

Αν δεν σου αρέσει να κριτικάρουν τα λεγόμενα σου, μίλα με τον εαυτό σου ή με τα φιλαράκια offline ή πρόσεχε τι γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.....

Εδω λοιπον εχουμε μια παραγγελια απο γερμανια...αποτελειτο απο 2 χαρτοκιβωτια με ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια πραγματα μεσα...μαντεψε ποιο εχει παραδοθει με dhl και ποιο με elta courier... και ελεγαν οτι φταινε τα πραγματα που ειναι αιχμηρα και η κακη συσκευασια που ανοιξε το κιβωτιο..η αλλη πλευρα ειναι τελειως ανοιχτη...και ελειπαν αντικειμενα..

 

και να παω εγω να τα παραλαβω γιατι ελεγαν οτι περασαν...αλλα πουθενα ειδοποιησεις...

 

4c437d14f182459ad8f761f9943909a3.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλά, το σκυλέψανε το δέμα σου...

πρέπει να δεις αν μπορείς να κινηθείς νομικά, νομίζω ότι τα ελτα σου δίνουν κάποια αποζημείωση αν λείπει περιεχόμενο από το δέμα σου και πρέπει να είναι και συστημένο, αλλά έπρεπε αυτό να γίνει επιτόπου, με την παράδοση αφού η περίπτωση βγάζει μάτι, δηλαδή να διαπιστωθεί ότι λείπουν πράγματα, ότι έχει ανοιχτεί, όπως φαίνεται και από τις φωτογραφίες σου.

Εμένα πάντως μου κλέψανε όλο το περιεχόμενο και δεν πήρα καμία αποζημείωση γιατί λέει δεν ήταν συστημένο (το πρώτο μου ποστ σε αυτό το φόρουμ ήρθα να κλαφτώ για την ατυχία μου να πέσει σε μένα ο μακρυχέρης :lol:)

 

:mad: - τα ιδια 2 φορες κιολας με την ACS (πακιστανος ο κουριερ και στις 2 φορες) αρα ειναι γενικο το κακο (!) στα ΕλΤα τελειωσαν οι συμβασεις και γινεται μυλος ειτε ταχυδρομοι ειτε στα βανακια, οσοι εφευγαν στο τελος τα ειχαν γραψει κανονικα και οι νεοι λογικα αργουν να παρουν μπρος

σε μενα ενω εχω αφησει εξουσιοδοτηση να παραλαμβανει αλλος οταν λειπω δεν την δεχθηκε ο νεος ταχυδρομος και αφησε ειδοποιηση αρα αυριο τρεχαλα-ουρα-αγχος-καθυστερηση για ενα πακετακι 200 γραμμαριων (!)

την acs την χρησιμοποιώ συνέχεια, ελπίζω να ξέρουν να διαβάσουν ελληνικά τουλάχιστον (για να διαβάζουν τις διευθύνσεις) :rolleyes:

 

Kαμία διαταγή, απλά αμα προσβάλεις θα σχολιάζω αρνητικά τις ανοησίες που γράφεις, όπως και του καθένα που κάνει το ίδιο. Είσαι ήδη εκτός τον κανόνων του site προσβαλόντας άτομα και σχολιάζοντας αρνητικά την καταγωγή κάποιου και σε ενδιαφέρει να μην χαλάς το thread. Το θέατρο του παραλόγου.

Αν δεν σου αρέσει να κριτικάρουν τα λεγόμενα σου, μίλα με τον εαυτό σου ή με τα φιλαράκια offline ή πρόσεχε τι γράφεις.

ευτυχώς που δεν είσαι και mod :lol:

Edited by stratos11
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ...

Πήγα στα ΕΛΤΑ να παραλάβω συστημένο δεματάκι από ebay και μου είπαν το παραλάβατε πριν 2 ημέρες.

 

Τους ζήτησα να δω την υπογραφή στην παραλαβή και τελικά μετά από ώρα διαπίστωσαν ότι το είχαν παραδώσει σε κάποιον άλλον που έμοιαζε το επίθετό του με το δικό μου.

 

Μου ζήτησαν το κινητό και μου είπαν θα με καλέσουν σε 2 ημέρες.

