Jump to content

ZTE Nubia Z17 Lite


termitiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το καινούργιο update είναι ξανά η 1.04 Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

μολις το παρέλαβα!!!! κουκλί το άτιμο!!!!

τι προτείνετε για θήκη και ζελατίνα?

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες λόγο αγοράς αλλού τηλεφώνου τελικά είχα παραγγείλει μια θήκη σηλικονης διαφανή ένα προσταυτικο οθόνης πρόσοψης μπροστά και άλλη μια θήκη πλαστική που τελικά δν χρειάστηκαν και είναι αχρησιμοποιητα. Αν ενδιαφέρεσαι κανένας και βρίσκετε εδώ Πάτρα η και μακριά και τα θέλει ας μου στείλει ένα μυνημα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δώσει το link για το lineage?

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δώσει το link για το lineage?

https://forum.xda-developers.com/nubia-z17-mini/development/rom-lineageos-14-1-t3790895

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις καποιον ταχυφορτιστη για το κινητό μας; Υποθετω οποιοσδήποτε QC3.0 κανει; Η εχει σημασια και ποσα watt ειναι; Γιατί δεν ειναι ολοι ιδια watt απ οτι βλεπω. Καποια προταση/συμβουλη σχετικη;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ηρθε η ωρα να φτιαξουμε τον οδηγο για το πως περναμε την Lineage OS 14.1 στο κινητο μας.

 

******Αν ξεχασα κατι μπορει να μου στειλετε pm εσεις που την περασατε να το διορθωσω διοτι κι εγω το εφτιαξα με αυτα που θυμομουν.*******

 

Απλα ενα σημείο προσοχής που εμένα σε κάθε παρόμοια διαδικασια σε κινητό με δυσκολεύει κάθε φορά.

 

Drivers. Αν στην εντολη fastboot devices δεν βγαζει κατι και δεν κανει το unlock με την εντολη fastboot oem nubia_unlock NUBIA_NX591J πρεπει να πας μέσω device manager των windows και να ελεγξεις τους drivers για android phone.

 

Εγώ αυτό που έπαθα την δεύτερη φορά που πέρασα την ρομ ήταν που είχα ghost gesture (πατήματα στην οθόνη μόνο του).

Αλλά ευτυχώς πέρασα μια εφαρμογή από το store και έφτιαξε.

 

αυτό το διορθώνεις αν πας στη γλώσσα και εισαγωγή και ποντίκι και επιφάνεια εργασίας βαζεις την ταχύτητα δείκτη 0.Εγω αυτό έκανα και δεν μου ξαναέκανε τίποτα γιατί κι εμένα πάταγε όπου να ναι στην αρχή και ειδικά όταν είχα ενεργό το NFC και δεν το είχα πάρει χαμπάρι το έκανε αυτο.Δλδ πάταγε μόνο του όπου να ναι όταν άνοιγα ρυθμίσεις για παράδειγμα.Τωρα τίποτα....

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρε παιδιά εμενα το κινητο είναι κάπως "ευαισθητο" στις πλαινές άκρες. Εχω βάλει ταχυτητα δείκτη 0 και disable nfc, εχω κατεβάσει καποιες εφαρμογές για touchscreen test αλλα εκει δεν το αναπαραγει το προβλημα.

 

Εγω βλεπω πως οταν κατεβαζω τις ειδοποιήσεις και πατήσω στην ακρη δεξια, δειχνει σαν να πατιεται κάπου στο κέντρο...

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που δεν ήξερα εβαλα το touchscreen repair και έφτιαξε.

Τώρα την δεύτερη φορα που έκανα νέα εγκατάσταση έβαλα ταχύτητα δείκτη 0 και δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Οποίος έχει περάσει lineage μπορεί να πει πως περνάμε την κάμερα απο την official room?μιας και στο xda έχουν ανεβάσει φάκελο με την κάμερα
Link to comment
Share on other sites

Οποίος έχει περάσει lineage μπορεί να πει πως περνάμε την κάμερα απο την official room?μιας και στο xda έχουν ανεβάσει φάκελο με την κάμερα
Κατεβάζεις το Zip και τη φλασαρεις όπως φλασαρες την Lineage

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την lineage μου την πέρασαν σε καταστημα και δεν έχω πολύ σχέση με το αντικείμενο εννοεις να περάσω το ζιπ της κάμερας μέσω pc στο twrp ? Και ΝΑ ΤΟ κανω install.ευχαριστώ εκ τον προτερων
Link to comment
Share on other sites

Ναι ,το περνάς στην εσωτερική ή sd μνήμη μπαίνεις recovery και το φλασαρεις!

Αν δεν ξεκινάει η εφαρμογή της κάμερας και λογικά δεν θα ξεκινάει όπως έγινε και στο M2 μου με lineage θα θέλει αλλαγή το API 2 απο ανοιχτό σε κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα για το κινητο αυτην την θηκη απο το ebay, ο εξυπναρας γερμανός έστειλε οδηγίες μονο στα γερμανικά.

