Jump to content

ZTE Nubia Z17 Lite


termitiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθε πρωι βρισκω την ενταση του ηχου κλησης κατω απο το μισο της μπαρας εντασης.τον ξανα ανεβαζω στο μαξιμουμ αλλα το επομενο πρωι ειναι παλι κατω απο το μισο,,,,,πως διορθωνεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έχει βγάλει καλή προσφορά το gearbest 116,50€ τελική τιμή με τα μεταφορικά.

Δυο ερωτήσεις μόνο: α)η rom που έρχεται είναι εντάξει σε γενικές γραμμές;

β) υπάρχει επίσημη αγγλοκινεζικη; που να μπορώ να την περάσω; Δεν με ενδιαφέρει το Google play μπορώ και με το apkpure.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος δεν ξέρω κατά πόσο συμφέρει όταν από εδώ σου πάει με το κουπονάκι τελική με τα μεταφορικά 139€ και σου έρχεται από Γερμανία με UPS και σου δίνουν 2 χρόνια εγγύηση

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-nubia-z17-lite-55-inch-4g-lte-smartphone-6gb-64gb-130mp-dual-rear-camera-snapdragon-653-octa-core-android-71-blue-566.html?utm_source=john#/4-colour-black

Κουπόνι: XNDWB891

Link to comment
Share on other sites

Το έχει βγάλει καλή προσφορά το gearbest 116,50€ τελική τιμή με τα μεταφορικά.

Δυο ερωτήσεις μόνο: α)η rom που έρχεται είναι εντάξει σε γενικές γραμμές;

β) υπάρχει επίσημη αγγλοκινεζικη; που να μπορώ να την περάσω; Δεν με ενδιαφέρει το Google play μπορώ και με το apkpure.

Ευχαριστώ.

Αγγλοκινεζικη υπάρχει η επίσημη γιατί αυτή που έρχεται το κινητό ναι μεν λένε Global και επίσημη αλλά ουσιαστικά δεν είναι επίσημη της εταιρίας.Ειναι ρομ που έχει φτιάξει το Geekbuying σε συνεργασία με Developers τους οποίους είχε βγάλει αγγελία να τους βρει και έτσι την έδωσε και στην εταιρία και την περνάει.Η αγγλοκινεζικη περνιέται πολύ εύκολα.Απλα την κατεβάζεις και την περνας μέσα από τον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου εφόσον έχεις την Global όταν έρθει το τηλέφωνο.Γνωμη μου όπως σου είπε και ο φίλος από πάνω δώσε 23€ παραπάνω και παρ'το από Γερμανία γιατί θα έρθει νωρίτερα και λόγω της εγγύησης.

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Θα το αγοράσω τελικά από το ευρωπαϊκό κατάστημα.

Η γνώμη σας όμως ποια είναι να το αφήσω ως έχει όταν θα έρθει ή να περάσω την μαμά rom, την έχει δοκιμάσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Το έχει βγάλει καλή προσφορά το gearbest 116,50€ τελική τιμή με τα μεταφορικά.

Δυο ερωτήσεις μόνο: α)η rom που έρχεται είναι εντάξει σε γενικές γραμμές;

β) υπάρχει επίσημη αγγλοκινεζικη; που να μπορώ να την περάσω; Δεν με ενδιαφέρει το Google play μπορώ και με το apkpure.

Ευχαριστώ.

 

Ρε παιδιά πως στο καλό μπαίνει το κουπόνι στο Gearbest για την προσφορά των 116,50€????

Γιατί στο κατάστημα το έχει στα 130+

Αξίζει σε αυτή την τιμή, τι λέτε οι κάτοχοι? Με ενδιαφέρει η διάρκεια της μπαταρίας πρωτίστως, η απροβλημάτιστη λειτουργία στην συνέχεια καθώς και το GPS αφού δεν τα πολυσκαλίζω τα τηλέφωνά μου, τα σετάρω και μετά προτιμώ να μην ασχολούμαι άλλο και παιχνίδια δεν παίζω.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως στο καλό μπαίνει το κουπόνι στο Gearbest για την προσφορά των 116,50€????

Γιατί στο κατάστημα το έχει στα 130+

Αξίζει σε αυτή την τιμή, τι λέτε οι κάτοχοι? Με ενδιαφέρει η διάρκεια της μπαταρίας πρωτίστως, η απροβλημάτιστη λειτουργία στην συνέχεια καθώς και το GPS αφού δεν τα πολυσκαλίζω τα τηλέφωνά μου, τα σετάρω και μετά προτιμώ να μην ασχολούμαι άλλο και παιχνίδια δεν παίζω.

 

εχω παρει 3 απο το ευρωπαικο καταστημα,ερχονται αμεσα,3-4 μερες,το ενα δεν κατεβαζει εφαρμογες η τις κατεβαζει οποτε θελει,δεν ενημερωνεται το playstoreη το κανει οποτε του ερθει,το εκαναν και τα αλλα δυο αλλα ψιλοδιορθωθηκαν,το ενα οχι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως στο καλό μπαίνει το κουπόνι στο Gearbest για την προσφορά των 116,50€????

Γιατί στο κατάστημα το έχει στα 130+

Αξίζει σε αυτή την τιμή, τι λέτε οι κάτοχοι? Με ενδιαφέρει η διάρκεια της μπαταρίας πρωτίστως, η απροβλημάτιστη λειτουργία στην συνέχεια καθώς και το GPS αφού δεν τα πολυσκαλίζω τα τηλέφωνά μου, τα σετάρω και μετά προτιμώ να μην ασχολούμαι άλλο και παιχνίδια δεν παίζω.

