Jump to content

Τα Πάντα για την τεχνολογία,και τους παρόχους Voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks.

Να στελνεις μηνυματα γίνεται με λυσεις τυπου dosms.

Nα παιρνεις εισερχομενα sms δεν βλεπω λυση χωρις κλασικη καρτα κινητης.

 

Με μια κάρτα vodafone giga WiFi on the spot, λαμβάνεις κανονικά sms, εντελώς δωρεάν.

 

Δεν εχω σταθερο ιντερνετ γιατι μετακινουμε συνεχως και το θελω συνεχεια κοντα μου, τα GB του frog δεν με εφταναν με τιποτα.. Η καρτα αυτη μου δίνει 40gb με 19ε καθε μηνα και εχει παντου καλο σήμα και ταχυτητα αντιθετα με wind και vodafone.

 

Για ποιο πακέτο μιλάς; Cosmote mobile internet με κάρτα;

Νομίζω ότι και σε αυτό δέχεσαι κανονικά SMS.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Με μια κάρτα vodafone giga WiFi on the spot, λαμβάνεις κανονικά sms, εντελώς δωρεάν.

Με vodafone δεν ξανασχολουμε ποτε λογο παλιων εμπειριων.

 

Για ποιο πακέτο μιλάς; Cosmote mobile internet με κάρτα;

Νομίζω ότι και σε αυτό δέχεσαι κανονικά SMS.

 

Αυτό θα το ρωτησω.

Προσφατα την πηρα δεν ξαναειχα τετοια καρτα. COSMOTE GIGA Max πρεπει να ειναι.

Ναι μεν βαζεις καρτα στο κινητο αλλα χρεωνεσαι αυτοματα καθε μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει περάσει λίγος καιρός από τότε που χρησιμοποίησα voip,

ήθελα να ρωτήσω:

Η Calling credit παραμένει η φθηνότερη λύση για κλήσεις εντός Ελλάδας; (σταθερά κατά βάση)

Θυμάμαι ότι κάποια στιγμή, είχε προταθεί κι άλλος πάροχος (με ελάχιστη διαφορά βέβαια..)

Ευχαριστώ

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Ριξε ενα ματι εδω και εδω.

 

Στα σταθερα η calling credit εχει αστεια διαφορα με 2 αλλες οι οπoιες βαρανε στις χρεωσεις προς κινητα.

H ισοδυναμη voipalot εχει 0.001 φτηνοτερες κλισεις προς κινητα και 0.006 ακριβοτερα sms.

 

Περισσοτερα εκαψα σε θερμιδες και ρευμα οσο εγραφα το ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Κι αν θυμάται κανείς, ποια χώρα επιλέγουμε για να γλιτώσουμε τον ΦΠΑ;

Δοκίμασα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα στο hastel, αλλά δε βγαίνει μηδενικό..

(5€ credit κοστίζουν 6,25€)

Πρέπει να πατήσω το επόμενο βήμα;

 

Τελικά, ναι, πρέπει να προχωρήσουμε στο επόμενο βήμα.

Το 1,25 είναι προμήθεια της hastel

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τον τελευταίο καιρό, με την CallingCredit (και την εφαρμογή της) ο συνομιλητής μου, αργεί πάρα πολύ να ακούσει την απάντηση μου είτε σε wifi είτε σε 4G Cosmote. Είναι γενικό θέμα τις τελευταίες βδομάδες?

Μετά η πιο φθηνή λύση (για λίγη ομιλία) ποια είναι (που να έχει καλύτερη ποιότητα από την cc)? Πάντως σίγουρα όχι το Viber ή το Telz

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιήσαμε στις γιορτές την voip a lot που είναι κλώνος της calling credit για σύντομες κλήσεις στο εξωτερικό. (Μέσω Zoiper)

 

Δεν είχαμε πρόβλημα. βέβαια μπορεί να είναι τυχαιο το γεγονός καθότι δεν ειμαστε συστηματικοί χρήστες της υπηρεσίας.

