Jump to content

Proficiency : Michigan / Cambridge


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oι επομενες ημερομηνιες (ECCE & ECPE) για το Μαιο θα ανακοινωθουν στα μεσα Ιανουαριου.

Του Cambridge το FCE θα δοθει 17 Μαιου απο οτι διαβασα στο site του Καιμπριτζ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Ποιος αλλο ρε παιδια σκοπευει να δωσει?

 

Εγώ ίσως :)

 

Παιδιά ξέρει κανείς πότε θα γίνουν οι επόμενες δυο εξετάσεις του ECPE (Michigan proficiency); Στο HAU.gr λέει μόνο για Ιούνιο 2008 και τίποτα για Νοέμβριο. Τον επόμενο Νοέμβριο δεν θα γίνουν δηλαδή;

Καλή επιτυχία σε όσους θα δώσουν τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σε όσους θα δώσουν τώρα!

 

Να 'σαι καλά αδερφέ! Δίνω 9 το πρωί στο Holiday Inn στη Μιχαλακοπούλου.Κανένας άλλος μπας και γίνουμε πολλοί?:blink::worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πότε θα γίνουν οι επόμενες δυο εξετάσεις του ECPE (Michigan proficiency); Στο HAU.gr λέει μόνο για Ιούνιο 2008 και τίποτα για Νοέμβριο. Τον επόμενο Νοέμβριο δεν θα γίνουν δηλαδή;

Καλή επιτυχία σε όσους θα δώσουν τώρα!

 

Γίνονται κανονικά τον Ιούνιο και το Νοέμβριο κάθε έτους.

Link to comment
Share on other sites

EDIT:

Νεα σχετικα με τις εξετασεις Μαιου/Ιουνίου 2008.

Εχει βγει το επισημο προγραμμα με τις ημερομηνιες εξετασεων ΒCCE/ECCE/ALCE/ECPE

 

http://imageshack.gr/images/wzimygmzxd2yhjmymewz.jpg

Link to comment
Share on other sites

re paidia toso arga bgainoun ta apotelesmata tou ecpe?mas eipan marti.ali8euei?

 

Oχι,φιλε μου μην μπερδευεσαι!

Μαρτη θα βγουν τα αποτελεσματα αυτες ειναι οι ημερομηνιες εξετασεων και οχι τα αποτελέσματα της εξετασης!:O

Link to comment
Share on other sites

Oχι,φιλε μου μην μπερδευεσαι!

Μαρτη θα βγουν τα αποτελεσματα αυτες ειναι οι ημερομηνιες εξετασεων και οχι τα αποτελέσματα της εξετασης!:O

Νομίζω πως ο costas_pro εννοεί πως στις χθεσινές εξετάσεις που (προφανώς) πήρε μέρος, τους είπαν πως τα αποτελέσματα βγαίνουν το Μάρτιο (και δεν παρασύρθηκε από τις ημερομηνίες που παρέθεσες λαμβάνοντάς τες σαν ημερομηνίες αποτελεσμάτων).

 

costas_pro: Αυτό δε μου φαίνεται διόλου απίθανο αφού και μέχρι πέρισυ που οι τελικές γραπτές εξετάσεις ήταν το Μάρτιο, τα αποτελέσματα έβγαιναν μέσα Ιουλίου, δηλ. μετά από περίπου 4 μήνες (που συμπτίπτει με το χρονικό περιθώριο που σας έδωσαν και τώρα). Δυστυχώς το Michigan έχει κατ' εμέ αδικαιολόγητα μεγάλη καθυστέρηση στην έκδοση των αποτελεσμάτων, δεδομένου ότι όλα τα parts, πλην της έκθεσης, είναι πολλαπλής επιλογής και σκανάρονται απο υπολογιστή.. τι να πει και το Cambridge μετά (το οποίο συνήθως ανακοινώνει τα αποτελέσματά του σε μικρότερο χρονικό διάστημα.. )

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ο costas_pro εννοεί πως στις χθεσινές εξετάσεις που (προφανώς) πήρε μέρος, τους είπαν πως τα αποτελέσματα βγαίνουν το Μάρτιο (και δεν παρασύρθηκε από τις ημερομηνίες που παρέθεσες λαμβάνοντάς τες σαν ημερομηνίες αποτελεσμάτων).

