Jump to content

ZTE Nubia Z17 Lite


termitiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοβάμαι ότι επηρεάζει την απόδοση της μπαταρίας.

Οι 4 ώρες που μου βγάζει οθόνη χωρίς παιχνίδια μου φαίνονται λίγες για 3200mhA μπαταρία.

 

Από την άλλη ελπίζω και εγώ σε update γιατί αλλιώς θα πρέπει να βάλω την Κινεζική αλλά όχι ακόμα περιμένω.

 

Κι εμενα μου περασε αυτο απο το μυαλο γιατι σιγουρα θα εχει καλυτερη διαχειρηση με ολους του πυρηνες.Κι εγω αυτο το update θα περιμενω αλλιως ξεκλειδωμα bootloader και αλλαγμα ρομ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και πάλι λίγο μου φενετε εμένα το rn4 mtk μ έβγαζε 6μιση ώρες με χαμηλή φωτεινότητα και μόνο με wifi βέβαια . Τεσπα αναμένω μέχρι τέλος του μηνός που θα έχω τα λεφτά γτ μαρεσει σαν κινητό αλλά βλέπω και το meizu Pro 6 plus στα 190 παλιό βέβαια αλλά δυνατό. Ειδωμεν Edited by smartfonakias
Link to comment
Share on other sites

Ιδού και ένα screenshot από το κινητό μου ότι δεν δουλεύει δουλεύουν οι άλλοι τέσσερις πυρήνες από την Α72 όπως είπε και φίλος biller.43ec3c0c6a06d340f33a299bc6cc643c.jpg

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι 4ΧΑ53 δουλεύουν κανονικά στα 1400.

Οι 4ΧΑ72 δουλεύουν στην εκκίνηση μεχρι 1958 αλλά μετά από κάποια ωρα σταματάνε.

Antutu 90K η global και 111Κ η CN

Screenshot δικό μου.

 

https://drive.google.com/open?id=1FuJ5Wndxj5aOX6TgEfmwlzD9-woO8UQf

https://drive.google.com/open?id=1KOFAV3wgTiPrXRpOpYuOm2Krpmp6rVgb

 

σταμάτησαν

https://drive.google.com/open?id=1SXP4ZMU84BdE_h5anJFPFIOOFoez__ec

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

Πάνω απο 20% η διαφορά στην ταχύτητα της en με τη cn.

 

CN απο χρήστη στο XDA

https://drive.google.com/open?id=12cNY3hSDW0-NE5f8x-PvqG9yDmnjdiJI

 

EN v1.05 απο εμένα.

https://drive.google.com/open?id=1owPhwjC7X_2isgW_1YHjPl4jSk7R_-GJ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το συγκεκριμενο μοντελο δεν ειναι για global γιαυτο δεν εχει και Β20. Εκεινο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι το aliexpress δεν εχει θηκες καθολου εκτος νομιζω απο 2 σιλικονης. Αντιθετα στο Μ2, M2lite, z17 mini s εχει απειρες σελιδες με θηκες. Αν δεν ειχε το Z17 mini s 5,2 οθονη και ειχε 5,5 θα το χτυπουσα αυριο κιολας. Αυτο ειναι global.
Link to comment
Share on other sites

Θήκες και tempered κάνουν απο το Ζ17 (ψαξτο λιγο για σίγουρα)

Για την Β20 ναι είναι θέμα για κάποιον που την χρειάζεται... Εγω που γυρνάω την Αττική εχω παντού 4G αλλα εχω και cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Θήκες και tempered κάνουν απο το Ζ17 (ψαξτο λιγο για σίγουρα)

Για την Β20 ναι είναι θέμα για κάποιον που την χρειάζεται... Εγω που γυρνάω την Αττική εχω παντού 4G αλλα εχω και cosmote.

 

Οι θηκες απο το Ζ17 κανουν σιγουρα (εχω παρει 2-3 απο αυτες), το προβλημα ειναι οτι δεν βρισκεις καποιο tempered που να κολλαει υποφερτα. Ολα αφηνουν πολυ κενο γυρω γυρω...

