Jump to content

Τα Πάντα για την τεχνολογία,και τους παρόχους Voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok, για κινητο τηλεφωνο τοτε , για να κανω εγγραφη και μετα ταυτοποιηση και να βαλω χρηματα πχ το ελαχιστο ποσο που μου ειπες πως μπορω να το κανω;; πρεπει να κανω εγγραφη εδω https://www.hanstel.biz/index.php ;

εχει ελαχιστο χρονο χρεωσης το δευτερολεπτο; . ή το λεπτο ;

το υπολοιπο για ποσο καιρο μενει μεσα;. επισης εχει καλη ποιτητα επικοινωνιας μεσω wifi αλλα και μεσω 3g ή 4g ;/

 

Κάνεις εγγραφή εδώ

https://www.callingcredit.com/signup

Μετά θα κάνεις ταυτοποίηση είτε μέσα από τις ρυθμίσεις του site είτε από την εφαρμογή στο playstore (μπορείς να το κάνεις και μετά που θα βάλεις χρήματα)

Μετά θα βάλεις χρήματα από εδώ

https://www.hanstel.biz/topup.php

Θα πατήσεις paypal. Μετά στο select brand Θα βάλεις callingcredit την εταιρεία και επιλέγεις πόσο και μονάδες, το username που έβαλες όταν έκανες εγγραφή στην callingcredit και το μαιλ

Ελάχιστος χρόνος χρέωσης το λεπτό και μετά κάθε λεπτό. Το υπόλοιπο μένει για πάντα δεν λήγει από ότι μου είπαν στο support τους.

Οι κλήσεις μέσα από την εφαρμογή mobile voip με χρήση 4g, 3g και wifi είναι παραπάνω από ικανοποιητικες για μένα. Στο 2g θα έχεις θέμα στην ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάνεις εγγραφή εδώ

https://www.callingcredit.com/signup

Μετά θα κάνεις ταυτοποίηση είτε μέσα από τις ρυθμίσεις του site είτε από την εφαρμογή στο playstore (μπορείς να το κάνεις και μετά που θα βάλεις χρήματα)

Μετά θα βάλεις χρήματα από εδώ

https://www.hanstel.biz/topup.php

Θα πατήσεις paypal. Μετά στο select brand Θα βάλεις callingcredit την εταιρεία και επιλέγεις πόσο και μονάδες, το username που έβαλες όταν έκανες εγγραφή στην callingcredit και το μαιλ

Ελάχιστος χρόνος χρέωσης το λεπτό και μετά κάθε λεπτό. Το υπόλοιπο μένει για πάντα δεν λήγει από ότι μου είπαν στο support τους.

Οι κλήσεις μέσα από την εφαρμογή mobile voip με χρήση 4g, 3g και wifi είναι παραπάνω από ικανοποιητικες για μένα. Στο 2g θα έχεις θέμα στην ποιότητα.

 

το κοστος των κλησεων ποσο εχει; για κληση προς κινητο και προς σταθερο Ελλαδος; παντως με viber out με vodafone 4g και 3g ειχα προβληματα δεν με ακουγαν καλα, και αναγκαστηκα να καλεσω μεσω wifi στο σπιτι μου , μαλλον δεν ειχε επαρκες σημα παρολο που εβλεπα φουλ σημα.

σε ευχαριστω παρα πολυ παντως. αρα απο υπολογιστη αμα θελω να καλεσω θα πρεπει να εχω ακουστηκα ; δεν μπορω πχ βαζωντας το hands free του κινητου μου ; που εχει και ενσωματωμενο μικροφωνο; , επισης αμα εχω bluetooth θα μπορεσω να καλεσω απο υπολογιστη; ή οχι;. πρεπει να εχει και bluetooth και ο ιδιος ο υπολογιστης; παντως ο υπολογιστης μου mini pc δεν εχει θυρα για μικροφωνο καρφακι δυστυχως.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

το κοστος των κλησεων ποσο εχει; για κληση προς κινητο και προς σταθερο Ελλαδος; παντως με viber out με vodafone 4g και 3g ειχα προβληματα δεν με ακουγαν καλα, και αναγκαστηκα να καλεσω μεσω wifi στο σπιτι μου , μαλλον δεν ειχε επαρκες σημα παρολο που εβλεπα φουλ σημα.

