Jump to content

ZTE Nubia Z17 Lite


termitiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά πάει το κινητό ξεκόλλησε και εμένα το play store πριν μέρες από μόνο του και δεν έχει κολλήσει ξανά.

Γενικά δεν έχει θέματα αλλά θα ήθελα:

Να βγάζει λίγη μπαταρία ακόμα (5h SOT τώρα).

Ένα update σε Android 8.

Να ξεμπλοκαρουν τους 4 πυρήνες που κοιμούνται (για εμένα σίγουρα κοιμούνται δίνει 38Κ στη CPU το antutu η en ενώ η cn περνάει τα 50Κ).

Να χαμηλώνει ο ήχος κουδουνιού και όχι των πολυμέσων όταν πατάς το κουμπί.

Αυτά.

Γράφει και εμένα στο wifi ότι συνδέθηκε χωρίς Ίντερνετ αλλά δεν ισχύει όπως είπε και ο φίλος παραπάνω.

 

Και κάτι άλλο

Μου δίνει πολλά κρασαρισματα στον fire fox τουλάχιστον κάθε λεπτό ...Έχει κανείς άλλος πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως ξεκλειδώνουμε τον bootloader και πως κάνουμε root το τηλέφωνο ??? τους drivers από που τους κατεβάζουμε ???
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε κι εμένα μια θήκη TPU για το Z17 που είχα παραγγείλει για να δω αν ταιριάζει και ταιριάζει κανονικα μπορώ να πω

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρομ Oreo υπάρχει τελικά γιατί δεν τη βλέπω στο xda.

Την καλύτερη που βρίσκω είναι lineageOS 14.1 που είναι η v7.1

Link to comment
Share on other sites

κιόμως δίκαιο έχεις...δεν υπάρχει πουθενά το 8... αυτό που βρήκα τις προάλλες είναι κατι "προσθήκες" που σου ξυπνάνε και τους κοιμησμένους πυρήνες....και δίνουν στο antutu πάνω απο 100κ
Link to comment
Share on other sites

κιόμως δίκαιο έχεις...δεν υπάρχει πουθενά το 8... αυτό που βρήκα τις προάλλες είναι κατι "προσθήκες" που σου ξυπνάνε και τους κοιμησμένους πυρήνες....και δίνουν στο antutu πάνω απο 100κ
Η προσθήκη που ξυπνάει του πυρήνες εννοείς μάλλον αυτή που είπα σε προηγούμενο ποστ μου με εκείνον που μου απάντησε για το πεοραγμενο kernel που φλασαρε από την κινεζική στην Global rom

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η προσθήκη που ξυπνάει του πυρήνες εννοείς μάλλον αυτή που είπα σε προηγούμενο ποστ μου με εκείνον που μου απάντησε για το πεοραγμενο kernel που φλασαρε από την κινεζική στην Global rom

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι!ξυπνάει πυρήνες και higher throttling temperature αλλά το δεύτερο νομίζω καλό είναι να μείνει ως έχει...

με την κατανάλωση της μπαταρίας τι γίνεται? μήπως αυξάνεται εάν περαστεί αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αν σου είναι εύκολο για δώσε λίγο τα αναλυτικά τις βαθμολογίας να δούμε. Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

πέρασα μόνο το αρχείο που ξυπνάει τους πυρήνες και από 95k πήγε στο 100k
Με Custom Recovery το πέρασες;

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με προσφορά από Geekmaxi.

ZTE Nubia Z17 Lite 5.5 Inch 4G LTE Smartphone 6GB 64GB με το κουπόνι 3QNXMKH3 στα 139,99€ με 2 χρόνια εγγύηση + UPS για παραλαβή στο σπίτι σας

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-nubia-z17-lite-55-inch-4g-lte-smartphone-6gb-64gb-130mp-dual-rear-camera-snapdragon-653-octa-core-android-71-blue-566.html?utm_source=john

