Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σημερα το απογευμα ηρθε και για μενα η μαγικη στιγμη, το πηρα απο νοκια, ενα εγω και ενα ο φιλος μου. Απο την πρωτη επαφη μαζι του εχουμε παθει πλακα και οι δυο. (Πριν απο αυτο ειχαμε και οι δυο το 6680). Λοιπον οι πρωτες εντυπωσεις:

1. Η κατασκευη του ειναι φανταστικη, τα υλικα τελεια, η επαφη με το πληκτρολογιο ανετη και το πορτακι της καμερας τελειως σταθερο σε σχεση με το 6680.

2. Μολις το ανοιξαμε μειναμε με ανοικτο στομα, η οθονη ειναι κλασης ανωτερη απο το 6680 και ιδια με το Ν90 που ετυχε να δουμε.

3. Η καμερα και φωτο και βιντεο βγαζει απιστευτα και δεν νομιζω να υπαρχει συγκριση με το Κ750. Μονο και μονο το βιντεο 352*288 τα λεει ολα και μαλιστα επειδη το εψαξα η καμερα εχει επιλογες και για κοντινα και για μακρινα και για γρηγορες κινησεις (ρυθμιζει την ταχυτητα κλειστρου).

4. Ο ηχος ειναι μακραν ανωτερος και απο το 7710 και απο το αξεπεραστο σε ηχο n-gage(για οσους ξερουν). Πιο συγκεκριμενα στο mp3 ο ηχος ειναι κρυσταλινος, δυνατος και ακουγονται ολα τα οργανα ξεκαθαρα, στο ραδιοφωνο (που εγινε και τοσος ντορος) ο ηχος ειναι απιστευτος χωρις παρασιτα και κανενα προβλημα (και στις 2 συσκευες), οποτε το προβλημα με τα παρασιτα μπορει να ωφειλεται σε ελαττωματικα κομματια, γιατι διαβαζω και απο αλλους οτι δεν εχουν προβλημα.

5. Τελος, το λειτουργικο ειναι ταχυτατο χωρις κοληματα και δοκιμασα να διαβασω μεγαλο μηνυμα και το theme δεν κολησε καθολου αρα αυτο που παρουσιαστηκε πιο πανω ως bug του κινητου, ηταν ενα τυχαιο συμβαν.

Το μονο που πρεπει να συνηθισει κανεις στην αρχη ειναι το πορτακι της καρτας μνημης το οποιο ειναι ψαρωτικο στο ανοιγμα (νοιωθεις οτι θα ξεκολησει ενω στην πραγματικοτητα ειναι απλως πολυ ελαστικο).

Με λιγα λογια οποιος το θελει και σκεφτεται να το παρει να τρεξει γιατι κατα την γνωμη μου αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα του, ξεχασα να αναφερω οτι το πακετο ειναι υπερπληρες μεχρι και πανακι καθαρισμου περιλαμβανει.

Το Ν70 ειναι ενα κοσμημα και το πιο πληρες s60 κινητο που κυκλοφορει!

 

Φίλε μου δεν θέλω να σε προσβάλλω σε καμία περίπτωση αλλά λες ότι το Ν70 έχει καλύτερη οθόνη από το 6680 και ίδια με το Ν90 ? ... :alien:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκλεισα μια εβδομάδα με το κινητό και δηλώνω ευτυχισμένος. Δεν το χορταίνω, κάτι που δεν περίμενα να μου ξανασυμβεί με κινητό...

Το πήρα από Πλαίσιο Αγίας Παρασκευής 513? σε 12 άτοκες δόσεις, όπως επίσης και μια 512 Tracend rs-mmc με 47?.

Είχα ένα πρόβλημα με το handsfree όπου δεν δούλευε το δεξί κανάλι, αλλά από το Πλαίσιο δεν είχαν καμιά αντίρρηση να μου το αλλάξουν, απλά το περιμένουν να' ρθει.

Το FSCaller 3.02 δουλεύει και μετά από επανεκκίνηση.

