Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να δωσω και εγω μηπως βγει ακρη RB683019233CN

Απο οτι βλεπω εφυγε απο κινα 14/9? Αρα υπαρχει περιπτωση να ειναι σε καμια αποθηκη στο αεροδρομιο ξεχασμενο και να μην εχει ενημερωθει το tracking?

 

Παντως τον τελευταιο μηνα εχουν χαθει αλλες 2 παραγγελιες απο κινα αλλα ευτυχως μου επεστρεψε τα χρηματα ο πωλητης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να δωσω και εγω μηπως βγει ακρη RB683019233CN

Απο οτι βλεπω εφυγε απο κινα 14/9? Αρα υπαρχει περιπτωση να ειναι σε καμια αποθηκη στο αεροδρομιο ξεχασμενο και να μην εχει ενημερωθει το tracking?

 

Παντως τον τελευταιο μηνα εχουν χαθει αλλες 2 παραγγελιες απο κινα αλλα ευτυχως μου επεστρεψε τα χρηματα ο πωλητης.

καθεται στο αεροδρομιο λογικά

Link to comment
Share on other sites

δώσε τρακινγκ ν δουμε αν έφυγε κ πότε

Το ειχαμε κουβεντιασει και παλαιοτερα, δες την προγουμενη σελιδα του τοπικ :)

πιθανοτατα να εχει χαθει καπου στη μεταφορα, αλλα δεν ευθυνομαι εγω για αυτο....

οποτε η μονη επιλογη που ειχα ειναι να ανοιξω case στο PayPal

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εγώ έχω πρόβλημα με πακέτο από αμερική με Usps...τελευταία ενημέρωση ήταν στις 28/9 και βρισκόταν στο σικάγο...έκτοτε δεν έχω καμία ενημέρωση.... :(

 

tracking number: LJ907351519US

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εγώ έχω πρόβλημα με πακέτο από αμερική με Usps...τελευταία ενημέρωση ήταν στις 28/9 και βρισκόταν στο σικάγο...έκτοτε δεν έχω καμία ενημέρωση.... :(

 

tracking number: LJ907351519US

βιάζεσαι, έχεις καιρό ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Εχω θελω να γραψω ενα μεγαλο μπραβο στα ΕΛΤΑ για την ταχυτητα τους και ειδικα στην αθηνα. Τρια δεματα περιμενα (σε διαφορετικες ημερομηνιες) την επομενη μερα μετα την αφιξη τους ηρθαν σπιτι μου! Βεβαια καποια δεν τα προλαβα να τα παραλαβω ο ιδιος και τα παρελαβα απο το καταστημα της περιοχης μου αλλα σημασια εχει η ταχυτητα τους! :)
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας πω και εγώ την ανησυχία μου, αγόρασα από hotinbuy, στις 25 Σεπτεμβρίου, μου έδωσαν τρακινγ RQ214444645SG,και μου είπαν ότι σε 2-3 μέρες θα φανεί στην singapure post, μέχρι τώρα... τίποτε................
Link to comment
Share on other sites

βιάζεσαι, έχεις καιρό ακόμη

 

μα έχει μια βδομάδα να ανανεωθεί το track & trace. Περίεργο δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

μα έχει μια βδομάδα να ανανεωθεί το track & trace. Περίεργο δεν είναι;

Όχι βέβαια. Απ την αναχώριση απ τη χώρα προέλευσης μέχρι το άνοιγμα του σάκου στο αεροδρόμιο δω, δεν υπάρχει ενημέρωση. Το πακέτο σου κάθεται σε σάκο στο αεροδρόμιο μέχρι να ρθει η ώρα του

Link to comment
Share on other sites

να δωσω και εγω μηπως βγει ακρη RB683019233CN

Απο οτι βλεπω εφυγε απο κινα 14/9? Αρα υπαρχει περιπτωση να ειναι σε καμια αποθηκη στο αεροδρομιο ξεχασμενο και να μην εχει ενημερωθει το tracking?