 

 

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό, με την CallingCredit (και την εφαρμογή της) ο συνομιλητής μου, αργεί πάρα πολύ να ακούσει την απάντηση μου είτε σε wifi είτε σε 4G Cosmote. Είναι γενικό θέμα τις τελευταίες βδομάδες?

 

Μετά η πιο φθηνή λύση (για λίγη ομιλία) ποια είναι (που να έχει καλύτερη ποιότητα από την cc)? Πάντως σίγουρα όχι το Viber ή το Telz

 

voipalot.com

Όλες ίδιες είναι στον πυρήνα. Κλώνοι της betamax είναι όλες.

Διαφορετικές χρεώσεις έχουν μόνο

έχεις πμ.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιήσαμε στις γιορτές την voip a lot που είναι κλώνος της calling credit για σύντομες κλήσεις στο εξωτερικό. (Μέσω Zoiper)

Δεν είχαμε πρόβλημα. βέβαια μπορεί να είναι τυχαιο το γεγονός καθότι δεν ειμαστε συστηματικοί χρήστες της υπηρεσίας.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Την τελευταια βδομάδα για παράδειγμα, η κατάσταση εφτασε στο απροχώρητο και πάλι καλά που είχα κάτι ψιλά ξεχασμένα στο Viber αλλιώς δεν θα μπορούσα να μιλήσω. Θα το δοκιμάσω ξανα και εγώ μέσα στην βδομάδα γιατί ούτε και εγώ κάνω αρκετές κλήσεις (2-3 μέσα στην βδομάδα με διάρκεια 5 λεπτά μαξ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ τους κλώνους αν και έχω πάνω από δεκαετία γιατί δεν είναι αξιόπιστα.

Ελπίζω με το 5G η αξιοπιστία να έρθει σε λογικά επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ τους κλώνους αν και έχω πάνω από δεκαετία γιατί δεν είναι αξιόπιστα.

Ελπίζω με το 5G η αξιοπιστία να έρθει σε λογικά επίπεδα.

Τι εννοείς ότι δεν χρησιμοποιείς τους κλώνους? Η betamax είναι χονδρεμπορος, δεν πουλάει λιανική.

Δεν χρησιμοποιείς καθόλου Voip?

Γιατί και 3G δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το voip,, ειτε αυτό είναι των κλώνων ειτε telz είτε viper

Και μιλάω για φθηνές συσκευές

Από Ελλάδα η εξωτερικό

 

Όταν χρειάζεται λύνει χέρια

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τέτοιο χρησιμοποιώ πλέον εδώ και χρόνια. Με 1€ έχω 200' χωρίς λήξη.

Και εξωτερικό το wifi on the spot που έχει κανονικά περιαγωγή.

Και παίζει τζάμι σε Samsung s3 mini του 12.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα άνοιξα λογαριασμό και εγώ στην CallingCredit. Χρησιμοποιώ και την MobileVoip εφαρμογή, αλλά και την Grandstream Wave σε Huawei P smart 2019. Ενώ εγώ ακούω άξογα, πολλές φορές μου λένε ότι εγώ δεν ακούγομαι καλά. Ξέρει κανείς να μου πεί εάν χρησιμοποιήσω το Callback υπάρχει περίπτωση να έχω καλύτερη ποιότητα κλήσης: Ερωτώ διότι από ότι κατάλαβα οι κλήσεις δρομολογούνται μέσω σταθερής γραμμής, η δεν κατάλαβα εγώ:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα άνοιξα λογαριασμό και εγώ στην CallingCredit. Χρησιμοποιώ και την MobileVoip εφαρμογή, αλλά και την Grandstream Wave σε Huawei P smart 2019. Ενώ εγώ ακούω άξογα, πολλές φορές μου λένε ότι εγώ δεν ακούγομαι καλά. Ξέρει κανείς να μου πεί εάν χρησιμοποιήσω το Callback υπάρχει περίπτωση να έχω καλύτερη ποιότητα κλήσης: Ερωτώ διότι από ότι κατάλαβα οι κλήσεις δρομολογούνται μέσω σταθερής γραμμής, η δεν κατάλαβα εγώ:

