Jump to content

Ταξίδια


DrMaslow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το γνωρίζω & θα το ψάξω περισσότερο για Σκωτία.Ευχαριστω πάντως!!!

 

3 μέρες στο Λονδίνο είναι αρκετές για τα εντελώς βασικά (με δεδομένο ότι θα έχεις ήδη κλείσει εισιτήρια για να μην περιμένεις).

 

Σκωτία γενικά 3 μέρες ή κάπου ειδικά; Θα σου έλεγα να το κοιτάξεις για Εδιμβούργο, πανέμορφη πόλη, πολλά πράγματα να δεις και να κάνεις.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χαίρεται! Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να με βοηθήσει να βρω κάποιο καλό ξενοδοχείο στη Νέα Υόρκη που να αξίζει?? Φεύγω την μεθεπόμενη εβδομάδα και δεν έχω ιδέα σε ποιο να κλέισω αφού πρόκειται για πάρα πολλά ξενοδοχεία. Κοίταξα εδώ:http://www.ithaky.gr/gr/DestinationView/United-States-of-America/New-York/7.html

και εδώ: http://www.travelplanet24.com/gr/hotels/north-america/usa/new-york-city-new-york/1180

 

M;ηπως μου προτείνεται να κοιτάξω σε κάποιο site πιο εξειδικευμένο του εξωτερικού??

Link to comment
Share on other sites

Συστηνω ανεπιφύλακτα thePodHotel.

Μικρο, αψογο, σε τελειο σημειο και οικονομικο!

5 βηματα απο μετρο, τελειο πρωινο στην διπλα γωνια!

πας πρωτη φορα? απο θεμα οικονομικων?

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω για δύο μέρες Κολωνία. Που μου προτείνετε να πάω;

 

Βρήκα κάτι γνωστούς, θα μας κατατοπίσουν εκείνοι.

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Thank you! Μήπως έχει πάει κάποιος πρόσφατα στη Νέα Υόρκη για να μου πει εντυπώσεις από κάποιο συγκεκριμένο ξενοδοχείο?
Link to comment
Share on other sites

Thank you! Μήπως έχει πάει κάποιος πρόσφατα στη Νέα Υόρκη για να μου πει εντυπώσεις από κάποιο συγκεκριμένο ξενοδοχείο?

 

Την τελευταία φορά που πήγα έμεινα στο New Yorker. Κεντρικότατο (walking distance από Macy's, Empire State Building), σταθμός μετρό εντελώς απ' έξω. Ικανοποιητικά τα δωμάτια.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Από 10-17 Δεκεμβρίου θα πάω Μπάνσκο, Βουλγαρία. Έχει πάει κανείς να μας πει εντυπώσεις; Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που θα πρέπει να προσέξω; Τι μπορεί να δει κανείς εκεί γύρω;
Link to comment
Share on other sites

Από 10-17 Δεκεμβρίου θα πάω Μπάνσκο, Βουλγαρία. Έχει πάει κανείς να μας πει εντυπώσεις; Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που θα πρέπει να προσέξω; Τι μπορεί να δει κανείς εκεί γύρω;

 

Καίτοι δεν έχω ταξιδέψει εκεί - ακόμη - κάποιες πληροφορίες μπορείς να βρεις εδώ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Thank you! Μήπως έχει πάει κάποιος πρόσφατα στη Νέα Υόρκη για να μου πει εντυπώσεις από κάποιο συγκεκριμένο ξενοδοχείο?

 

 

μπορεις να μας πεις περιπου budget που θα εχεις για ξενοδοχειο , υπαρχουν πολλα καλα και λιγοτερα καλα σημεια , αλλα εχουν και σχεση με το ποσα θες να χαλασεις για να κοιμηθεις.

Link to comment
Share on other sites

Από 10-17 Δεκεμβρίου θα πάω Μπάνσκο, Βουλγαρία. Έχει πάει κανείς να μας πει εντυπώσεις; Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που θα πρέπει να προσέξω; Τι μπορεί να δει κανείς εκεί γύρω;

για χιονι πας ή για καζινο που εχουν ολα τα ξενοδοχεια ή για call girls ή για πισινα-σπα που εχουν τα ξενοδοχεια...

αν θελετε ακομη πιο οικονομικες τιμες κλειστε μεσω αγγλιας(εχω γραψει λινκς για uk sites),εχουν και all inclusive...

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να με βοηθήσει να βρω κάποιο καλό ξενοδοχείο στη Νέα Υόρκη που να αξίζει?? [..]

Mήπως μου προτείνεται να κοιτάξω σε κάποιο site πιο εξειδικευμένο του εξωτερικού??

