Jump to content

ZTE Nubia Z17 Lite


termitiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρωτησα και μου εστειλα το track number.Μπηκα το στο site της ups και λεει αυτο

Έχει δημιουργηθεί μια ετικέτα αποστολής UPS. Μόλις η αποστολή φτάσει στις εγκαταστάσεις μας, η παρακολούθηση της κατάστασης, συμπεριλαμβανομένης της προγραμματισμένης ημερομηνίας παράδοσης- θα ενημερωθεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Κι εγώ σε αυτή τη κατάσταση είμαι ακόμα. Μου ήρθε και ένα email μόλις από GeekMaxi. Το ερώτημα είναι αν θα παραλάβουμε αύριο όπως λένε..

Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγώ σε αυτή τη κατάσταση είμαι ακόμα. Μου ήρθε και ένα email μόλις από GeekMaxi. Το ερώτημα είναι αν θα παραλάβουμε αύριο όπως λένε..

 

οπως και στον αλλο φιλο αν το τρακινγ κινηθει αποψε τοτε αυριο θα το παραλαβεις,αν οχι μεθαυριο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

απο χθες, δεν λειτουργει το google play store.

δηλ, ενω του εχω δωσει καποιες εφορμογες για εγκατασταση ή ενημερωση, δειχνει κολλημενο, σαν να μην εχει συνδεση με το ιντερνετ, ενω οι εγκαταστημενες εφαρμογες λειτουργουν κανονικα.

εχετε καποια προταση;

Edited by karanti

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

απο χθες, δεν λειτουργει το google play store.

δηλ, ενω του εχω δωσει καποιες εφορμογες για εγκατασταση ή ενημερωση, δειχνει κολλημενο, σαν να μην εχει συνδεση με το ιντερνετ, ενω οι εγκαταστημενες εφαρμογες λειτουργουν κανονικα.

εχετε καποια προταση;

 

μπες στην εφαρμογη και κανε clear data,restart κ δες

Link to comment
Share on other sites

μπες στην εφαρμογη και κανε clear data,restart κ δες

 

δεν γινοτανε τιποτε, οσο κι αν το παλεψα.

εκανα factory reset και δουλευει παλι κανονικα. :(

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

δεν γινοτανε τιποτε, οσο κι αν το παλεψα.

εκανα factory reset και δουλευει παλι κανονικα. :(

 

κι εμενα το εκανε σημερα ,καθαρισα ιστορικο κλπ μεσα στην εφαρμογη και δοπυλεψε κανονικα,ειναι μερικες φορες που κολλαει η εφαρμογη,το εχω παθει κ μ αλλα κινητα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω,μην το ρισκαρεις,θα αποζημιωθεις πληρως απ το πεηπαλ,κανε οτι λεει πιο πανω,κ τα ταχυδρομικα θα στα επιστρεψει το πεηπαλ,κρατα φωτο με πακετο κ την διευθυνση οταν το στειλεις,την αποδειξη του ταχυδρομειου θα στην ζητησει το πεηπαλ,να φαινονται στις φωτο η διευθυνση καθαρα ,ΤΟ ΤΡΑΚΙΝΓ Κ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ

 

ΤΟ δικο σου αν φανει να κινειται αποψε απο Πολωνια προς Γερμανια αυριο θα το εχεις,αλλοιως την Πεμπτη

 

Εγώ συγνώμη έκανα λάθος δεν ήρθε όλο το μύνημα δεν ξέρω γιατί 1) 35€ για οθόνη 2) επιστροφή και αλλαγή και 3) επιστροφή και επιστροφή χρημάτων !! Εγώ προτίμησα το 3 και θα το παραγγείλω από Ευρώπη!! Μου πιστώνονται και τα έξοδα επιστροφής 9€ από ΕΛΤΑ που θα το στείλω αλά σε ενάμιση μηνα από ότι κατάλαβα!! Σας ευχαριστώ για την βοήθεια και συγνώμη για το λάθος μου!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συγνώμη έκανα λάθος δεν ήρθε όλο το μύνημα δεν ξέρω γιατί 1) 35€ για οθόνη 2) επιστροφή και αλλαγή και 3) επιστροφή και επιστροφή χρημάτων !! Εγώ προτίμησα το 3 και θα το παραγγείλω από Ευρώπη!! Μου πιστώνονται και τα έξοδα επιστροφής 9€ από ΕΛΤΑ που θα το στείλω αλά σε ενάμιση μηνα από ότι κατάλαβα!! Σας ευχαριστώ για την βοήθεια και συγνώμη για το λάθος μου!!

