Jump to content

ZTE Nubia Z17 Lite


termitiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά τα κατάφερα , έκανα αυτά που έγραψες κλείνοντας το internet .

Αυτό ήταν......σε ένα λεπτό οκ .

Το τηλέφωνο είναι super όλα οκ , και από εμφάνιση σκίζει .

Φαίνεται πάντως πολύ ποιοτικό , για τα ελληνικά εντάξει φαίνεται ( το περίμενα χειρότερο ) . Η κάμερα πολύ καλή , το ois είναι αυτόματα ενεργοποιημενο η έχει ρύθμιση ?

Πρώτο τηλέφωνο με ois και είμαι άσχετος .

Ξανά υπερευχαριστώ και καλό βράδυ

Αντε καλωριζικο ηταν τοσο απλο αλλα και τοσο δυσκολο οσο για το ois οσο το εψαξα δεν βρηκα καμμια ρυθμιση αλλα θεωρω οτι για τα λεφτα του η φωτογραφιες ειναι παραπανω απο ικανοποιητικες αντε γραψε και καμμια αναλυση για τα παιδια εδω γιατι εγω λογω δουλειας δεν εχω τον χρονο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει ois???????

Καλησπέρα

Γραφει σε πολλά site πχ . Kimovil κλπ ότι έχει , αν και δεν έχω βρει τέτοια ρύθμιση .

Κάμερα πάντως έχει πολύ καλή και γενικά το τηλέφωνο είναι ποιοτική κατασκευή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή περιμένω το κινητό να έρθει,θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει προσπαθήσει κάποιος να το κάνει root και να περάσει custom recovery.
Link to comment
Share on other sites

Δε το εχει προσπαθσει καποιος?

 

Καλησπέρα και καλή Σαρακοστή

Το έχω περίπου 20 ημέρες , αν εξαιρέσεις το θέμα με τα ελληνικά στο μενού το τηλέφωνο είναι πολύ καλό .

Δεν νομίζω να χρειάζεται πείραγμα ( αν και είμαι ψιλοασχετος )

Με το καλό να παραλάβεις και να γράψεις τις εντυπώσεις σου .

Υ.Γ Αναφέρεται ότι έχει ois σε πολλά site από την nubia μου απάντησαν αρνητικά .

Edited by polhs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Σαρακοστή

Το έχω περίπου 20 ημέρες , αν εξαιρέσεις το θέμα με τα ελληνικά στο μενού το τηλέφωνο είναι πολύ καλό .

Δεν νομίζω να χρειάζεται πείραγμα ( αν και είμαι ψιλοασχετος )

Με το καλό να παραλάβεις και να γράψεις τις εντυπώσεις σου .

Υ.Γ Αναφέρεται ότι έχει ois σε πολλά site από την nubia μου απάντησαν αρνητικά .

 

Το root το θελω βασικα,για 2-3 εφαρμογες που χρειαζομαι.(titanium,viper4android,root explorer).Για το ois τωρα οντως τα πραγματα ειναι μπερδεμενα.Οταν με το καλο θα ερθει θα επεκταθω παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα μολις τωρα.Πρωτες εντυπωσεις αριστες.Αυτο που δεν βρηκα ειναι στην notification bar που ειναι οι συντομευσεις για wi-fi,bluetooth,silent mode,gps και τα λοιπα.
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα μολις τωρα.Πρωτες εντυπωσεις αριστες.Αυτο που δεν βρηκα ειναι στην notification bar που ειναι οι συντομευσεις για wi-fi,bluetooth,silent mode,gps και τα λοιπα.

Λοιπόν

Αν σύρεις από κάτω προς τα πάνω θα σου εμφανιστούν όλα .