 

καλησπερα εχω με την intertelecom που εχω λογαριασμο voip και χρησιμοποιω το Grandstream Wave στο κινητο, ειχα κανει παραπονα οτι δεν ακουγοτανε καλα οταν εκανα κληση με δικτυο κινητης και μου ειπανε να κανω το εξης :

<, Πρόσθετες ρυθμίσεις

 

Επιλέξτε Settings → Inter Telecom Μεταβείτε προς τα κάτω μέχρι να εμφανιστεί η επιλογή: Register Expiration (m) Επιλέξτε Register Expiration (m) Εισάγετε τον αριθμό: 2 και πατήστε ΟΚ Μεταβείτε προς τα κάτω μέχρι να εμφανιστεί η επιλογή: Preferred Vocoder Επιλέξτε Preferred Vocoder Επιλέξτε WiFi και τσεκάρετε μόνο το PCMA. Πατήστε το εικονίδιο ✔στο πάνω μέρος της οθόνης για αποθήκευση Επιλέξτε 2G/3G/4G και τσεκάρετε μόνο τα G729 και GSM. Πατήστε το εικονίδιο ✔στο πάνω μέρος της οθόνης για αποθήκευση >> δοκιμασε το μηπως σε βοηθησει και εσενα με τον αλλον παροχο voip.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα άνοιξα λογαριασμό και εγώ στην CallingCredit. Χρησιμοποιώ και την MobileVoip εφαρμογή, αλλά και την Grandstream Wave σε Huawei P smart 2019. Ενώ εγώ ακούω άξογα, πολλές φορές μου λένε ότι εγώ δεν ακούγομαι καλά. Ξέρει κανείς να μου πεί εάν χρησιμοποιήσω το Callback υπάρχει περίπτωση να έχω καλύτερη ποιότητα κλήσης: Ερωτώ διότι από ότι κατάλαβα οι κλήσεις δρομολογούνται μέσω σταθερής γραμμής, η δεν κατάλαβα εγώ:
Ναι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το callback αλλά θα έχεις διπλή χρέωση και κόστος σύνδεσης 5σεντς, αλλά δουλεύει με κανονική σύνδεση.

Το χρησιμοποιούμε σε κανένα βουνό που δεν έχει καλή σύνδεση, ή για να συνδέσουμε 2 αριθμούς που δεν είναι συνδρομητές.

Επίσης αν είσαι σπίτι μπορείς να καλέσεις τον local access αριθμό από το σταθερό και να βάλεις τον αριθμό που θέλεις να καλέσεις, αρχίζοντας από 0030χχχχχχχχ όχι +30χχχχχχχχ.

Ακολούθησε τις οδηγίες.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Το grandstream έχει μαζί και το G729 ,codec;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι δεν χρησιμοποιείς τους κλώνους? Η betamax είναι χονδρεμπορος, δεν πουλάει λιανική.

Δεν χρησιμοποιείς καθόλου Voip?

Γιατί και 3G δουλεύει άψογα.

 

Είμαι από τους αρχικούς χρήστες voip, με κλώνους της betamax, viva , omnivoice.

Εκείνα τα χρόνια υπήρχαν πολλά προβλήματα. Επίσης το είχα προχωρήσει το θέμα , πριν από τα smartphone, καλούσα από το καρτοκινητό μου cosmote ένα άλλο καρτοκινητό στο σπίτι που ήταν μέσα σε ένα sagem RL300 με χρέωση 0,01€ και από κει συνδεόμουν σε ένα ΑΤΑ με κλώνο betamax και καλούσα ότι ήθελα.

