Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε γίνεται με αυτόν τον τρόπο. Πρόβλημα σοβαρό του Symbian^3. Ασχετα τι επιλέγεις για τις επαφές, όταν σε καλούν βγάζει το όνομα πρώτα.

 

κάτσε ρε συ μεγάλε, εγώ στις επαφές έχω πρώτα επώνυμο και μετά όνομα και μου τα εμφανίζει έτσι όταν κάνω αναζήτηση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος το τελευταιο sygic να το κανουμε να μην εχει πληκτρολογιο qwerty οταν παμε να γραψουμε τη διευθυνση, αλλα το κλασσικο με καθε νουμερο να αντιστοιχει σε 3 γραμματα?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος το τελευταιο sygic να το κανουμε να μην εχει πληκτρολογιο qwerty οταν παμε να γραψουμε τη διευθυνση, αλλα το κλασσικο με καθε νουμερο να αντιστοιχει σε 3 γραμματα?

Nομιζω οχι, σε ολα τα sygic ετσι ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οχι, σε ολα τα sygic ετσι ηταν.
οχι σε ολα τα προηγουμενα σιτζικ ειχε το νορμαλ πληκτρολογιο
Link to comment
Share on other sites

κάτσε ρε συ μεγάλε, εγώ στις επαφές έχω πρώτα επώνυμο και μετά όνομα και μου τα εμφανίζει έτσι όταν κάνω αναζήτηση

 

Βρε Ταλιμπαν, ποιος μίλησε για την αναζήτηση που κάνεις εσύ στις επαφές.????

 

Εκεί το δείχνει όπως τα λες. Στο Μητρώο κλήσεων όμως και στο CallerID παράθυρο( αυτό που βγαίνει όταν σε καλούν) ΔΕΙΧΝΕΙ πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο , χωρίς να έχεις επιλογή να το αλλάξεις.

 

Τσεκαρέ το καλύτερα.!!

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Βρε Ταλιμπαν, ποιος μίλησε για την αναζήτηση που κάνεις εσύ στις επαφές.????

 

Εκεί το δείχνει όπως τα λες. Στο Μητρώο κλήσεων όμως και στο CallerID παράθυρο( αυτό που βγαίνει όταν σε καλούν) ΔΕΙΧΝΕΙ πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο , χωρίς να έχεις επιλογή να το αλλάξεις.

 

Τσεκαρέ το καλύτερα.!!

εντάξει, εκεί συμφωνώ ότι τα δείχνει έτσι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν στο πεδιο του ονοματος βαλεις το επιθετο και στου επιθετου το ονομα;

θα χαθει η αλφαβητικη σειρα του καταλογου σου;

 

Και όταν θέλω να στείλω μια εππαγελματική επαφή σε έναν συνάδελφο ή κάποιον επαγγελματία άλλον , θα του λέω να αλλάζει τα πεδία στο κινητό του γιατί το Ν8 μου δεν τα δείχνει σωστά ( ενώ το παλιό Ε71, οκ) ????

 

Δε νομίζεις ότι θα γελάει!!!:lol:

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη εφαρμογη για να βλεπουμε hd youtube videos υπαρχει?

Βρηκα μια των picobrothers αλλα ειναι για να κατεβασεις το video

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να περασω το social app 1.3 και λεει αδυναμια διαγραφης αρχειου καποια στιγμη στην εγκατασταση... ισως να φταιει και το πιο πανω προβλημα που αναφερω? λιγη βοηθεια???

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αφαιρέσεις την προηγούμενη έκδοση του social και προσπάθησε να περάσεις ξανά την τελευταία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να περασω το social app 1.3 και λεει αδυναμια διαγραφης αρχειου καποια στιγμη στην εγκατασταση... ισως να φταιει και το πιο πανω προβλημα που αναφερω? λιγη βοηθεια???

 

Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.Κόλλησε την πρώτη φορά όταν πήγα να το κατεβάσω από το ovi store γιατί έβλεπε την προηγούμενη έκδοση ως ήδη εγκατεστημένη,αλλά στην επόμενη προσπάθεια όλα πήγαν καλά.Έγινε κανονικά από πάνω η εγκατάσταση,επιβεβαίωσα και το μήνυμα για επανεκκίνηση και ξεκίνησε χωρίς πρόβλημα.

Μια χαρά το βλέπω από λίγο που το δούλεψα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το περασα και αυτη η εκδοση δουλευει :) η προηγουμενη κολλαγε και δεν μπορουσα να την λειτουργησω...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να περασω το social app 1.3 και λεει αδυναμια διαγραφης αρχειου καποια στιγμη στην εγκατασταση... ισως να φταιει και το πιο πανω προβλημα που αναφερω? λιγη βοηθεια???