 

costas_pro: Αυτό δε μου φαίνεται διόλου απίθανο αφού και μέχρι πέρισυ που οι τελικές γραπτές εξετάσεις ήταν το Μάρτιο, τα αποτελέσματα έβγαιναν μέσα Ιουλίου, δηλ. μετά από περίπου 4 μήνες (που συμπτίπτει με το χρονικό περιθώριο που σας έδωσαν και τώρα). Δυστυχώς το Michigan έχει κατ' εμέ αδικαιολόγητα μεγάλη καθυστέρηση στην έκδοση των αποτελεσμάτων, δεδομένου ότι όλα τα parts, πλην της έκθεσης, είναι πολλαπλής επιλογής και σκανάρονται απο υπολογιστή.. τι να πει και το Cambridge μετά (το οποίο συνήθως ανακοινώνει τα αποτελέσματά του σε μικρότερο χρονικό διάστημα.. )

frecles auto akribws ennow...re paidia den to perimena toso megali anamoni gia ta apotelesmata.edw sta gallika(bebaia dn exei toso kosmo oso to michigan)bgainane se 2 mines to poli...tespa as to exoume parei kai as bgoun opote 8eloun....

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Yπομονη και κουραγιο φιλε μου.

Ολα θα πανε καλα.

Παντως στο Michigan θα συμφωνησω οτι αργουνε πολυ.Αλλα και στο Cambridge νομιζω καποια μερη σκαναρονται ηλεκτρονικα.Αλλα πιστευω θα μειωθει ο χρονος καθως φετος (2007) τα αποτελεσματα του ECCE τα εβγαλαν τελη Ιουλιου. Αρα παλι περιπου στους 2 μηνες.Επισης μην ξεχνας οτι στο Michigan τα γραπτα κανουν υπερατλαντικο ταξιδι ( :p ) Eνω στο Καιμπριτζ οχι ( :p ) (Πλακα κανω μην το παρετε προσωπικα) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Yπομονη και κουραγιο φιλε μου.

Ολα θα πανε καλα.

Παντως στο Michigan θα συμφωνησω οτι αργουνε πολυ.Αλλα και στο Cambridge νομιζω καποια μερη σκαναρονται ηλεκτρονικα.Αλλα πιστευω θα μειωθει ο χρονος καθως φετος (2007) τα αποτελεσματα του ECCE τα εβγαλαν τελη Ιουλιου. Αρα παλι περιπου στους 2 μηνες.Επισης μην ξεχνας οτι στο Michigan τα γραπτα κανουν υπερατλαντικο ταξιδι ( :p ) Eνω στο Καιμπριτζ οχι ( :p ) (Πλακα κανω μην το παρετε προσωπικα) :lol:

 

 

 

Παντως εμεις φετος που δωσαμε Μichigan στις 17 Μαρτιου, τα αποτελεσματα βγηκαν στις 11 Μαιου (πολυ πιο γρηγορα απο το αναμενομενο!!) ενω και τα πτυχια ηρθαν και αυτα συντομα. Αντιθετα, Cambridge δωσαμε στις 13 Μαιου, τα αποτελεσματα βγηκαν αν θυμαμαι καλα στα τελη Ιουλιου και ακομη περιμενουμε τα πτυχια..

Link to comment
Share on other sites

Tο ιδιο συμβαινει και με τα πτυχια EDEXCEL!Ακομα τα περιμενουμε!

Αρα δεν πρεπει και να παραπονιομαστε με το Michigan!Eιδικα οταν μιλαμε για εκατονταδες χιλιαδες γραπτα απο ολο τον κοσμο!

Link to comment
Share on other sites

Oυπς!

Πως μπερδευτηκα εγω ετσι!

Πως νομιζα πως ηταν στις 17????!!!

Τεσπα τι εντυπωσεις εχετε απο τις εξετασεις και τα θεματα?

Link to comment
Share on other sites

Oυπς!

Πως μπερδευτηκα εγω ετσι!

Πως νομιζα πως ηταν στις 17????!!!

Τεσπα τι εντυπωσεις εχετε απο τις εξετασεις και τα θεματα?

tpt to listening itan periergo...ek8esi,voc fisiologika nomizw....ta ipoloipa ok....

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

OK!Σε δυο βδομαδες απο τωρα (8/12) ειναι και οι εξετασεις του Lower του Michigan.Και σε μια του Cambridge!Καλη επιτυχια σε ολους και περιμενουμε εντυπωσεις!
Link to comment
Share on other sites

Κανένας αλλος που να εδωσε να μας πει πως ηταν τα θεματα για κεινον!

το cloze μου την εσπασε εμενα, αλλα τους περισσοτερους οχι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...