Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

milaei gia pisw fadazomai, to kalyma tis kameras pou an to patiseis akous ligo triximo. oxi sovaro alla gia 500 euro...! anyway egw exw allo SOS: to kinito pleon (meta apo 1 week) krataei 24 wres me diskolia i bataria tou. ti simvenei re paidia???

ποιες εφαρμογες τρεχουν στο background;

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω ,το Vodafone Live υποστηριζει το Ν70 .

http://img393.imageshack.us/img393/9159/capture000081rk.jpg http://img393.imageshack.us/img393/3810/capture000091ge.jpg

Δεν νομιζω ομως ακομα για το κομματι του live streaming-tv.

(Δεν εχω και 3g καλυψη να το δοκιμασω)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

αρα οπου να'ναι βγαινει και η live εκδοση, εκτος αν εχει βγει και δεν το πηρα χαμπαρι:O
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω ,το Vodafone Live υποστηριζει το Ν70 .

http://img393.imageshack.us/img393/9159/capture000081rk.jpg http://img393.imageshack.us/img393/3810/capture000091ge.jpg

Δεν νομιζω ομως ακομα για το κομματι του live streaming-tv.

(Δεν εχω και 3g καλυψη να το δοκιμασω)

 

Μια χαρά δουλεύει, το δοκίμασα εγώ! Πήρα το πακέτο με 1,5 € live streaming τα κανάλια. Προς το παρόν έβαλα λίγο mad και παίζει τζιτζί, σχετικά όχι και η καλύτερη ανάλυση ή ήχος αλλά τουλάχιστον δεν κάνει διακοπές..

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Η αναβάθμιση 3.0546.2.3 λύνει το πρόβλημα με τις κλήσεις που δεν χτυπάει το κινητό αλλά και ένα σωρό άλλων προβλημάτων που να σας πω την αλήθεια δεν είχα καν αντιληφθεί ότι υπάρχουν. Παρουσιάστηκε σε κάποιον το πρόβλημα μετά από αυτήν την αναβάθμιση. Αν όχι, γιατί το συζητάμε ακόμα?

Όποιος έχει πρόβλημα ας σπεύσει για upgrade σε κάποιο nokia shop.

Kαλή δουλειά σε όλους και καλή βδομάδα!

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,

υπάρχει τρόπος ή προγραμματάκι, ώστε να κάνεις browsing στο ιντερνετ μέσω usb?

Ότι ξετρέχει κανείς, του τρέχει
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει, το δοκίμασα εγώ! Πήρα το πακέτο με 1,5 € live streaming τα κανάλια. Προς το παρόν έβαλα λίγο mad και παίζει τζιτζί, σχετικά όχι και η καλύτερη ανάλυση ή ήχος αλλά τουλάχιστον δεν κάνει διακοπές..

 

:D

 

Μήπως θα μπορούσες να μας περιγράψεις αναλυτικά πως συνδέθηκες ??

 

Εγώ μπήκα (μέσω του Ν70) στην ιστοσελίδα διάλεξα "ζωντανό πρόγραμμα" και αφού με προειδοποίησε όταν με το κλικ που θα κάνω στο λινκ θα χρεωθώ για μία ώρα 1,5 ευρώ (συν ΦΠΑ) συνέχισε να συνδεθεί.

 

ΑΛΛΑ ...όταν πήγε το κινητό να συνδεθεί ενώ άνοιγε τον RealPlayer μου έβγαλε μήνυμα "Μέγιστος αριθμός συνδέσεων - κλείστε μία" (η μόνη που είχα ήταν με τον ιστό του κινητού), την έκλεισα και όταν στη συνέχεια προσπάθησε να συνδεθεί ο RealPlayer μου έβγαλε μήνυμα "Συνδεση Αδύνατη" και.... πάνε τζάμπα τα ευρώ της χρέωσης :X

 

Μήπως πρέπει να τους πάρω πρώτα για να ζητήσω ενεργοποίηση της υπηρεσίας ?? Εχω καρτοκινητό της vodafone (Vodafone Live prepay)

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων ....

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,

υπάρχει τρόπος ή προγραμματάκι, ώστε να κάνεις browsing στο ιντερνετ μέσω usb?