 

Εχει δοκιμασει καποιος να βαλει την CN ROM και να προσθεσει μετα google pay; υπαρχει καποιος οδηγος γι αυτο;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το συγκεκριμενο μοντελο δεν ειναι για global γιαυτο δεν εχει και Β20. Εκεινο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι το aliexpress δεν εχει θηκες καθολου εκτος νομιζω απο 2 σιλικονης. Αντιθετα στο Μ2, M2lite, z17 mini s εχει απειρες σελιδες με θηκες. Αν δεν ειχε το Z17 mini s 5,2 οθονη και ειχε 5,5 θα το χτυπουσα αυριο κιολας. Αυτο ειναι global.

 

του Ζ17 οι θηκες του ταιριαζουν,πηρα μια και ειναι επανω του, απο το ebay

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο alliexpress έχει και πρόσοψη για όλη την οθόνη και temperated glass και θήκες συλικονης και πλαστικες και δερμάτινες λίγες βέβαια αλλά με λίγο ψάξιμο βρισκεις . Επισεις ένα άλλο που μ κάνει εντυπώση είναι ότι στ επίσημο σαιτ της nubia το κινητό δεν το έχει ενώ έχει όλα τα άλλα m2, z17 mini κτλπ.... Edited by smartfonakias
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο alliexpress έχει και πρόσοψη για όλη την οθόνη και temperated glass και θήκες συλικονης και πλαστικες και δερμάτινες λίγες βέβαια αλλά με λίγο ψάξιμο βρισκεις . Επισεις ένα άλλο που μ κάνει εντυπώση είναι ότι στ επίσημο σαιτ της nubia το κινητό δεν το έχει ενώ έχει όλα τα άλλα m2, z17 mini κτλπ....

 

Δεν εχει κυκλοφορησει για παγκοσμια χρηση το συγκεκριμενο μοντελο, γιαυτο δεν υπαρχει στο site της nubia.

Αν μπεις στο κινεζικο το εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το είδα ������. Πάντως για θήκες ψάξε έχει και από ότι βλέπω προσθέτουν και άλλες στο alliexpress!!

 

Ευχαριστω, δεν το χρειαζομαι γιατι εχω το Μ2 και εχω 5 !!! θηκες να αλλαζω:lol: Αλλα ρε παιδια εχω κολλησει με τα nubia και μαλλον και το επομενο τηλεφωνο nubia θαναι.

Μαρεσει πολυ το Ζ17 mini s αλλα ειναι 5,2 ειναι ομως global και εχει και sd συν Β20.

Το Ζ17 s ειναι ακομα ακριβο....Θα δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγραψα στο XDA και μου εδώ μια απάντηση κάποιος για το θέματα κι με του πυρήνες που δεν δουλεύουν όλοι.Η απάντηση είναι η παρακάτω

As I wrote before, the big CPUs most likely are not offline, just monitoring apps can't access all CPU info due to SELinux limitations. If you root your phone and either use Kernel Adiutor to check CPU status, or convert your CPU info application to system app, you should be able to see the cores online. Althought not all 8 are online, kernel's MSM_performance CPU manager disables some BIG cpus according to load.

 

I compiled my own kernel from sources, where I replaced MSM_performance by MSM_hotplug, added more advanced governors and schedulers, NTFS support, CPU boost and fast charge (0.9A) support, plus some other tweaks

 

Αν κατάλαβα καλά με τα Αγγλικά που ξέρω είναι ότι αν ρουταρεις το τηλέφωνο και βάλεις κάποια εφαρμογή που βλέπει του πυρήνες φαίνονται κανονικά ότι δουλεύουν και ότι έφτιαξε ένα kernel το οποίο είναι από την κινεζική και το φλασαρε και τώρα είναι όλα κομπλέ.Αν θέλετε έχει το το λινκ από το Kernel για όποιον ενδιαφέρεται γιατί μου το εδωσε στο στην απάντηση του.

