Jump to content

Vodafone cashback


pclawyer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To νούμερο που έγραψα είναι κινητό
Βέβαια δεν μπορείς να κάνεις φορητότητα άλλο νούμερο κινητού

Δες εδώ
https://myphone.gr/forum/topic/175317/




Sent from my Redmi 7 using Tapatalk





Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα παιδιά. Μια ερώτηση, χρησιμοποιώ το pockee εδώ και αρκετά χρόνια. Αν ξεκινήσω το Vodafone cash back Θα πρέπει να σταματήσω τη χρήση της εφαρμογής του pockee, σωστά? Υποθέτω δεν γίνεται να περνάς την ίδια απόδειξη και στο pockee και στη Vodafone.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk



The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ότι απόδειξη περνάς στο ένα δε θα την βάλεις το άλλο (δε θα τη δεχτεί)

 

Εννοείται μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποία εφαρμογή θέλεις όποτε την θέλεις. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 minute ago, blizard said:

Τωρα πάντως δουλεύει 

Εμενα ακόμα το ιδιο. Παίζει ρόλο που είναι η πρώτη μου μερα στο cu?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, blizard said:

Ε ναι μαλλον ...  σε εμένα βεβαια δούλεψε μετα τους 3 μηνες (είχα νέο αριθμό με προσφορά  3 μηνες και διπλασιασμό) , αλλά έβγαζε ¨service anavailable" , το δικό σου σφάλμα δεν το έχω δει ξανα μάλλον δεν έχουν ολοκληρώσει ακόμα.

Στους περισσότερους πάντως δουλέυει κανονικά και το cashe back κυρίως αν έρχονται με φορητότητα ... σε 2-3 μέρες μίλα με help desk . Δοκίμασε να μπεις με login αντί με τα data , και φυσικά να έχεις τελευταία εφαρμογη

Ευχαριστω πολύ. Ίσως δουλέψει μετα από 9 μηνες γιατί έχω την προσφορά 9 μηνες unlimited (λεμε τωρα γιατί εχει υπάρξει τεχνικό ζήτημα και δεν μου εχει ενεργοποιηθεί ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, blizard said:

Οχι και 9, κάπου είχα δει να γράφουν  για 3 μηνες δεν μπορείς να πάρεις προσφορές και είχαν μπλέξει και το cashe back εκει σε εμενα (το help desk δεν ειχε ιδέα) . Εσύ έχεις αλλο θέμα, κάτι  τεχνικό με την ενεργοποίηση όπως λεει κιόλας.

Ναι μαλλον όπως δεν εχει ενεργοποιηθεί η προσφορά ακόμα, δεν εχει ενεργοποιηθεί και το cashback. Εγω παντως θα κανω μια ακόμα κληση απόψε και θα αναφερω και το θεμα το cashback

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καινούργιος στο CU!

Πριν κάνα μήνα αγόρασα έναν καινούργιο CU αριθμό μιας και για 6 μήνες με κάθε ανανέωση μου δίνει δώρο 30Gb.

Στο site της Vodafone που λέει για το cashback αναφερει ότι το ποσό που μπορεί να μεταφερθεί πρέπει να είναι ακέραιο του τύπου 1,2,3€. Διαβάζω όμως πως κάποιοι από εσάς γράψατε οτι εξαργυρώσατε 0.50€ ακόμα και 0.05€.

Ισχύει ότι μπορείς να φορτώσεις το CU και με τέτοια ποσά;

Θέλω να δω αν μπορώ να παίρνω τα 30Gb χρησιμοποιώντας το cashback, απλά να ξέρω το ποσό που πρέπει να μαζέψω ώστε να το εξαργυρωσω.