ΟΚ. Καλά όλα αυτά σαν χόμπι αλλά δεν υπήρχε αξιοπιστία. Μόνο η Viva είχε αξιοπιστία αλλά και αυτή άλλαξε ρότα , το γύρισε σε wallet ticket & travel και έγινε οικονομικά ασύμφορη για να μας διώξει.

Ακόμα χρησιμοποιώ voip στη yuboto, έχω και λογαριασμούς σε κλώνους αλλά και πάλι με wifi ή 4g σήμα έχω προβλήματα στην ομιλία σε 1 στις 5 κλήσεις οπότε προτιμώ πλέον την κανονική τηλεφωνία. Δεν βλέπω να λειτουργεί άψογα που λες. Παραδέχομαι όμως ότι έχω μείνει πίσω πλέον.

Χρησιμοποιώ ακόμα voip αλλά σε ειδικές περιπτώσεις. Όταν μιλώ με εξωτερικό για παράδειγμα χρησιμοποιώ call back στην calling credit ή όταν κάποιος με καλεί σπάνια στο σταθερό που έχω στη yuboto.

 

Μια ερώτηση μήπως και φταίει η εφαρμογή που χρησιμοποιώ. Το grandstream είναι η εφαρμογή που ονομάζεται grandstream wave;

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία 5 χρόνια χρησιμοποιώ μόνο Voip και έχω γλυτώσει πολλά χρήματα.

Καμμία σχέση με πριν 12 χρόνια που ξεκίνησα.

Εννοώ για να καλώ εγώ. Αυτοί που με καλούν ας ψάξουν αυτοί το θέμα

Με χρέωση μισό σεντ το λεπτό και χωρίς ΦΠΑ η τηλεφωνία ένα πάμφθηνη πλέον ακόμα και από σταθερό.

Πρέπει να βάζω 6€ το τρίμηνο για να κρατάω ζωντανή την σύνδεση κινητής, οπότε 240€ ή σταθερή και 3Χ30€ η κινητή σύνολο 330 τον χρόνο για βασική επικοινωνία. Πάνω από μισό μισθό, πολλά για Ελλάδα.

Έχεις μείνει πίσω και χρειάζεσαι ταχυρυθμα σεμινάρια επειγόντως.

Διάβασε αυτό το νήμα από την αρχή και μόλις τελειώσεις παίρνεις και πτυχίο.:lol::lol:

Ναι granstream wave λέγεται αλλά και το mobile Voip είναι άψογο αν στο τεστ βγάζει οκ

2ec45b39a5823094ef7c458f1a529df8.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

@JOHNMEGARYTHMOS

Σε ευχαριστώ p;ara πολύ για τις ρυθμίσεις. Θα τις δοκιμάσω οπωςσδήποτε. Δοκιμάζω και άλλες εφαρμογές αυτή τη στιγμή. Στις περισσότερες φορές βέβαια αυτές δεν έχουν (για κάποιο περίεργο λόγο) caller id.

@Pavlitakis1

Σε ευχαριστώ επίσης πολύ για την απάντηση. Το γνωρίζω ότι θα έχω διπλή χρέωση, αλλά το σκέφτομαι για κάποιες περιπτώσεις όπου δεν έχω καλό σήμα στο κινητό!

Γενικά μιλώντας, αν δεν υπήρχαν αυτά τα μικρο προβλήματα με το Voip, οι εταιρείες κινητής θα μας πούλαγαν μόνο πακέτα ιντερνετ.Δυστηχώς όμως δεν μπορείς να βασίζεσαι εξ ολοκλήρου σε Voip. Αυτό έχω καταλάβει εγώ με την μικρή μ ου βέβαι εμπειρία μέχρι στογμής.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δέκα χαρακτήρες16b8b80444572116517c360e65fa942f.jpg

 

Ωχ....εμένα δεν έχει τον codec 729...γνωρίζεις γιατί;

 

EDIT: Είχα παλαι'οτερη έκδοση του Grandstream Wave...μετά την αναβάθμιση μου εμφάνισε και τον Codec!!!