 

Ποια είναι τα δικαιώματα μου; Μπορώ να αρνηθώ την παραλαβή εφόσον έχει ανοιχτεί το δέμα; Πως μπορώ να αποδείξω ότι έκαναν λάθος στην παράδοση αν το παραλάβω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Απ τη στιγμή που το δέμα παραδόθηκε σε λάθος άτομο, μπορείς να τους κυνηγήσεις και δικαστικώς αν είναι μεγάλης αξίας.

Link to comment
Share on other sites

Και μικρης θα ελεγα. Σημαδια δεν έχει η αξια, αλλα το ιδιο το προϊόν.

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία όλα αυτά αλλά για να αποφύγουμε τα δικαστικά αν με φωνάξουν αύριο να το παραλάβω μπορώ να ζητήσω να μου υπογράψουν κάτι να κατοχυρωθώ ότι ήταν δικό τους φταίξιμο; (κόστος συστημένου € 50)
Link to comment
Share on other sites

:w00t: -παρελαβα σημερα δεμα που συμφωνα με τα ΕλΤα ακομη ειναι στον δρομο ενω ηδη εχει ερθει πριν 5 μερες (!) και εξηγω: κανω παραγγελια και μου λενε το στελνουμε με USPS (First Class Mail International Parcels) με αριθμο UA*********US και ο ερημος επαναπαυθηκα στο site των ΕλΤα για να δω το ποτε θα ερθει, περναγαν οι μερες και το μονο που εβλεπα ηταν το:

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 29-04-2017 17:32 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ

περιμενα-περιμενα και τελικα χτες με ειδοποιει ενας φιλος πως υπαρχει απο 5 μερες ειδοποιηση για μενα αλλα του ειχε παραπεσει,κοιταω επανω δεν εγραφε τιποτα πχ tracking number-χωρα κλπ και απορησα απο που να ειναι και τι ειναι αυτο το δεμα οπως ελεγε

στηνομαι στην ουρα (αν και εχω αφησει εξουσιοδοτηση να παραλαμβανει αλλος μα ο ταχυδρομος δεν το εφησε και απλα σημειωσε το Δεμα επανω) και η υπαλληλος εψαχνε ποση ωρα να το βρει αφου δεν ειχε κατι να την βοηθησει,τελικα ηταν ενα μικρο πακετακι αυτο που περιμενα,γυρναω σπιτι και ακομη και τωρα που μιλαμε το site των ΕλΤα δεν δειχνει καν εαν εχει μπει μεσα το πακετακι (!) αυτο θα πει εγκαιρη ενημερωση και επαγγελματισμος,δηλαδη εαν περιμενα απο αυτους μπορει να μου εβγαζαν 2η ειδοποιηση ή να μην εβγαζαν καθολου και να το γυριζαν πισω

 

 

 

:cool: - εμενα με ενδιαφερει πρωτιστως πως δεν πηρε τηλεφωνο ενω το κινητο μου ηταν ξεκαθαρα γραμμενο επανω,δεν αφησε ειδοποιηση οπως ειπε,δεν δοκιμασε να περασει ξανα οπως ειπε και αναγκαστηκα και πηγα να το παρω εγω, στο δικο σου το μυαλο αυτο λεγεται επαγγελματισμος? πιστευεις πως ο προηγουμενος δεν εκανε σωστα την δουλεια του και πηραν αυτον με τα ιδια λεφτα επειδη ηταν καλυτερος?

Επειδη καταλαβαινω που και για ποιον λογο το πας διαβασε πιο πανω να δεις που λεω για τα ΕλΤα,λυπαμαι αλλα δεν εψαξα να βρω να σου αναφερω την καταγωγη ολων των εμπλεκωμενων,αμα ομως ελεγα πχ οι "Ελληνες" εσυ παλι θα εκανες παραθεση να με ρωτησεις?

 

* πηρα τηλ στο 11120,η κυρια δεν το βλεπει ακομη πως μπηκε μεσα για παραδοση,την επιασα κουβεντα,Ελληνιδα δηλωσε και ζωδιο Ζυγος,τι λες εσυ με το μυαλο σου "παιζει" ?

