Jump to content

ZTE Nubia Z17 Lite


termitiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανέβασε κι εσύ φωτό γιατί δεν βγάζω άκρη. Λες επειδή είναι χρωματιστές οι γραμμές να έχει όντως θέμα το δικό μου;

 

Πάντως και στο προηγούμενο video που ανέβασες και στον άλλον χρωματιστή είναι αν παρατηρήσεις όταν το κουνάει λίγο.

 

Και στο παρακάτω video στο 5:25 και μετά το αναφέρει.

 

 

Λοιπόν όταν πάω να το βγάλω φωτογραφία το αλλοιώνει η κάμερα και φαίνεται χρωματιστό κι εμενα.Δεν το βλέπω έντονα εγώ πάντως και το καλύπτει και η θήκη σιλικόνης τα σημεία συτα.Οπως σου είπα εμένα δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου αν δεν το παρατηρήσεις και ειδικά αν αλλάξεις γωνία θέασης δεν το βλεπεις γι'αυτό σου λέω ότι δεν πρέπει να είναι πρόβλημα και είναι η κκλιση που κάνει το τζαμι της οθόνης

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν όταν πάω να το βγάλω φωτογραφία το αλλοιώνει η κάμερα και φαίνεται χρωματιστό κι εμενα.Δεν το βλέπω έντονα εγώ πάντως και το καλύπτει και η θήκη σιλικόνης τα σημεία συτα.Οπως σου είπα εμένα δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου αν δεν το παρατηρήσεις και ειδικά αν αλλάξεις γωνία θέασης δεν το βλεπεις γι'αυτό σου λέω ότι δεν πρέπει να είναι πρόβλημα και είναι η κκλιση που κάνει το τζαμι της οθόνης
Για α καταλάβεις τι εννοώ..Στην πρώτη φωτό που το πιάνει ο φακός κοίτα πως φαίνεται ; ενω δεν φαίνεται έτσι.Δες και τη δεύτερη652ad47c29a4cc4bdbc9d7cd79bb237d.jpg48e5e24d6342c49bb029dee9f63492df.jpg

 

Στάλθηκε από το M2 Note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω μοιάζουν οι γραμμές. Ελπίζω να μην είναι κάτι το ανησυχητικό μιας και σε πολλά video βλέπω τις γραμμές αυτές.

Καλού κακού έστειλα και στο GeekMaxi και περιμένω την απάντηση τους.

 

Η αλήθεια είναι ότι παίζει από τη γωνία θέασης που θα το δεις αλλά από τη στιγμή που το παρατήρησα θεωρώ ότι είναι ενοχλητικό να εμφανίζονται γραμμές σε μία οθόνη. Κρίμα.. :O

Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μοιάζουν οι γραμμές. Ελπίζω να μην είναι κάτι το ανησυχητικό μιας και σε πολλά video βλέπω τις γραμμές αυτές.

Καλού κακού έστειλα και στο GeekMaxi και περιμένω την απάντηση τους.

 

Η αλήθεια είναι ότι παίζει από τη γωνία θέασης που θα το δεις αλλά από τη στιγμή που το παρατήρησα θεωρώ ότι είναι ενοχλητικό να εμφανίζονται γραμμές σε μία οθόνη. Κρίμα.. :O

https://forum.xda-developers.com/nubia-z17/help/nubia-z17-lite-2-5d-screen-edge-rainbow-t3748382

Βρήκα και αυτό αν σε βοηθάει λιγο.