Αν βρείς το gnubox για n70 κατι μπορεί να γινει

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...οπως ειπα κ πριν πηρα το n70 και εγω φοβερο τηλ..απλα ως νεος χρηστης σ60 δεν εχω ιδεα τη προγραμματακια να βαλω..κατεβασα αυτα που ηπατε αλλα τι να κανω να τα βαλω ολα ? για file manager ποιο εχετε εμενα μου εδωσαν το fexlorer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Η αναβάθμιση 3.0546.2.3 λύνει το πρόβλημα ... και ένα σωρό άλλων προβλημάτων που να σας πω την αλήθεια δεν είχα καν αντιληφθεί ότι υπάρχουν.

 

Δηλαδή ποια προβλήματα είναι αυτά που ούτε καν γίνονται αντιληπτά, αλλά μετά την αναβάθμιση καταλαβαίνουμε ότι διορθώνονται????? :wacko: :blink:

 

 

Εμένα μετά από μια-δυο κλήσεις, αν το βάλω στο αφτί μου, συνεχίζει να βουίζει (βζζζζ) το ακουστικό.... :X φυσικά εννοείται ότι οι κλήσεις έχουν τερματιστεί, θέλω να πιστεύω... :X

Συμβαίνει και σε άλλους;;;Να τερματίσουν δηλαδή μια κλήση και να βάλουν μετά ξανά το ακουστικό στο αυτί τους και να κάνει ένα μικρό "βούισμα"...;;; :alien:

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

ποιες εφαρμογες τρεχουν στο background;

exw mumsms kai sgpro, alla evgala to sgpro k nomizw vlepw diafora pros to paron. episis, ola ta energiaka settings einai sta minimum (px. fwtismos othonis, ktlp). kanw metria xrisi k de dikeologeitai 1 mera mono i bataria tou k as exw cosmote (=isxiro sima).

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να μας περιγράψεις αναλυτικά πως συνδέθηκες ??

 

Εγώ μπήκα (μέσω του Ν70) στην ιστοσελίδα διάλεξα "ζωντανό πρόγραμμα" και αφού με προειδοποίησε όταν με το κλικ που θα κάνω στο λινκ θα χρεωθώ για μία ώρα 1,5 ευρώ (συν ΦΠΑ) συνέχισε να συνδεθεί.

 

ΑΛΛΑ ...όταν πήγε το κινητό να συνδεθεί ενώ άνοιγε τον RealPlayer μου έβγαλε μήνυμα "Μέγιστος αριθμός συνδέσεων - κλείστε μία" (η μόνη που είχα ήταν με τον ιστό του κινητού), την έκλεισα και όταν στη συνέχεια προσπάθησε να συνδεθεί ο RealPlayer μου έβγαλε μήνυμα "Συνδεση Αδύνατη" και.... πάνε τζάμπα τα ευρώ της χρέωσης :X

 

Μήπως πρέπει να τους πάρω πρώτα για να ζητήσω ενεργοποίηση της υπηρεσίας ?? Εχω καρτοκινητό της vodafone (Vodafone Live prepay)

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων ....

 

(Πρώτα πρώτα θεωρούμε ότι έχεις κάλυψη 3G όταν δοκιμάζεις.. )

Δε ζήτησα κάποια ενεργοποίηση, απλά έκανα ό,τι πήγες να κάνεις κι εσύ με τη διαφορά ότι ο RealPlayer έπαιξε αμέσως. Έχω σύνδεση με συμβόλαιο αλλά δε νομίζω να έφταιγε αυτό σε εσένα γιατί λογικά θα σε έκοβε εξ'αρχής.. Ρώτα τους πάντως να είσαι σίγουρος.. Συνδέθηκα με το προφίλ ρυθμίσεων Vf Live!

Ξαναδοκίμασέ το, έτσι κι αλλιώς η χρέωση είναι για μια μέρα χρήσης της tv.

:O

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

ρε παιδες σορρυ αλλα:οταν λετε το 3g απενεργοποιημενο,για να μη τρωει πολλη μπαταρια,τι ρυθμιση να επιλεξω gsm ή dual?

σορρυ αν η ερωτηση ειναι παιδαριωδης αλλα δεν το εχω ξεκαθαρισει...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες σορρυ αλλα:οταν λετε το 3g απενεργοποιημενο,για να μη τρωει πολλη μπαταρια,τι ρυθμιση να επιλεξω gsm ή dual?

σορρυ αν η ερωτηση ειναι παιδαριωδης αλλα δεν το εχω ξεκαθαρισει...

 

GSM επελεξε φιλε μου. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Exει καταφέρει κανείς ρε παιδιά να στείλει οποιαδήποτε αρχεία με τον PrοfiExplorer από το κινητό του (Ν70) στο PC του ???