 

Παντως τον τελευταιο μηνα εχουν χαθει αλλες 2 παραγγελιες απο κινα αλλα ευτυχως μου επεστρεψε τα χρηματα ο πωλητης.

 

Κι εγω ακομη περιμενω...22/8 εφυγε απο κινα το δεματακι (ετσι λεει) και ακομη ειμαι στο περίμενε. Επικοινωνησα με το paypal γιατι αρχικα το dealextreme εκανε το κουνελι και δεν απαντουσε στα mail που του εστειλα και μετα την πιεση που εφαγε απο το paypal μου απαντησαν λεγοντας να περιμενω κι οπου ναναι ερχεται!!! :lol: :lol:

Κατι αλλο πρεπει να εχει συμβει, μάλλον θα εχει χαθει

Link to comment
Share on other sites

Στη δικη μου περιπτωση ειχα παρει 5-6 πραγματα απο τον ιδιο πωλητη και τα μοιρασε σε 2 πακετα. Το ενα ηρθε σε 20 μερες το αλλο χαθηκε.

Αρα δε τιθεται θεμα πωλητη αλλα ΕΛΤΑ. Πολλα χαμενα πακετα τελευταια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στη δικη μου περιπτωση ειχα παρει 5-6 πραγματα απο τον ιδιο πωλητη και τα μοιρασε σε 2 πακετα. Το ενα ηρθε σε 20 μερες το αλλο χαθηκε.

Αρα δε τιθεται θεμα πωλητη αλλα ΕΛΤΑ. Πολλα χαμενα πακετα τελευταια

Μη συστημένα πακέτα, χωρίς τράκινγκ δηλαδή, να πηγαίνετε στο ταχυδρομείο ή τη διανομή της περιοχής σας να τα ψάχνετε. Αρκετές φορές πήγα και τα χαν εκεί, κι ειδοποιητήριο δεν μου χαν αφήσει οι κλέφτες

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ακομη περιμενω...22/8 εφυγε απο κινα το δεματακι (ετσι λεει) και ακομη ειμαι στο περίμενε. Επικοινωνησα με το paypal γιατι αρχικα το dealextreme εκανε το κουνελι και δεν απαντουσε στα mail που του εστειλα και μετα την πιεση που εφαγε απο το paypal μου απαντησαν λεγοντας να περιμενω κι οπου ναναι ερχεται!!! :lol: :lol:

Κατι αλλο πρεπει να εχει συμβει, μάλλον θα εχει χαθει

 

Απο το συγκεκριμένο site έχω πάρει πράγματα, το αρνητικό είναι ότι είναι πολύ αργή η παράδοση, θα σου έρθει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Απο το συγκεκριμένο site έχω πάρει πράγματα, το αρνητικό είναι ότι είναι πολύ αργή η παράδοση, θα σου έρθει κανονικά.

 

Ισχύει. Το dx είναι της υπομονής. Αν θες κάτι άμεσα, κοιτάς αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και γω θεματάκι με δέμα από Κίνα που παρήγγειλα μέσω ebay στις 8/9

μόλις μου απάντησε ο κινέζος πως υπήρχαν αρκετές καθυστερήσεις και μου έστειλε μάλιστα και το λινκ για να το επιβεβαιώσω και εγώ η ίδια: http://www.hongkongpost.hk/eng/publications/notices/2013/20130910a/index.htm

:(

Link to comment
Share on other sites

Είχα και γω θεματάκι με δέμα από Κίνα που παρήγγειλα μέσω ebay στις 8/9

μόλις μου απάντησε ο κινέζος πως υπήρχαν αρκετές καθυστερήσεις και μου έστειλε μάλιστα και το λινκ για να το επιβεβαιώσω και εγώ η ίδια: http://www.hongkongpost.hk/eng/publications/notices/2013/20130910a/index.htm

