Jump to content

Ταξίδια


DrMaslow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο ερωτήσεις..

 

1. Εκτός από το eurostar και την ΒΑ ποιά άλλα τρένα ή αεροπορικές πάνε απευθείας από Λονδίνο Βρυξέλλες? (για τρένα δώστε και links αν γίνεται). Βρήκα ότι πάει και η Brussels SN Airlines .. Τι λέει αυτή η εταιρία?

 

2. Εκτός από BA και KLM ποιά άλλη εταιρία πετάει από Amsterdam για Λονδίνο?

 

EDIT νομίζω ότι βρήκα ένα πολύ βοηθητικό site σχετικά με τα τρένα από Αγγλία... Απ' ότι βλέπω όμως μόνο eurostar πάει από Λονδίνο Βρυξέλλες και την ημερομηνία που θέλω για One way είναι κοντά 230 ευρώ το άτομο, οπότε μάλλον με αεροπλάνο το βλέπω.

 

Η Brussels SN Airlines για την ίδια ημερομηνία έχει με με 120 ευρω το άτομο.

 

Απ'οσο ξερω και εγω μονο το eurostar παει Βρυξελλες (απο τραινα). Αν εχεις διπλωμα, σκεψου τη περιπτωση να πας με αυτοκινητο :up:

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις..

 

2. Εκτός από BA και KLM ποιά άλλη εταιρία πετάει από Amsterdam για Λονδίνο?

 

 

H easyJet!

 

2i lusi. Treno Amsterdam - Eidhoven kai Eidhoven-London aeroporika me Ryanair (ego piga London-Eidhoven me 30 Euros!!)

 

3i lusi: Amsterdam - London me treno (kai allagi sto ferry) apo £25 one-way!!! http://www.dutchflyer.co.uk

 

:D

Link to comment
Share on other sites

@Nrg .. και δίπλωμα να είχα δεν έχω αυτοκίνητο

 

@gmac thx.. Πολύ κατατοπιστικές οι πληροφορίες σου. Απλά για ryanair αν δεν κάνω λάθος πρέπει να κλήσεις πάνω από 14 μέρες πριν για να βρεις τόσο φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

E με τοσα που θα δωσεις για το αεροπλανο/τραινο ισως και να συμφερει να νοικιασεις να κανεις και τη βολτα σου!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την γνώμη όλων σας σε αυτό το θέμα (χωρίς να βγούμε off-topic πάλι).

 

Φέτος τελειώνουμε (3η λυκείου) και σκεφτόμαστε που να πάμε για διακοπές. Ο ένας απο εμάς (είμαστε τρείς) θέλει Μύκονο, ο άλλος Πάρο και τελευταία σκέφτομαι κι εγώ για Ίο γιατι έχω ακούσει καλά λόγια.

 

Πείτε μου τη γνώμη σας εφ'όσον έχετε πάει σε κάποιο απο τα τρία.

 

thx ;)

Link to comment
Share on other sites

exo paei kai sta tria nhsakia

poio polu apo ola marese h paros,meta h ios kai meta h mukonos

sthn paro osuiastika ta exei ola otan to 8eleis...hremia,club,oraies paralies ktl ktl

sthn io exeis plihes epilogeseno sth mukono kinhsh exei mono to bradu eno th mera uparxei sxetikh nekra...emena prosopika de me en8ousiazei h mukonos...

sou proteino loipon paro!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ίος Ίος και μετά Ίος !!!

 

Βασικά σε ανάλογη φάση με τη δική σου (τέλος 3ης λυκείου) πήγαμε με την παρέα μου Ίο...(ίσως φταίει το ότι έχει μια φίλη μου ξενοδοχείο εκεί)...και ήταν άψογα...από τότε πάμε κάθε χρόνο! (Προτείνω Ιούλιο!) Θα βρεις περισσότερους ξένους εκεί απ' ότι Έλληνες πάντως...