 

2 πακετα με USPS εχουν μεινει ακομα στο status "ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ", ενώ εχω παραλαβει κανονικα. Τα ιδια και με άλλο ένα πακετο φιλου. Τι εγινε, τερμα το scanning των συστημένων από Αμερικη???

Link to comment
Share on other sites

2 πακετα με USPS εχουν μεινει ακομα στο status "ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ", ενώ εχω παραλαβει κανονικα. Τα ιδια και με άλλο ένα πακετο φιλου. Τι εγινε, τερμα το scanning των συστημένων από Αμερικη???

Μήπως τα αντικείμενα που ξεκινούν από US...... δεν διαχειρίζονται σαν συστημένα στην Ελλάδα; Όπως τα κανονικά που ξεκινούν από R(x)..;

Link to comment
Share on other sites

2 πακετα με USPS εχουν μεινει ακομα στο status "ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ", ενώ εχω παραλαβει κανονικα. Τα ιδια και με άλλο ένα πακετο φιλου. Τι εγινε, τερμα το scanning των συστημένων από Αμερικη???

Ποτέ δεν συνεργαζόταν το αμερικάνικο ταχυδρομείο με το IPS, δεν είναι κάτι καινούριο.

Πολύ ωραία όλα αυτά αλλά για να αποφύγουμε τα δικαστικά αν με φωνάξουν αύριο να το παραλάβω μπορώ να ζητήσω να μου υπογράψουν κάτι να κατοχυρωθώ ότι ήταν δικό τους φταίξιμο; (κόστος συστημένου € 50)

Τίποτα. Απλά έλεγξέ το. Βέβαια η πιθανότητα να το γυρίσει ο άλλος είναι σχεδόν μηδενική, επομένως μην περιμένεις να το παραλάβεις ποτέ σου.

Link to comment
Share on other sites

πρόσεχε τι γράφεις.

 

:lol: - Foe list και "αντε γεια", ραντεβου στα "χοτ-σποταδικα"

 

......................................

 

:rolleyes: - αφου ζητησω συγνωμμη απο τα υπολοιπα παιδια για τα πολλαπλα μηνυματα απαντησης μου συνεχιζω περι ΕλΤα: παλια αφηναν τσουβαλι το οποιο εξαιρετικα σπανια ζητουσαν πισω μετα δεματα με χοντρα λαστιχα για τα οποια αδιαφορουσαν που σημαινει κοστος για αγορα νεων κλπ, σιγα-σιγα η κατασταση αλλαξε αρχισαν να ζητανε πισω το τσουβαλι και τα λαστιχα, τωρα ζητανε πισω ως και το καρτελακι που επανω εγραφαν την διευθυνση γιατι λεει το ζητανε απο το γραφειο για να μην τυπωνουν συνεχεια νεο πλην ομως οταν τελειωνει η συμβαση του ταχυδρομου τις τελευταιες βδομαδες δεν τον νοιαζει τιποτα με αποτελεσμα ο νεος τα παραλαμβανει ολα μαζι (τσουβαλια-λαστιχα-καρτελακια) καποια στιγμη και αρχιζει την γκρινια λογω βαρους κλπ (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Ξερουμε ποσο καιρο κανει δεμα με τα γερμανικα ταχυδρομεία για ελλαδα;Εχω γερμανικό Tracking Number( GG12345678DE) οποτε παραλαμβανω απο ΕΛΤΑ και οχι με DHL.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Ξερουμε ποσο καιρο κανει δεμα με τα γερμανικα ταχυδρομεία για ελλαδα;Εχω γερμανικό Tracking Number( GG12345678DE) οποτε παραλαμβανω απο ΕΛΤΑ και οχι με DHL.

 

Και με γερμανικά ταχυδρομεία έχω παραλάβει από dhl ελλάδας, με την ίδια μορφή tracking αλλά πολύ παλιότερα.

Συνήθως καμιά εβδομάδα με 10 ημέρες είχαν κάνει. Τώρα λογικά θα υπάρχουν μεγαλύτερες καθυστερήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και με γερμανικά ταχυδρομεία έχω παραλάβει από dhl ελλάδας, με την ίδια μορφή tracking αλλά πολύ παλιότερα.