Καλοδουλευτο και εύχομαι να το χαρείς

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 2 βδομάδες στην κατοχή μου,μπορώ να πω ότι η συσκευή αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά της.Μπορεί να μην έχει την υποστήριξη όπως άλλα κινητά ,τα βασικά πάντως υπάρχουν(root,custom recovery).Απλώς θέλει ψάξιμο και υπομόνη.Η καμερα του είναι πολύ καλή και γενικώς όλη η κατασκευή του είναι σε υψηλά επίπεδα.Η μπαταρία άνετα πάει μιάμιση μέρα με κανονική χρήση.Το μόνο που δεν μου άρεσε προσωπικά είναι ο ήχος από τα ακουστικά μπορεί λόγω του αντάπτορα.Με χρήση bluetooth headset πάντως και με viper4android είναι πολύ καλός.Γενικά πιστεύω ότι αξιζει η αγορά του για κάποιον που δεν είναι hardcore user και θέλει να πειράζει το κινητό του.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά είμαι νέο μέλος στο forum. Εδώ και μια βδομάδα έχω στα χέρια μου το nubia z17 lite και είναι πολύ καλό κινητό και πραγματικά value for money αλλά τις τελευταίες δυο μέρες μου κάνει restart από μόνο του (μπορεί και από τη πρώτη μέρα απλά τώρα το παρατήρησα). Όταν είναι σβηστεί η οθόνη και δε το δουλεύω κάνει restart ανοίγει και έχει ανοιχτές τις εφαρμογές που έτρεχαν από πίσω χωρίς να τις έχει σβήσει. Ξέρει κανείς τι να κάνω;; Από το geekbuying Ιταλίας το πήρα αλλά φοβάμαι μήπως είναι ελαττωματικό!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά είμαι νέο μέλος στο forum. Εδώ και μια βδομάδα έχω στα χέρια μου το nubia z17 lite και είναι πολύ καλό κινητό και πραγματικά value for money αλλά τις τελευταίες δυο μέρες μου κάνει restart από μόνο του (μπορεί και από τη πρώτη μέρα απλά τώρα το παρατήρησα). Όταν είναι σβηστεί η οθόνη και δε το δουλεύω κάνει restart ανοίγει και έχει ανοιχτές τις εφαρμογές που έτρεχαν από πίσω χωρίς να τις έχει σβήσει. Ξέρει κανείς τι να κάνω;; Από το geekbuying Ιταλίας το πήρα αλλά φοβάμαι μήπως είναι ελαττωματικό!!

 

Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις ξανά την ρομ και να την φλασάρεις μέσω του μενού.Νομιζω στο σαιτ του geekbuying έχει και την ρομ και τον τρόπο για να το κάνεις.

Ορίστε και ο σύνδεσμος.http://blog.geekbuying.com/2018/01/official-global-version-zte-nubia-z17-lite-rom-firmware/

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις ξανά την ρομ και να την φλασάρεις μέσω του μενού.Νομιζω στο σαιτ του geekbuying έχει και την ρομ και τον τρόπο για να το κάνεις.

Ορίστε και ο σύνδεσμος.http://blog.geekbuying.com/2018/01/official-global-version-zte-nubia-z17-lite-rom-firmware/

 

Ευχαριστώ αγορίνα. Όταν το κάνω θα μου διαγράψει όλα τα αρχεία που έχω μέσα ή θα παραμείνουν κανονικά ως έχουν;;

Link to comment
Share on other sites

Καλό σας μεσημέρι

Σήμερα ήρθε αναβάθμιση , την έκανε κανείς να μας πει εντυπώσεις ?

Θα την κάνω το απόγευμα

Edited by polhs
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αγορίνα. Όταν το κάνω θα μου διαγράψει όλα τα αρχεία που έχω μέσα ή θα παραμείνουν κανονικά ως έχουν;;

 

Θα στα διαγράψει.Καλύτερα από την μία για να δεις την συμπεριφορά του κινητού "καθαρο".Θα σου πρότεινα να κάνεις και ένα back up μετά το σετάριρμα οπότε την επόμενη φορά να μην χρειαστείς να το κάνεις από την αρχή αν ξαναυπάρξει πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλό σας μεσημέρι

Σήμερα ήρθε αναβάθμιση , την έκανε κανείς να μας πει εντυπώσεις ?

Θα την κάνω το απόγευμα

 

Είσαι με root?Αν ναι θα ήθελα να μου πεις μετά την αναβάθμιση αν χάνεται το root,custom recovery και τα σχετικά.Και γενικά τι αλλαγές έχει,αν φυσικά είναι αξιοπρόσεκτες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου εμφανίζει ενημέρωση.

