Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε άλλα λειτουργικά συστήματα όπως πχ στο μήλο, η εφαρμογή είναι έτη φωτός μπροστά. Έχει κανονικά chat και πλήθος ακόμα δυνατoτήτων. Περίεργο που δεν έχουν ενσωματώσει όλες αυτές τις λειτουργίες και στην έκδοση Facebook για Symbian. Ας ελπίσουμε να γίνει σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα λειτουργικά συστήματα όπως πχ στο μήλο, η εφαρμογή είναι έτη φωτός μπροστά. Έχει κανονικά chat και πλήθος ακόμα δυνατoτήτων. Περίεργο που δεν έχουν ενσωματώσει όλες αυτές τις λειτουργίες και στην έκδοση Facebook για Symbian. Ας ελπίσουμε να γίνει σύντομα.

 

και στο android εχει γινει εξισου καλη με του μηλου η εφαρμογη.με chat και ολα τα υπολοιπα.

η νοκια πρεπει να ξυπνησει λιγο και να αναβαθμισει εστω και αυτες τις εφαρμογες γτ ειναι αυτα τα ορισμενα μικρα πραγματα που κανουν τη διαφορα για αρκετο κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι στο landscape qwerty σου βγάζει το κανονικό πληκτρολόγιο και όχι το swype; Για κάνε μια επανεκκίνηση γιατί έτσι ενσωματώνεται ή απενεργοποιείται.

 

Μου βγαίνει στο Αγγλικό πληκτρολόγιο, στο ελληνικό όχι :(

Married with N8:love:

I have a dream...

Link to comment
Share on other sites

και στο android εχει γινει εξισου καλη με του μηλου η εφαρμογη.με chat και ολα τα υπολοιπα.

η νοκια πρεπει να ξυπνησει λιγο και να αναβαθμισει εστω και αυτες τις εφαρμογες γτ ειναι αυτα τα ορισμενα μικρα πραγματα που κανουν τη διαφορα για αρκετο κοσμο.

 

Πάντως εγώ δεν αγοράζω κινητό για το facebook και πιστέυω ούτε και εσείς. Αυτοί που το κάνουν ξέρουμε τι πέρνουν, και αν είναι να υπερτερούν σε μια εφαρμογή facebook... Ας είναι...!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δεν αγοράζω κινητό για το facebook και πιστέυω ούτε και εσείς. Αυτοί που το κάνουν ξέρουμε τι πέρνουν, και αν είναι να υπερτερούν σε μια εφαρμογή facebook... Ας είναι...!

 

δεν ειπα οτι θα αγορασεις μια συσκευη για το facebook μονο αλλα πολυς κοσμος κοιταει και αυτα.to facebook to youtube to msn και διαφορα αλλα...

και ας μην γελιομαστε αρκετα απο αυτα ηταν και λογοι επιτυχιας του μηλου.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι θα αγορασεις μια συσκευη για το facebook μονο αλλα πολυς κοσμος κοιταει και αυτα.to facebook to youtube to msn και διαφορα αλλα...

και ας μην γελιομαστε αρκετα απο αυτα ηταν και λογοι επιτυχιας του μηλου.

 

Το ξέρω, δεν είπα κάτι για εσένα. Σίγουρα θα προτιμούσα και εγώ να έχει καλύτερη εφαμοργή για facebook (αν και δεν έχω!) αλλά δε νομίζω ότι πρέπει να είναι προτεραιότητα της Νοκια αυτό. Σίγουρα θα τη βελτιώσει στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαίνει στο Αγγλικό πληκτρολόγιο, στο ελληνικό όχι :(

 

Αυτό γίνεται γιατί δεν υποστηρίζει ακόμα την Ελληνική γλώσσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα τη βελτιώσει στο μέλλον.

Ειναι οντως μικροπραγματα, αλλα αφου ειναι μικροπραγματα τοτε δεν ειναι τρομερο να τα βελτιωσει και την στιγμη που οι αντιπαλοι τα προσφερουν.

Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα το dukto στο κινητό αλλά και στον υπολογιστή...και ενώ από τον υπολογιστή μπορώ να στείλω κανονικά αρχεία, όταν προσπαθώ από το κινητό στον υπολογιστή μου βγάζει an error has occured while sendig the file (5)...ξέρει κανείς τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει τσεκάρει κάποιος ποια έκδοση του LCG Jukebox δουλεύει σωστά σωστά στο Symbian^3; Έχω δοκιμάσει τις εκδόσεις 2.70 και 2.72, αλλά μετά από μία μέρα χρήσης δεν δουλεύει καμία τους. Είτε προσπαθήσω να φορτώσω κάποιο τραγούδι, είτε φάκελο, είτε λίστα, η εφαρμογή κολλάει και κλείνει. Καμία ιδέα; :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

νέος κάτοχος n8, αλλά και λίγο πελαγωμένος.

πώς μπορώ να σβήσω δυο wifi που καταλάθος όρισα ως σημεία πρόσβασης;

όταν πάω να συνδεθώ μου βγάζει την ένδειξη "μη έγκυρο όνομα διακομιστή"

καμία βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το νέο SPB Weather v2.0.1 build 782 να μας πεί αν εξακολουθεί να χαλάει τη γραμματοσειρά σε άλλα widgets όπως το Battery Monitor ή το Ergo's Mem Info;

 

edit: Ξεχαστε το, μετα απο restart χαλάνε οι γραμματοσειρές

 

καλημέρα!

νέος κάτοχος n8, αλλά και λίγο πελαγωμένος.