 

γιατι σε εναμιση μηνα?Εγω το εστειλα και σε 20 μερες το πεηπαλ μου ειχε πιστωσει το ποσο,κοιτα το τρακινγκ το οταν το στειλεις και ζητα τα χρηματα οταν το παραλαβουν,περιπου 9 ευρω ειναι τα ταχυδρομικα,κρατα παντως φωτο,βιντεο και αποδειξη αποστολης,δεν τους εμπιστευομαι,εχεις 180 μερες να ζητησεις βοηθεια απο το πεηπαλ

Link to comment
Share on other sites

γιατι σε εναμιση μηνα?Εγω το εστειλα και σε 20 μερες το πεηπαλ μου ειχε πιστωσει το ποσο,κοιτα το τρακινγκ το οταν το στειλεις και ζητα τα χρηματα οταν το παραλαβουν,περιπου 9 ευρω ειναι τα ταχυδρομικα,κρατα παντως φωτο,βιντεο και αποδειξη αποστολης,δεν τους εμπιστευομαι,εχεις 180 μερες να ζητησεις βοηθεια απο το πεηπαλ

 

Έτσι υπολόγισα εγώ μακάρι !! Ναι το έχω στο νου μου σε ευχαριστώ!!! Στεναχωριέμαι για ήταν ωραίο κινητό!! Πάλι καλά επαναπατρίστηκε και redmi 5

Link to comment
Share on other sites

Τα τζαμακια του γιατί είναι τόσο ακριβά ούτε digitizer να έπαιρνα είδα στο eBay μερικά και ειναι όλα πάνω από 10€.Απο την άλλη στο Ali έχει πολύ πιο φτηνά έχω παραγγείλει από κει και περιμένω. Έχει κανείς κανένα για δωσιμο ή και καμιά θήκη για να το βγάλουμε από το κουτί του;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Παρέλαβα σήμερα το κινητό και κατά το πρώτο boot μου ζητάει σύνδεση σε wifi αλλά δεν βλέπει κανένα δίκτυο.

Ακόμα και μετά την προσθήκη δικτύου δεν προχωράει σε επόμενο στάδιο!

 

Δεν μπορώ να προσπεράσω την προσθήκη Wifi; :wacko:

 

Edit: Συνεχίζει ψάχνει δίκτυα Wifi αλλά τίποτα.. συνέδεσα με προσθήκη δικτύου το wifi του σπιτιού μου αλλά με το που το "βλέπει" μετά το χάνει σε 2 δευτερόλεπτα.

Βρήκε να κάνει μία ενημέρωση αλλά μόλις πάτησα να την κάνει, αυτό ξαναέχασε τη σύνδεση.

Έστειλα ήδη μήνυμα στο κατάστημα! Τι να κάνω;; Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό;

Edited by perpetas
Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

δεν γινοτανε τιποτε, οσο κι αν το παλεψα.

εκανα factory reset και δουλευει παλι κανονικα. :(

 

τελικα, ενω δουλεψε κανονικα για 24 περιπου ωρες, ξανα-αρχισε τα ιδια.

τωρα, απ οτι βλεπω βγαζει το μηνυμα:

WiFi network "--------"

unable to access Internet

προφανως, το google play δεν βρισκει διτυο.

παντως, ολες οι υπολοιπες εφαρμογες λειτουργουν κανονικα (δηλ. βλεπουν internet)

καποια ιδεα;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Παρέλαβα σήμερα το κινητό και κατά το πρώτο boot μου ζητάει σύνδεση σε wifi αλλά δεν βλέπει κανένα δίκτυο.

Ακόμα και μετά την προσθήκη δικτύου δεν προχωράει σε επόμενο στάδιο!

 

Δεν μπορώ να προσπεράσω την προσθήκη Wifi; :wacko:

 

Edit: Συνεχίζει ψάχνει δίκτυα Wifi αλλά τίποτα.. συνέδεσα με προσθήκη δικτύου το wifi του σπιτιού μου αλλά με το που το "βλέπει" μετά το χάνει σε 2 δευτερόλεπτα.

Βρήκε να κάνει μία ενημέρωση αλλά μόλις πάτησα να την κάνει, αυτό ξαναέχασε τη σύνδεση.

Έστειλα ήδη μήνυμα στο κατάστημα! Τι να κάνω;; Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό;

 

Ειναι λιγο μπερδεμα μεχρι να το ανοιξεις,εκει που σου λεει για δικτυο κλικαρε συνεχεια διχως δικτιο,μετα σου ζηταει ονομα,συνεχισε διχως να βαλεις τιποτα,λογικα θα σ ανοιξει κανονικα,μια απο τις τρεις (3 κινητα) φορες μου ζητησε να βαλω ενα κωδικο κλειδωματος αλλα μολις το ανοιξα τον εσβησα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικα, ενω δουλεψε κανονικα για 24 περιπου ωρες, ξανα-αρχισε τα ιδια.

τωρα, απ οτι βλεπω βγαζει το μηνυμα:

WiFi network "--------"

unable to access Internet

προφανως, το google play δεν βρισκει διτυο.