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το τζαμι κανει κουρμπα εκει και γινεται αυτό. Το θεμα ειναι οτι το εχω απο οκτωβριο και ενημερωσεις ερχονται με το τηλεσκοπιο
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το τζαμι κανει κουρμπα εκει και γινεται αυτό. Το θεμα ειναι οτι το εχω απο οκτωβριο και ενημερωσεις ερχονται με το τηλεσκοπιο

 

Ε αυτο λεω κι εγω απλα ειχαμε συνηθισει σε αλλες οθονες και μολις ειδαμε μια περιεργη.Συνηθεια ειναι.....Ε ειναι λιγο θεμα η υποστηριξη στη ZTE

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

στο geekmaxi εχει και θηκη σιλικονης και τζαμι προστασιας,δυσκολα θα βρεις ,απο Κινα και κυριως για το Ζ17

Τελικά τα παράγγειλα χθες το πρωί με θήκη και screen protector από Geekmaxi πληρώνοντας 161,00 € συνολικά. Για να δούμε αν όντως η παράδοση από Γερμανία θα γίνει σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα παράγγειλα χθες το πρωί με θήκη και screen protector από Geekmaxi πληρώνοντας 161,00 € συνολικά. Για να δούμε αν όντως η παράδοση από Γερμανία θα γίνει σύντομα.

 

δυο μερες το αργοτερο κανει,αν πεσει σ/κ την Δευτερα

Link to comment
Share on other sites

δυο μερες το αργοτερο κανει,αν πεσει σ/κ την Δευτερα

 

Ήρθε μήνυμα από UPS, ότι το δέμα έρχεται αύριο Τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

εχετε ηχο εσεις στα εισερχομενα του Βαιμπερ κι αν οχι πως το διορθωσατε να εχετε?
Στις ειδοποιήσεις της εφαρμογής μήπως έχεις αλλάξει τον ήχο; η είναι όλα κανονικά;εμένα πάντως μέχρι τώρα κανονικά ακούγεταιΕφοσον είπες ότι έχεις αυτό το προβληματακι πως σου πάει εσένα ή αυτόματη περιστροφή γιατί εμένα κολλάει και αναγκαζωμουν να κάνω επανεκκίνηση συνέχεια.Τωρα βρήκα μια εφαρμογή και την τεσταρω για να δω πως δούλευει.Αν έχει και άλλος πρόβλημα θα την γράψω.Επισης playstore έχω και εγώ πρόβλημα και αναγκάζομαι οπότε δεν βρίσκει δίκτυο να κάνω εκκαθάριση της εφαρμογής της ίδιας και αναγκαστική διακοπη.Επισης κάνω το ίδιο και στη εφαρμογής Υπηρεσίες Google και τότε επανέρχεται.Διαβασα ότι έχει και αλλος το ίδιο πρόβλημα με το Playstore στο XDA και όχι μόνο εμείς.

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ειδοποιήσεις της εφαρμογής μήπως έχεις αλλάξει τον ήχο; η είναι όλα κανονικά;εμένα πάντως μέχρι τώρα κανονικά ακούγεταιΕφοσον είπες ότι έχεις αυτό το προβληματακι πως σου πάει εσένα ή αυτόματη περιστροφή γιατί εμένα κολλάει και αναγκαζωμουν να κάνω επανεκκίνηση συνέχεια.Τωρα βρήκα μια εφαρμογή και την τεσταρω για να δω πως δούλευει.Αν έχει και άλλος πρόβλημα θα την γράψω.Επισης playstore έχω και εγώ πρόβλημα και αναγκάζομαι οπότε δεν βρίσκει δίκτυο να κάνω εκκαθάριση της εφαρμογής της ίδιας και αναγκαστική διακοπη.Επισης κάνω το ίδιο και στη εφαρμογής Υπηρεσίες Google και τότε επανέρχεται.Διαβασα ότι έχει και αλλος το ίδιο πρόβλημα με το Playstore στο XDA και όχι μόνο εμείς.

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτοματη περιστροφη μια χαρα το δικο μου,δλδ στην εφαρμογη του Βαιμπερ τι πρεπει να κανω?δεν εχω αλλαξει κατι,απλα την εγκατεστησα αλλα οταν λαμβανω μυνημα δεν κανει τον ηχο που εκανε το παλιο μου,το θεμα με το playstore ειναι προβλημα της εφαρμογης η του κινητου?