Οι εφαρμογές που έχω και παίζουν άψογα είναι: FExplorer, AppMan, Sysinfo, Guitar tuner, FSCaller 3.02, Autolock, Alonso 3D, Sonic (me blzinstapp), Fifa 2005, Oxford dictionary, Calcium.

 

Ψάχνω το slovo ED greek-english, μήπως τό 'χει κανείς :)

 

Είσαι σίγουρος ότι παίζει το Fifa 2005? Μήπως εννοείς το 2004? Σε μένα όσες φορές το προσπάθησα δεν άνοιξε...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να παρει backup ολα ή μερικα αρχεια απο το τηλεφωνο με καλωδιο ??? Οτι και να δοκμασα ξεκιναει αλλα βγαζει σφαλμα.Εχω win xp pro gr με sp2.

Nokia pc suite το 6.6.18

 

Ευχαριστω. :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα με ATP MMCmobile 512MB, το Full Screen Caller 3.02 μένει πάντα ανοιχτό

 

να ρωτησω κατι πανω σε αυτο....???

σε οσα παιδια δουλευει κανονικα το full screen caller κανατε φορματ την καρτουλα.....προτου την βαλατε στο 70...???

γιατι εγω την εβαλα κατευθείαν απο το 6680 και απλα εβγαλα τις εφαρμογες που δεν ηταν συμβατές....

ρωταω μηπως η αιτία του προβληματος ειναι εδω...

...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν έχει Ελληνικά!!! Και ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ όλα τετραγωνάκια στην εφαρμογή!!! HELP!!!!

 

Έχεις καμμία άλλη ιδέα;;

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να παρει backup ολα ή μερικα αρχεια απο το τηλεφωνο με καλωδιο ??? Οτι και να δοκμασα ξεκιναει αλλα βγαζει σφαλμα.Εχω win xp pro gr με sp2.

Nokia pc suite το 6.6.18

 

Ευχαριστω. :D

Την πρώτη φορά κόλλησε και σε εμένα αλλά μετά τα κατάφερα. Xp pro gr sp2 έχω. Εγκατάσταση από το cd που είχε μέσα έκανα.

Link to comment
Share on other sites

@chrismasgr: *#0000# βλέπεις τη version του firmware.

Κι εμένα μου έκανε μια φορά restart το κινητό σήμερα. Άνοιξα το κάλυμμα, πήγα να επιλέξω το βίντεο και εκείνη την ώρα ήρθε μήνυμα και κόλλησε. Έκανε restart, τρεμόπαιζε η οθόνη πήγα να δω το μήνυμα και κόλλησε. Το έκλεισα και το ξανάνοιξα και όλα οκ μετά.

BTW, ξέρει κανείς πώς μπορώ να παίξω τα .mp4 βιντεο σε λίνουξ? Κατέβασα ό,τι win32 codec βρήκα και πάλι δεν τα παίζει!! :cry:

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε για την απάντηση . Εσένα το κινητό σου απ'ότι διαβάζω σου έκανε χοντρό πρόβλημα το δικό μου κόλησε μόνο στο εξωτερικό. Εδώ στην Ελλάδα δεν έχω πρόβλημα.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να παρει backup ολα ή μερικα αρχεια απο το τηλεφωνο με καλωδιο ??? Οτι και να δοκμασα ξεκιναει αλλα βγαζει σφαλμα.Εχω win xp pro gr με sp2.

Nokia pc suite το 6.6.18

 

Ευχαριστω. :D

 

Όχι μόνον με καλώδιο αλλά και με bluetooth και όχι μόνο το n70. Μήπως φταίει το pcsuite και όχι το κινητό;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

το full screen caller μετα απο format της καρτας δουλευει κανονικοτατα....

παιδια κατι αλλο....

υπαρχει περιπτωση να δουμε τα βιντεακια που τραβαμε μεσα απο τον windows media player...???(οπως καναμε τοσο καιρο με τα 3gp...?)

Link to comment
Share on other sites

το full screen caller μετα απο format της καρτας δουλευει κανονικοτατα....

παιδια κατι αλλο....