σε ευχαριστω παρα πολυ παντως. αρα απο υπολογιστη αμα θελω να καλεσω θα πρεπει να εχω ακουστηκα ; δεν μπορω πχ βαζωντας το hands free του κινητου μου ; που εχει και ενσωματωμενο μικροφωνο; , επισης αμα εχω bluetooth θα μπορεσω να καλεσω απο υπολογιστη; ή οχι;. πρεπει να εχει και bluetooth και ο ιδιος ο υπολογιστης; παντως ο υπολογιστης μου mini pc δεν εχει θυρα για μικροφωνο καρφακι δυστυχως.

 

0,006€/λεπτό σε σταθερά και κινητά. Συμφερη τρελά αλλά εγώ έχω φοιτητικό wu όπου με 8,5€ τον μήνα έχω 1200' όλους,600' προς wu,1200sms όλους και 3,5 gb κάθε μήνα βάζω 10€ ιντερνετικά και είμαι άρχοντας. Άμα μιλάς τον μήνα λίγο συμφερη η callingcredit. Άμα μιλάς πολύ viber out που έχει απεριόριστα προς σταθερά και κινητά. Το κακό με αυτά είναι όταν είσαι έξω θες αξιοπρεπέστατο ίντερνετ άλλιως θα έχεις σπασίματα στην ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φοιτητικο έχω αλλά δεν βάζω πακέτο. Βάζω 10 ευρώ για να παίρνω mb και τα δίνω στην μάνα μου και ενεργοποίουσα πακέτο. Όμως με την κατάργηση του πακέτου 7.5 ευρώ από 17/3 του απλού WU και ελάχιστο πακέτο 8.5 ευρώ δεν με φτάνει η 10αρα οπότε γυρίζω σε voip με 3 ευρώ το μήνα πακέτο ίντερνετ 120mb ενεργά δεδομένα συνέχεια και κλήσεις μέσω callingcredit και τέλος. Αν θέλουν οι εταιρίες να αυξάνουν το κόστος στα καρτοκινητά θα βρίσκουμε άλλους τρόπους επικοινωνίας...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φοιτητικο έχω αλλά δεν βάζω πακέτο. Βάζω 10 ευρώ για να παίρνω mb και τα δίνω στην μάνα μου και ενεργοποίουσα πακέτο. Όμως με την κατάργηση του πακέτου 7.5 ευρώ από 17/3 του απλού WU και ελάχιστο πακέτο 8.5 ευρώ δεν με φτάνει η 10αρα οπότε γυρίζω σε voip με 3 ευρώ το μήνα πακέτο ίντερνετ 120mb ενεργά δεδομένα συνέχεια και κλήσεις μέσω callingcredit και τέλος. Αν θέλουν οι εταιρίες να αυξάνουν το κόστος στα καρτοκινητά θα βρίσκουμε άλλους τρόπους επικοινωνίας...

 

17/03 αύξηση πακέτου ; Για ποιο μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

17/03 αύξηση πακέτου ; Για ποιο μιλάς;

 

Μιλάω για το combo call them all i το ποιο φτηνό πακέτο αυτήν την στιγμή του what's up που περιλαμβάνει ομιλία προς όλους και προς what's up και κάτι αστεία mb για ένα μήνα με 7.5 ευρώ έχει βγει ανακοίνωση από την κοσμοτε από 18 η 19/3 δεν θυμάμαι καλά το καταργεί και αυτόματα το πιο φτηνό πακέτο θα είναι το combo call them all plus i με 8.5 ευρώ. Γι αυτό έβγαλε και το extra I με 10 ευρώ. Θέλουν να σε κάνουν να βάζεις 12 και 15 ευρώ κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για το combo call them all i το ποιο φτηνό πακέτο αυτήν την στιγμή του what's up που περιλαμβάνει ομιλία προς όλους και προς what's up και κάτι αστεία mb για ένα μήνα με 7.5 ευρώ έχει βγει ανακοίνωση από την κοσμοτε από 18 η 19/3 δεν θυμάμαι καλά το καταργεί και αυτόματα το πιο φτηνό πακέτο θα είναι το combo call them all plus i με 8.5 ευρώ. Γι αυτό έβγαλε και το extra I με 10 ευρώ. Θέλουν να σε κάνουν να βάζεις 12 και 15 ευρώ κάθε μήνα.

 

Α τώρα κατάλαβα. Νόμιζα αναφεροσουνα στο φοιτητικό και τρόμαξα λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Α τώρα κατάλαβα. Νόμιζα αναφεροσουνα στο φοιτητικό και τρόμαξα λιγάκι.

 

Μην αγχώνεσαι κάποια στιγμή θα το αυξήσουν και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι κάποια στιγμή θα το αυξήσουν και αυτό.