παντως, ολες οι υπολοιπες εφαρμογες λειτουργουν κανονικα (δηλ. βλεπουν internet)

καποια ιδεα;

 

και τα 3 που πηραμε ειναι κανονικα στην συνδεση και αμεσα,δεν ξερω γιατι στο κανει,με το play store ξερω και απο αλλα κινητα και διαγραφω απο τον αποθηκευτικο χωρο της εφαρμογης τα δεδομενα να μηδενιστουν ολα,μετα ξανακατεβαζει κανονικα,το εχω παθει και με τα leeco

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο μπερδεμα μεχρι να το ανοιξεις,εκει που σου λεει για δικτυο κλικαρε συνεχεια διχως δικτιο,μετα σου ζηταει ονομα,συνεχισε διχως να βαλεις τιποτα,λογικα θα σ ανοιξει κανονικα,μια απο τις τρεις (3 κινητα) φορες μου ζητησε να βαλω ενα κωδικο κλειδωματος αλλα μολις το ανοιξα τον εσβησα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και τα 3 που πηραμε ειναι κανονικα στην συνδεση και αμεσα,δεν ξερω γιατι στο κανει,με το play store ξερω και απο αλλα κινητα και διαγραφω απο τον αποθηκευτικο χωρο της εφαρμογης τα δεδομενα να μηδενιστουν ολα,μετα ξανακατεβαζει κανονικα,το εχω παθει και με τα leeco

Λοιπον βρηκα αυτο το βιντεο που εχουν και αλλοι το ιδιο προβλημα.Στα σχολια του βιντεο εχουν προτεινει καποια λυση να κατεβασει δλδ το update που εχει το geekbuyig στο site του.Το συγκεκριμενο update το κατεβαζεις και το βαζεις στον αποθηκευτικο χωρο του τηλεφωνου και πας στο system update και το περνας.Δεν μπορω ακριβως να σας πω διοτι δεν εχω το τηλεφωνο και θα το εχω αυριο.Απλα στο βιντεο αυτο που ειδα δεν μου αρεσε γιατι το κινητο στην οθονη ειχε μια καθετη γραμμη οπως ελεγε ο φιλος απο το banggood και οσο πανε μαζευονται τα προβληματα και εχω αρχισει να ανησυχω.

 

edit βρηκα στα σχολια στο blog του geekbuyin αυτο

update to 1.05 posted by Leonor in this thread. CTS profile is fixed so now Google Pay works.

Ποια εκδση εχετε τωρα ?

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βρηκα αυτο το βιντεο που εχουν και αλλοι το ιδιο προβλημα.Στα σχολια του βιντεο εχουν προτεινει καποια λυση να κατεβασει δλδ το update που εχει το geekbuyig στο site του.Το συγκεκριμενο update το κατεβαζεις και το βαζεις στον αποθηκευτικο χωρο του τηλεφωνου και πας στο system update και το περνας.Δεν μπορω ακριβως να σας πω διοτι δεν εχω το τηλεφωνο και θα το εχω αυριο.Απλα στο βιντεο αυτο που ειδα δεν μου αρεσε γιατι το κινητο στην οθονη ειχε μια καθετη γραμμη οπως ελεγε ο φιλος απο το banggood και οσο πανε μαζευονται τα προβληματα και εχω αρχισει να ανησυχω.

 

edit βρηκα στα σχολια στο blog του geekbuyin αυτο

update to 1.05 posted by Leonor in this thread. CTS profile is fixed so now Google Pay works.

Ποια εκδση εχετε τωρα ?

 

δεν βλεπω καθετη η οριζοντια γραμμη σε κανενα απο τα 3 που παραλαβαμε,το playstore δεν εχει θεμα

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ να το παραγγείλω, αλλά απο πού, μεταξύ του geekbuying και του geekmaxi. Στην πρώτη περίπτωση έρχεται από Ιταλία στη δεύτερη από Γερμανία, αλλά με απασχολεί η αξιοπιστία του καταστήματος, και το θέμα της εγγύησης όπου στη δεύτερη περίπτωση λέει ότι είναι 24 μήνες. Ακόμη ψάχνω για θήκη σιλικόνης και screen protector χωρίς να βρίσκω πολλές προτάσεις από Ευρώπη με σχετικά γρήγορη παράδοση.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ να το παραγγείλω, αλλά απο πού, μεταξύ του geekbuying και του geekmaxi. Στην πρώτη περίπτωση έρχεται από Ιταλία στη δεύτερη από Γερμανία, αλλά με απασχολεί η αξιοπιστία του καταστήματος, και το θέμα της εγγύησης όπου στη δεύτερη περίπτωση λέει ότι είναι 24 μήνες. Ακόμη ψάχνω για θήκη σιλικόνης και screen protector χωρίς να βρίσκω πολλές προτάσεις από Ευρώπη με σχετικά γρήγορη παράδοση.