Σας ευχαριστώ! 😉

 

Screenshot_20230330-235307_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Oχι αλλά δεν μπορείς να επιλέξεις το marketin πχ που είναι κοντά μου και να δεις τα προιόντα που έχει (web και  ποψκεε app)  ...  εκτός αν μπεις από το vodafon app, 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, blizard said:

Oχι αλλά δεν μπορείς να επιλέξεις το marketin πχ που είναι κοντά μου και να δεις τα προιόντα που έχει (web και  ποψκεε app)  ...  εκτός αν μπεις από το vodafon app, 

Τι εννοείς; Σίγουρα θα μου τα δεχτεί; Γιατί δεν τα δείχνει το Vodafone app;

Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδιά όλα τα σουπερμαρκετ δουλέυουν ... αλλά πλέον δεν δείχνει αναλυτικά τα προιόντα που υπάρχουν στο καθένα διαθέσιμα (εκτός από 5-6 σουπερμαρκετ)

Δλδ αν ο σκλαβενίτης σταματήσει να φέρνει ενα είδος γαλακτος εντελώς , θα το βγάλουν από τα προιόντα που βλέπεις διαθέσιμα οταν επιλέγεις σκλαβενίτη και δεν πηγαίνεις τζάμπα. για το market ιν δεν έχουν τέτοια επιλογή πλέον. Οσα όμως προιόντα δεις να υπάρχουν και τα παρεις δουλέυουν κανονικα.

Το vodafone app δουλέυει   "χυμα" πλεον νομιζω  ... δλδ απλά δείχνει όλα τα προιόντα οτι σουπερμαρκετ και να επιλέξεις χωρίς έλεχγο αν υπάρχει η όχι στα καταστήματα του συγκεκριμενου

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blizard said:

Οχι παιδιά όλα τα σουπερμαρκετ δουλέυουν ... αλλά πλέον δεν δείχνει αναλυτικά τα προιόντα που υπάρχουν στο καθένα διαθέσιμα (εκτός από 5-6 σουπερμαρκετ)

Δλδ αν ο σκλαβενίτης σταματήσει να φέρνει ενα είδος γαλακτος εντελώς , θα το βγάλουν από τα προιόντα που βλέπεις διαθέσιμα οταν επιλέγεις σκλαβενίτη και δεν πηγαίνεις τζάμπα. για το market ιν δεν έχουν τέτοια επιλογή πλέον. Οσα όμως προιόντα δεις να υπάρχουν και τα παρεις δουλέυουν κανονικα.

Το vodafone app δουλέυει   "χυμα" πλεον νομιζω  ... δλδ απλά δείχνει όλα τα προιόντα οτι σουπερμαρκετ και να επιλέξεις χωρίς έλεχγο αν υπάρχει η όχι στα καταστήματα του συγκεκριμενου

Το έχεις δοκιμάσει?

6 minutes ago, blizard said:

Οχι παιδιά όλα τα σουπερμαρκετ δουλέυουν ... αλλά πλέον δεν δείχνει αναλυτικά τα προιόντα που υπάρχουν στο καθένα διαθέσιμα (εκτός από 5-6 σουπερμαρκετ)

Δλδ αν ο σκλαβενίτης σταματήσει να φέρνει ενα είδος γαλακτος εντελώς , θα το βγάλουν από τα προιόντα που βλέπεις διαθέσιμα οταν επιλέγεις σκλαβενίτη και δεν πηγαίνεις τζάμπα. για το market ιν δεν έχουν τέτοια επιλογή πλέον. Οσα όμως προιόντα δεις να υπάρχουν και τα παρεις δουλέυουν κανονικα.

Το vodafone app δουλέυει   "χυμα" πλεον νομιζω  ... δλδ απλά δείχνει όλα τα προιόντα οτι σουπερμαρκετ και να επιλέξεις χωρίς έλεχγο αν υπάρχει η όχι στα καταστήματα του συγκεκριμενου

Ούτε το pockee έχει προσφορες πέρα από αυτά τα 5-6 super market 

7 minutes ago, blizard said:

Οχι παιδιά όλα τα σουπερμαρκετ δουλέυουν ... αλλά πλέον δεν δείχνει αναλυτικά τα προιόντα που υπάρχουν στο καθένα διαθέσιμα (εκτός από 5-6 σουπερμαρκετ)

Δλδ αν ο σκλαβενίτης σταματήσει να φέρνει ενα είδος γαλακτος εντελώς , θα το βγάλουν από τα προιόντα που βλέπεις διαθέσιμα οταν επιλέγεις σκλαβενίτη και δεν πηγαίνεις τζάμπα. για το market ιν δεν έχουν τέτοια επιλογή πλέον. Οσα όμως προιόντα δεις να υπάρχουν και τα παρεις δουλέυουν κανονικα.