Συνήθως καμιά εβδομάδα με 10 ημέρες είχαν κάνει. Τώρα λογικά θα υπάρχουν μεγαλύτερες καθυστερήσεις.

 

Το μυαλό μου πηγε στα ελτα γιατί αναγνωρίζει το tracking number στο site τους.Αν ερθει με dhl δεν θα περάσει καθόλου απο τα χέρια των ελτα και θα έρθει σφαίρα Θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα φάκελο από Κίνα εδώ και πάνω από μήνα, έχει μια βδομάδα που έχει κολλήσει στο Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ σύμφωνα με τα ΕΛΤΑ και έκτοτε καμία ενημέρωση ενώ θα έπρεπε να παραδοθεί την επόμενη εργάσιμη αν όχι την ίδια μέρα. Μέχρι τώρα ότι μου έχει έρθει δεν έχει χρειαστεί παραπάνω αλλά τώρα όταν παίρνω την εξυπηρέτηση των ΕΛΤΑ μου λένε ότι δεν έχουν επιπλέον ενημέρωση πέρα από τα όσα βλέπω στη σελίδα τους. Από που μπορώ να μάθω τι γίνεται με τον φάκελο και να τους ρίξω και καμιά χριστοπαναγία μπας και κάνουν την δουλειά τους? Αυτή είναι η ενημέρωση που μου βγάζει η σελίδα των ΕΛΤΑ.

 

http://i237.photobucket.com/albums/ff190/morpheusgr/Capture.png

Link to comment
Share on other sites

δες εμενα:

 

Estimated Delivery:7-15 daysEnd of the tracking

Apr-14-17, 03:39 AM ArrivedGRC

Apr-12-17, 03:39 AM ShippedShanghai

Apr-08-17, 03:29 AM Exchanged; Flight#:LH8411-LH1278Shanghai

 

χωρις καμια ενημερωση, tracking number δεν ειχα, εκανα και refund και ηρθε σημερα!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα φάκελο από Κίνα εδώ και πάνω από μήνα, έχει μια βδομάδα που έχει κολλήσει στο Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ σύμφωνα με τα ΕΛΤΑ και έκτοτε καμία ενημέρωση ενώ θα έπρεπε να παραδοθεί την επόμενη εργάσιμη αν όχι την ίδια μέρα. Μέχρι τώρα ότι μου έχει έρθει δεν έχει χρειαστεί παραπάνω αλλά τώρα όταν παίρνω την εξυπηρέτηση των ΕΛΤΑ μου λένε ότι δεν έχουν επιπλέον ενημέρωση πέρα από τα όσα βλέπω στη σελίδα τους. Από που μπορώ να μάθω τι γίνεται με τον φάκελο και να τους ρίξω και καμιά χριστοπαναγία μπας και κάνουν την δουλειά τους? Αυτή είναι η ενημέρωση που μου βγάζει η σελίδα των ΕΛΤΑ.

 

http://i237.photobucket.com/albums/ff190/morpheusgr/Capture.png

 

ο φακελος σου ειναι στο τελωνειο ! οποτε περιμενεις! εγω περιμενω unregistered φακελο απο κινα απο τις 25/3/17 και ακομα να ερθει!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχει μπεί τελωνείο αλλά περιμενει στην σειρά να μπεί και τότς θα αναφέρει είσοδο σε ΥΕΔ Θεσ/νικης
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα φάκελο από Κίνα εδώ και πάνω από μήνα, έχει μια βδομάδα που έχει κολλήσει στο Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ σύμφωνα με τα ΕΛΤΑ και έκτοτε καμία ενημέρωση ενώ θα έπρεπε να παραδοθεί την επόμενη εργάσιμη αν όχι την ίδια μέρα. Μέχρι τώρα ότι μου έχει έρθει δεν έχει χρειαστεί παραπάνω αλλά τώρα όταν παίρνω την εξυπηρέτηση των ΕΛΤΑ μου λένε ότι δεν έχουν επιπλέον ενημέρωση πέρα από τα όσα βλέπω στη σελίδα τους. Από που μπορώ να μάθω τι γίνεται με τον φάκελο και να τους ρίξω και καμιά χριστοπαναγία μπας και κάνουν την δουλειά τους? Αυτή είναι η ενημέρωση που μου βγάζει η σελίδα των ΕΛΤΑ.