 

Ελπίζω πως όχι φίλε. Αλλιώς μονόδρομος το voip και απλώς ενεργοποίηση data στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με αυτά είναι όταν είσαι έξω θες αξιοπρεπέστατο ίντερνετ άλλιως θα έχεις σπασίματα στην ομιλία.

Με λιγο μεγαλύτερη χρέωση εχει το callback για τέτοια περίπτωση

παντως ο υπολογιστης μου mini pc δεν εχει θυρα για μικροφωνο καρφακι δυστυχως.

Σε κινεζικο windows pc tablet με άθλιο μικρόφωνο, σωθηκα με αυτο

https://www.ebay.com/itm/Mini-USB-2-0-3D-Virtual-12Mbps-External-7-1-Channel-Audio-Sound-Card-Adapter-JD/201617299371?epid=13007731683&hash=item2ef153d7ab:g:y80AAOSweWVXexe1

Εξαιρετική κάρτα ήχου για τα χρήματα της

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το κακό με αυτά είναι όταν είσαι έξω θες αξιοπρεπέστατο ίντερνετ άλλιως θα έχεις σπασίματα στην ομιλία.

 

Η κλήση έχει τόσο μικρή κατανάλωση kb που δεν νομίζω ότι με 3g θα έχει κάποιος πρόβλημα. Ακόμα και με μια γραμμή σήμα 4G δεν θεωρώ ότι θα υπάρχουν κολλήματα. Σε 2g φυσικά θα υπάρχει πρόβλημα. Έχω δοκιμάσει με 50% και 100% σήμα 4g όπως και σε wifi χωρίς το παραμικρό κόλλημα η διακοπή. Μόνο στο stock dialer η ποιότητα είναι χάλια σε σχέση με το app που είναι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Η κλήση έχει τόσο μικρή κατανάλωση kb που δεν νομίζω ότι με 3g θα έχει κάποιος πρόβλημα. Ακόμα και με μια γραμμή σήμα 4G δεν θεωρώ ότι θα υπάρχουν κολλήματα. Σε 2g φυσικά θα υπάρχει πρόβλημα. Έχω δοκιμάσει με 50% και 100% σήμα 4g όπως και σε wifi χωρίς το παραμικρό κόλλημα η διακοπή. Μόνο στο stock dialer η ποιότητα είναι χάλια σε σχέση με το app που είναι τέλεια.

 

Άμα δεν είχα φοιτητικό wu θα είχα σίγουρα voip callingcredit και σίγουρα για ,data θα είχα cosmote κάποιο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν είχα φοιτητικό wu θα είχα σίγουρα voip callingcredit και σίγουρα για ,data θα είχα cosmote κάποιο πακέτο.

 

Εγώ πάλι έχω φοιτητικο WU αλλά δεν βάζω κανένα πακέτο προς όλους. Μιλάω με what's up από τα δωρεάν που δίνει κάθε μήνα και με callingcredit όλοι οι υπόλοιποι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω φοιτητικο WU αλλά δεν βάζω κανένα πακέτο προς όλους. Μιλάω με what's up από τα δωρεάν που δίνει κάθε μήνα και με callingcredit όλοι οι υπόλοιποι :lol:

 

Δεν ενεργοποίηση πακέτο; Κάθε πότε βάσης κάρτα και πόσο. Ποια πακέτα ενεργοποιης;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποίηση πακέτο; Κάθε πότε βάσης κάρτα και πόσο. Ποια πακέτα ενεργοποιης;

 

Κάθε μήνα μια 10αρα η 12 ανάλογα και τα στέλνω αλλού. Πακέτα δεν βάζω.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μήνα μια 10αρα η 12 ανάλογα και τα στέλνω αλλού. Πακέτα δεν βάζω.

 

Άρα κάθε μήνα το ταιζης με 10-12€ παιρνης το ίντερνετ από το reload it συν τα 600-600 κάθε μήνα ε; Έχεις τα 600 προς wu και αρκετά δεδομένα και απλώς την βγάζεις με callingcredit; Καλά αφού δεν ενεργοποιης πακέτο δεν σου βγαζη φραγή;

Link to comment
Share on other sites

Φραγή μπαίνει όταν δεν κάνεις ανανέωση όχι όταν δεν βάζεις πακέτο
Link to comment
Share on other sites

Φραγή μπαίνει όταν δεν κάνεις ανανέωση όχι όταν δεν βάζεις πακέτο

 

Α δεν το ήξερα αυτό. Πάντως αφού βαζη 10€ κάθε μήνα έπρεπε να ενεργοποιήσει και ένα πακέτο για να μην του το κόψουμε σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Α δεν το ήξερα αυτό. Πάντως αφού βαζη 10€ κάθε μήνα έπρεπε να ενεργοποιήσει και ένα πακέτο για να μην του το κόψουμε σωστά;

 

Δεν έχει να κάνει. Από την στιγμή που κάνεις ανανέωση κανονικά δεν μπορούν ούτε φραγή να σου κάνουν ούτε τίποτα. Τα λεφτά είναι δικά σου και τα κάνεις ότι θες. Στην ουσία με μια ανανέωση τον μήνα συντηρώ δύο καρτοκινητά από την στιγμή που τα χρήματα τα στέλνω σε άλλο καρτοκινητο και εκεί ενεργοποιώ κάποιο πακέτο.