Το vodafone app δουλέυει   "χυμα" πλεον νομιζω  ... δλδ απλά δείχνει όλα τα προιόντα οτι σουπερμαρκετ και να επιλέξεις χωρίς έλεχγο αν υπάρχει η όχι στα καταστήματα του συγκεκριμενου

Δουλεύω το cashback μέσω vodafone app.

Μπορεί 1 προϊόν να παίζει προσφορά στο cashback αλλά να μην υπάρχει στο ράφι του super market.

Απλά δεν το βρίσκεις!!!

Δεν ξέρω για το pockee, αλλά στο cashback του vodafone app πως θα περάσεις πχ χειροκίνητα την απόδειξη ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι κακό σύστημα ... δεν το έχω καταλάβει ακριβώς ....  πχ τωρα στον σκλαβενίτη δείχνει περισσότερα προιόντα από ότι στον μασουτη γιατι ο δέυτερος δεν τα φέρνει όλα και έτσι έχουν αφαιρέσει κάποια (βέβαια αυτό δεν σημαίνει οτι θα το βρείς και σε όλα τα υποκαταστήματα)

Το market in  πχ το έχει στην λίστα με καταστήματα που δουλέυει το cash back (αν πατήσεις στην επιλογή άλλα καταστήματα)  αλλά δεν τα γράφουν αναλυτικά πλέον,  πρέπει να κοιτάξεις στον σκλαβενίτη  που φέρνει τα περισσότερα (ίσως και όλα) και μετά τσεκάρεις στο market in.

Απόδειξη κανονικά με σκαναρισμα της απόδειξης από παντου το ίδιο ειναι  ... εχουν αρκετό καιρό που το έχουν ετσι και εχω αγοράσει κανονικά από market in.  Εκανα και σήμερα μία αγορα  θα ελεγχθεί από άυριο .

Τελικά με την τελευταία ανανέωση που εκανα τωρα του vodafone app  δείχνει ακριβώς οτι και το pockee app και η σελιδα pockee....  δεν μου είχε κάνει αυτόματη ανανέωση και είχα τα παλιά μενου εκει με όλα τα καταστήματα κανονικα οπως ηταν,

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blizard said:

Είναι κακό σύστημα ... δεν το έχω καταλάβει ακριβώς ....  πχ τωρα στον σκλαβενίτη δείχνει περισσότερα προιόντα από ότι στον μασουτη γιατι ο δέυτερος δεν τα φέρνει όλα και έτσι έχουν αφαιρέσει κάποια (βέβαια αυτό δεν σημαίνει οτι θα το βρείς και σε όλα τα υποκαταστήματα)

Το market in  πχ το έχει στην λίστα με καταστήματα που δουλέυει το cash back (αν πατήσεις στην επιλογή άλλα καταστήματα)  αλλά δεν τα γράφουν αναλυτικά πλέον,  πρέπει να κοιτάξεις στον σκλαβενίτη  που φέρνει τα περισσότερα (ίσως και όλα) και μετά τσεκάρεις στο market in.

Απόδειξη κανονικά με σκαναρισμα της απόδειξης από παντου το ίδιο ειναι  ... εχουν αρκετό καιρό που το έχουν ετσι και εχω αγοράσει κανονικά από market in.  Εκανα και σήμερα μία αγορα  θα ελεγχθεί από άυριο .

Τελικά με την τελευταία ανανέωση που εκανα τωρα του vodafone app  δείχνει ακριβώς οτι και το pockee app και η σελιδα pockee....  δεν μου είχε κάνει αυτόματη ανανέωση και είχα τα παλιά μενου εκει με όλα τα καταστήματα κανονικα οπως ηταν,

Στο vodafone app δείχνει 159 και στους 5

7 minutes ago, blizard said:

Είναι κακό σύστημα ... δεν το έχω καταλάβει ακριβώς ....  πχ τωρα στον σκλαβενίτη δείχνει περισσότερα προιόντα από ότι στον μασουτη γιατι ο δέυτερος δεν τα φέρνει όλα και έτσι έχουν αφαιρέσει κάποια (βέβαια αυτό δεν σημαίνει οτι θα το βρείς και σε όλα τα υποκαταστήματα)

Το market in  πχ το έχει στην λίστα με καταστήματα που δουλέυει το cash back (αν πατήσεις στην επιλογή άλλα καταστήματα)  αλλά δεν τα γράφουν αναλυτικά πλέον,  πρέπει να κοιτάξεις στον σκλαβενίτη  που φέρνει τα περισσότερα (ίσως και όλα) και μετά τσεκάρεις στο market in.