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

αυτοματη περιστροφη μια χαρα το δικο μου,δλδ στην εφαρμογη του Βαιμπερ τι πρεπει να κανω?δεν εχω αλλαξει κατι,απλα την εγκατεστησα αλλα οταν λαμβανω μυνημα δεν κανει τον ηχο που εκανε το παλιο μου,το θεμα με το playstore ειναι προβλημα της εφαρμογης η του κινητου?
Σβήσε την εφαρμογή και ξανάπερνα την.Το θέμα του Playstore πρέπει να σχετίζεται με τη ρομ που έχει το τηλέφωνο μέσα γιατί είχε πρόβλημα από την αρχή και κάπως το συμμαζεψαν με το update το τελευταίο,αλλά και πάλι έχει πρόβλημα.Πρεπει να κάνουμε το κολπακι που είπα για να κατεβαζει.Αλλιως η άλλη λύση είναι να πάμε σε Custom tom χάνοντας κάποια gestures που έχει το τηλέφωνο κτλ

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος που εχει χρησιμοποιησει καποια αλλη ROM, αν αξιζει τον κοπο η διαδικασια.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παράλαβα σήμερα το μεσημέρι με UPS.

Το δέμα ξεκίνησε από Πολωνία.

 

Παρουσίασε πρόβλημα στην αρχική ανίχνευση του δικτύου Wi-Fi, το όρισα χειροκίνητα, φαινόταν να συνδέεται και να αποσυνδέεται, όταν όμως ολοκληρώθηκε το αρχικό setup, είναι όλα ΟΚ.

Οι πρώτες εντυπώσεις για την συσκευή είναι άριστες εάν εξαιρέσουμε το προβληματικό αρχικό setup.

Link to comment
Share on other sites

Στις ειδοποιήσεις της εφαρμογής μήπως έχεις αλλάξει τον ήχο; η είναι όλα κανονικά;εμένα πάντως μέχρι τώρα κανονικά ακούγεταιΕφοσον είπες ότι έχεις αυτό το προβληματακι πως σου πάει εσένα ή αυτόματη περιστροφή γιατί εμένα κολλάει και αναγκαζωμουν να κάνω επανεκκίνηση συνέχεια.Τωρα βρήκα μια εφαρμογή και την τεσταρω για να δω πως δούλευει.Αν έχει και άλλος πρόβλημα θα την γράψω.Επισης playstore έχω και εγώ πρόβλημα και αναγκάζομαι οπότε δεν βρίσκει δίκτυο να κάνω εκκαθάριση της εφαρμογής της ίδιας και αναγκαστική διακοπη.Επισης κάνω το ίδιο και στη εφαρμογής Υπηρεσίες Google και τότε επανέρχεται.Διαβασα ότι έχει και αλλος το ίδιο πρόβλημα με το Playstore στο XDA και όχι μόνο εμείς.

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εμενα το playstore το εκανε 2-3φορες,εκανα εκκαθαριση δεδομενων και επανηλθε,δεν το εχει ξανακανει,σε φιλου μου το κανει και στο τριτο θα το δω αποψε,αν συνεχισει ισως τα επιστρεψουν,ειχαν μαθει στις ευκολιες ενος χαλια samsung που ειχαν που δεν ειχε αυτα τα θεματακια και δεν τους αρεσει να παιδευονται

Link to comment
Share on other sites

εμενα το playstore το εκανε 2-3φορες,εκανα εκκαθαριση δεδομενων και επανηλθε,δεν το εχει ξανακανει,σε φιλου μου το κανει και στο τριτο θα το δω αποψε,αν συνεχισει ισως τα επιστρεψουν,ειχαν μαθει στις ευκολιες ενος χαλια samsung που ειχαν που δεν ειχε αυτα τα θεματακια και δεν τους αρεσει να παιδευονται

 