 

Τώρα άμα το πάρεις πιο αντικειμενικά το θέμα...ΜΗΝ πάτε Μύκονο...έχει διάφορες δυσκολίες σαν νησί...ανάλογα βέβαια και με το ξεφάντωμα που θέλετε να κάνετε, έτσι; Θέλει και αυτοκινητάκι (άρα και δίπλωμα οδήγησης) για να πείτε ότι πήγατε Μύκονο και είδατε/ζήσατε αυτά που πρέπει! Γενικά, πήζει από...ομοφυλόφιλους να το πω...και μαζεύονται λίγο πιο μεγάλες ηλικίες...

 

ΑΝ είστε ανάμεικτη παρέα (αγόρια-κορίτσια) κάντε ντου στην Ίο ή στην Πάρο και αν είστε μόνο αγόρια...μάλλον η Πάρος είναι η τέλεια λύση για εσάς! Ειδικά Ιούλιο και Αύγουστο μέχρι προτελευταία βδομάδα...μαζεύεται Νάουσα τσούρμο από αγόρια κορίτσια στην ηλικία που είστε! Δε χρειάζεται να έχεις μεταφορικό μέσον...όλα θα τα βρεις στη Νάουσα και έχει καλή συγκοινωνία για παραλίες από εκεί...

 

Σε κάλυψα;! :D

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

ίος για καφρίλες,

πάρος για ρομάντζα,

μύκονος για clubbing

 

Αν και δεν εχω παει Μυκονο, στα 2 πρωτα συμφωνω απολυτα.

Η Πάρος ειναι σχετικα μεγαλο νησι για να το γυρισεις χωρις αμαξι. Και αν υποθεσουμε οτι δεν εχετε διπλωμα τοτε... Οπως και να ΄χει περισσοτερο για ρομαντικες διακοπες ειναι (οπως και η Σαντορινη) παρα για παρεακι.

 

Η Ίος στη νυχτερινη ζωη της ειναι μια μικρογραφια Χερσονησου/Μαλλιων της Κρητης. Απλα αντι για Αγγλους και Αγγλιδες (ή Σκανδιναβους τα τελευταια χρονια) ειναι τιγκα απο Ιταλους-ιδες. Οτι πρεπει για παρεακι κλπ... σοκακια, clubakia κλπ. Αν πατε Ιο προτιμηστε ξενοδοχειο καπου κοντα στη πολη (πχ "Μυλοποτας") παρα καπου μακρια (Μαγγαναρι). Sorry αν τα γραφω λαθος, οτι θυμαμαι αναφερω. Αλλωστε μετα απο 4-5 μπυριτσες τα 2 χιλιομετρα απο το κεντρο μεχρι το ξενοδοχειο τα κανεις πιο αναλαφρα. :p Και ειναι προτιμοτερο απο το να δωσεις τα διπλασια λεφτα για να κλεισεις στο κεντρο.

 

Α...και αν πατε Ιο ποτε μην παραγγειλετε Banana split-παγωτο στις καφετεριες του λιμανιου. Lol ε ρε αναμνησεις...:cry: :)

Link to comment
Share on other sites

paros.giati eimai "sxedon"apo ekei,giati ta exei ola,thes ksenous,thes ellines,thes romantismo i glentia kanei gia oles tis faseis,to mono kako pws an den exeis diplwma tha talaipwrirtheis.den trexei kai tipota vevaia exei ta pio kala organwmena dromologia lewforeiwn pou ftanoun mexri tis 5 to prwi.sxedon 24wra einai.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Eιδικα για την περιπτωση σου (τελειωνεις 3η λυκειου) σου συστηνω ανεπιφυλαχτα Παρο.

Εχω παει και στα 3 νησια και μαλιστα σε ενα καλοκαιρι..μαντεψε,οταν τελειωσα το σχολειο!:p

 

Τρελος χαβαλες,clubs παντου,στεκια και πολυς κοσμος της ηλικιας σου..

Το καλο ειναι οτι τα συνδιαζει ολα..θες ηρεμια?θες ξεφαντωμα?Τα παντα..Συν του οτι ειναι και ομορφο νησι.

 

Νομιζω ειναι ο καλυτερος προορισμος.:up:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Ίος Ίος και μετά Ίος !!!

 

...