 

Γενικά στις περιπτώσεις που σου βγάζει αυτό το μήνυμα, δε μπορεί να περάσει την καινούργια έκδοση πάνω από την παλιά, οπότε πρέπει να κάνεις απεγκατάσταση την παλιά πρώτα. Μου έχει τύχει σε διάφορες εφαρμογές και η λύση είναι αυτή. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια βοηθεια.Εχω το c7 και μου κανει κατι νουμερα με τις φωτο οι οποιες δεν φαινονται στην εκθεση ενω αν παω στην μνημη φαινονται.Υπαρχει καποια λυση γι αυτο; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια βοηθεια.Εχω το c7 και μου κανει κατι νουμερα με τις φωτο οι οποιες δεν φαινονται στην εκθεση ενω αν παω στην μνημη φαινονται.Υπαρχει καποια λυση γι αυτο; ευχαριστω

 

έχεις εγκαταστήσει το mod του sklchan γιά την κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

έχεις εγκαταστήσει το mod του sklchan γιά την κάμερα?

 

οχι δεν νομιζω. Στην διαχ εφαρμογων που κοιταξα δεν υπαρχει κατι τετοιο. Μηπως πρεπει να δω καπου αλλου;

 

εφαρμογαρα!! ειναι εξαιρετικο! Μολις το κατεβασα και εκανα οτι χρειαζοταν και παρατηρησα διαφορα στο κινητο στην ταχυτητα!!

Προτεινω ανεπιφυλαχτα!!

 

ρε πειδια και εγω το κατεβασα αλλα δεν το κανει εγκατασταση στο c7 μου, γιατι;

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

ρε πειδια και εγω το κατεβασα αλλα δεν το κανει εγκατασταση στο c7 μου, γιατι;

 

μηπως δεν επελεξες σωστα το κινητο απο την λιστα??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν νομιζω. Στην διαχ εφαρμογων που κοιταξα δεν υπαρχει κατι τετοιο. Μηπως πρεπει να δω καπου αλλου;

οχι αν το ειχες θα το ευρισκες (sklchans s^3 mods 45kb) ετσι λέγεται, στην έκθεση βλέπεις καθόλου φωτογραφιες? αν ναι ψαξε που εινα αποθηκευμενες αυτες που βλεπεις και μετεφερε αυτες που δεν βλεπεις στον ιδιο φακελο.

Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη για την θερμοκρασια του κινητου? επειδη θελω να δω καποια πραγματα, υπαρχει ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη για την θερμοκρασια του κινητου? επειδη θελω να δω καποια πραγματα, υπαρχει ?

 

Δεν έχω εντοπίσει κάτι τέτοιο, αλλά και δεν μου χρειάστηκε μέχρι τώρα. Να φανταστώ ότι θέλεις να συγκρίνεις με το GS2; :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εντοπίσει κάτι τέτοιο, αλλά και δεν μου χρειάστηκε μέχρι τώρα. Να φανταστώ ότι θέλεις να συγκρίνεις με το GS2; :rolleyes:

 

ναι :lol: απλα θελω να δω ποσο μπορει να φτασει οταν ζεσταινεται πχ λογο φορτισης και ιντερνετ κτλ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ναι :lol: απλα θελω να δω ποσο μπορει να φτασει οταν ζεσταινεται πχ λογο φορτισης και ιντερνετ κτλ

 

Μην ξεχνάς ότι το Ν8 έχει μεταλλικό σώμα, το οποίο το βοηθάει να απάγει την θερμότητα πιο αποτελεσματικά, με ό,τι ευεργετικό αποτέλεσμα αυτό συνεπάγεται. Και φυσικά δεν πρόκειται να διακόψεις παιχνίδι στη μέση λόγω του ότι δεν τόλμας να αγγίξεις την οθόνη που ξαφνικά έχει μετατραπεί σε μάτι κουζίνας. :lol: :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς ότι το Ν8 έχει μεταλλικό σώμα, το οποίο το βοηθάει να απάγει την θερμότητα πιο αποτελεσματικά, με ό,τι ευεργετικό αποτέλεσμα αυτό συνεπάγεται. Και φυσικά δεν πρόκειται να διακόψεις παιχνίδι στη μέση λόγω του ότι δεν τόλμας να αγγίξεις την οθόνη που ξαφνικά έχει μετατραπεί σε μάτι κουζίνας. :lol: :p

 

μαλλον γιαυτο ζεσταινεται τοσο... οχι, η οθονη ποτε δε ζεσταινεται :lol: μονο το μεταλλικο απο πισω... μαλλον η νοκια δεν θα βαζει καν μετρητες θερμοκρασιας...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μπορούμε να κατεβάσουμε το sleeping screen από το Ovi? γιατί δεν το βρίσκω

 

thanx....

 

betalabs :) δες εδω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...