 

Εχει δοκιμάσει κανείς τέτοιες θήκες , αυτο εχει κατι σαν κόλα αλλα αν βαλεις το κινητο πανω δεν κολλαει.

 

https://www.ebay.com/itm/SMART-Magnet-Tasche-fur-Nubia-Z17-Lite-Case-Hulle-Etui-schwarz/123044806206?hash=item1ca60abe3e:g:slYAAOSw8oxaup8S

Link to comment
Share on other sites

Πηρα για το κινητο αυτην την θηκη απο το ebay, ο εξυπναρας γερμανός έστειλε οδηγίες μονο στα γερμανικά.

 

Εχει δοκιμάσει κανείς τέτοιες θήκες , αυτο εχει κατι σαν κόλα αλλα αν βαλεις το κινητο πανω δεν κολλαει.

 

https://www.ebay.com/itm/SMART-Magnet-Tasche-fur-Nubia-Z17-Lite-Case-Hulle-Etui-schwarz/123044806206?hash=item1ca60abe3e:g:slYAAOSw8oxaup8S

 

Λογικα πρεπει να εχει μια μεμβρανη που την βγαζεις για να μεινει το μερος που εχει την κολλητικη ουσια,γενικα δεν ειναι οτι το καλυτερο αυτες οι θηκες,αφηνουν σημαδι στο πισω μερος του κινητου,ειχε αρκετες στο ebay του Ζ17 του απλου του ταιριαζουν γαντι

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή που μπλοκάρει το playstore το συγχρονισμό των επαφών και του ημερολογίου είναι το truecaller. το έβγαλα και όλα τρέχουν ρολόι
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή που μπλοκάρει το playstore το συγχρονισμό των επαφών και του ημερολογίου είναι το truecaller. το έβγαλα και όλα τρέχουν ρολόι

 

δεν το βλεπω στις εφαρμογες μου,που το βρηκες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κινητό το έχει "θάψει" η εταιρεία με την global rom.

Χίλιες φορές να το κυκλοφορούσε με την ΑγγλοΚινεζικη παρά να παιδεύει τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κινητό το έχει "θάψει" η εταιρεία με την global rom.

Χίλιες φορές να το κυκλοφορούσε με την ΑγγλοΚινεζικη παρά να παιδεύει τον κόσμο.

 

χαρας την γκλομπαλ ρομ,ουτε ενα update

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο .

Λέω να περάσω lineage os και με ενδιαφέρει κυρίως η μπαταρία και η κάμερα , θα δω βελτίωση ?

Γενικά είναι καλύτερα με lineage ?

Είναι εύκολο το πέρασμα ? ( δεν θα το κάνω εγώ βέβαια αλλά κάποιος γνώστης )

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;

Οταν μιλαω στο τηλεφωνο και εχω μια δευτερη κληση, σταματαει την πρωτη κληση, την βαζει σε αναμονη και περναει αυτοματα στη δευτερη.

Προσπαθησα να βρω κατι στο μενου για να το διορθωσω, αλλα δεν βρηκα τιποτε.

Μπορειτε να με βοηθησετε;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο .

Λέω να περάσω lineage os και με ενδιαφέρει κυρίως η μπαταρία και η κάμερα , θα δω βελτίωση ?

Γενικά είναι καλύτερα με lineage ?

Είναι εύκολο το πέρασμα ? ( δεν θα το κάνω εγώ βέβαια αλλά κάποιος γνώστης )

Ευχαριστώ

Έχω την συγκεκριμένη ρομ εδώ και δύο μήνες περασμένη με το τελευταίο update που έγινε στις 10 Αύγουστου.Μπαταρια 1μισι μέρα μου βγάζει την κάμερα περνάς της nubia και βγάζει τις ιδέες φωτογραφίες όπως με την εργοστασιακή και αν θες και λίγο καλύτερες έχει η Ρομ μέσα την Google κάμερα.Υπαρχει ο οδηγός μου λίγες σελίδες παραπισω.Διαβασε τον κι αν θες περνά την.Προσωπικα εγώ στην εργοστασιακή αν δεν υπάρξει μεγάλη αλλαγή δεν ξαναγυρναω....

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτησω κατι;

Οταν μιλαω στο τηλεφωνο και εχω μια δευτερη κληση, σταματαει την πρωτη κληση, την βαζει σε αναμονη και περναει αυτοματα στη δευτερη.

Προσπαθησα να βρω κατι στο μενου για να το διορθωσω, αλλα δεν βρηκα τιποτε.

Μπορειτε να με βοηθησετε;

Με ποια ρομ εισαι ; μήπως πειραξες κάποια ρυθμίσει στις ρυθμίσεις κλησεων;

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...