Τώρα άμα το πάρεις πιο αντικειμενικά το θέμα...ΜΗΝ πάτε Μύκονο...έχει διάφορες δυσκολίες σαν νησί...ανάλογα βέβαια και με το ξεφάντωμα που θέλετε να κάνετε, έτσι; Θέλει και αυτοκινητάκι (άρα και δίπλωμα οδήγησης) για να πείτε ότι πήγατε Μύκονο και είδατε/ζήσατε αυτά που πρέπει! Γενικά, πήζει από...ομοφυλόφιλους να το πω...και μαζεύονται λίγο πιο μεγάλες ηλικίες...

 

...

 

Η "αντικειμενικότητά" σου σπάει κόκκαλα :lol:

 

Ξέρω απ' έξω κι ανακατωτά το νησί της Μυκόνου (ίσως και λόγω...καταγωγής :p ). Γι αυτό και στο παληκάρι που ρώτησε νωρίτερα τί θα διάλεγε, θα του απαντήσω απο εμπειρία να μην πάει Μύκονο αν ο ίδιος στηρίζεται στα άρθρα γνωστών "mainstream" περιοδικών.

 

Επιπλέον:

 

Δεν χρειάζεσαι αναγκαστικά δίπλωμα για να κινηθείς στη Μύκονο. Δόξα το Θεώ υπάρχουν πολύ συχνά δρομολόγια λεωφορείων αλλά και ποιος δεν θα γούσταρε να πάρει το καϊκάκι για να απολάυσει και τον περίπλου μέχρι την αγαπημένη του παραλία? ;)

 

Δεν κυκλοφορείς μέσα σε ομοφυλόφιλους. Για όποιον είναι "καρα-straight" λοιπον, είναι 2 (το πολύ απο τις 35+) παραλίες και 1 σοκάκι μέσα στην πόλη που μπορείς να τους συναντήσεις. Απλά πράγματα, αν αποφύγεις αυτά τα μέρη, δεν θα θιχτεί η... τιμή σου σαν άνθρωπος. :happy:

 

Δεν είναι μόνο για σταρ και μεγαλύτερες ηλικίες. Στην Μύκονο περνάς καλά είτε συμμετέχεις στο πάρτυ της 5ήμερης στο Cavo Paradiso, είτε τα πίνεις στη μικρή Βενετία στο ηλιοβασίλεμα με την/τον αγαπημένη/ο σου, είτε στο σουπερ-ντουπερ Lux ξενοδοχείο που περνάς τον πολυτελή μήνα του μέλιτός σου!

 

Γενικά: Σε όποιο απο τα πανέμορφα μέρη της Ελλάδας και να διαλέξεις, αν η παρέα σου είναι κεφάτη και δεν ακολουθεί πρότυπα που της επιβάλλουν οι διάφοροι, θα περάσεις τέλεια! ααα, και αν ο προορισμός σου είναι Μύκονος, PM me! :)

μην το ψάχνεις, εσύ το 'χεις
Link to comment
Share on other sites

Η "αντικειμενικότητά" σου σπάει κόκκαλα :lol:

 

Νομίζω πως ήμουν αρκετά αντικειμενική...εννοώ είπα αρχικά πως εγώ και η παρέα μου κάναμε επιλογή σε αντίστοιχη περίπτωση την Ίο αλλά ίσως έφταιγε το ότι είχε κοπέλα από την παρέα ξενοδεοχείο εκεί...και στη συνέχεια σαν τελική άποψη είπα Πάρος, Ίος, Μύκονος. Δεν κατάλαβα το σχόλιό σου αλλά τέσπα.

 

Ξέρω απ' έξω κι ανακατωτά το νησί της Μυκόνου (ίσως και λόγω...καταγωγής :p ). Γι αυτό και στο παληκάρι που ρώτησε νωρίτερα τί θα διάλεγε, θα του απαντήσω απο εμπειρία να μην πάει Μύκονο αν ο ίδιος στηρίζεται στα άρθρα γνωστών "mainstream" περιοδικών.

 

1ον τα περιοδικά για να γράφουν αυτά που γράφουν κάτι θα ξέρουν...;)

2ον όσοι γράψαν για Μύκονο μέχρι στιγμής το είπαν από προσωπική εμπειρία και αυτό είναι που μετράει.