Απόδειξη κανονικά με σκαναρισμα της απόδειξης από παντου το ίδιο ειναι  ... εχουν αρκετό καιρό που το έχουν ετσι και εχω αγοράσει κανονικά από market in.  Εκανα και σήμερα μία αγορα  θα ελεγχθεί από άυριο .

Τελικά με την τελευταία ανανέωση που εκανα τωρα του vodafone app  δείχνει ακριβώς οτι και το pockee app και η σελιδα pockee....  δεν μου είχε κάνει αυτόματη ανανέωση και είχα τα παλιά μενου εκει με όλα τα καταστήματα κανονικα οπως ηταν,

Στο pockee , σου δείχνει αλλά καταστήματα αλλά δεν σε αφήνει να δεις τις προσφορές τους!!!

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, GREGORYMO said:

Στο vodafone app δείχνει 159 και στους 5

Στο pockee , σου δείχνει αλλά καταστήματα αλλά δεν σε αφήνει να δεις τις προσφορές τους!!!

Σωστή παρατήρηση .... το  vodafone app πάντα έτσι έκανε , τα έδειχνε όλα μαζί .  Στο pockee app και στο pockee site  δεν σου εμφάνιζαν τα προιόντων που δεν εφερνε καθόλου το σουπερμαρκετ που επέλεγες.

Τωρα το vodafone app είδα ότι έβαλε 6 μόνο  καταστήματα και αυτό  και υπέθεσα οτι έφτιαξε όπως τα άλλα , αλλά συνεχίζει να   δείχνει απλά όλα τα προιόντα μαζί χύμα παντου.

Τεσπα δεν εχει σημασία αν δεν βλέπεις τις προσφορές κάθε καταστήματος,  το σύνολο είναι 159 προιόντα και δουλέυουν παντου , φτάνει να τα βρείς .... τα καταστήματα που έχουν cashe back αναφέρονται ονομαστικά σε λιστα και είναι καμια 20ρια .

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, blizard said:

Σωστή παρατήρηση .... το  vodafone app πάντα έτσι έκανε , τα έδειχνε όλα μαζί .  Στο pockee app και στο pockee site  δεν σου εμφάνιζαν τα προιόντων που δεν εφερνε καθόλου το σουπερμαρκετ που επέλεγες.

Τωρα το vodafone app είδα ότι έβαλε 6 μόνο  καταστήματα και αυτό  και υπέθεσα οτι έφτιαξε όπως τα άλλα , αλλά συνεχίζει να   δείχνει απλά όλα τα προιόντα μαζί χύμα παντου.

Τεσπα δεν εχει σημασία αν δεν βλέπεις τις προσφορές κάθε καταστήματος,  το σύνολο είναι 159 προιόντα και δουλέυουν παντου , φτάνει να τα βρείς .... τα καταστήματα που έχουν cashe back αναφέρονται ονομαστικά σε λιστα και είναι καμια 20ρια .

Στο vodafone app, υπήρχε η δυνατότητα να καταχωρηθεί η απόδειξη χειρόγραφα.

Τώρα, πως θα γίνει?

Link to comment
Share on other sites

Οχι , κάπου μπερδευτήκαμε ...   η απόδειξη πάντα μπαίνει αυτόματα με μια φωτογραφία , δεν αλλαξε κάτι εκει.

