Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρωτη φορα πηρα απο Ιταλια μια θηκη... μου το εστειλε με απλο..... ποσες μερες περιπου κανει?
Link to comment
Share on other sites

Ο τυπικός χρόνος παράδοσης των δεμάτων είναι 3 ημέρες.

Η αλληλογραφία παραδίδεται τυπικώς σε μία μέρα ( όχι βέβαια σε όλη την Ελλάδα.)

 

εχω παραλαβει απειρες φορες την επομενη μερα.τωρα το δεμα βολοδερνει 3 μερες ηδη εδω και κει.

 

φορτωση εκφορτωση λεει...:X

 

 

αυτα ειναι ντροπη.με σχεδον ιδια χρηματα θα το ειχαμε την επομενη μερα.πολυ πολυ κριμα για τα ελτα.δυσκολα θα ξαναστειλω κατι.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστηκα και πηγα στο καταστημα των ΕΛΤΑ της περιοχη μου να γιατι τηλεφωνικος δεν μπορουσα να βγαλω ακρη.

Τα πακετα ηταν εκει και περιμεναν διοτι οι υπαλληλοι λειπουν σε αδειες και το προσωπικο ειναι ανεπαρκες για να βγαλει την δουλεια.

Και το κακο ειναι οτι τα πακετα με usps και malaysia δεν γινονται ανιχνευσιμα στην Ελλαδα δεν ξερεις που να ξεσπασεις.

Υπομονη μεχρι να παρουν και αυτοι οι ανθρωποι τις αδειες τους.

Link to comment
Share on other sites

Ή δεν έρχεται τίποτα ή έρχονται όλα μαζί. Σαν τον Άη-Βασίλη έφυγα απο τα ταχυδρομείο σήμερα, με γεμάτο σακί.

 

Πριν μερικές μέρες είχα ρωτήσει τι σημαίνει το " Carrier: DP" του Amazon. Τελικά DP=DHL Deutsche Post

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απίθανα πράγματα. Φάκελος από Κίνα σκαναρεται στο αεροδρόμιο χθες το πρωί. Χθες βράδυ είναι στο κέντρο διανομής στην Πάτρα και σήμερα το πρωί είναι στη μονάδα διανομής!!

Ούτε κούριερ να ήταν!!

Αυτό το τελευταίο κομμάτι είναι σχεδόν πάντα γρήγορο, το αμέσως προηγούμενο μας βγάζει την πίστη.

Link to comment
Share on other sites

ουτε σημερα παραδοθηκε δεμα που εφυγε συστημενο την τριτη.καλη δευτερα και αμα.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μονο (ελτα) κουριερ για αποστολες εντος ελλαδος. δινεις κατι παραπανω αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο
Link to comment
Share on other sites

μονο (ελτα) κουριερ για αποστολες εντος ελλαδος. δινεις κατι παραπανω αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο

 

ουτε καν..λιγοτερα θα εδινα!!!ειναι απαραδεκτοι δυστυχως.τελευταια φορα.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ουτε καν..λιγοτερα θα εδινα!!!ειναι απαραδεκτοι δυστυχως.τελευταια φορα.

Είναι μεγάλο σε όγκο το πακέτο που περιμένεις;

 

Ένα media player έστειλα πριν 2-3 μήνες και μου κόστισε €1,50.

Σε 2 εργάσιμες ήταν στη Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλο σε όγκο το πακέτο που περιμένεις;

 

Ένα media player έστειλα πριν 2-3 μήνες και μου κόστισε €1,50.

Σε 2 εργάσιμες ήταν στη Θεσσαλονίκη.

 

μεχρι πριν κανα 6μηνο,οτι εστελνα το επαιρνα την επομενη μερα απο αττικη σε θεσσαλονικη.

 

τωρα εχω παει τουλαχιστον στις 3 μερες.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

αττικη-θεσσαλονικη με ελτα παντα εκανε 2 3 εργασιμες.

με ελτα κουριερ, την επομενη εχει φτασει

Link to comment
Share on other sites

αττικη-θεσσαλονικη με ελτα παντα εκανε 2 3 εργασιμες.

με ελτα κουριερ, την επομενη εχει φτασει

 

παντα?καποιο λαθος κανεις.απειρες φορες εχω παραλαβει την επομενη μερα ακριβως.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια και με μενα 20/11 από banggood με nl post 5/12 στο αεροδρομειο για Ελλαδα και τελος η ενημερωση

 

Άλλος ένας εδώ...Nov 12 2015 παραγγελία-οκ άργησε να το στείλει,αλλα από τις

5 Δεκέμβρη έχω---> The item is on transport to the country of destination,

και από ΕΛΤΑ---> NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT.

 

Φίλος πήρε το ίδιο αντικείμενο και το έστειλαν απο Κίνα,και του έφτασε χθές!Και εμείς απο Ολλανδία δε ξέρουμε που βρίσκεται..

Edited by venetinho
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας εδώ...Nov 12 2015παραγγελία-οκ άργησε να το στείλει,αλλα από τις

5 Δεκέμβρη έχω---> The item is on transport to the country of destination,

και από ΕΛΤΑ---> NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT.

 

Φίλος πήρε το ίδιο αντικείμενο και το έστειλαν απο Κίνα,και του έφτασε χθές!Και εμείς απο Ολλανδία δε ξέρουμε που βρίσκεται..