 

Επιπλέον:

 

Δεν χρειάζεσαι αναγκαστικά δίπλωμα για να κινηθείς στη Μύκονο. Δόξα το Θεώ υπάρχουν πολύ συχνά δρομολόγια λεωφορείων αλλά και ποιος δεν θα γούσταρε να πάρει το καϊκάκι για να απολάυσει και τον περίπλου μέχρι την αγαπημένη του παραλία? ;)

 

Δεν κυκλοφορείς μέσα σε ομοφυλόφιλους. Για όποιον είναι "καρα-straight" λοιπον, είναι 2 (το πολύ απο τις 35+) παραλίες και 1 σοκάκι μέσα στην πόλη που μπορείς να τους συναντήσεις. Απλά πράγματα, αν αποφύγεις αυτά τα μέρη, δεν θα θιχτεί η... τιμή σου σαν άνθρωπος. :happy:

 

Δεν είναι μόνο για σταρ και μεγαλύτερες ηλικίες. Στην Μύκονο περνάς καλά είτε συμμετέχεις στο πάρτυ της 5ήμερης στο Cavo Paradiso, είτε τα πίνεις στη μικρή Βενετία στο ηλιοβασίλεμα με την/τον αγαπημένη/ο σου, είτε στο σουπερ-ντουπερ Lux ξενοδοχείο που περνάς τον πολυτελή μήνα του μέλιτός σου!

 

Γενικά: Σε όποιο απο τα πανέμορφα μέρη της Ελλάδας και να διαλέξεις, αν η παρέα σου είναι κεφάτη και δεν ακολουθεί πρότυπα που της επιβάλλουν οι διάφοροι, θα περάσεις τέλεια! ααα, και αν ο προορισμός σου είναι Μύκονος, PM me! :)

 

Όσο για όλα τα υπόλοιπα που έγραψες...

 

- Για τα δρομολόγια των λεωφορείων τα ξέρεις καλύτερα εσύ για τη Μύκονο...(είχα πάει με αυτοκίνητο)...οι αποστάσεις είναι μεγάλες πάντως σε σχέση με τα άλλα 2 νησιά...διακοπές θέλει να πάει το παιδί επειδή τέλειωσε το Λύκειο, όχι να φάει τη ζωή του στα ΚΤΕΛ...λέω εγώ τώρα...Αυτό που γνωρίζω είναι πως άμα μείνουν Νάουσα στην Πάρο, όλες οι καλές παραλίες είναι δίπλα και μόνη η Πούντα είναι πιο μακριά αλλά υπάρχουν πολύ τακτά δρομολόγια..και άμα επιλέξουν Ίο, τότε καλό είναι να μείνουν στο λιμάνι σε κάποιο χοτέλ, κάθε 15 λεπτά περνάει κτελάκι και κτελάρα για παραλίες που είναι πολύ δίπλα, το πολύ 5-10 λεπτά και μέχρι τις 00:00 έχει κτελ για τη χώρα που είναι τα κλαμπς και τα μπαράκια, όπου το κατέβασμα αργά το βράδυ προς το χοτέλ είναι πολύ εύκολο!

- Δε σε χαρακτήρισα, μη με χαρακτηρίζεις...εκφράσεις του τύπου "όποιος είναι καρα-straight" ή "δε θα θιχτεί η τιμή σου ως άνθρωπος" ή "πρότυπα που της επιβάλουν οι διάφοροι" να λείπουν plz...μιλάω πάντα από προσωπική εμπειρία και αυτό που έχω δει, δηλαδή 7/10 να είναι ομοφυλόφιλοι και να φιλιούνται μπροστά μου, είναι πραγματικότητα! Και το ανέφερα διότι το πιο πιθανό είναι ο yozi να είναι straight και να θέλει να φλερτάρει ή να κάνει χαβαλέ με τον αντίθετο φύλο, πράγμα το οποίο είναι πιο δύσκολο στη Μύκονο. (παρεπιπτόντως, η συζητήσεις για ομο/ετεροφυλόφιλους απαγορεύονται νομίζω από τους ΟΠΧ, εγώ ωστόσο δεν αναφέρθηκα σε κάτι τέτοιο, άλλος πήγε εκεί τη συζήτηση!!)