Edited by sigmamee
Link to comment
Share on other sites

Το voip είναι το κινητό του μέλλοντος.

 

Αν κρίνουμε από Αμερική όπου ως το τέλος 2022 καταργούν όλα τα δίκτυα 3g (τα 2g τα έχουν καταργήσει ήδη) και υποχρεώνουν τους πελάτες να έχουν συσκευές με volte.

 

Στην ουσία κάνουν αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω. Γίνονται εταιρείες που παρέχουν ασύρματο ίντερνετ, και μπορεί δυνητικά ο καθένας να φτιάξει ξεχωριστή εταιρεία που να διαχειρίζεται τα νούμερα και οι τιμές να πάρουν την κατηφόρα.

 

@pavlitakis, ευχαριστώ για την πληροφορία :)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

@JOHNMEGARYTHMOS

Σε ευχαριστώ p;ara πολύ για τις ρυθμίσεις. Θα τις δοκιμάσω οπωςσδήποτε. Δοκιμάζω και άλλες εφαρμογές αυτή τη στιγμή. Στις περισσότερες φορές βέβαια αυτές δεν έχουν (για κάποιο περίεργο λόγο) caller id.

@Pavlitakis1

Σε ευχαριστώ επίσης πολύ για την απάντηση. Το γνωρίζω ότι θα έχω διπλή χρέωση, αλλά το σκέφτομαι για κάποιες περιπτώσεις όπου δεν έχω καλό σήμα στο κινητό!

Γενικά μιλώντας, αν δεν υπήρχαν αυτά τα μικρο προβλήματα με το Voip, οι εταιρείες κινητής θα μας πούλαγαν μόνο πακέτα ιντερνετ.Δυστηχώς όμως δεν μπορείς να βασίζεσαι εξ ολοκλήρου σε Voip. Αυτό έχω καταλάβει εγώ με την μικρή μ ου βέβαι εμπειρία μέχρι στογμής.

 

στo viber out που δουλευα με voip μπορουσα μεσα απο την εφαρμογη του κινητου να αγορασω πακετο με 0,99 ευρω τωρα εχει παει 4,99 ευρω το χαμηλοτερο πακετο και δεν το αγοραζω πια ενω εχει χρεωση προς σταθερο 2 λεπτα του ευρω και προς κινητο 0,092 ευρω το λεπτο. Επισης εχει πακετο με απεριοριστα σε Ελλαδα και συνολο 60 χωρες με δωρεαν μια εβδομαδα δοκιμη και μετα 5,99 ευρω τον μηνα προς κινητα και σταθερα και ακυρωση οποιασδηποτε στιγμη.

οσο για την intertelecom παλια που ητανε ειχε θεματα τωρα ελαχιστα που την χρησιμοποιω πχ οταν ειμαι εξω και θελω να παρω ενα τηλεφωνο για αναγκη οχι για να μιλησω πολυ εχει η κληση ειναι 0,075 ευρω το λεπτο ομιλιας αλλα με χρεωση ανα δευτερολεπτο και οχι ανα λεπτο που ειναι στο viber out. και προς σταθερα 0,02 ευρω το λεπτο με χρεωση ανα δευτερολεπτο . Παρα πολυ οικονομικα.

Οσον αφορα το call me back υπαρχει και στην intertelecom καλεις το 217 0000 217 και σε παιρνει πισω , χρεωνεσαι κληση προς το κινητο σου και κληση που θα κανεις και παλι με βολευει οταν δεν ακουω καλα με το voip αλλα δεν χρησιμοποιω συχνα δες εδωhttps://myvoip.intertelecom.gr/ui/functions/callmeback .