 

Υπάρχει ένα site για ξενοδοχεία που ανακάλυψα πρόσφατα και είδα ότι έχει ξενοδοχεία στη Νέα Υόρκη σε μεγάλο εύρος τιμών.

 

Αυτό που κάνω εγώ συνήθως είναι να βρίσκω ξενοδοχεία με τα κριτήρια που με ενδιαφέρουν (κυρίως περιοχή και τιμή) σε κάποια online travel agency όπως αυτή που ανέφερα και μετά να ψάχνω για reviews σε sites όπως το tripadvisor για να δω ποιο έχει τις λιγότερες "κακές" κριτικές και την καλύτερη κατάταξη...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνω εγώ συνήθως είναι να βρίσκω ξενοδοχεία με τα κριτήρια που με ενδιαφέρουν (κυρίως περιοχή και τιμή) σε κάποια online travel agency όπως αυτή που ανέφερα και μετά να ψάχνω για reviews σε sites όπως το tripadvisor για να δω ποιο έχει τις λιγότερες "κακές" κριτικές και την καλύτερη κατάταξη...:cool:

 

Αυτά κάνουμε κι εμείς. :)

 

Επίσης αφού περιοριστούμε στα 4-5 ξενοδοχεία που μας κάνουν ως προς τους παράγοντες που αναφέρεις, αλλά και άλλους προσωπικούς, γυρίζουμε καμιά 20αριά ιστοσελίδες και βρίσκουμε την καλύτερη τιμή. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Λεμε να παμε Αμστερνταμ 3-7 Γεναρη..Εχετε να προτεινετε κανενα ξενοδοχειο ή κανενα σαιτ???
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Mε την παρεα μου θα παμε Μαρτη Βερολινο και ψαχνουμε ξενοδοχεια ....δεν ξερω πολλα αλλα θελω να ειναι στην περιοχη ΜΙΤΤΕ αν θυμαμαι καλα....καπου μεταξυ

Alexanderplatz και The Brandenburg Gate.

ξερετε κανενα καλο και οικονομικο??ευχαριστω πολυ

Let's conspire to re-ignite

All the souls that would die just to feel alive!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι 19 ετών και το όνειρο μου είναι να πάω στην κίνα...:( (είμαι μισός έλληνας και μισός ελβετός..)

Σανγκάι πεκίνο και υπόλοιπα...Όχι τόσο στις τουριστικές πόλεις βέβαια αλλά ειδικά θα ήθελα σε μέρη όχι τόσο πολυπληθυσμικά...(βουνά και άλλα τέτοια ωραία)

Τέλος πάντων το όνειρο μου αυτό είναι.Για την κίνα θα ήθελα να μου πείτε τρόπους με τους οποίους θα μπορούσα να πάω...(τα αεροπλάνα είναι λίγο ακριβά εκτός απο κάτι κινέζικα των 300 ευρώ τα οποία δεν ξέρω αν είναι και πολύ αξιόπιστα...:lol:) και αν έχετε προσωπικές εμπειρίες..

Έπειτα απο ευρώπη η σκωτία και η ιρλανδία είναι οι πολυπόθητοι προορισμοί μου αν και γνωρίζω πως είναι ιδιαίτερα ακριβοί!!

 

Άλλωστε το προηγούμενο καλοκαίρι ήθελα να πάω με τον κολλητό μου (μιάς και τελείωσα το σχολείο) euro trip αλλά δεν προέκυψε:( Φέτος το καλοκαίρι όμως θέλω να τα καταφέρω...Θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε και πάλι απόψεις απο προσωπικές εμπειρίες και αν έχετε πακέτα απο χώρες να μου προτείνετε...:happy:

 

Πάντα με τρένο το eurotrip εννοείται;)

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων:):):)

Link to comment
Share on other sites

θα φυγω στις 31 για βιεννη πραγα βουδαπεστη, οκτω μερες... με γκρουπ μονη μου! εχεις κανεις αντιστοιχη εμπειρια;; φοβαμαι λιγο, αλλα ταυτοχρονα μου φαινεται και πολυ συναρπαστικο... καμια συμβουλη, κατι; θα βρω κανεναν να μιλαω στο γκρουπ ή θα παρω παραμασχαλα τον αρχηγο;; :lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

θα φυγω στις 31 για βιεννη πραγα βουδαπεστη, οκτω μερες... με γκρουπ μονη μου! εχεις κανεις αντιστοιχη εμπειρια;; φοβαμαι λιγο, αλλα ταυτοχρονα μου φαινεται και πολυ συναρπαστικο... καμια συμβουλη, κατι; θα βρω κανεναν να μιλαω στο γκρουπ ή θα παρω παραμασχαλα τον αρχηγο;; :lol::lol::lol:

αμα ειναι ωραιος γιατι οχι??:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...