Jump to content

Essential ph-1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 349
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω κατόχους της συσκευής πως πάει από κάμερα. Ψήνομαι αλλά δεν έχω δει δείγματα. Έχει στρώσει η κατάσταση ή ακόμα μέτριο;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα 24ώρο με το κινητό μπορώ να πω το εξής:

 

1) Το Android 8.1 μεταμορφώνει το κινητό στο πολύ καλύτερο

2) Το ακουστικό (κλήσεων) και το ηχείο του είναι εντελώς μάπα. Δηλαδή ΕΝΤΕΛΩΣ χάλια.

3) Οι κάμερες είναι μάπα αλλά η ασπρόμαυρη είναι το νέο μου παιχνίδι οπότε τραβάω μόνο με αυτή

4) Η απόδοση δεν είναι σε καμία περίπτωση ενός κινητού με Snapdragon 835. Αργό άνοιγμα εφαρμογών, πολλά app crashes

5) Το κράτημα του είναι λίγο περίεργο

6) Στα σημεία που το software επιτρέπει την εκμετάλλευση όλης της οθόνης, η εμπειρία είναι 10/10 οπτικά

7) Τα κουμπιά του είναι αισχρά σε αίσθηση. Επίσης το fingerprint είναι σχεδόν επίπεδο με την πλάτη και το βρίσκω δύσκολα.

8) Το pure android είναι το καλύτερο χαρακτηριστικό σε αυτό το τηλέφωνο μετά την εμπειρία της οθόνης

9) Η μπαταρία φαίνεται νορμάλ

10) Το halo grey στην πλάτη δε λερώνει με τίποτα !

11) Πολύ όμορφο το οριζόντιο led :D

12) Ζεσταίνεται πολύ και για την πλάκα

 

All in all, μου φαίνεται και σήμερα ένα beta τηλέφωνο μετά από το πρώτο 24ωρο.

Δε ξέρω αν μου λείπει ή όχι το XZ Premium, σίγουρα δε νιώθω καλυμμένος όπως με εκείνο..

 

Αν κάποιος το πήρε στην τιμή του amazon και δεν έχει πιάσει πιο ακριβά τηλέφωνα, θα του φαίνεται η ευκαιρία του αιώνα.

Εμένα μου φαίνεται ένα ενδιάμεσο βήμα μέχρι να περισσέψουν λεφτά για ακριβό τηλέφωνο (του χρόνου και αν)

 

Παιδιά είστε κ άλλοι τόσο δυσαρεστημένοι;

υποτίθεται παραλαμβάνω τέλη Αυγούστου αν είναι σαβούρα όσο κ όμορφο να είναι να το στείλω πίσω...........

η αλήθεια είναι οτι το περιμένω πως κ πως, σαν ομορφιά είναι απίθανο!!!

γνώμες;

p.s. αυτοι που παραλαμβάνουν 10-24 αυγουστου έχει καμιά κίνηση το αμαζον;ποτε θα φύγει υπολογίζουν;

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε κ άλλοι τόσο δυσαρεστημένοι;

υποτίθεται παραλαμβάνω τέλη Αυγούστου αν είναι σαβούρα όσο κ όμορφο να είναι να το στείλω πίσω...........

η αλήθεια είναι οτι το περιμένω πως κ πως, σαν ομορφιά είναι απίθανο!!!

γνώμες;

p.s. αυτοι που παραλαμβάνουν 10-24 αυγουστου έχει καμιά κίνηση το αμαζον;ποτε θα φύγει υπολογίζουν;

:happy:

 

Όχι, κάποια από τα bullets που ανέφερε ο zerow είναι καθαρά υποκειμενικά. Επίσης, η κάμερα αν βάλεις την gcam δε θα έχεις κανένα θέμα. Στη τιμή που το πήραμε νιώθω άσχημα για την essential :p

 

Από ότι βλέπω, έχει πάλι offer στο amazon, τελική τιμή 352 euro.

Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανονικα την 9.0 Pie.

 

Το δικό μου ειναι Αγλλια και περασε δασμους, λογικά συντομα θα το εχω.

Απορια: Η gcam μπαινει "απλα" με sideload η θελει διαδικασία? Παντα για την 9.0 ...

Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

Από δω μπορείς να βρεις διάφορες εκδόσεις έτοιμες για εγκατάσταση. Απ'ότι διαβάζω η Arnova's v8.1 είναι αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

Από δω μπορείς να βρεις διάφορες εκδόσεις έτοιμες για εγκατάσταση. Απ'ότι διαβάζω η Arnova's v8.1 είναι αρκετά καλή.

 

Μπαινει απλα, κανοντας install το apk?

Link to comment
Share on other sites

Mολις τωρα μου χρεωσαν την καρτα από Αμερικη για το κινητο, αρα παρελαβαν και θα φυγει συντομα για ταξιδι :-)

(μαυρο χρωμα, που ελεγε παραδοση 10-24/8 και ξανά in stock 12/8)

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Εμενα κολλησε στο τελεωνειο απο δευτερα. Εφυγε πεμπτη πρωι (ωρα ελλαδας) απο αποθηκη Αμερικη, σαββατο πρωι εφτασε Γερμανια περασε το Σ/Κ εκει και με dhl δευτερα πρωι πρωι Αθηνα και απο εκει επεσε στα χερια των τελωνειακων για σκληρη ανακριση. Παλι καλα χθες τριτη πηρα τηλ στην dhl γιατι ηθελαν στοιχεια για τον εκτελωνισμο (αφμ, τιμη με μεταφορικα, τι αντικειμενο ειναι, κλπ ) αλλιως ακομα θα περιμενα. Μου ειπαν 2-3 εργασιμες για να βγει απο το ΚΑΤ και μπορει αλλες 2-3 εργασιμες καθυστερηση μεχρι να παραλαβω. Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλοι μαύρο πήρατε;

Εγώ σε λευκό τίποτα ίσα ίσα 13 πήγε η ημερομηνία....

Ξενερωμα

 

Γκρι.

Μου ήρθε σήμερα αλλά έλειπα και θα παραλάβω από Δευτέρα.

Έτσι και αλλιώς φως του ήλιου χωρίς θήκη δεν πρόκειται να δει. Στον δρόμο είναι και αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους στα χέρια μου! Άραξε τελωνείο περίπου 5 μέρες.

Αν δεν σας στείλει η ίδια η μεταφορική email ζητώντας τα στοιχεία σας, να πάρετε οι ίδιοι και να τα δώσετε.

 

Μόλις άνοιξε το κινητό κατέβαζε Android 9. Δυστυχώς δεν πρόλαβα να το κοιτάξω μιας και έπρεπε να φύγω. Θα επανέλθω με εντυπώσεις

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ, θα κάνω αναβάθμιση το βράδυ, ελπιζω να «κάτσει» καλά και να μην έχουμε προβλήματα
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ήχο στο Viber (με την 9 ), στην διάρκεια τής κλήσης, μετά που σηκώνω το ακουστικό όλα κανονικά.

Ελπίζω να το φτιάξουν γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...