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προβληματων συνεχεια με το κινητο,δεν κατεβαζε η δεν ενημερωνε με το google play,με καμια δυναμη ομως,εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις μιας και δοκιμασα οσα αλλα γραφονται εδω χωρις επιτυχια,να θυμισω οτι παραγγειλα 3 κινητα που ποτε το ενα ποτε το αλλο εχουν αυτο το προβλημα,μετα τις εργοστασιακες ρυθμισεις με πεθανε μεχρι να ξανα αποδεχθει τον λογαριασμο google ωστε να μπορεσω να κατεβασω εφαρμογες και να κανω ενημερωση,υπ οψιν οτι δεν κατεβαζε ουτε με το aptoide κολλημενο ολο,ενημερωσα το Geekmaxi και αφου το δω για λιγες ημερες ακομα θα το στειλω πισω και λυπαμαι γιατι μ αρεσει πολυ και εμενα και των φιλων μου οι οποιοι σκεπτονται να το επιστρεψουν και αυτοι εκτος αν δωσει καποια λυση η Nubia. Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Προβληματων συνεχεια με το κινητο,δεν κατεβαζε η δεν ενημερωνε με το google play,με καμια δυναμη ομως,εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις μιας και δοκιμασα οσα αλλα γραφονται εδω χωρις επιτυχια,να θυμισω οτι παραγγειλα 3 κινητα που ποτε το ενα ποτε το αλλο εχουν αυτο το προβλημα,μετα τις εργοστασιακες ρυθμισεις με πεθανε μεχρι να ξανα αποδεχθει τον λογαριασμο google ωστε να μπορεσω να κατεβασω εφαρμογες και να κανω ενημερωση,υπ οψιν οτι δεν κατεβαζε ουτε με το aptoide κολλημενο ολο,ενημερωσα το Geeknaxi και αφου το δω για λιγες ημερες ακομα θα το στειλω πισω και λυπαμαι γιατι μ αρεσει πολυ και εμενα και των φιλων μου οι οποιοι σκεπτονται να το επιστρεψουν και αυτοι εκτος αν δωσει καποια λυση η Nubia.
Εγώ επαναφορά το έκανα μόλις σήμερα για να δω πως θα πάει με το θέμα της περιστροφής οθόνης.Δεν αντιμετώπισα καμία δυσκολία.Δικτυο Wwifiβρηκε κανονικά και το play store κομπλέ με την έκδοση 10.8

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επαναφορά το έκανα μόλις σήμερα για να δω πως θα πάει με το θέμα της περιστροφής οθόνης.Δεν αντιμετώπισα καμία δυσκολία.Δικτυο Wwifiβρηκε κανονικά και το play store κομπλέ με την έκδοση 10.8

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και στα αλλα δυο ολα πηγαν καλα με την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,το googleplay λειτουργει τον πρωτο καιρο,μερικες ημερες δλδ,μετα αρχιζει τα κολπα και τελικα σταματαει να κανει ενημερωση και να κατεβαζει νεες εφαρμογες αν χρειαστει καποιος,το κινητο μ αρεσει πολυ αλλα δεν μπορω καθε φορα να χρειαζομαι επαναφορα για να ξαναλειτουργησει,ιδωμεν,θα το παρακολουθησω μερικες ημερες και αν το ξανακανει δεν το αντεχω,θα παει πισω

Link to comment
Share on other sites

εμένα είναι σχεδόν όλα οκ... κανένα πρόβλημα με το google play...τα wifi τα βρίσκει και συνδέεται αλλά καμιά φορά βγάζει μνμ αν δεν το χρησιμοποιώ οτι δεν έχει σύνδεση internet το wifi ενώ έχει κανονικά...

-καμιά φορά την ακούει το gps όταν το ανοίγω και θέλει restart για να βρει δορυφόρους...

-το πλήκτρο back το έχω βάλει από τα δεξιά να είναι και κάποιες φορές δεν πιάνει...πρέπει να σβήσεις την οθόνη και να την ανοίξεις και μετά πιάνει κανονικά

 

Κάτα τα άλλα πολύ καλό κινητό και ωραίο...με το που το ξεκίνησα έκανε αναβάθμιση ... φωτογραφίες πάρα πολύ καλές... αέρα πάει το κινητάκι

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που το χω πριν τα χριστουγεννα πεταει το κινητο. Με το google play ειχε ενα θεμα για 2 ημερες το ξεπερασε και δεν παρουσιασει τιποτα αλλο με πολυωρη χρηση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...