- Οι ηλικίες που συχνάζουν Μύκονο θες δε θες είναι μεγαλύτερες από των υπολοίπων νησιών.

 

Έχω γυρίσει σχεδόν όλες τις Κυκλάδες...ήμουν αντικειμενική γιατί όπως διάβασες-αν πρόσεξες-έβαλα πρώτη επιλογήτην Πάρο και όχι την Ίο...άρα άστοχο το σχόλιό σου.

 

Αυτά από εμένα...:D

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εγω που είχα αποφασίσει να πάω μύκονο να αλλάξω γνώμη ;;

 

Ανάλογα τι ζητάς από ένα νησί...με ποιους θα πας...πόσες μέρες...αν έχετε δίπλωμα (για μηχανάκι αφού είσαι 16) κτλ κτλ. Στα 16 σου θα πας μόνος σου διακοπές;!

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ήμουν αρκετά αντικειμενική...Δεν κατάλαβα το σχόλιό σου αλλά τέσπα.

Αναφέρθηκα στην Μύκονο (και μόνο) και επίτρεψέ μου να σου υπενθυμίσω οτι δεν μπορείς να λες "αντικειμενικά" "ΜΗΝ ΠΑΤΕ" και πιο κάτω να αναφέρεις για υποκειμενικές εμπειρίες.

 

 

1ον τα περιοδικά για να γράφουν αυτά που γράφουν κάτι θα ξέρουν...;)

σοβαρολογείς? γι'αυτό διαφημίζουν όσα μέρη τους έχουν "φιλοξενήσει"? :confused:

 

 

 

- Για τα δρομολόγια των λεωφορείων τα ξέρεις καλύτερα εσύ για τη Μύκονο...(είχα πάει με αυτοκίνητο)...οι αποστάσεις είναι μεγάλες πάντως σε σχέση με τα άλλα 2 νησιά...διακοπές θέλει να πάει το παιδί επειδή τέλειωσε το Λύκειο, όχι να φάει τη ζωή του στα ΚΤΕΛ...λέω εγώ τώρα...

Σκέψου: μήπως αξίζει τελικά να "χαραμίσεις" λίγο χρόνο παραπάνω για να απολαύσεις κάτι πανέμορφο? ;)

 

(παρεπιπτόντως, η συζητήσεις για ομο/ετεροφυλόφιλους απαγορεύονται νομίζω από τους ΟΠΧ, εγώ ωστόσο δεν αναφέρθηκα σε κάτι τέτοιο, άλλος πήγε εκεί τη συζήτηση!!)

Σ' αυτό καλύτερα να σου εκανε κάποιες συστάσεις ο moderator αλλά τον πρόλαβες :lol:

 

Έχω γυρίσει σχεδόν όλες τις Κυκλάδες...ήμουν αντικειμενική γιατί όπως διάβασες-αν πρόσεξες-έβαλα πρώτη επιλογήτην Πάρο και όχι την Ίο...άρα άστοχο το σχόλιό σου.

Το ότι έβαλες πρώτη την Πάρο και όχι την Ιο σε χαρακτηρίζει αντικειμενική?

 

Κι επειδή καταλαβαίνω οτι θα είσαι λίγο ενοχλημένη απο τις διευκρινίσεις μου, σου προτείνω μια ΔΩΡΕΑΝ ξενάγηση στην Μύκονο, σε μια Μύκονο διαφορετική απο το διαφημιστικό άρθρο του Kitro, που δέχεται άνετα όλα τα γούστα και όλες τις ηλικίες και τους φιλοξενεί σε ήσυχες ή μπιτάτες παραλίες, που τους κάνει να περνάν αληθινά καλά και να προσπαθούν να κρατήσουν κάθε στιγμή.

