Jump to content

Vodafone cashback


pclawyer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@patrickdrd σε αυτό το topic μπορείς να διαβάσεις διάφορα όσον αφορά το cashback.

https://thankyou.vodafone.gr/cashback

Και εδώ φυσικά κάτω κάτω στις ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Έχει τύχει σε κάποιον να καταχωρήσει απόδειξη και μετά από λίγες ημέρες να μην εμφανίζεται ως καταχωρημένη πουθενά? Μου έτυχε τις δύο τελευταίες φορές που πέρασα αποδείξεις. Ενώ δέχτηκε και επιβεβαίωσε την καταχώρηση και ήταν στις υπό επεξεργασία, μπαίνω μετά από μερικές ημέρες και δεν υπάρχουν πουθενά, σαν να μην έγινε ποτέ η καταχώρηση. 

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, zananiro said:

Καλησπέρα παιδιά. Έχει τύχει σε κάποιον να καταχωρήσει απόδειξη και μετά από λίγες ημέρες να μην εμφανίζεται ως καταχωρημένη πουθενά? Μου έτυχε τις δύο τελευταίες φορές που πέρασα αποδείξεις. Ενώ δέχτηκε και επιβεβαίωσε την καταχώρηση και ήταν στις υπό επεξεργασία, μπαίνω μετά από μερικές ημέρες και δεν υπάρχουν πουθενά, σαν να μην έγινε ποτέ η καταχώρηση. 

ΟΥΤΕ στις ακυρωμενες ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει τύχει σε κάποιον να καταχωρήσει απόδειξη και μετά από λίγες ημέρες να μην εμφανίζεται ως καταχωρημένη πουθενά? Μου έτυχε τις δύο τελευταίες φορές που πέρασα αποδείξεις. Ενώ δέχτηκε και επιβεβαίωσε την καταχώρηση και ήταν στις υπό επεξεργασία, μπαίνω μετά από μερικές ημέρες και δεν υπάρχουν πουθενά, σαν να μην έγινε ποτέ η καταχώρηση. 
Έχει συμβεί και σε μένα

Παρ'τους τηλέφωνο να το κοιτάξουν



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εαν θελεις στείλε email στο pockee την φωτογραφία της απόδειξης και τον μοναδικο αριθμο πελατη vodafone που σου δείχνει στο cashback.

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2023 at 5:23 ΜΜ, GREGORYMO said:

Ισχύει ότι μπορούμε να στείλουμε απόδειξη από οποιαδήποτε supermarket και ΟΧΙ μόνο από τα 7 που γράφει η λιστα ?

Οχι σε ολα. Η πληρης λιστα των υποστηριζομενων φαίνεται στο pockee. Στην εφαρμογή της Vodafone για κάποιο λόγο δειχνει στις επιλογές μόνο τα 7. Αν βάλεις όμως από κάποιο υποστηριζόμενο θα στο δείξει αυτό ως προεπιλογή κατα το άνοιγμα αφού καταχωρήσεις την απόδειξη αρκεί να μην βάλεις πάλι κάποιο από τα 7 της λίστας. Εννοω εκει που παρουσιάζει τα προϊόντα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kmpatra said:

Οχι σε ολα. Η πληρης λιστα των υποστηριζομενων φαίνεται στο pockee. Στην εφαρμογή της Vodafone για κάποιο λόγο δειχνει στις επιλογές μόνο τα 7. Αν βάλεις όμως από κάποιο υποστηριζόμενο θα στο δείξει αυτό ως προεπιλογή κατα το άνοιγμα αφού καταχωρήσεις την απόδειξη αρκεί να μην βάλεις πάλι κάποιο από τα 7 της λίστας. Εννοω εκει που παρουσιάζει τα προϊόντα.

Έχεις δίκιο.

