Jump to content

Proficiency : Michigan / Cambridge


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια κανενας που να εδινε σημερα ECCE να μας πει εντυπωσεις....???

 

 

Eδινε η κολλητη μου και μου ειπε οτι ηταν δυσκολο και επισης οτι ειχε δυσκολο λεξιλογιο!!Ειπε πως εγραψε καλα εκθεση και περιμενει αυριο να δωσει προφορικα και να περασει γιατι αν δεν τα πηγε καλα στο voc θα συμψηφιστει με τα αλλα και θα περασει!!

 

Καλη επιτυχια σε οσους δινουν και αυριο!!

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαι μενα εδινε ο κολλητος μου (λολ) και του φανηκε δυσκολο το ακουστικο,ειδικα το δευτερο μερος.Ας ελπισουμε να παει καλα.Προφορικα εδωσε το προηγουμενο Σαββατο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Εχω δει το Certificate Proficiency σε δυο μορφες...(γιατι???)

το χαρτι ειναι καπως σκλυρο, και το αλο εχει χαρτι λεπτο και γιαλιστερο.. πηγα να δωσω για πυροσβεστικη, και στην αναμονη επιασα κουβεντα με κατι παιδια και λεγαμε τι χαρτια εχουμε για μορια.

 

Υ.Σ. εμενα ειναι ενα φυλο Α4 λιγο σκλυρο.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο παιδιά,αλλά μιάς που είδα το θέμα είπα να μοιραστώ τη χαρά μου..Το πήρα τελικά το τιμημένο απ' ότι έμαθα με B σε όλα τα parts.

Link to comment
Share on other sites

Κόπηκα

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Προετοιμάζομαι για το michigan,θα το δώσω τον Μάϊο,αγχος πολύ δεν έχω ακόμα αλλα όσο περνάει ο καιρός...και πρεπει οπωσδήποτε να το πάρω γιατί δεν έχω άλλη ευκαιρία είναι η 4 φορά που προσπαθώ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει αγχος!Πολύ απλα λίγο διαβασμα παραπανω,ενα καλο καθηγητη και προσπαθεια και ολα θα πανε καλα!Τις προηγουμενες φορες που κοπηκες(σε ποια sections δηλ.?
Link to comment
Share on other sites

κι εγω περασα!!:D

 

splar να προσεξεις το Listening γιατι γενικως τα τελευταια χρονια το δυσκολευουν.. και φετος ηταν απαισιο! στο τσακ το περασα... προσωπικα απο θεματολογια το χαρακτηριζω ελεεινο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει αγχος!Πολύ απλα λίγο διαβασμα παραπανω,ενα καλο καθηγητη και προσπαθεια και ολα θα πανε καλα!Τις προηγουμενες φορες που κοπηκες(σε ποια sections δηλ.?

 

den thimamai akrivos na sou po exoun perasei kapoia xronia exo dosei pantos t cambridge.t michigan kai eixa epixeirisei kai t kratiko prin 3-4 xronia ola auta...alla na sas po tin alitheia den t eixa parei kai poly sta sovara tora omos den me pairnei na min to paro:)

 

Δεν θέλει αγχος!Πολύ απλα λίγο διαβασμα παραπανω,ενα καλο καθηγητη και προσπαθεια και ολα θα πανε καλα!Τις προηγουμενες φορες που κοπηκες(σε ποια sections δηλ.?

den thimamai akrivos pou eixa kopei exoun perasei 4 xronia.eixa dosei michigan,cambridge kai to kratiko,alla na po tin alitheia den to eixa parei poly sovara pou mualo tote...tora omos den me pairnei na min to paro...

 

Δεν θέλει αγχος!Πολύ απλα λίγο διαβασμα παραπανω,ενα καλο καθηγητη και προσπαθεια και ολα θα πανε καλα!Τις προηγουμενες φορες που κοπηκες(σε ποια sections δηλ.?

den thimamai akrivos pou eixa kopei exoun perasei 4 xronia.eixa dosei michigan,cambridge kai to kratiko,alla na po tin alitheia den to eixa parei poly sovara pou mualo tote...tora omos den me pairnei na min to paro...

 

κι εγω περασα!!:D

 

splar να προσεξεις το Listening γιατι γενικως τα τελευταια χρονια το δυσκολευουν.. και φετος ηταν απαισιο! στο τσακ το περασα... προσωπικα απο θεματολογια το χαρακτηριζω ελεεινο!

alitheia??kai to listening sta mathimata mou fainetai sxetika eukolo!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ευκολο ειναι και στην πραγματικη εξεταση,αλλα πολυ απλα μιλανε αρκετα γρηγορα ή στα κρισιμα σημεια καπως να τα μασανε.Γενικα θελει εξασκηση!
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω!^^

 

απλα μιλαω για τη θεματολογια! ε τωρα να βαζουν για πουλια που πεφτουν στα τζαμια και για μαϊμουδες που ανταλλαζουν αγγουρια και φρουτα παει πολυ!:rolleyes: ( οπως δηλαδη στο τριτο μερος του Listening)

 

γενικα το λεξιλογιο ηταν βατο εως ευκολο. η γραμματικη μου φανηκε μετρια οπως και το cloze! η εκθεση ευκολη!

 

καλη επιτυχια σε οσους δινουν το μάιο!

Link to comment
Share on other sites

δεν περιμενα να το παρω το ρημαδι, δεν ειχα διαβασει ποτε μου :p

ευκολο ηταν και τελικα δε χρειαζεται καθολου αγχος. μονο στα προφορικα πετυχα μια στριγγλα, αφου η προηγουμενη που βγηκε με τρομαξε με το υφος της, εκανε νοηματα μεχρι να βγει απο το σχολειο...ωχ λεω εδω ειμαστε :p

καλη επιτυχια και στους εξεταζομενους του Μαιου.

Link to comment
Share on other sites

michigan ecpe.

εχουν βγει και στο site http://www.hau.gr/?i=hau.el.exams_allresults

δεν ξερω αν το αναφερατε.

Link to comment
Share on other sites

To αναφερα και πριν Nikoskat αλλα δεν πειραζει που το ξανααναφερεις!

Καλο ειναι να το ξαναβλεπουν τα παιδια που εδωσαν!

Παντως με παραξενευει που εχεις κακή εμπειρία με τα προφορικα του Michigan?!I Know οτι ειναι ευγενεστατοι για αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...