 

 

Για την φίλη amorphis, τον c_arroyo, τον yozi που ξεκίνησε την όμορφη σύγκριση αλλά και όλους/ες που διαβάζετε αυτές τις γραμμές έχω να πω τα εξής για την Μύκονο:

Για κάποιους το νησί αυτό έγινε ένα ποίημα που ερεθίζει την φαντασία. Για άλλους έγινε νυχτερινή περιπέτεια στα δαιδαλώδη στενάκια της Χώρας.

Για όλους όμως η Μύκονος έμεινε χαραγμένη μες την καρδιά εκείνη η στιγμή που απο την πρύμνη του πλοίου αντικρύζεις του μύλους να χάνονται και αναπολείς κάθε δευτερόλεπτο που έζησες κοντά τους...

μην το ψάχνεις, εσύ το 'χεις
Link to comment
Share on other sites

Σας διαβάζω κι ομολογώ πως μου κινησες την περιέργεια να πάω κάποια στιγμή (φθινοπωρο αργά κατα προτιμηση) στη Μύκονο.

Ομολογώ επισης πως αν και δεν έχω πάει ποτέ, έχω μία (αδικαιολογητη) απέχθεια για το συγκεκριμένο νησί (λόγω life style και παρομοιων ανοησιών) που πάντα με απετρεπαν απο το να δω αν όντως ειναι όπως τα λενε ή όχι..

Υποθέτω πως κατα τον Οκτώβρη οι ορδές θα έχουν αποχωρήσει, οπότε ευκαιρία να δουμε αν αξίζει ή ειναι απλώς λόγια (ποιητικά όμως, αν κρινουμε απο την τελευταία σου παράγραφο :) )

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβάζω κι ομολογώ πως μου κινησες την περιέργεια να πάω κάποια στιγμή (φθινοπωρο αργά κατα προτιμηση) στη Μύκονο.

Ομολογώ επισης πως αν και δεν έχω πάει ποτέ, έχω μία (αδικαιολογητη) απέχθεια για το συγκεκριμένο νησί (λόγω life style και παρομοιων ανοησιών) που πάντα με απετρεπαν απο το να δω αν όντως ειναι όπως τα λενε ή όχι..

Υποθέτω πως κατα τον Οκτώβρη οι ορδές θα έχουν αποχωρήσει, οπότε ευκαιρία να δουμε αν αξίζει ή ειναι απλώς λόγια (ποιητικά όμως, αν κρινουμε απο την τελευταία σου παράγραφο :) )

 

Συμφωνώ μαζι σου στο στυλ των πιο άνετων διακοπών απο πλευράς κόσμου ("ορδών").

Στη Μύκονο ισχύει ότι και στα περισσότερα γνωστά νησιωτικά μέρη το καλοκαίρι. Δηλαδή 15 Ιουλίου - 20 Αυγούστου πηγαίνεις για να δεις πραγματικά πολύυυυ κόσμο, με υψηλότερες τιμές διαμονής και μεγαλύτερη δυσκολία στο να ηλιοκαυτείς με ηρεμία (εκτός αν γνωρίζεις τις σωστές παραλίες!).

Ο Σεπτέμβρης και ο Ιούνιος θεωρώ οτι είναι ιδανικοί μήνες απο πλευράς κόσμου, ενώ θα έδινα προβάδισμα ειδικά στον Σεπτέμβρη λόγω του ότι είναι πολύ γλυκός ο καιρός (τα μελτέμια έχουν σταματήσει). Κρίνοντας μάλιστα κι απο πέρυσι, η θάλλασα είναι σε σωστή θερμοκρασία μέχρι και τα τέλη Οκτώβρη που βουτάγαμε!

Το εξήγησα και στα παιδιά παραπάνω ότι δεν έχεις ανάγκη τους οδηγούς Lifestyle (εκτός κι αν ανήκεις ήδη στο lifestyle! :D ) για να απολαύσεις το νησί.

Εξ άλλου στις διακοπές πρέπει να ξεκουράζεσαι κι όχι να πελαγώνεις για το πώς θα πάνε όλα τέλεια, πώς θα μπω οπωσδήποτε σ' αυτό το κλαμπ για να δώ τον τάδε κτλ κτλ

μην το ψάχνεις, εσύ το 'χεις
Link to comment
Share on other sites

@ PanoΚrator : Τι λέέέέςςςς;!