 

Είχα βάλει την 2.32 και κανένα αρχείο (ούτε τα επιτρεπόμενα πχ. φωτο κλπ.) δεν έφευγε από το κινητό, το πρόγραμμα μου έβγαζε κόκκινο μήνυμα λάθους και σταματούσε εκεί. Σήμερα έβαλα την νέα 2.36 και ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ... :cry:

 

 

Δοκίμασα με τον Fexplorer (1.15) και τον FileMan (1.04) και τα επιτρεπόμενα αρχεία (δυστυχώς μόνο αυτά :O ) στέλνονται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ .....

 

Αν μπορεί κάποιος να ρίξει λίγο φως εδώ... :worry:

 

 

 

Υ.Γ. Σ'ευχαριστώ φίλε tsikos, θα δοκιμάσω να τους πάρω

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Exει καταφέρει κανείς ρε παιδιά να στείλει οποιαδήποτε αρχεία με τον PrοfiExplorer από το κινητό του (Ν70) στο PC του ???

 

Mε την 2.35-PrοfiExplorer, στελνω κανονικα χωρις προβλημα ,τα παντα .

Eκανες κανενα reboot ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να μας περιγράψεις αναλυτικά πως συνδέθηκες ??

 

Εγώ μπήκα (μέσω του Ν70) στην ιστοσελίδα διάλεξα "ζωντανό πρόγραμμα" και αφού με προειδοποίησε όταν με το κλικ που θα κάνω στο λινκ θα χρεωθώ για μία ώρα 1,5 ευρώ (συν ΦΠΑ) συνέχισε να συνδεθεί.

 

ΑΛΛΑ ...όταν πήγε το κινητό να συνδεθεί ενώ άνοιγε τον RealPlayer μου έβγαλε μήνυμα "Μέγιστος αριθμός συνδέσεων - κλείστε μία" (η μόνη που είχα ήταν με τον ιστό του κινητού), την έκλεισα και όταν στη συνέχεια προσπάθησε να συνδεθεί ο RealPlayer μου έβγαλε μήνυμα "Συνδεση Αδύνατη" και.... πάνε τζάμπα τα ευρώ της χρέωσης

 

Μήπως πρέπει να τους πάρω πρώτα για να ζητήσω ενεργοποίηση της υπηρεσίας ?? Εχω καρτοκινητό της vodafone (Vodafone Live prepay)

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων ....

 

Πρέπει να ενεργοποιήσεις τις ρυθμίσεις streaming του κινητού σου για συνδρομητές pre-pay ;)

 

Πάρε το 1251 να σου πουν πως!!! :)

 

Τα 1.5 ευρώ δεν τα χάνεις γιατί είναι για 24 ώρες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια κι αναφέρθηκε ο ProfiExplorer, να πω ότι η 2.36 υποστηρίζει πλέον και animation. :offtopic:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Re paides exei kaneis yp'opsin tou pote tha to ferei h vodafone th sygkekrimenh syskeyh?

Edw kai ena mhna perimenw kai tpt.

Gia na katalavete rwtaw mera para mera se 4 vodafone stous ampelokipous.

Ean kserei kaneis kanena magazi vodafone pou na exei diathesimh th syskeyh as enhmerwsei ki emena

STOP EATING JUNK FOOD :X
Link to comment
Share on other sites

Mε την 2.35-PrοfiExplorer, στελνω κανονικα χωρις προβλημα ,τα παντα .

Eκανες κανενα reboot ?

 

Σ' ευχαριστώ φίλε Nervous αλλά....

 

Τελικά δεν είναι γραφτό να στείλω αρχεία από το κινητό στον υπολογιστή μου.... Μέχρι που έψαξα και βρήκα την 2.35 και την εγκατέστησα αντί της 2.36 μπας και αλλά... τα ίδια .... "can't send file" :O :O

 

Ισως κάποιο πρόγραμμα κάνει τη ζημιά αλλά μακάρι να'ξερα ποιο....

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry για το of topic,αλλα καποιοι απο εδω εχουμε χοντρο προβλημα!

Καναμε την μ*****α και κατεβασαμε το καινουργιο pc suite το οποιο δεν λειτουργει!

Και απορω γιατι δεν εγινε καποια εκτενεστερη αναφορα γι'αυτο το προβλημα...(περα απο τη δημιουργια θεματος με πολυ λιγες απαντησεις...)

Η ερωτηση μου ειναι περισσοτερο computer..ιστικη, αλλα πιστευω πως υπαρχουν εδω μεσα ατομα που μπορουν να απαντησουν!