 

Καλησπέρα

Όχι δεν είμαι root , δεν νομίζω να έχει σημαντικές αλλαγές πιο πολύ για βελτιωση σε υποστήριξη ισπανικής γλώσσας διορθώσεις bugs .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Όχι δεν είμαι root , δεν νομίζω να έχει σημαντικές αλλαγές πιο πολύ για βελτιωση σε υποστήριξη ισπανικής γλώσσας διορθώσεις bugs .

 

OK.Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις ξανά την ρομ και να την φλασάρεις μέσω του μενού.Νομιζω στο σαιτ του geekbuying έχει και την ρομ και τον τρόπο για να το κάνεις.

Ορίστε και ο σύνδεσμος.http://blog.geekbuying.com/2018/01/official-global-version-zte-nubia-z17-lite-rom-firmware/

 

Καλησπέρα....έκανα την αναβάθμιση που ήρθε αλλά και πάλι τα ίδια. Αυτό το link που μου έστειλες είναι άλλο ;; Ουσιαστικά ξανά περνάει το λογισμικό από την αρχή ή είναι αυτή η ενημέρωση που βγήκε ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....έκανα την αναβάθμιση που ήρθε αλλά και πάλι τα ίδια. Αυτό το link που μου έστειλες είναι άλλο ;; Ουσιαστικά ξανά περνάει το λογισμικό από την αρχή ή είναι αυτή η ενημέρωση που βγήκε ;;

 

Οχι δεν ειναι η ενημέρωση.Είναι η προηγούμενη έκδοση(αυτήν έχω εγώ).Προσπάθησε και με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν δουλεψει και αυτό τότε κοίτα μήπως να το κάνεις αντικατάσταση.Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος(παρόλο που δεν έχει την υποστήριξη που θα ήθελα για roms),αφού κατάφερα να το ρουτάρω και να περάσω κάποιες εφαρμογές που μου είναι αναγκαίες.Και από κατασκευή και από κάμερα και από ταχύτητα το κινητό είναι σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Έχει κάποιος αναβαθμιστεί σε firmware 20180316 (http://blog.geekbuying.com/2018/03/official-global-versionzte-nubia-z17-lite-snapdragon-653-android-7-1-smartphone-firmware-20180316)

Αν ναι, έχουν βελτιωθεί τα Ελληνικά?

Εντυπώσεις γενικότερα σε σχέση με το προηγούμενο firmware?

Edited by bampanas
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Καλησπέρα. Ψάχνοντας βρήκα αυτήν την προσφορά, νομίζω είναι πάρα πολύ καλή

ZTE Nubia z17 Lite με κουπόνι 3QNXMKH3 στα 149,99€ + UPS 4,57€ από Ευρωπαϊκή αποθήκη και 2 χρόνια εγγύηση

 

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-nubia-z17-lite-55-inch-4g-lte-smartphone-6gb-64gb-130mp-dual-rear-camera-snapdragon-653-octa-core-android-71-blue-566.html?utm_source=John%20Nubia%20Z17%20LITE

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνοντας βρήκα αυτήν την προσφορά, νομίζω είναι πάρα πολύ καλή

ZTE Nubia z17 Lite με κουπόνι 3QNXMKH3 στα 149,99€ + UPS 4,57€ από Ευρωπαϊκή αποθήκη και 2 χρόνια εγγύηση

 

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-nubia-z17-lite-55-inch-4g-lte-smartphone-6gb-64gb-130mp-dual-rear-camera-snapdragon-653-octa-core--71-blue-566.html?utm_source=John%20Nubia%20Z17%20LITE

 

Καλησπέρα

Χτύπα το άφοβα , το τηλ είναι super και απροβλημάτιστο .

Εγώ το πήρα 240 ευρώ από geekbuying ιταλίας .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνοντας βρήκα αυτήν την προσφορά, νομίζω είναι πάρα πολύ καλή

ZTE Nubia z17 Lite με κουπόνι 3QNXMKH3 στα 149,99€ + UPS 4,57€ από Ευρωπαϊκή αποθήκη και 2 χρόνια εγγύηση

 

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-nubia-z17-lite-55-inch-4g-lte-smartphone-6gb-64gb-130mp-dual-rear-camera-snapdragon-653-octa-core-android-71-blue-566.html?utm_source=John%20Nubia%20Z17%20LITE

 

Η τιμή είναι σούπερ, προσοχή όμως το συγκεκριμένο δεν έχει την 800άρα για όποιον τη χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...