Link to comment
Share on other sites

Για πόσες μέρες είμαι το κουπόνι ξέρουμε?Είμαι έτοιμος σχεδόν να το αγοράσω ξέρω τα ότι σε αυτή την τιμή είναι vfm και τσάμπα.βεβαια έχω μικρούς ενδοιασμούς από τα μερικά πρόβληματακια που έχετε παρατηρήσει και εσείς οι κάτοχοι.Αξιζει να το πάρω? Κάτοχος xiaomi rn4 mediatek. Ευχαριστώ παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Για πόσες μέρες είμαι το κουπόνι ξέρουμε?Είμαι έτοιμος σχεδόν να το αγοράσω ξέρω τα ότι σε αυτή την τιμή είναι vfm και τσάμπα.βεβαια έχω μικρούς ενδοιασμούς από τα μερικά πρόβληματακια που έχετε παρατηρήσει και εσείς οι κάτοχοι.Αξιζει να το πάρω? Κάτοχος xiaomi rn4 mediatek. Ευχαριστώ παιδιά

 

ειναι εξαιρετικο κινητο,αν δεν κανει τα προβληματα με το playstore ειναι τζαμπα

Link to comment
Share on other sites

Για πόσες μέρες είμαι το κουπόνι ξέρουμε?Είμαι έτοιμος σχεδόν να το αγοράσω ξέρω τα ότι σε αυτή την τιμή είναι vfm και τσάμπα.βεβαια έχω μικρούς ενδοιασμούς από τα μερικά πρόβληματακια που έχετε παρατηρήσει και εσείς οι κάτοχοι.Αξιζει να το πάρω? Κάτοχος xiaomi rn4 mediatek. Ευχαριστώ παιδιά

 

μάλλον μέχρι τέλη του μήνα

Link to comment
Share on other sites

3η ημέρα με lineage 14.1.

Θετικά:

  • Πολύ ελαφριά Rom το κινητό πετάει
  • Μπαταρία >1,5 ημέρα
  • Κανένα πρόβλημα με play store
  • Κανένα πρόβλημα με WiFi
  • Λειτουργούν όλοι οι πυρήνες.
  • Οι ειδοποιήσεις λειτουργούν κανονικά
  • Σε γενικές γραμμές το κινητό απαλλάσσεται από όλες τις παιδικές ασθένειες που το βασανίζουν.

 

Αρνητικά:

  • Κάποιες στιγμές θερμαίνεται λίγο παραπάνω.
  • Πολύ ευαίσθητο στη αφή στα πλάγια (εκεί που δεν έχει Bezels)
  • Πολύ δωρικό - λιτό λειτουργικό και μου λείπουν κάποια βασικά καλούδια της μητρικής Rom όπως ο διαφορετικός ήχος κλήσης σε κάθε μια sim, και η όμορφη οθόνη κλήσης που είχε.

Antutu αποτέλεσμα 107580

Antutu:

https://imgur.com/a/A6JGGcs

 

Συμπέρασμα: Αν δεν διορθωθούν οι παιδικές ασθένειες του δεν ξαναγυρίζω στη μητρική Rom.

Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

3η ημέρα με lineage 14.1.

Θετικά:

  • Πολύ ελαφριά Rom το κινητό πετάει
  • Μπαταρία >1,5 ημέρα
  • Κανένα πρόβλημα με play store
  • Κανένα πρόβλημα με WiFi
  • Λειτουργούν όλοι οι πυρήνες.
  • Οι ειδοποιήσεις λειτουργούν κανονικά
  • Σε γενικές γραμμές το κινητό απαλλάσσεται από όλες τις παιδικές ασθένειες που το βασανίζουν.

 

Αρνητικά:

  • Κάποιες στιγμές θερμαίνεται λίγο παραπάνω.
  • Πολύ ευαίσθητο στη αφή στα πλάγια (εκεί που δεν έχει Bezels)
  • Πολύ δωρικό - λιτό λειτουργικό και μου λείπουν κάποια βασικά καλούδια της μητρικής Rom όπως ο διαφορετικός ήχος κλήσης σε κάθε μια sim, και η όμορφη οθόνη κλήσης που είχε.

 

A6JGGcs

Συμπέρασμα: Αν δεν διορθωθούν οι παιδικές ασθένειες του δεν ξαναγυρίζω στη μητρική Rom.

 

Δεν κανεις εναν οδηγο για το πως περνιεται αυτη?Ειμαστε και ασχετοι εδω μερικοι

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις εναν οδηγο για το πως περνιεται αυτη?Ειμαστε και ασχετοι εδω μερικοι

 

Θα προσπαθήσω τις επόμενες ημέρες να κάνω έναν.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω τις επόμενες ημέρες να κάνω έναν.
Ναι φίλε φτιάξε ένα οδηγό οπότε μπορέσεις

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...