Jump to content

Proficiency : Michigan / Cambridge


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρω σίγουρα ότι τα προφορικά είναι 24 Φεβρουαρίου και τα γραπτά 17 Μαρτίου. Τα χρήματα μπορούν να κατατεθούν μέχρι τις πρώτες εβδομάδες του Ιανουαρίου (δεν θυμάμαι ακριβώς την ημερομηνία).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρω σίγουρα ότι τα προφορικά είναι 24 Φεβρουαρίου και τα γραπτά 17 Μαρτίου. (δεν θυμάμαι ακριβώς την ημερομηνία).

Oι ημερομηνίες των προφορικών διαφέρουν από άτομο σε άτομο.Βασικά,το συγκεκριμένο χαρτί σου λέει απλώς αν πέρασες ή όχι και αν ναι,που να καταθέσεις τα λ7 για τις τελικές εξετάσεις.Οι ημερομηνίες για τη μέρα των εξετάσεων (γραπτά+προφορικά) σύμφωνα με το χαρτί θα ανακοινωθούν αρχές Μάρτη.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Σου γαρφω οτι λεει το χαρτι που στειλανε!!! (παρε παντως ενα τηλεφνο στην ελληνοαμερικανικη ενωση να σου στειλουν το δικο σου εστω και τωρα)

 

Οι ανεξαρτητοι υποψηφιοι παρακαλουνται να καταθεσουν 105.00 ευρω σε καποιον απο τους παρακατω λογαριασμους και να ταχυδρομησουν συστημενα, μεχρι 19 Ιανουαριου 2007, στην ελληνοαμερικανικη ενωση την αποδειξη κατάθεσης, αναγραφοντας τον κωδικο τους και την πολη στην οποια εξεταστηκαν.

Εχει και κατι λογαριασμους αν θες πες μου να τους γραψω...;) ;)

Α λεει πως θα ενημερωθουμε ταχυδρομικως για την ημερα και ωρα εξετασεων (λογικα των προφορικων γιατι γραπτα ειναι 17 μαρτιου) εως της 2 Μαρτιου!!!:!:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

OK μια χαρά πλήρωσα κανονικά και γράφτηκα.

Κανά καλό βιβλίο έχετε να προτείνετε για διάβασμα;

Αυτό εδώ λέει τίποτα: http://www.hau.gr/hau/en/books_ecpefinal.html

Κάθε βοήθεια δεκτή!

:)
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυριο δινω το Advanced του Michigan και ακομα δε μου εχουν στειλει το προγραμμα:angry:

 

Σοβαρα μιλας?????? Και δεν εχεις παρει ακομα τηλεφωνο να τους βρυσεις;;;; Πως θα ξερεις ωρα κλπ?????

 

Οσο για το βιβλιο νομιζω οτι το καλυτερο ειναι ενα που βγηκε πρωτη φορα φετος νομιζω και ο εκδοτικος οικος δεν προλαβαινει να το βγαζει...

Ειναι το ECPE Final Practice Tests του C.N.Grivas!!! Αψογο βιβλιο!!!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα μιλας?????? Και δεν εχεις παρει ακομα τηλεφωνο να τους βρυσεις;;;; Πως θα ξερεις ωρα κλπ?????

 

Οσο για το βιβλιο νομιζω οτι το καλυτερο ειναι ενα που βγηκε πρωτη φορα φετος νομιζω και ο εκδοτικος οικος δεν προλαβαινει να το βγαζει...

Ειναι το ECPE Final Practice Tests του C.N.Grivas!!! Αψογο βιβλιο!!!

 

Τους πήρε τηλέφωνο η καθηγήτρια των αγγλικών και το έστειλαν με Fax. Αλλα και πάλι δεν είναι λογικά πράγματα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρε τηλέφωνο η καθηγήτρια των αγγλικών και το έστειλαν με Fax. Αλλα και πάλι δεν είναι λογικά πράγματα αυτά.

 

Παλι καλα να λεμε δηλαδη...;)

Παντως το χουν παραξηλωσει... Κατι παρομοιο εγινε και με το cambridge μονο που αυτοι τα αργησαν ολα!!! Και ψαχνομασταν για τα προφορικα....

Τεσπα, καλη σου επιτυχια για αυριο!!!!!:) :)

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Για τα αποτελεσματα του CPE December 2006 απο οτι μου απαντησαν σε e-mail που τους εστειλα θα βγουν στο ιντερνετ τελη ιανουαριου.....!!! Αντε να δουμε...

 

Εντυπωσεις απο τις εξετασεις-θεματα;;;;

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξαναφερνω το thread στο προσκηνιο γιατι σημερα βγηκαν τα αποτελεσματα του Cambridge για τις εξετασεις Δεκεμβριου 2006, ωστε οποιος δεν το ξερει να το μαθει!!!!!!!;) ;)

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρίν 2-3 μέρες άκουσα πως καταργήθηκε το Preliminary και πάμε για το final κατευθείαν τον Νοέμβρη.Ξέρει κανείς τπτ????