υπαρχει περιπτωση να δουμε τα βιντεακια που τραβαμε μεσα απο τον windows media player...???(οπως καναμε τοσο καιρο με τα 3gp...?)

ψαξε στο google για mp4 codec, θα βρεις αρκετα. εχω κατεβασει ενα, 1mb.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνον με καλώδιο αλλά και με bluetooth και όχι μόνο το n70. Μήπως φταίει το pcsuite και όχι το κινητό;

 

Δοκιμασα και με τους δυο τροπους αλλα το ιδιο απιοτελεσμα....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

gia ena filo pou eipe oti de vrhke dv rs mmc sti thessaloniki as paei sto plaisio pou exei 512 dv rs mmc tis trancent an kai einai sxetika argh 20X einai arketa fthnh 49 e an thimamai.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ενα βιντεακι .rm στο Ν70 και μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη του και οτι θα προσπαθησει να κανει μερικη αναπαραγωγη.Ετσι ξεκιναει και παιζει μονο ο ηχος.Το θεμα ειναι οτι σε αλλες symbian συσκευες π.χ. 6600,siemens sx1 το συγκεκριμενο βιντεο παιζει κανονικα.Ξερει καποιος γιατι συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι αλλο.....

δεν μπορω να συνδεσω το pc suite με το κινητο......

βασικα βαζω το pc suit οχι μονο δεν μου αναγνωριζει το κινητο....αλλα δεν μου ανοιγει καν το προγραμμα.....

τι κανω λαθος....??? :mad: :mad:

μου σπασαν τα νευρα....

το 6680 το ειχα συνδεσει με την μια....

Link to comment
Share on other sites

παιδια hellllllpppppppppppp.....

δεν μου αναγνωριζει το pc μου το "καλωδιο" με τιποτα.....

ειχα να παθω τετοιο πραγμα απο το 6600...... :confused:

μην μου πειτε μονο να κανω format........

Link to comment
Share on other sites

ουφφφφφφφφ.....

ρε παιδια με το μπλουτουθ :lol: :lol: συνδεσα το pc suite με το κινητο κανονικα....με το καλωδιο μεγαλο προβλημα.......

δεν μου το "βρισκει" με τιποτα..... :worry:

Link to comment
Share on other sites

ουφφφφφφφφ.....

ρε παιδια με το μπλουτουθ :lol: :lol: συνδεσα το pc suite με το κινητο κανονικα....με το καλωδιο μεγαλο προβλημα.......

δεν μου το "βρισκει" με τιποτα..... :worry:

α, ειχες και μλουτουθθθ; και παιδευοσουν; :lol:

τρωνε κολληματα τα καλωδια απ'οτι εχω καταλαβει, δε ξερω δηλαδη, δε χρησιμοποιω αλλα ετσι βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το καλώδιο εχει την διπλασια ταχύτητα και βαλε........

απο το 6600 και μετα οτι κινητό και αν ειχα "έπιανε" το pc μου το καλώδιο με την μια....

τωρα δεν το βρίσκει με τίποτα......

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ.......

(παλι καλα που εχω το μπλουτουθ....κατι ειναι και αυτο... :p )

Link to comment
Share on other sites

Αγοραστε ενα card reader να ειστε κυριοι :cool:
nokia 6600 -> nokia n70 -> nokia n95 -> htc touch pro2 -> motorola milestone -> palm pre2 -> samsung omnia7 -> iphone 4S -> iphone 5 -> nexus5 -> iphone 5C
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση με κάποιο τρόπο να αντιστοιχηθεί στις επαφές video αντί για φωτογραφία;;; :blink:

 

Yπαρχει περιπτωση με την εφαρμογη VideoTone Player ,

it even lets you assign videotones to contacts…”

http://www.bouncetech.co.uk/videotone.html

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=1244&faq=4

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αγοραστε ενα card reader να ειστε κυριοι :cool:

 

Τι ακριβως κανει αυτος ο αναγνωστης ??? Ποιες καρτες διαβαζει ??? Κανενα link ??? Ευχαριστω.

:D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...