Έβαλα αποδείξεις από συνκα και Χαλκιαδάκης και τις πήρε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί και σε μένα

Παρ'τους τηλέφωνο να το κοιτάξουν



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Εαν θελεις στείλε email στο pockee την φωτογραφία της απόδειξης και τον μοναδικο αριθμο πελατη vodafone που σου δείχνει στο cashback.
Τους έστειλα email και η απάντηση είναι ότι οι αποδείξεις χωρίς κουπόνια δεν φαίνονται στην εφαρμογή. Ότι να ναι. Το θέμα είναι ότι δεν είχα κρατήσει τις αποδείξεις οπότε δεν μπορώ να αποδείξω κάτι, από εδώ και πέρα θα τις κρατάω.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zananiro said:

Τους έστειλα email και η απάντηση είναι ότι οι αποδείξεις χωρίς κουπόνια δεν φαίνονται στην εφαρμογή. Ότι να ναι. Το θέμα είναι ότι δεν είχα κρατήσει τις αποδείξεις οπότε δεν μπορώ να αποδείξω κάτι, από εδώ και πέρα θα τις κρατάω.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk
 

Εάν είναι από αβ βασιλόπουλο και είσαι κατοχος κάρτας αβ plus για ποντους, στο app του αβ νομίζω μπορείς να βρεις την απόδειξη κ να την κάνεις σκρινσοτ. 

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα email και η απάντηση είναι ότι οι αποδείξεις χωρίς κουπόνια δεν φαίνονται στην εφαρμογή. Ότι να ναι. Το θέμα είναι ότι δεν είχα κρατήσει τις αποδείξεις οπότε δεν μπορώ να αποδείξω κάτι, από εδώ και πέρα θα τις κρατάω.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

Ναι βασική παράμετρο κρατάμε τις αποδείξεις διότι στραβά συμβαίνουν

Πάντως αν βιάζεσαι για ανανέωση έχει τοματοζουμο ζευγάρι με επιστροφή :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zananiro said:

Τους έστειλα email και η απάντηση είναι ότι οι αποδείξεις χωρίς κουπόνια δεν φαίνονται στην εφαρμογή. Ότι να ναι. Το θέμα είναι ότι δεν είχα κρατήσει τις αποδείξεις οπότε δεν μπορώ να αποδείξω κάτι, από εδώ και πέρα θα τις κρατάω.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk
 

Τα προϊόντα cashback  τρέχουν όλο τον μήνα. 

Ποιο προϊόν ήταν η διαφωνία?

Link to comment
Share on other sites

Ναι βασική παράμετρο κρατάμε τις αποδείξεις διότι στραβά συμβαίνουν

Πάντως αν βιάζεσαι για ανανέωση έχει τοματοζουμο ζευγάρι με επιστροφή :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Σωστά. Είχα συνηθίσει τώρα χρόνια με το pockee, δεν είχα ποτέ πρόβλημα (τουλάχιστον κάτι που να το καταλάβω) και δεν τις κρατούσα. Τώρα με vodafone θα βγάζω τουλάχιστον ένα screenshot μετά την καταχώρηση με τα στοιχεία ή θα τις κρατάω.
Τα προϊόντα cashback  τρέχουν όλο τον μήνα. 
Ποιο προϊόν ήταν η διαφωνία?
Δεν ήταν προϊόν, ολόκληρη απόδειξη η οποία ενώ είχε καταχωρηθεί κανονικά, μετά από λίγες ημέρες δεν υπήρχε, σαν να μην έγινε ποτέ η καταχώρηση. Με δύο αποδείξεις έγινε αυτό. Η μία απόδειξη είχε σίγουρα 1 προϊόν για cashback.

Πέρασα μια νέα απόδειξη σήμερα, να δούμε αν θα συμβεί το ίδιο.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, zananiro said:

Σωστά. Είχα συνηθίσει τώρα χρόνια με το pockee, δεν είχα ποτέ πρόβλημα (τουλάχιστον κάτι που να το καταλάβω) και δεν τις κρατούσα. Τώρα με vodafone θα βγάζω τουλάχιστον ένα screenshot μετά την καταχώρηση με τα στοιχεία ή θα τις κρατάω. Δεν ήταν προϊόν, ολόκληρη απόδειξη η οποία ενώ είχε καταχωρηθεί κανονικά, μετά από λίγες ημέρες δεν υπήρχε, σαν να μην έγινε ποτέ η καταχώρηση. Με δύο αποδείξεις έγινε αυτό. Η μία απόδειξη είχε σίγουρα 1 προϊόν για cashback.