Playstore κατεβασα την τελευταια εκδοση απο ενα site σε apk την περασα διοτι αυτη που ειχε κατεβασει μονο μεσα ηταν η εκδοση του Μαιου.Δουλεψε για λιγο κανονικα.Σημερα το πρωι δεν κατεβαζε παλι.Αυτο που εκανα εγω και δουλεψε ηταν να κανω εκκαθαριση απο τη μνημη του τηλεφωνου την εφαρμογη τυο Palystore και μετα πηγα στις ρυθμισεις και πατησε λογαριασμος Google και πατησε συγχρονισμο κατω.Το αφησα λιγο κι εκανε.Μετα ανοιξα το Playstore και κατεβασε κανονικα.Ισως να βρηκα το κολπο και να δουλευει ετσι μεχρι να ερθει κανα update.Εγω προσωπικα δεν το επιστρεφω για μια εφαρμογη που την χρησιμποιω μια φορα στο τοσο για να κανω ενημερωση της εφαρμογες γιατι καθε μερα δεν κατεβαζω.Απλα τωρα που ξερω οτι εχει προβλημα το τεσταρω για να το πω και σε εσας.Οσο για την αυτοματη περιστροφη το ελυσα και αυτο.Κλεινεις την αυτοματη περιστροφη και την ανοιγεις μετα απο κανα πετανταλεπτο και δουλευει αλλα ειδα και ενα βιντεο οτι μπορει να το επηρεαζει η εφαρμογη της Google που εχει μεσα την οποια την απενεργοποιησα γιατι ετσι γινοταν σε ενα ταμπλετ που ειδα στο βιντεο.Το γραφω για καποιον αλλο πουεχει το ιδιο θεμα.Αυτα τα δυο βρηκα εγω.Στα υπολοιπα το κινητο γενικα τα σπαει για μενα καμερες μπαταρια πολυ καλη για 3200 και το λεω γιατι προερχομαι απο Redmi Note 4X.

Link to comment
Share on other sites

Playstore κατεβασα την τελευταια εκδοση απο ενα site σε apk την περασα διοτι αυτη που ειχε κατεβασει μονο μεσα ηταν η εκδοση του Μαιου.Δουλεψε για λιγο κανονικα.Σημερα το πρωι δεν κατεβαζε παλι.Αυτο που εκανα εγω και δουλεψε ηταν να κανω εκκαθαριση απο τη μνημη του τηλεφωνου την εφαρμογη τυο Palystore και μετα πηγα στις ρυθμισεις και πατησε λογαριασμος Google και πατησε συγχρονισμο κατω.Το αφησα λιγο κι εκανε.Μετα ανοιξα το Playstore και κατεβασε κανονικα.Ισως να βρηκα το κολπο και να δουλευει ετσι μεχρι να ερθει κανα update.Εγω προσωπικα δεν το επιστρεφω για μια εφαρμογη που την χρησιμποιω μια φορα στο τοσο για να κανω ενημερωση της εφαρμογες γιατι καθε μερα δεν κατεβαζω.Απλα τωρα που ξερω οτι εχει προβλημα το τεσταρω για να το πω και σε εσας.Οσο για την αυτοματη περιστροφη το ελυσα και αυτο.Κλεινεις την αυτοματη περιστροφη και την ανοιγεις μετα απο κανα πετανταλεπτο και δουλευει αλλα ειδα και ενα βιντεο οτι μπορει να το επηρεαζει η εφαρμογη της Google που εχει μεσα την οποια την απενεργοποιησα γιατι ετσι γινοταν σε ενα ταμπλετ που ειδα στο βιντεο.Το γραφω για καποιον αλλο πουεχει το ιδιο θεμα.Αυτα τα δυο βρηκα εγω.Στα υπολοιπα το κινητο γενικα τα σπαει για μενα καμερες μπαταρια πολυ καλη για 3200 και το λεω γιατι προερχομαι απο Redmi Note 4X.

 

οταν λες λογαριασμο google

στις ρυθμισεις ειναι αυτο,η που αλλου?

Link to comment
Share on other sites

οταν λες λογαριασμο google

στις ρυθμισεις ειναι αυτο,η που αλλου?