:(

 

και εγώ έχω θέματα με καμία 10αριά δέματα που περιμένω.. λέτε να φταίει αυτή η βλακεία? αργούσαν που αργούσαν τώρα θα κάνουν ένα χρόνο

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω θέματα με καμία 10αριά δέματα που περιμένω.. λέτε να φταίει αυτή η βλακεία? αργούσαν που αργούσαν τώρα θα κάνουν ένα χρόνο

Καλησπέρα να ρωτήσω περιμένω έχει φύγει από κίνα post δέμα 8 09 από αεροδρόμιο και ακόμα δεν έχω παραλάβει στα ελτα που ρώτησα μου είπαν και αλλα δέματα δεν έχουν έρθει από αύγουστο ξέρετε τίποτα έχουμε κάποια ενημερώσει που ρωτάμε τη κάνουμε

 

Τελικά με τα ελτα εδώ στην ελλάδα είναι τρομερό δεν δουλεύει κανεις στο αεροδρόμιο έχουν έρθει πράγματα από κίνα έφυγε 8 09 και δεν έχουμε παραλαβή με taRB593858375CN μήπως βρούμε άκρη

 

Βασίλη, καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Τα greeklish απαγορεύονται από το 2009 στο myphone.

Επίσης ρίξε μία ματιά εδώ και εδώ.. - by vampyre

Edited by vampyre
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω άλλα δύο δέματα από Αγγλία, αν αργήσουν και αυτά, επιβεβαιώνεται το πρόβλημα των ΕΛ.ΤΑ.

Προσωπικά, τον τελευταίο δίμηνο η παράδοση είναι ελεεινή. Επί δύο βδομάδες δεν έρχονταν τίποτα, μας ήρθαν λογαριασμοί, μερικοί μάλιστα ληγμένοι, τα δύο τελευταία Σάββατα...

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο τρίμηνο ότι έχω πάρει απέξω (Κίνα, Η.Π.Α) αργεί χαρακτηριστικά μόλις προσγειωθεί Ελλάδα

Έρχονται απέξω γρήγορα (έχω δει και 4 μέρες στο τράκινγκ) και μετά κολλάνε εδώ

 

Τώρα έχω 2 συστημένα από Κίνα που περιμένω και έχει περάσει σχεδόν μήνας και τίποτα.

Ένα σάιτ που χρησιμοποιώ για τράκινγκ (κάνει για όλα τα ταχυδρομεία) λέει ότι και τα 2 φύγανε από Κίνα στις 26 Σεπτεμβρίου και μετά τίποτα γιατί ο σέρβερ των Ελτα για τράκινγκ είναι μονίμως off εδώ και μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κινητό από 2toc.com και είναι από τις 27-9 κλείσιμο από ips.

Δηλαδή δεν έχει φτάσει ακόμα,η καθυστερεί εδώ πέρα;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κινητό από 2toc.com και είναι από τις 27-9 κλείσιμο από ips.

Δηλαδή δεν έχει φτάσει ακόμα,η καθυστερεί εδώ πέρα;

 

Νομίζω δεν έχει φτάσει ακόμα το δικό σου Ελλάδα..

Link to comment
Share on other sites

ούτε με τα πόδια να ερχότανε!

 

Καλησπερα παιδια μηπως ξερει κανεις απο κινα πανω απο καποιο ποσο πληρωνουμε φορο εγω εχω παραγειλη καποια πραγματα τα οποια κοστιζουν 240 δολαρια καλα βεβαια δεν μου εχουν ερθει καν εχουν φυγει απο κινα πανω8 09 ερχονται με καραβι η αεροπορικοσ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 07-10-2013 11:01 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 06-10-2013 23:24 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 29-09-2013 11:32 IPS

 

Πότε θα το παραλάβω. γνωρίζει κανείς? s.o.s.

Edited by billys2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...