Πέρασα μια νέα απόδειξη σήμερα, να δούμε αν θα συμβεί το ίδιο.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk
 

Λέω το εξής:

Βλέπεις ένα προϊόν cashback και πας και το αγοράζεις πχ στις 10 του μήνα.

Το προϊόν αυτό και κάθε προϊόν είναι cashback ΟΛΟ τον μήνα!!!

Αποδείξη δεν κράτησες αλλά ποιο προϊόν cashback αγόρασες, δεν θυμάσαι?

Link to comment
Share on other sites

Λέω το εξής:
Βλέπεις ένα προϊόν cashback και πας και το αγοράζεις πχ στις 10 του μήνα.
Το προϊόν αυτό και κάθε προϊόν είναι cashback ΟΛΟ τον μήνα!!!
Αποδείξη δεν κράτησες αλλά ποιο προϊόν cashback αγόρασες, δεν θυμάσαι?
Το θυμάμαι, κρουασάν χρυσή ζύμη με πραλίνα. Αλλά τι σχέση έχει αυτό, δεν καταλαβαίνω.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zananiro said:

Το θυμάμαι, κρουασάν χρυσή ζύμη με πραλίνα. Αλλά τι σχέση έχει αυτό, δεν καταλαβαίνω.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk
 

Το προϊόν που έδινε cashback στις 10 πχ του μήνα, έδινε και στις 15, που σε απέρριψαν. 

ΑΥΤΟΙ όμως λένε ότι το προϊόν που έβαλες δεν ήταν καν στην λίστα?

Link to comment
Share on other sites

Το προϊόν που έδινε cashback στις 10 πχ του μήνα, έδινε και στις 15, που σε απέρριψαν. 
ΑΥΤΟΙ όμως λένε ότι το προϊόν που έβαλες δεν ήταν καν στην λίστα?
Εμένα το θέμα μου είναι ότι εξαφανίστηκαν 2 αποδείξεις που είχα καταχωρήσει στην εφαρμογή και δεν εμφανίζονται πουθενά. Μου είπαν από pockee ότι οι αποδείξεις που δεν έχουν cashback δεν φαίνονται στην εφαρμογή, κάτι που δεν ισχύει βέβαια, γιατί φαίνονται στις ακυρωμένες ή σου στέλνει sms η vodafone μετά την επεξεργασία.

Βέβαια, τώρα που το σκέφτομαι και να είχα κρατήσει τις αποδείξεις, θα μπορούσαν να μου πουν ότι δεν καταχωρήθηκαν ποτέ εφόσον δεν φαίνονται πουθενά στην εφαρμογή.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk


The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κρατάμε και screenshot μετά την επιτυχή καταχώριση απόδειξης (με το ID) ώστε και να "χαθεί" για κάποιο λόγο, δεν υπάρχει περίπτωση να επικοινωνήσεις μαζί τους και να μην κάνουν το "δίκαιο" . Ειδικά από το pockee.

 

Επιπλέον, σε λήψη προσφοράς "Βάλε κάρτα και....δικά σου" , εάν δεν αναφέρει ποσό κάρτας και άνω (πχ να λέει >12Ε), τότε με ή περισσότερη εξαργύρωση CashBack: ΤΑ ΔΙΝΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα που είχαν εξαφανιστεί τις βρήκε η κοπέλα ... Οι φωτό είχαν φτάσει σε αυτούς και μετά μου πιιστωσε κανονικά το δωρα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, zananiro said:

Εμένα το θέμα μου είναι ότι εξαφανίστηκαν 2 αποδείξεις που είχα καταχωρήσει στην εφαρμογή και δεν εμφανίζονται πουθενά. Μου είπαν από pockee ότι οι αποδείξεις που δεν έχουν cashback δεν φαίνονται στην εφαρμογή, κάτι που δεν ισχύει βέβαια, γιατί φαίνονται στις ακυρωμένες ή σου στέλνει sms η vodafone μετά την επεξεργασία.