 

1. "Αντικειμενικά" στο συγκεκριμένο θέμα είναι η προσωπική μου εμπειρία από δυο φορές που έχω έρθει Πάσχα και καλοκαίρι+άποψη φίλων μου+άποψη γνωστών μου+άποψη περιοδικών+άποψη τουριστικών γραφείων+++...οκ?

"Υποκειμενικά" στο συγκεκριμένο θέμα είναι να πω πήγαινε Ίο γιατί η φίλη μου έχει ξενοδοχείο εκεί και είναι άψογα και είναι τέλεια και είναι απίστευτα και έχει το να και έχει τ' άλλο! Είπα κάτι τέτοιο;! :!:

2. Εσύ είπες ότι τα περιοδικά λένε άσχημα λόγια για την Μύκονο "Γι αυτό και στο παληκάρι που ρώτησε νωρίτερα τί θα διάλεγε, θα του απαντήσω απο εμπειρία να μην πάει Μύκονο αν ο ίδιος στηρίζεται στα άρθρα γνωστών "mainstream" περιοδικών."! Και γυρίζω και σου λέω ότι για να τα γράφουν κάτι θα ξέρουν! Και τώρα έρχεσαι και μου λες πως "σοβαρολογείς? γι'αυτό διαφημίζουν όσα μέρη τους έχουν "φιλοξενήσει"? "...διχασμένη προσωπικότητα είσαι;!

3.

 

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από amorphis

(παρεπιπτόντως, η συζητήσεις για ομο/ετεροφυλόφιλους απαγορεύονται νομίζω από τους ΟΠΧ, εγώ ωστόσο δεν αναφέρθηκα σε κάτι τέτοιο, άλλος πήγε εκεί τη συζήτηση!!)

 

Σ' αυτό καλύτερα να σου εκανε κάποιες συστάσεις ο moderator αλλά τον πρόλαβες

 

Όσο γι' αυτό μάλλον δεν ξέρεις να διαβάζεις...εσύ έθιξες το θέμα όχι εγώ! Εγώ απλά ανέφερα μια κατάσταση! Άρα οι συστάσεις πρέπει να πάνε σε σένα!

 

4. Όλα τα νησιά έχουν κάτι πανέμορφο, ξέρεις!! Προφανώς εσύ θέλεις να προωθήσεις το νησί σου και γούστο σου καπέλο σου που λένε! Ο καθένας έχει την άποψή του! Έχω προσωπική εμπειρία και από τα 3 νησιά και όχι από μια μόνο φορά!

 

Πρόσεξε τον τρόπο με τον οποίο γράφεις! Ειρωνικά σχόλια κάπου αλλού!

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε..

Στο εξωτερικό έχω πάει στη Γαλλία (2 φορές),στο Βέλγιο,στην Ιταλία,στη Ρωσσία και στη Νότιο Αφρική (3 φορές).

Στο εσωτερικό έχω πάει στο Μέτσοβο,στη Κατερίνη και συγκεκριμένα στο Λιτόχωρο και στα αρχαία στο Δίον,στη Θεσσαλονίκη,στο Λεωνίδο (το παραλιακό),με μονοήμερη εκδρομή Ύδρα,Πόρο και Σπέτσες,στην Ηγουμενίτσα (όπου και σπουδάζω),στα Γιάννενα,στη Κέρκυρα,στη Κεφαλλονιά,στη Σαντορίνη (2 φορές,οικογενειακή εκδρομή και πενταήμερη) και δε θυμάμαι που αλλού..

 

Αυτά:D !

Link to comment
Share on other sites

Θέμα: 5hmeri stin PRAGA...! :-)

 

 

hIiIiI! Loipon paidia 8a i8ela na me enimerosete sxetika me tin Praga...

1.) ti me simferei perissotero... na allaxw edw ta euro h stin tsexia..?

2) kanena kalo magazi na pame to vradi me to school...

3)iparxei kanenas xartis na perasw sto kin m..?

4) me tis tsexes ti paizei... ? ;-) xexe

 

 

efxaristo polu... :-)

M E L O :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...