πώς μπορώ να σβήσω δυο wifi που καταλάθος όρισα ως σημεία πρόσβασης;

όταν πάω να συνδεθώ μου βγάζει την ένδειξη "μη έγκυρο όνομα διακομιστή"

καμία βοήθεια;

 

Πας στα σημεία πρόσβασης και με παρατεταμένο πάτημα σε κάθε σημείο διαλέγεις διαγραφή

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος ποιες εφαρμογές είναι καλές για τα εξής :

 

1) ανάγνωση pdf αρχείων

2) messenger για msn

 

αν υπάρχουν ελεύθερες και χωρίς πληρωμή ακόμα καλύτερα !

Edited by mirrorofsorrow

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος θελει να κανει tracking τραγουδια ας δοκιμασει τη καινουργα εφαρμογη soundhound μιας και το shazam δε δουλευε εδω και καιρο. Η νεα αυτη εφαρμογη δουλευει 100%

 

επισης αν δε μαθατε τα νεα το skype δινει video call support για το iphone. Για να δειτε ποσο πισω ειναι νοκια γιατι η nokia σιγουρα θα πρεπει να προμοταρει την αναπτυξη εφαρμογων για το symbian 3

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

αν καποιος θελει να κανει tracking τραγουδια ας δοκιμασει τη καινουργα εφαρμογη soundhound μιας και το shazam δε δουλευε εδω και καιρο. Η νεα αυτη εφαρμογη δουλευει 100%

 

Το δοκίμασα πριν λίγη ώρα. Απίστευτα γρήγορη εφαρμογή. Τι έχουν κάνει και βρίσκει τόσο γρήγορα τα τραγούδια; :respect:

 

Ξέρουμε αν υπάρχει περιορισμός στην αναζήτηση όπως στο Shazam; :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ξερω οτι εχω ξαναρωτησει αλλα ας μου πει καποιος τελικα ποια εφαρμογη για screenphoto χρησιμοποιειτε γιατι οποια εχω βαει κολλαει την εκθεση οποτε την διαγραφω, αλλα γνωριζω οτι μερικα μελη χρησιμοποιουν μια αντιστοιχη εφαρμογη!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ξερω οτι εχω ξαναρωτησει αλλα ας μου πει καποιος τελικα ποια εφαρμογη για screenphoto χρησιμοποιειτε γιατι οποια εχω βαει κολλαει την εκθεση οποτε την διαγραφω, αλλα γνωριζω οτι μερικα μελη χρησιμοποιουν μια αντιστοιχη εφαρμογη!

 

Tap2Screen v1.3 S^3

 

screenshot της εκθεσης με τη συγκεκριμμενη εφαρμογη

 

http://d.imagehost.org/0924/Screen0.jpg

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κατι γινεται με το tap2screen αν και δεν εμφανιζει τις φωτος στην εκθεση. Ισως και να ναι καλυτερα ετσι γιατι εκει ειναι που κολλαει η εφαρμογη.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κατι γινεται με το tap2screen αν και δεν εμφανιζει τις φωτος στην εκθεση. Ισως και να ναι καλυτερα ετσι γιατι εκει ειναι που κολλαει η εφαρμογη.

 

προφανως βλεπεις οτι εμενα τις εμφανιζει. εγω στην θεση σου θα αρχιζα να αναρωτιεμαι αν φταινε τα screenshot προγραμματα ή κατι αλλο που κολλαει η εκθεση

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος ποιες εφαρμογές είναι καλές για τα εξής :

 

1) ανάγνωση pdf αρχείων

2) messenger για msn

 

αν υπάρχουν ελεύθερες και χωρίς πληρωμή ακόμα καλύτερα !

1) Δοκίμασε το PDF+ ή αυτό. Δεν ξέρω αν λειτουργεί στο N8 το οποίο φοράει Symbian^3.

2) Για msn υπάρχει το nimbuzz ή fring.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

προφανως βλεπεις οτι εμενα τις εμφανιζει. εγω στην θεση σου θα αρχιζα να αναρωτιεμαι αν φταινε τα screenshot προγραμματα ή κατι αλλο που κολλαει η εκθεση

 

Λυθηκε το θεμα για καποιο λογο το προγραμμα απο την μανα του αποθηκευε τις εικονες σε ενα κρυφο φακελο που τον εβλεπα μονο μεσω του ybrowser! Κουφο το ξερω αλλα ετσι ειναι. Το αλλαξα και τωρα ολα καλα, εμφανιζονται και στην εκθεση.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Λυθηκε το θεμα για καποιο λογο το προγραμμα απο την μανα του αποθηκευε τις εικονες σε ενα κρυφο φακελο που τον εβλεπα μονο μεσω του ybrowser! Κουφο το ξερω αλλα ετσι ειναι. Το αλλαξα και τωρα ολα καλα, εμφανιζονται και στην εκθεση.

 

εχεις δικιο. εγω το ειχα δει και το ειχα αλλαξει εξαρχης.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Το βάζω και εδώ γιατί μάλλον είναι πιο σωστό αυτό το νήμα (μπας και πάρω καμιά απάντηση).

 

Στο νέο μου N8 δε βρήκα κάποιον εμφανή τρόπο να βάλω ως ήχο κλήσης ένα βιντεάκι, κάτι που γινόταν στο Ν95-8Gb. Ξέρει κανείς κάποιο κόλπο για να γίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.εχω εγκαταστησει το SPB Shell.οταν παω στις επαφες μου και θελω να βρω ενα ονομα-τηλεφωνο με την αφη(δαχτυλο),αυτο τρεχει τις επαφες με 1000!!!!ετσι δεν προλαβαινω να δω αυτην που θελω ευκολα.υπαρχει καποια ρυθμιση για αυτο;ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...