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Από το site της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης:

( http://www.hau.gr/hau/en/exams_ecpe.html#MyPageAnchor7 )

 

Important Changes in the ECPE

 

The University of Michigan English Language Institute has announced a series of important changes in the administration of the ECPE. These changes were announced in an open letter from ELI Director Dr. Gary Buck and include the following:


  • With the conclusion of the 2006–2007 ECPE administration, ELI-UM will introduce a new testing schedule that foresees two administrations of the ECPE: one in November and the other in June.
  • With the implementation of this new schedule, and beginning with the November 2007 ECPE, candidates will no longer be required to take the preliminary test in order to participate in the final ECPE. The preliminary test will no longer be administered at test center venues; however, ELI-UM will be making a preliminary test available to school owners who wish to use this test in their classes for screening or placement purposes.
  • As of July 2007, Anatolia College will no longer be responsible for the administration of ELI certification tests. We would like to warmly thank Anatolia College for its service over the years to the ELI-UM testing program in Northern Greece and wish it continued success in the pursuit of its educational mission.
  • As of July 2007, the Hellenic American Union will be the sole administrator of ELI-UM certification tests throughout Greece.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ποτε δινεις;;;; Απο τις επομενες εξετασεις δε θα υπαρχει..... Αρα οι τελευταιοι που εδωσαν ηταν τον περασμενο νοεμβριο....

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ποτε δινεις;;;; Απο τις επομενες εξετασεις δε θα υπαρχει..... Αρα οι τελευταιοι που εδωσαν ηταν τον περασμενο νοεμβριο....

 

 

With the implementation of this new schedule, and beginning with the November 2007 ECPE, candidates will no longer be required to take the preliminary test in order to participate in the final ECPE.

 

 

Σωστός takis91.

My fault! [να και το εγγλέζικο..:lol:]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ποτε δινεις;;;; Απο τις επομενες εξετασεις δε θα υπαρχει..... Αρα οι τελευταιοι που εδωσαν ηταν τον περασμενο νοεμβριο....

 

παιδια εγω εδωσα το νοεμβρη το Proficiency το Michigan,αλλα δυστυχως κοπηκα με 21...

Αν θελω να ξαναδωσω του χρονου,δε θα δωσω preliminary δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως!!! Πας κατευθειαν για final!! Και δυο φορες το χρονο πλεον....!!! Δυστυχως ησουν απο τους τελευταιους που την πατησαν στο preliminary... Θα πας ωστοσο του χρονου και θα παρεις κατευθειαν το final και θα ησυχασεις!!!!;) ;)

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εδωσα το νοεμβρη το Proficiency το Michigan,αλλα δυστυχως κοπηκα με 21...

Αν θελω να ξαναδωσω του χρονου,δε θα δωσω preliminary δλδ?

 

Εγω ειμαι η πιο γκαντεμο... Κοπηκα με 22! :( :( Για 1 ρε γαμωτο....:( :( Και επειδη του χρονου δεν μπορω να δωσω λογω γ΄λυκειου τα πηρα πολυ οταν το εμαθα... Γιατι να μην γινοταν απο φετος???? Για 1 κοπηκα,για 1 χρονο εχασα το να πηγαινεις κατευθειαν στο final..Αυτο το 1 με καραδοκει!!! :mad: :mad: :mad: :mad:

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι η πιο γκαντεμο... Κοπηκα με 22! :( :( Για 1 ρε γαμωτο....:( :( Και επειδη του χρονου δεν μπορω να δωσω λογω γ΄λυκειου τα πηρα πολυ οταν το εμαθα... Γιατι να μην γινοταν απο φετος???? Για 1 κοπηκα,για 1 χρονο εχασα το να πηγαινεις κατευθειαν στο final..Αυτο το 1 με καραδοκει!!! :mad: :mad: :mad: :mad:

 

Πραγματικα... Ατυχια.... Για cambridge δεν το σκεφτεσαι ε???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα... Ατυχια.... Για cambridge δεν το σκεφτεσαι ε???

 

Mπααααααα.... Καθολου. Τωρα θα δωσω edexcel και μολις τελειωσω με το σχολειο θα ξαναδωσω michigan.E,ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα...:( :(

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν και το thread δεν είναι για το Lower, βγήκαν τα αποτελέσματα του Δεκεμβρίου του Michigan E.C.C.E., για όποιον ενδιαφέρεται.

 

http://www.hau.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν και το thread δεν είναι για το Lower, βγήκαν τα αποτελέσματα του Δεκεμβρίου του Michigan E.C.C.E., για όποιον ενδιαφέρεται.

 

http://www.hau.gr

 

Και το συστημα κοντευει να καταρευσει...;)

Μπαινουν ολοι μαζι οποτε πολλες φορες η σελιδα δεν ανοιγει!!!

Καλα αποτελεσματα σε οσους ειχαν δωσει!!!:D

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σημερα ηταν οι γραπτες εξετασεις του ECPE (proficiency michigan)

Ποιοι δινατε????

Πως πηγατε???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηταν οι γραπτες εξετασεις του ECPE (proficiency michigan)

Ποιοι δινατε????

Πως πηγατε???

 

 

Έδινε η κοπέλα μου. Απ ότι είπε τα πήγε πάρα πολύ καλα και μάλλον το έχει, εκτος συνταρακτικού απροόπτου.. Εν αναμονή λοιπόν για τα αποτελέσματα τα οποία θα αργήσουν...

 

Εγώ από την άλλη το έχω πάρει εδώ και 2 χρόνια... Το πως ακόμη το ψάχνω... Φανταστείτε, πήγα εντελώς για την πλάκα μου, είχα ένα χρόνο χωρίς να κάνω αγγλικά καθόλου, λεξιλόγιο δεν ήξερα γρι και το έπαιξα όλο προπογκολ.... [Άσχετα αν ήμουν άπαιχτος σε θέματα γραμματικής listening cloze και reading...] Συνολικά για να πάω να δώσω έκανα 5 μήνες μάθημα.... Και όμως το πήρα... Πως και γιατί, είναι άλλη υπόθεση (και εγώ ακόμα ψάχνω...)

 

 

και όπως έλεγαν οι υπόλοιποι του φροντιστηρίου που δεν το πήρε κανείς: ''Χαίρε φάρδος αμέτρητο....''

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...