Γνωριζει λοιπον κανεις, ποιο αρχειο ειναι αυτο που δημιουργειται και αποθηκευει τις επαφες(αφου βεβαια εχει γινει η απαραιτητη δημιουργια του φακελου στις επαφες στο OUTLOOK)μετα απ'τον συγχρονισμο επαφων?

Που αποθηκευεται αυτο το αρχειο και αν γινεται να αντιγραφει και να μεταφερθει σε αλλο υπολογιστη, που τρεχει κανονικα το pc suite με σκοπο να ανατρεξεις σ'αυτο το φακελο απ'το OUTLOOK(με συγχρονισμο) και να κανουμε τελικα τη δουλεια μας με τις επαφες?

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

 

 

Επισης δεν ειναι σιγουρο οτι αν κανεις back up στην καρτα μνημης πριν την αναβαθμηση θα επαναφερει τις επαφες σου...

Το επαθα και εγω και κανα 2-3 ατομα (που γραφουν εδω...)

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το counter που μετράει τα λεπτά της τελευταίας κλήσης - δεν τα μετράει. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Να τονίσω ότι ακόμα δεν το έχω αναβαθμίσει και έχω την αρχική εκδοση.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε Nervous αλλά....

 

Τελικά δεν είναι γραφτό να στείλω αρχεία από το κινητό στον υπολογιστή μου.... Μέχρι που έψαξα και βρήκα την 2.35 και την εγκατέστησα αντί της 2.36 μπας και αλλά... τα ίδια .... "can't send file" :O :O

 

Ισως κάποιο πρόγραμμα κάνει τη ζημιά αλλά μακάρι να'ξερα ποιο....

Νομίζω ότι το πρόβλημα θα πρέπει να το αναζητήσεις στο bluetooth υπολογιστή και όχι του τηλεφώνου.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry για το of topic,αλλα καποιοι απο εδω εχουμε χοντρο προβλημα!

Καναμε την μ*****α και κατεβασαμε το καινουργιο pc suite το οποιο δεν λειτουργει!

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Την έχω κατεβάσει εγώ (αγγλική έκδοση) και δεν διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Επισης δεν ειναι σιγουρο οτι αν κανεις back up στην καρτα μνημης πριν την αναβαθμηση θα επαναφερει τις επαφες σου...

Το επαθα και εγω και κανα 2-3 ατομα (που γραφουν εδω...)

Δεν το γνωρίζω αυτό. Μπορείς πάντως να αντιγράψεις τις επαφές στην κάρτα (και να τις επαναφέρεις μετά), μέσα από το μενού του τηλεφωνικού καταλόγου.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry για το of topic,αλλα καποιοι απο εδω εχουμε χοντρο προβλημα!

Καναμε την μ*****α και κατεβασαμε το καινουργιο pc suite το οποιο δεν λειτουργει!

Και απορω γιατι δεν εγινε καποια εκτενεστερη αναφορα γι'αυτο το προβλημα...(περα απο τη δημιουργια θεματος με πολυ λιγες απαντησεις...)

Η ερωτηση μου ειναι περισσοτερο computer..ιστικη, αλλα πιστευω πως υπαρχουν εδω μεσα ατομα που μπορουν να απαντησουν!

Γνωριζει λοιπον κανεις, ποιο αρχειο ειναι αυτο που δημιουργειται και αποθηκευει τις επαφες(αφου βεβαια εχει γινει η απαραιτητη δημιουργια του φακελου στις επαφες στο OUTLOOK)μετα απ'τον συγχρονισμο επαφων?

Που αποθηκευεται αυτο το αρχειο και αν γινεται να αντιγραφει και να μεταφερθει σε αλλο υπολογιστη, που τρεχει κανονικα το pc suite με σκοπο να ανατρεξεις σ'αυτο το φακελο απ'το OUTLOOK(με συγχρονισμο) και να κανουμε τελικα τη δουλεια μας με τις επαφες?

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

 

 

Επισης δεν ειναι σιγουρο οτι αν κανεις back up στην καρτα μνημης πριν την αναβαθμηση θα επαναφερει τις επαφες σου...

Το επαθα και εγω και κανα 2-3 ατομα (που γραφουν εδω...)

ανοιγεις το OUTLOOK πατας ΕΠΑΦΕΣ - Επεξεργασία - Επιλογη ολων και αντιγραφη και τις κανεις επικολληση σε εναν φακελο οπου θες εσυ.. ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...