Οσον αφορα την αναγνωριση των κλησεων την ρυθμιζεις τι θελεις να φαινεται πχ μπορεις να φτιαξεις voip και με σταθερο τηλεφωνο ( εκει χρειαζεται ταυτοποιηση με λογαριασμο τηλεφωνου και ταυτοτητα ) ή με αλλο κινητο αναλογα με τον λογαριασμο ρυθμισεις τι θα φαινεται στην αναγνωριση. Εχουνε εξυπηρετηση πελατων με τηλεφωνο ή μπορεις μεσα απο την εισοδο με τους κωδικους σου να γραψεις τι θελεις και να σε βοηθησουνε τυπου chat .

Επισης εχει πακετο 500 λεπτα προς ολους στην Ελλαδα κινητα και σταθερα με 5 ευρω και με 13 ευρω 1500 λεπτα προς ολους κινητα και σταθερα Ελλαδος διαρκεια 30 ημερες και με ελαχιστη χρεωση τα 60 δευτερολεπτα. Επισης υπαρχει η δυνατοτητα αυτοματης ενεργοποιησης πακετου. Εμενα δεν με βολευουνε οποτε δεν τα εχω ενεργοποιησει διοτι κυριως οι κλησεις μου ειναι αναγκης και οχι για πολυ ωρα και μονο απο κινητο οχι απο υπολογιστη.

Επισης υπαρχει και η δυνατοτητα να στειλεις και sms με 0,08 ευρω το sms στην Ελλαδα μεσα απο το διαχειριστικο σου με τους κωδικου σου.

Επισης υπαρχει αναλυτικη κατασταση των χρεωσεων το βλεπεις αναλυτικα τι καλεσες και τι ποσο χρεωθηκες.

Επισης οσον αφορα την ανανεωση του υπολοιπου στην intertelecom παλια μπορουσα να βαλω απο 1 ευρω με χρεωση καρτας απο οτι βλεπω τωρα εχει παει 5 ευρω το ελαχιστο ποσο ανανεωσης . Ενω μεσω paypall ειναι 10 ευρω το ελαχιστο ποσο ανανεωσης.

Εχει τραπεζικους λογαριασμους και στις 4 Ελληνικες τραπεζες και σου δινει κωδικο πελατη για να το βαλεις στην αιτιολογια οταν κανεις καταθεση . Δεν βλεπω να αναγραφει ελαχιστο ποσο οποτε πιστευω οτι και απο 1 ευρω θα μπορουμε να βαζουμε διοτι εγω εβαζα 1ή 2 ευρω συνηθως. και μπορεις να τους ειδοποιησεις επιλεγοντας την τραπεζα και το ποσο για να μπει πιο αμεσα στον λογαριασμο πατωντας το κουμπι αποστολη ειδοποιησης.

Διοτι δεν γινεται αμεσα η ανανεωση με καταθεση χρειαζεται χρονο .

Αυτα απο εμενα για την intertelecom.

Θα ηθελα να ηξερα ενα site που να παρειχε χαμηλοτερες τιμες απο αυτες τις intertelecom για κλησεις προς Ελληνια κινητα και σταθερα αλλα με ελαχιστο ποσο 1ή 2 ευρω αμα γινεται. Αν και η εξυπηρετηση πελατων παιζει πολυ σημαντικο ρολο σε εμενα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

η omnivoice με καταθεση δεν εχει οριο,αν και το μικροτερο που ειχα βαλει ηταν 3 ευρω για να συντηρω εναν γεωγραφικο για 6 μηνες. Τωρα ο γεωγραφικος εχει παει 5 ευρω τους 6 μηνες. Πακετα δεν εχει αλλα η χρεωση προς σταθερα ειναι κατι λιγοτερο απο 0,02 ενω προς κινητο 0,035 ολα ανα δευτερολεπτο. Ποιοτητα τελευταια δεν εχω δοκιμασει,πιστευω για απλη οικιακη χρηση καλο ειναι παρ΄ολα τα προβληματακια που βγαζει που και που. Το μηνυμα που το εχω χρησιμοποιησει χωρις θεμα τελευταια,το εχει 0,06.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...