Εκεί που έχω κυκλώσει μπήκα και κάτω έχει ενα κουμπί συγχρονισμού το πάτησα και εκανε49a80a7950f2515238a7c220d8d6296e.jpg

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που έχω κυκλώσει μπήκα και κάτω έχει ενα κουμπί συγχρονισμού το πάτησα και εκανε49a80a7950f2515238a7c220d8d6296e.jpg

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το βρηκα αυτο αλλα δεν ειδα κουμπι συγχρονισμου,περιμενω να μου φερουν το προβληματικο να δω σε αυτο,σ ευχαριστω παντως :))

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα αυτο αλλα δεν ειδα κουμπι συγχρονισμου,περιμενω να μου φερουν το προβληματικο να δω σε αυτο,σ ευχαριστω παντως :))
Όταν πατήσεις στην επιλογή που έδειξα παραπάνω έχει τέρμα κάτω το κουμπί που δείχνω.4b1b57c80098810281e6e423ebd3d46c.jpg

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατήσεις στην επιλογή που έδειξα παραπάνω έχει τέρμα κάτω το κουμπί που δείχνω.4b1b57c80098810281e6e423ebd3d46c.jpg

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι το ειδα,περιμενω να μου πει ο φιλος μου αν του λειτουργει και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Το κολλημα με το play store το εχει κανει και στο δικο μου και μετα απο 2 3 ον ημερων προσπαθεια να το πεταξω σε κανα τοιχο το ξεπερασε μονο του.κανετε υπομονη λιγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητο ειναι σουπερ.Και δεν εχεις σχεση ουτε με xiaomi ουτε με huawei.τα ξεπερναει

Link to comment
Share on other sites

Το κολλημα με το play store το εχει κανει και στο δικο μου και μετα απο 2 3 ον ημερων προσπαθεια να το πεταξω σε κανα τοιχο το ξεπερασε μονο του.κανετε υπομονη λιγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητο ειναι σουπερ.Και δεν εχεις σχεση ουτε με xiaomi ουτε με huawei.τα ξεπερναει

Εμένα από χθες που έκανε το τελευταίο κόλλημα και εκανα αυτά που είπα μέχρι στιγμής δουλεύει κανονικά.Ενω πριν ήθελε σχεδόν κάθε μέρα να κάνω.Απο τότε που έχω το κινητό πρέπει να έκανα κάνα δυο τρεις φορές εκκαθάριση και δύο φορές αυτό που είπα χθες πιο πάνω.Ισως να ξεκολλήσει όπως είπατε κι εσείς παραπάνω και να μην χρειαστεί να ξανακάνω κατι.

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.Για το θέμα με το Playstore είχα γράψει και στο XDA και μου απάντησε κάποιος και μου είπε ότι είχε το ίδιο πρόβλημα με εμάς.Αρχικα μου είπε ότι το έφτιαξε κάποιες μέρες και δούλευε και μετά είχε πάλι το ίδιο πρόβλημα.Τελικα βρήκε ότι το πληκτρολόγιο Swiftkey τα έκανε όλα που έχει το κινητό από την αρχή μέσα και το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο του μπλόκαρε το Playstore και των συγχρονισμό επαφών της Google.Εγω προσωπικά το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο το έβγαλα από την πρώτη μέρα και έχει βάλει το Gboard.Αρκει οποίος το έχει και έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα ας το δοκιμάσει.

 

Υ.Γ εμένα και σήμερα δουλεύει κανονικα το playstore.Υπενθυμιζω αυτό που έκανα.Κατεβασα την τελευταία έκδοση του Playstore 10.6.xxx γιατί το κοίταξα και είχα 10.5.xxx και την περασα από πάνω σαν να πέρναγα μια απλή εφαρμογή.Μετα είχα βρει ότι αν δεν κατεβάζει και πάλι να κάνω εκκαθάριση την εφαρμογή από την μνήμη του τηλεφώνου που είναι ανοιχτή και να πηγαίνω στις ρυθμίσεις στο λογαριασμό της Google και να πατάω συγχρονισμό.Το έκανα δύο φορές και με τη δεύτερη δούλεψε και δουλεύει ακόμα.

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...