Βέβαια, τώρα που το σκέφτομαι και να είχα κρατήσει τις αποδείξεις, θα μπορούσαν να μου πουν ότι δεν καταχωρήθηκαν ποτέ εφόσον δεν φαίνονται πουθενά στην εφαρμογή.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

 

Κι εμένα μου έχει συμβεί. Αλλά δεν είχα κάποιο αποδεικτικό και βαρέθηκα να το ψάξω. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, HEO said:

Πάντως εμένα που είχαν εξαφανιστεί τις βρήκε η κοπέλα ... Οι φωτό είχαν φτάσει σε αυτούς και μετά μου πιιστωσε κανονικά το δωρα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Μπορεί σε όσους (από τις απαρχές του Cashback στο MyVodafone app) από μας το χρησιμοποιούμε , να μας έχουν "σταμπάρει" ως "διαφημιστές" τους, δλδ να είναι "τόσο πολύ και καλά οραγανωμένοι" και ΟΝΤΩΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ που γράφουν παραπάνω (όχι εμάς που είμαστε "μόνιμοι" χρήστες του) να συμβαίνουν αυτά που γράφουν. Εγώ, πάντως δε μπορώ να τα διαπιστώσω έγκυρα εάν οι ίδιοι (έστω) δεν προνοούν να κρατάνε στοιχεία (πχ τις αποδείξεις, screenshots με το ID συναλλαγής/καταχώρισης) και (τρόπος του λέγειν) δείχνουν μια μορφή "αμέλειας", λες και δε βιώνουν σε "ποιά" χώρα ζούνε.

 

Με παραξένεψε μια φορά που επικοινώνησα με μια κοπελιά από το pockee καλοκαιριάτικα (περσι νομίζω) που ένα προϊόν έδειχνε να έχει λήξει/εξαντληθεί η απόδοση CashBack σε αυτό (τέλη του κάθε μήνα συνήθως) και μου απαντά:
"Σας το έχουμε κάνει ποτέ αυτό;"

Απλά με παραξένεψε η απάντησή της.....

Link to comment
Share on other sites

Λες να μας έχουν φακελωσει;;; :)

Το έχω ξανα πει: η κοπέλα που με εξυπηρετεί όταν παίρνω τηλέφωνο -εχω πάρει αρκετές φορες- είναι πάρα πολύ ευγενική και μπράβο της

Σκίζεται να με βοηθήσει για το πεντάλεπτο

(βέβαια για μένα μετράει καθώς δεν είναι για το ποσό αλλά την ανανέωση)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει μια απόδειξη και συνειδητοποίησα σήμερα ότι δεν είχα πάρει μήνυμα ότι βγήκε το Cashback ενώ είχαν περάσει πολλές μέρες. Γύρισα σε cu να δω και το υπόλοιπο είναι διαθέσιμο αλλά μήνυμα δεν στάλθηκε ποτέ. Καινούριο φρούτο ή συμβαίνει και αυτό πότε πότε;

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι τελευταία δεν έχει μηνύματα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Pppe said:

Επιπλέον, σε λήψη προσφοράς "Βάλε κάρτα και....δικά σου" , εάν δεν αναφέρει ποσό κάρτας και άνω (πχ να λέει >12Ε), τότε με ή περισσότερη εξαργύρωση CashBack: ΤΑ ΔΙΝΕΙ.

Όπως πλέον εδώ και 1,5 χρόνο περίπου δεν έρχεται sms στην απόδοση του παραπάνω "δώρου εφόσον βάλεις κάρτα", όταν αποδίδεται με CashBack.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...