Έτσι με ~120ευρω τον χρόνο συντηρώ δύο νούμερα η αλλιώς με 60 ευρώ το ένα. Πολλοί το κάνουν έτσι από την στιγμή που έκοψαν την 5ευρη ανανέωση μεχρι να κόψει η κοσμοτε την μεταφορά υπολοίπου η να αυξήσει την ελάχιστη που είναι 2 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

-offtopic-η ελαχιστη μεταφορα που χρειαζεται για να επεκταθει η διαρκεια ισχυος για 2 μηνες,ειναι 5 ευρω. Απο 19/3 θα ειναι 10 ευρω (οι χαμηλοτερης αξιας - 5 & 2 € - μεταφορές καταργουνται)
Link to comment
Share on other sites

-offtopic-η ελαχιστη μεταφορα που χρειαζεται για να επεκταθει η διαρκεια ισχυος για 2 μηνες,ειναι 5 ευρω. Απο 19/3 θα ειναι 10 ευρω (οι χαμηλοτερης αξιας - 5 & 2 € - μεταφορές καταργουνται)

 

Που το είδες αυτό. Εγώ έχω διαβάσει ότι αυτό θα ισχύει για μεταφορές υπολοίπου από συμβόλαια καρτοσυμβόλαια σε καρτοκινητά και όχι από καρτοκινητά σε καρτοκινητά

Link to comment
Share on other sites

Μου το είπαν απο το τσατ. Τι να πω μπορεί να κάνουν κι αυτοι λάθος και να μην ισχύει στα καρτοκινητά.
Link to comment
Share on other sites

Μου το είπαν απο το τσατ. Τι να πω μπορεί να κάνουν κι αυτοι λάθος και να μην ισχύει στα καρτοκινητά.

 

Η ανακοίνωση αναφέρει

Αυξάνεται το ελάχιστο ποσό χρηματικής ανανέωσης για τους συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας COSMOTE (WHAT’S UP, COSMOΚΑΡΤΑ, FROG) από 5€ σε 10€. Πιο συγκεκριμένα οι συνδρομητές μέσω της υπηρεσίας COSMOTE Easy Transfer θα μπορούν να ανανεώνουν το υπόλοιπο τους με χρέωση στον λογαριασμό συνδρομητών Προγραμμάτων Συμβολαίου COSMOTE ή Προγραμμάτων Καρτοσυμβολαίου COSMOTE με ποσά από 10€ και άνω. Υπενθυμίζουμε ότι η δυνατότητα ανανέωσης χρόνου ομιλίας από 10€ και άνω παραμένει και μέσα από τα online κανάλια MY COSMOTE APP, WHAT’S UP APP, http://www.cosmote.gr και http://www.whatsup.gr.

 

Δεν γράφει από καρτοκινητα αλλά μόνο από συμβόλαια. Μπορεί να έχουν κάνει λάθος και να μην το έγραψαν στην ανακοίνωση και να εφαρμοστεί. Θα δείξει βέβαια από 19/03

Link to comment
Share on other sites

ναι,ακριβως η πρωτη προταση με ειχε προβληματισει,γιατι ουτως ή αλλως η δυνατότητα ανανέωσης ειναι ηδη στα 10 ευρω,και προχωρόντας παρακάτω αναφέρεται σε μεταφορά. Γι'αυτο και τους ρωτησα συγκεκριμένα τι ακριβως συμβαινει με τη μεταφορα μεταξυ καρτοκινητων...στις 19/3 θα το δουμε στην πράξη...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μόλις πριν από κανά δεκάλεπτο αγόρασα credits μέσω του https://hanstel.biz/ για την υπηρεσία CallingCredit, αλλά δεν έχουν εμφανιστεί στο dashboard του λογαριασμού. Ως username έβαλα το ίδιο με το οποίο πραγματοποιώ είσοδο στην CallingCredit. Δεν έπρεπε να πιστωθούν απευθείας; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...