Και εμενα από 4/12 είναι on transport. Προφανώς κάνει το γύρω του κόσμου μέχρι να έρθει στην Ελλάδα με πολλούς ενδιάμεσους σταθμούς. Τουλάχιστον ελπίζω όταν δείξει ότι έφτασε Ελλάδα να κλείσει αμέσως, μην περιμένουμε άλλες 2 βδομάδες από τη στιγμή που φτάσει.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Εστειλα σαν επιστολη ενα δεμα στρην αμερικη συστημενο και απο τισ 15 του μηνα μ βγαζει "15-12-2015 21:14 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) "

Να ανυσηχω η ειναι αναμενομενο?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για Αμερική,Εγώ πάντως που εστειλα ενα διακόπτη πίσω στο banggood με ΕΛΤΑ συστημένο σε 8 μέρες το παραλαβανε..

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας εδώ...Nov 12 2015 παραγγελία-οκ άργησε να το στείλει,αλλα από τις

5 Δεκέμβρη έχω---> The item is on transport to the country of destination,

και από ΕΛΤΑ---> NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT.

 

Φίλος πήρε το ίδιο αντικείμενο και το έστειλαν απο Κίνα,και του έφτασε χθές!Και εμείς απο Ολλανδία δε ξέρουμε που βρίσκεται..

κατι γινετε και με τις ενημερωσεις πιστευω, σε ενα αλλο δεμα που περιμενω απο κινα τελευταια ενημερωση στις 10/12 εγραφε Send item abroad (Export) Asendia Hong Kong και μετα στις 18/12 εγραψε Left postal office KENTRO DIALOGIS ATTIKIS:rolleyes:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας εδώ...Nov 12 2015 παραγγελία-οκ άργησε να το στείλει,αλλα από τις

5 Δεκέμβρη έχω---> The item is on transport to the country of destination,

και από ΕΛΤΑ---> NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT.

 

Φίλος πήρε το ίδιο αντικείμενο και το έστειλαν απο Κίνα,και του έφτασε χθές!Και εμείς απο Ολλανδία δε ξέρουμε που βρίσκεται..

 

και εγώ όταν είδα ότι μου το έστειλαν με nl post είπα καλή χρονιά. χάθηκε να μας το στείλουν με sg post? μακράν καλύτερο για μένα.

 

2015-12-03 21:17 The item is on transport to the country of destination

 

πάνε 17 μέρες από την τελευταία ενημέρωση. ότι να ναι

Link to comment
Share on other sites

ναι τελικα πιστευω οτι το NL post ειναι αρκετα αργο, απο 21/11 shipped σημερα ηρθε ενημερωση οτι το δεμα εφτασε Ελλαδα :mad:
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι τελικα πιστευω οτι το NL post ειναι αρκετα αργο, απο 21/11 shipped σημερα ηρθε ενημερωση οτι το δεμα εφτασε Ελλαδα :mad:

Έδειξε κλείσιμο σε αεροδρόμιο ή απλά ότι έφτασε Ελλάδα? Γιατί αν θέλει άλλες 10 μέρες να κλεισει, την κατσαμε την βάρκα. Περιμένω και εγώ με transit από 4/12.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Eμενα μετα απο μια βδομαδα εφτασε Ελλαδα απο Ολλανδια συμφωνα με ΝL Post.

 

20-12-2015 01:10 The item has arrived in the country of destination

14-12-2015 08:15 The item is on transport to the country of destination

 

Ξερουμε ποσο καιρο κανει για το επομενο σταδιο?

Link to comment
Share on other sites

Έδειξε κλείσιμο σε αεροδρόμιο ή απλά ότι έφτασε Ελλάδα? Γιατί αν θέλει άλλες 10 μέρες να κλεισει, την κατσαμε την βάρκα. Περιμένω και εγώ με transit από 4/12.

μαλλον το δευτερο, Import (Item arrived at country of destination), και αυτο μετα απο 15 μερες χωρις καμμια ενημερωση

τα ΕΛΤΑ εχουν μεινει ακομα στο ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 05-12-2015 12:20 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ...5 δεκεμβριου αεροδρομιο Ολανδιας και 20 δεκεμβριου εφτασε Ελλαδα!! μα καλα μεσω σεληνης ηρθε!!!:lol:

Edited by gboy
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

μαλλον το δευτερο, Import (Item arrived at country of destination), και αυτο μετα απο 15 μερες χωρις καμμια ενημερωση

τα ΕΛΤΑ εχουν μεινει ακομα στο ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ05-12-201512:20 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ...5 δεκεμβριου αεροδρομιο Ολανδιας και 20 δεκεμβριου εφτασε Ελλαδα!! μα καλα μεσω σεληνης ηρθε!!!:lol:

Πρεπει να πεσαμε σε ασχημη περιοδο για την nl post. Τουλάχιστον εσένα ήρθε :cool: εμένα απο 4 Δεκεμβρίου αεροδρόμιο Ολλανδία και ακόμα....το αστείο είναι οτι την αγορά την έκανα από 17/11, 10 μέρες ήταν pre advised και τώρα το κινητό που περιμένω είναι 33$ φθηνότερο, κάθε 10 μέρες ή τιμή του μειώνεται...έλεος...έφυγε με lollipop και έχει πάρει Marsmallow...για γέλια και για κλάματα...

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

και εμενα απο 5 δεκεμβριου σημερα κινηθηκε το tracking ισως αυριο μεθαυριο δειξει αφιξη και το δικο σου!
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...