 

Με αυτό το κουπόνι:Xx8WsQaz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. τέλος του χρόνου θα έχει κλήρωση με μερικά καλούδια. Όποιος θέλει να δει

https://www.facebook.com/Couponoffers-from-China-230722604385877/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μου έβγαλε update.....σε κάναν άλλον εβγαλε?το πέρασε κάνεις?κατι με το playstore κ το google λέει ότι διορθώνει/αλλαζει

 

το περασα,δεν βλεπω διαφορα,θα δειξει,παλια σταματουσε να κανει αναβαθμισεις των εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα.

 

Το πηρα το κινητο, του βαλα Lineage OS και αρχισε πραγματικα να πεταει και 5 μερεε μετά μου δωσαν απο τη δουλειά IPhone 8 plus! Και στο μεταξυ ηρθε και tempered glass και θηκη που χα παραγγειλει για το nubia, δεν προλαβα να τις βαλω στο κουτι τους τις εχω ακομα. Οποτε το κινητό μου περισσεύει και ειναι ουσιαστικα εντελως αχρησιμοποιητο (ισα που προλαβα τις πρωτες 4-5 μερες να επιβεβαιώσω οτι ολα δουλεύουν ρολοι βασικα).

Δε ψαχνω να το δωσω πολλα, δηλ και με 50 ευρω το δινω μαζι με τη θηκη και το tempered glass (καλα και το φορτιστη προφανως!). Αν κάποιος προτιμαει μπορώ να επαναφερω την original rom αν και δε θα βρισκα λογο.

Οποιος ενδιαφερεται ας στείλει ενα pm, κριμα να το βαλω στο συρταρι και να μεινει εκει μόνιμα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλος δεν ξέρω κατά πόσο συμφέρει όταν από εδώ σου πάει με το κουπονάκι τελική με τα μεταφορικά 139€ και σου έρχεται από Γερμανία με UPS και σου δίνουν 2 χρόνια εγγύηση

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-nubia-z17-lite-55-inch-4g-lte-smartphone-6gb-64gb-130mp-dual-rear-camera-snapdragon-653-octa-core-android-71-blue-566.html?utm_source=john#/4-colour-black

Κουπόνι: XNDWB891

 

Το έριξαν στα 128,99€ + 5,53€ UPS

http://shrsl.com/1e3li

Κουπονάκι NP39H7X4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα.

 

Το πηρα το κινητο, του βαλα Lineage OS και αρχισε πραγματικα να πεταει και 5 μερεε μετά μου δωσαν απο τη δουλειά IPhone 8 plus! Και στο μεταξυ ηρθε και tempered glass και θηκη που χα παραγγειλει για το nubia, δεν προλαβα να τις βαλω στο κουτι τους τις εχω ακομα. Οποτε το κινητό μου περισσεύει και ειναι ουσιαστικα εντελως αχρησιμοποιητο (ισα που προλαβα τις πρωτες 4-5 μερες να επιβεβαιώσω οτι ολα δουλεύουν ρολοι βασικα).

Δε ψαχνω να το δωσω πολλα, δηλ και με 50 ευρω το δινω μαζι με τη θηκη και το tempered glass (καλα και το φορτιστη προφανως!). Αν κάποιος προτιμαει μπορώ να επαναφερω την original rom αν και δε θα βρισκα λογο.

Οποιος ενδιαφερεται ας στείλει ενα pm, κριμα να το βαλω στο συρταρι και να μεινει εκει μόνιμα...

 

Καλησπέρα,

Όταν λες Lineage OS τι εννοείς;; Το λειτουργικό σύστημα των iPhone ;; Και αν ναι πως το πέρασες, με ποιο πρόγραμμα γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ !!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα,

Όταν λες Lineage OS τι εννοείς;; Το λειτουργικό σύστημα των iPhone ;; Και αν ναι πως το πέρασες, με ποιο πρόγραμμα γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ !!

 

Όχι δεν εννοεί αυτό, lineage OS είναι custom stock Android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια γρήγορη ερώτηση από έναν μη σχετικό: ενώ έχω το σκαιπ και το viber ενεργοποιημένα και το wifi ή τα δεδομένα ανοιχτά μετά από λίγο (15' αφού κλείσει η οθόνη) δεν χτυπάνε όταν με καλούν. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω; Ευχαριστώ

PS Αυτό με το clone του viber μάλλον δεν παίζει καθόλου διότι το προσπάθησα αλλά δεν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια γρήγορη ερώτηση από έναν μη σχετικό: ενώ έχω το σκαιπ και το viber ενεργοποιημένα και το wifi ή τα δεδομένα ανοιχτά μετά από λίγο (15' αφού κλείσει η οθόνη) δεν χτυπάνε όταν με καλούν. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω; Ευχαριστώ

 

PS Αυτό με το clone του viber μάλλον δεν παίζει καθόλου διότι το προσπάθησα αλλά δεν...

Πρέπει να πας εκεί που κανείς εκκαθάριση τις εφαρμογές που τρέχουν από πίσω και να πατήσεις στα δύο συγκεκριμένα την κλειδαριά για να μην τα κλείνει από μόνη της η τον.Εγω όσο είχα την μαμισια τον αυτό έκανα και δούλευε.

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το λουκέτο πρέπει να υπάρχει πάνω από την εφαρμογή η όχι για να μην κλείνει;

 

Πρέπει να υπάρχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@dpanop ????? Σου εχω στείλει μνμ για το κινητό αλλά τπτ! Πουσε ορε?
Κι εγώ έχω στείλει φίλε από την πρώτη στιγμή αλλά δεν έλαβα απάντηση

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει ρε παιδιά θα δούμε κάνα update σε 9 η άντε ας είναι και 8.

Έστω και Κινέζικη, κάτι να έχουμε τουλάχιστον να φλασάρουμε τι ξεραΐλα είναι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...