Βασικά αν σου έχει χαλάσει η απόδειξη και δεν διαβάζεται καλά , η εφαρμογή του pockee θα το καταλάβει  και θα σου βγάλει μενου να βάλεις εσυ τους αριθμούς ...  της vodafone παρατήρησα δεν θα πάρει χαμπάρι και θα αφήσει λάθοι οπότε  θα έχεις καθυστέρηση αν δεν τσεκάρεις εκει προσεκτικά   οτι τους διάβασε σωστά

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blizard said:

Οχι , κάπου μπερδευτήκαμε ...   η απόδειξη πάντα μπαίνει αυτόματα με μια φωτογραφία , δεν αλλαξε κάτι εκει.

Βασικά αν σου έχει χαλάσει η απόδειξη και δεν διαβάζεται καλά , η εφαρμογή του pockee θα το καταλάβει  και θα σου βγάλει μενου να βάλεις εσυ τους αριθμούς ...  της vodafone παρατήρησα δεν θα πάρει χαμπάρι και θα αφήσει λάθοι οπότε  θα έχεις καθυστέρηση αν δεν τσεκάρεις εκει προσεκτικά   οτι τους διάβασε σωστά

Μιλάμε, αν χαλάσει η απόδειξη.

Θα σου βγάλει μενού όχι μόνο για τους αριθμούς αλλά και για ποιο super market 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, GREGORYMO said:

Μιλάμε, αν χαλάσει η απόδειξη.

Θα σου βγάλει μενού όχι μόνο για τους αριθμούς αλλά και για ποιο super market 

Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες  τωρα ...  είχα μια εντελώς χαλασμένη από e-fresh και βρήκα μια παλαιότερη , είδα που μπαίνουν τα πάντα και τα άλλαξα όλα με τα νέα χειρόγραφα αλλά το έκανα στο  pockee app , δεν θυμάμαι για το όνομα .   Δεν ξέρω αν μπορείς να τα κάνεις αυτό στην vodafone είναι πιο άγαρμπη , και γενικά εκει να τσεκάρετε για λάθος παντα.

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blizard said:

Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες  τωρα ...  είχα μια εντελώς χαλασμένη από e-fresh και βρήκα μια παλαιότερη , είδα που μπαίνουν τα πάντα και τα άλλαξα όλα με τα νέα χειρόγραφα αλλά το έκανα στο  pockee app.   Δεν ξέρω αν μπορείς να το κάνεις αυτό στην vodafone είναι πιο άγαρμπη , και γενικά εκει να τσεκάρετε για λάθος παντα.

Βέβαια.

Στο vodafone app μπορεί να σου γράψει ΟΚ και να είναι άλλος αριθμός!

Link to comment
Share on other sites

Κατέστρεψαν τελείως τη λειτουργικότητα του pockee από όπου "διαβάζει" το Vodafone app, πιθανόν γιατί η προηγούμενη λειτουργικότητά του ευνοούσε τις συγκρίσεις τιμών σε όλα τα προϊόντα ασχέτως CashBack και "κατέστρεφε" κάποια supermarket για όσους ΔΕΝ είναι "κλασικοί έλληνες μπουκάρω και παίρνω ό,τι βρω", αλλά πήγαιναν στοχευμένα για συγκεκριμένα προϊόντα:
Πια απαιτεί πολύ ψάξιμο, αλλά δεν έχουν βγει supermarket. Απλά "καταστράφηκε" η λειτουργικότητα του pockee (άσχετα εάν σε κάποια προϊόντα ασχέτως CashBack δεν έδινε σωστές τιμές) και αυτό ΜΑΛΛΟΝ έγινε για συγκεκριμένο λόγο που προανέφερα.

Ίδια και στο pockee.com

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ελέγχουμε τις αποδείξεις αν το σκαναρισμενη έχει σωστά νούμερα

Αν δεν μπορείννα διαβάσει την απόδειξη η εφαρμογή βγάζει μενού και τα βάζεις με το χέρι

Αν δεν βγάλει και δεν την αναγνωρίζει τους παίρνεις τηλέφωνο (είναι πολύ εξυπηρετικά άτομα και μπράβο τους) και την βάζουν αυτοί

Υγ το καλύτερο είναι το τομαροζουμο κάνεις bloody mary και με την ντομάτα στο τρίφτη ντομάτες με αυγά ...ΤΕΛΕΙΑ :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...