Jump to content

ZTE Nubia Z17 Lite


termitiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την εργοστασιακη και δεν εχω πειραξει τιποτε (τουλαχιστον με την θεληση μου :lol: )

σε ποιο μενου μπορω να το ρυθμισω αυτο για να μην συμβαινει;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Υπάρχει ακόμη η προσφορά στα 134,99€

http://bit.ly/2Nv3ZWR

με το κουπόνι 3QNXMKH3

και 2 χρόνια εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Έχω την συγκεκριμένη ρομ εδώ και δύο μήνες περασμένη με το τελευταίο update που έγινε στις 10 Αύγουστου.Μπαταρια 1μισι μέρα μου βγάζει την κάμερα περνάς της nubia και βγάζει τις ιδέες φωτογραφίες όπως με την εργοστασιακή και αν θες και λίγο καλύτερες έχει η Ρομ μέσα την Google κάμερα.Υπαρχει ο οδηγός μου λίγες σελίδες παραπισω.Διαβασε τον κι αν θες περνά την.Προσωπικα εγώ στην εργοστασιακή αν δεν υπάρξει μεγάλη αλλαγή δεν ξαναγυρναω....

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ποια ρομ εισαι ; μήπως πειραξες κάποια ρυθμίσει στις ρυθμίσεις κλησεων;

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση , να υποθέσω ότι είσαι καλύτερα με lineage στην μπαταρία ?

Καλή Κυριακή

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαφορα στη μπαταρία αλλά αυτό φαίνεται στη κλειστή οθονη.

Έχω ένα μικρό δείγμα από τις δύο ρομ αλλα δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο μπορεί να είναι.

 

https://drive.google.com/file/d/1HWiEvkWp-bvosQZFcO1lw3kTcAimsgIQ/view?usp=drivesdk

 

 

https://drive.google.com/file/d/1zdmNx02u86dBAb-BkIO2TkxGZWTnkWPq/view?usp=drivesdk

 

Το 1,9%/ώρα είναι της LineageOS

Μπορεί να είναι και ακόμα μεγαλύτερη η διαφορά γιατί στη LOS δύο μέρες ειχα ανοιχτό το BT με συνδεδεμένο το ρολόι.

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

Οθόνη για το κινητό που μπορώ να βρω ?
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Οθόνη για το κινητό που μπορώ να βρω ?
Ελλάδα δύσκολο να βρεις.Κι αν βρεις θα είναι ακριβή στο skroutz.Κοιτα από AliExpress.Αν θυμάμαι καλά είχα κοιτάξει και είχε κάνα 25αρι ευρώ

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχουμε κάνα καλό tempered glass;

Ότι έχω δοκιμάσει από τέσσερις πωλητές ειχε προβλήματα.

Το ένα στενό, το άλλο δεν κολλάει καλα και αφήνει κενο, και τα δύο τελευταία έχουν θέμα με τον light sensor δεν είναι σε καλό σημείο και δεν δουλεύει σωστα η αυτόματη φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, έχω κολλήσει με το συγκεκριμένο κινητό όσον αφορά την ομορφιά του σε μπλε ειδικά! Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Mi A2.Ναι το δεύτερο είναι καλύτερο, ωστόοσ gamer δεν είμαι, κάμερα και browsing με ενδιαφέρει. Και ούτε θέλω να μπλέξω με custom roms

 

Τι λέτε? Update δέχεται το συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς qc 3.0 στο κινητό;

Αγόρασα ένα φορτιστή qc 3.0 αλλά μετραω και δίνει μόνο 6.3V και 1.4Α δλδ 8.8Watt.

Όσα δίνει δλδ και ένας κλασικός καλος φορτιστής 2Α.

Το περίεργο είναι ότι αλλάζει την τάση από 5 σε 6 volt που σημαίνει οτι έχει κύκλωμα μεσα το κινητό.