 

http://i237.photobucket.com/albums/ff190/morpheusgr/Capture.png

 

Αφου βλεπεις ΥΕΔ Θεσσαλονικης τοτε περιμενει για τελωνειο.Σε 2-3 μερες θα εμφανιστεί αφιξη στο ΥΕΔ Θεσσαλονικης και μετα περιμενεις κλείσιμο και παραλαβη.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχει μπεί τελωνείο αλλά περιμενει στην σειρά να μπεί και τότς θα αναφέρει είσοδο σε ΥΕΔ Θεσ/νικης

 

λαθος ειναι ηδη στο τελωνειο απλα δεν το εχουν σκαναρει ακομα στην ΥΕΔ επειδη θα εχουν πολλα δεματα! μην σε ξεγελαει οτι δεν εγραψε ακομα οτι μπηκε ΥΕΔ. και εμενα δεμα ετσι ειχε γινει και μεσα σε 1 λεπτο μπηκε και γηκε απο ΥΕΔ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω κανει μια αγορα κινητου απο gearbest αξιας 100 ευρω και το δεμα εχει σταματησει στο τελωνειο της Θεσσαλονικης στις 15/05/17.

Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση??

a) Ποσο καιρο θα κανει???

b) Αν μου το κοστολογισουν μπορω να κανω ενσταση με αποδειξη αγορας??

c) Μπορω να μην δεχτω το τελωνειο και να γυρισει το δεμα πισω και να παρω refund??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω κανει μια αγορα κινητου απο gearbest αξιας 100 ευρω και το δεμα εχει σταματησει στο τελωνειο της Θεσσαλονικης στις 15/05/17.

Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση??

a) Ποσο καιρο θα κανει???

b) Αν μου το κοστολογισουν μπορω να κανω ενσταση με αποδειξη αγορας??

c) Μπορω να μην δεχτω το τελωνειο και να γυρισει το δεμα πισω και να παρω refund??

 

Οι απορίες σου έχουν απαντηθεί κατ' επανάληψη.

1. Δεν υπάρχει συγκεκριμένος χρόνος

2. Ναι, μπορείς, πληρώνοντας 10€ με αβέβαιο αποτέλεσμα

3. Ναι. μπορείς, αν συνεννοηθείς πρώτα με τον πωλητή και σου πει ότι δέχεται να μην το παραλάβεις και αφού το πάρει να σου στείλει τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

αυτοι οι αστειοι των τελωνειων , τα μικρα πακετακια γιατι τα κρατανε και τα κοιτανε? τι περιμενουν να βρουν εκει μεσα? διαμαντια?

 

ελεος με την βλακεια σε αυτη τη χωρα πια!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν αυτες τις μερες υπαρχει ογκος εργασιας και αργουν να σκαναρουν τα δεματα στο αεροδρομιο?? ενα δεματακι συστημενο πριν το πασχα εδειξε αφιξη αεροδρομιο σε 3 μερες αφοτου εφυγε απο ελβετια και τωρα ενα ιδιο δεματακι αφιξη ακομα δε βλεπω ενω εχει φυγει απο ελβετια για ελλαδα εδω και 10 μερες:wacko:
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα ΕΛΤΑ εχουν χασει την μπαλα και περνάνε τα παντα απο ΥΕΔ....Δεμα απο Γερμανια έφτασε σήμερα ΚΔ Θεσσαλονίκης το στείλανε ΥΕΔ και ξανά πίσω στο ΚΔ Θεσσαλονίκης.... http://imgur.com/a/mN5D2
Link to comment
Share on other sites

speedex: κλασσικοι απαραδεκτοι "courier" !@#$@!#%#$@!$@!#!@!@# (βλ. προηγούμενο σχόλιο για ελτα κουριερ),

απο τρίτη περιμένω να παραδώσουν δέμα εντός ελλάδας, με καθημερινά τηλέφωνα, με απαντήσεις "σήμερα θα το φέρουμε", αλλά δεν το φέρνουν ποτέ!

απαράδεκτοι επίσης!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...