 

στο geekmaxi εχει και θηκη σιλικονης και τζαμι προστασιας,δυσκολα θα βρεις ,απο Κινα και κυριως για το Ζ17

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω καθετη η οριζοντια γραμμη σε κανενα απο τα 3 που παραλαβαμε,το playstore δεν εχει θεμα

 

Ναι ακριβώς τις ίδιες γραμμές μου είχε και το δικό μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ να το παραγγείλω, αλλά απο πού, μεταξύ του geekbuying και του geekmaxi. Στην πρώτη περίπτωση έρχεται από Ιταλία στη δεύτερη από Γερμανία, αλλά με απασχολεί η αξιοπιστία του καταστήματος, και το θέμα της εγγύησης όπου στη δεύτερη περίπτωση λέει ότι είναι 24 μήνες. Ακόμη ψάχνω για θήκη σιλικόνης και screen protector χωρίς να βρίσκω πολλές προτάσεις από Ευρώπη με σχετικά γρήγορη παράδοση.

 

geekmaxi δαγκωτό, έχω πάρει 3 τηλ είναι 100% αξιόπιστοι. Και παίζει και προσφορά που θεωρώ κλοπή με το κουπόνι 3QNXMKH3 πάει 143,99 + ups 5,53

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-nubia-z17-lite-55-inch-4g-lte-smartphone-6gb-64gb-130mp-dual-rear-camera-snapdragon-653-octa-core-android-71-blue-566.html?utm_source=John%20Nubia%20Z17%20LITE

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς τις ίδιες γραμμές μου είχε και το δικό μου !!!

 

Αν εννοεις κατι γραμμες που εχει τερμα γωνια εκει που ειναι το bazel ειναι επειδη κανει γωνια στο γυαλι της οθονης.Ομως αν εννοεις εναν ποντο πιο μετα ειναι προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το δίκτυο λύθηκε μετά από πολύ υπομονή και πολλά restart.

Τώρα αντιμετωπίζω κάτι άλλο.. παρατήρησα ότι δεξιά και αριστερά στην οθόνη υπάρχουν 2 κάθετες γραμμές.

Το είδα και σε ένα review από το κανάλι TechTablets και αυτός θεώρησε ότι ίσως είναι από το edge less στην οθόνη. Σε εσάς υπάρχουν αυτές οι γραμμές ή είναι θέμα της οθόνης; Τι να κάνω;

 

https://imgur.com/a/pOIaY8S

 

https://imgur.com/a/5BM49rd

Edited by perpetas
Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το δίκτυο λύθηκε μετά από πολύ υπομονή και πολλά restart.

Τώρα αντιμετωπίζω κάτι άλλο.. παρατήρησα ότι δεξιά και αριστερά στην οθόνη υπάρχουν 2 κάθετες γραμμές.

Το είδα και σε ένα review από το κανάλι TechTablets και αυτός θεώρησε ότι ίσως είναι από το edge less στην οθόνη. Σε εσάς υπάρχουν αυτές οι γραμμές ή είναι θέμα της οθόνης; Τι να κάνω;

 

https://imgur.com/a/pOIaY8S

 

https://imgur.com/a/5BM49rd

 

Εμένα υπάρχουν αυτές αλλά είναι πολύ αχνες.Το πρωί που τις παρατήρησα λέω λες να έχει πρόβλημα και ήταν δεξιά και αριστερά.Αλλα αν το παρατηρήσεις καλά πρέπει να είναι αυτό που λέει στο βίντεο αν και στη φωτό εσένα ή δικια σου ή δεξιά είναι χρωματιστή.Αν καταφέρω αργότερα θα ανεβάσω κ ιεγω μια φωτό

Link to comment
Share on other sites

Εμένα υπάρχουν αυτές αλλά είναι πολύ αχνες.Το πρωί που τις παρατήρησα λέω λες να έχει πρόβλημα και ήταν δεξιά και αριστερά.Αλλα αν το παρατηρήσεις καλά πρέπει να είναι αυτό που λέει στο βίντεο αν και στη φωτό εσένα ή δικια σου ή δεξιά είναι χρωματιστή.Αν καταφέρω αργότερα θα ανεβάσω κ ιεγω μια φωτό

 

Ανέβασε κι εσύ φωτό γιατί δεν βγάζω άκρη. Λες επειδή είναι χρωματιστές οι γραμμές να έχει όντως θέμα το δικό μου;

 

Πάντως και στο προηγούμενο video που ανέβασες και στον άλλον χρωματιστή είναι αν παρατηρήσεις όταν το κουνάει λίγο.

 

Και στο παρακάτω video στο 5:25 και μετά το αναφέρει.

 

Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...