 

Το κακό είναι ότι δεν έχω άλλο κινητό να δοκιμάσω αν φταίει το κινητό μας η είναι μάπα ο φορτιστής.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει λογαριασμο στο XDA στο θεμα για την Lineage OS για το κινητο μας εχω γραψει μηπως ενα μηνυμα προς τον προγραμαμτιστη που εβγαλε τη ρομ για το κινητο μας μηπως μπορεσει να βγαλει ειτε τη 15.1 ειτε καιποα MIUI.Αν θελει καποιος να γραψει ενα μηνυμα που να ζηταει το ιδιο μπας και εισακουστουμε και βγαλουν καμια αλλαη ρομ και για εμας
Link to comment
Share on other sites

Η Κινέζικη πήγε σε v2.08 με UI6.0 μάλλον είναι android 8.0 αλλα αντε βγάλε άκρη με τα κινέζικα.
Για το Z17mini έχει βγει Custom ROM με Oreo.Για το Z17 που είναι ίδιο με το δικό μας έχει μέχρι και Miui 9.Η οποία έγινε μια προσπάθεια με bugs αλλά τουλάχιστον έγινε προσπάθεια άλλο που αυτός που την έβγαλε πούλησε το κινητό του μετά και σταμάτησε να την υποστηρίζει .Εμείς εδώ στάσιμοι.Μια Ρομ ναι μεν καλη αλλά τίποτα παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά λίγο πολύ το περιμέναμε.

Στα 140€ με αυτά τα χαρακτηριστικά και με global rom απο μαγαζί (geekbuing) δεν περίμενα να μου δώσει και Pie.

 

Οσο για το quick charge που ελεγα σε προηγούμενα μηνύματα μου...Ετσι για την ιστορία δουλεύει μόνο οταν ειμαι μέσα σε TWRP :lol: ο μετρητής που εχω στο usb μου έγραψε έξοδο 9V 1,5A.

Link to comment
Share on other sites

Καλά λίγο πολύ το περιμέναμε.

Στα 140€ με αυτά τα χαρακτηριστικά και με global rom απο μαγαζί (geekbuing) δεν περίμενα να μου δώσει και Pie.

 

Οσο για το quick charge που ελεγα σε προηγούμενα μηνύματα μου...Ετσι για την ιστορία δουλεύει μόνο οταν ειμαι μέσα σε TWRP :lol: ο μετρητής που εχω στο usb μου έγραψε έξοδο 9V 1,5A.

140€ το πήραμε τώρα που έκαναν ξεστοκαρισμα γιατί δεν το έπαιρνε κανένας στη τιμή που είχε βγει και ήταν πάνω από 300€.6γιγα ραμ στα λεφτά αυτά δεν βρίσκεις

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια λέμε συμφωνώ.

Αλλα αν είχε δώσει απο τότε android 8 δεν θα είχε πέσει και η τιμή γιατί θα πούλαγε...Αλλα και στα 300€ ισως να μην το παίρναμε.

Το θέμα είναι γιατί το θάψανε έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παρηγγειλα ενα μολις απο Geekmaxi (συνεχιζει να υφισταται η προσφορα).

Οποιος παρηγγειλε απο εκει, μπορει να μου πει με ποια υπηρεσια της UPS εστειλαν (δηλαδη standard--> οδική ή express saver --> αεροπορικη)?

Υποθετω το πρωτο...

Καμια θηκουλα αμεσα Ελλαδα παιζει να βρω λετε?

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ....

Εδώ και μέρες δεν κατεβάζει update από το Play store... Δεν το έχω ρουταρει... Ότι έγραφε η Google σαν λύσεις έχουν δοκιμαστεί...

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update στη linegaos.

Δεν μου το δείχνει ΟΤΑ

 

https://forum.xda-developers.com/nubia-z17-mini/development/rom-lineageos-14-1-t3790895/page23

 

Να την περάσω η να περιμένω μπας και έρθει ΟΤΑ;

Ξέρει κανείς αν θα δουλεύει magisk η θέλουν όλα πέρασμα μετα;;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε το έτσι από πάνω δεν έρχεται ΟΤΑ απλά θα πρέπει να ξαναφλασαρεις τη nubia camera.

Βγήκε update στη linegaos.

Δεν μου το δείχνει ΟΤΑ

 

https://forum.xda-developers.com/nubia-z17-mini/development/rom-lineageos-14-1-t3790895/page23

 

Να την περάσω η να περιμένω μπας και έρθει ΟΤΑ;

Ξέρει κανείς αν θα δουλεύει magisk η θέλουν όλα πέρασμα μετα;;

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν το είδαν νεο update LineageOS

2018-11-13

Updated Lineage code - fixed calendar dates issue (it was not possible to set date bigger than 2014 year).

 

Προσωπικά δεν το παρατήρησα γιατί τα έχω απενεργοποιήσει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...