Jump to content

Netflix: Τώρα διαθέσιμο με ελληνικό μενού και με τιμές σε ευρώ


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα ήθελα να δω στην Ελλάδα την Home Box Office και όχι το Hulu που είναι η Fox στην ουσία. Όχι ότι θα μου πηγαινε άσχημα.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 485
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χαρά ΔΕΝ είναι. Ήδη έγραψα ότι είναι οκ για άτομα που βλέπουν σειρές όταν έχουν ολοκληρωθεί 3-4 χρόνια πριν και επίσης αν βλέπουν παραγωγές του Netflix.

Όταν κάποιος παρακολουθεί σειρές που προβάλλονται κανονικά και τις βλέπει εβδομαδιαία, θα πάει σε Hulu που έχει πολύ πράμα αλλά για λίγο χρονικό διάστημα μετά την πρεμιέρα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Στην πράξη, το 80% των κορυφαίων σειρών είναι ποια στο NETFLIX.

Για τις υπόλοιπες λίγες που ξεφεύγουν, υπάρχουν και άλλοι τρόποι.

Δεν υπάρχει πλατφόρμα να καλύπτει το 100% των αναγκών.

 

Οπότε δεν ισχύει ότι είναι μόνο για σειρές παλιότερες.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

λειτουργεί το hulu εκτός από αμερική (επίσημα πάντα)

παίζει το hulu σε πολλές συσκευές ταυτόχρονα (επίσημα πάντα)

έχει το hulu ελληνικά ;

 

αν ναι οκ , αν όχι , τότε δεν υπάρχει λόγος να το αναφέρουμε , ας μιλάμε καλύτερα για Nova/ote

 

ναι βλέπω κι εγώ σειρές του Hbo , αν θέλει 30ε (αν λέμε παίζει το hulu εκτός αμερικής +showtime) ε τα δίνω εδώ και βλέπω και αθλητικά

 

Η ερωτηση ειναι σιγουρα ρητορικη σιγουρα αλλα οχι, δεν παιζει hulu στην Ελλαδα επισημα. Εκτος και εχω χασει επεισοδια :lol: (για να ειμαστε και στο πνευμα της κουβεντας).

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ΔΕΝ είναι. Ήδη έγραψα ότι είναι οκ για άτομα που βλέπουν σειρές όταν έχουν ολοκληρωθεί 3-4 χρόνια πριν και επίσης αν βλέπουν παραγωγές του Netflix.

Όταν κάποιος παρακολουθεί σειρές που προβάλλονται κανονικά και τις βλέπει εβδομαδιαία, θα πάει σε Hulu που έχει πολύ πράμα αλλά για λίγο χρονικό διάστημα μετά την πρεμιέρα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Έχει βελτιωθεί πολύ αυτό το κομμάτι αλλά προφανώς παίζει ρόλο και αντίσταση των υπολοίπων να το δώσουν σε νορμάλ χρόνο στο νετφλιξ. Πολλές δημοφιλής σειρές πλέον έχουν άμεση συνεργασία με το Netflix. Είτε κάθε εβδομάδα να βάζει το επεισόδιο τους (πχ Designated Survivor) ή τουλάχιστον μόλις τελειώσει ο κύκλος να προστεθεί ολόκληρος στο Netflix την ίδια μέρα (πχ Peaky Blinders, El Chapo κτλ κτλ)

 

To πρόβλημα εντοπίζεται κυρίως σε σειρές που παίζονται χρόνια και έχουν ήδη δημιουργήσει το κοινό τους ή είναι επιτυχημένες οπότε δεν δίνουν εύκολα και γρήγορα τα επεισόδια στο Netflix (πχ Suits)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το Netflix είναι πόλη κάλο για Ελλάδα ότι και να λέμε.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα εντοπίζεται κυρίως σε σειρές που παίζονται χρόνια και έχουν ήδη δημιουργήσει το κοινό τους ή είναι επιτυχημένες οπότε δεν δίνουν εύκολα και γρήγορα τα επεισόδια στο Netflix (πχ Suits)

 

εντάξει μωρέ , βλέπεις τις 2 πρώτες χρονιές του suits και μετά πάνω κάτω τα ίδια βλέπεις :)))

 

πάει και η rachel

 

(δεν έχω δει ακόμα την τελευταία)

Link to comment
Share on other sites

εντάξει μωρέ , βλέπεις τις 2 πρώτες χρονιές του suits και μετά πάνω κάτω τα ίδια βλέπεις :)))

 

πάει και η rachel

 

(δεν έχω δει ακόμα την τελευταία)

 

Έχει βελτιωθεί πολύ αυτό το κομμάτι αλλά προφανώς παίζει ρόλο και αντίσταση των υπολοίπων να το δώσουν σε νορμάλ χρόνο στο νετφλιξ. Πολλές δημοφιλής σειρές πλέον έχουν άμεση συνεργασία με το Netflix. Είτε κάθε εβδομάδα να βάζει το επεισόδιο τους (πχ Designated Survivor) ή τουλάχιστον μόλις τελειώσει ο κύκλος να προστεθεί ολόκληρος στο Netflix την ίδια μέρα (πχ Peaky Blinders, El Chapo κτλ κτλ)

 

To πρόβλημα εντοπίζεται κυρίως σε σειρές που παίζονται χρόνια και έχουν ήδη δημιουργήσει το κοινό τους ή είναι επιτυχημένες οπότε δεν δίνουν εύκολα και γρήγορα τα επεισόδια στο Netflix (πχ Suits)

 

Τώρα περιμένετε να μπουν σειρές ταινίες πριν του 2016 ενώ δεν ήταν καν εδώ. Εγώ ενάμιση χρόνο περίμενα για Flash, DC legneds of tomorrow, Arrow και blacklist αφού τα είχα πει 8 φόρες, ακόμα να μπει το supernatural που θα τους πω για 11 φόρα. Θέλουν και λίγο πρήξιμο σε ότι άφορα τις σειρές και νιώθω τυχερός που μπήκαν. Φυσικά δεν γράφω για σειρές όπως το Westworld και το Game of thrones που δεν θα τα δούμε πότε εκεί.

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο θεμα στην δημιουργια λογαριασμου ? αφου δημιουργησα τον λογαριασμο στο επομενο βημα που καταχωρω το προγραμμα που θελω για οταν ληξη ο δοκιμαστικος μηνας δεν μπορει να ολοκληρωσει ουτε με πιστωτικη ουτε και με paypal .... παει κατι στραβα?
Link to comment
Share on other sites

...................................................

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπαρχει καποιο θεμα στην δημιουργια λογαριασμου ? αφου δημιουργησα τον λογαριασμο στο επομενο βημα που καταχωρω το προγραμμα που θελω για οταν ληξη ο δοκιμαστικος μηνας δεν μπορει να ολοκληρωσει ουτε με πιστωτικη ουτε και με paypal .... παει κατι στραβα?

 

Εχεις υπολοιπο στην καρτα; Αν οχι δεν γινεται.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

...................................................

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχεις υπολοιπο στην καρτα; Αν οχι δεν γινεται.

Κι όμως .... Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως .... Τι να πω...

 

Τώρα είδα που γράφεις πιστωτική. Χρεωστική θέλει.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να δούμε την λίστα ταινιών χωρίς εγγραφή;;

 

Επίσης, θυμάμαι έχει δυνατότητα download σωστά;;

 

Κάτι ακόμα. Είχα κάνει συνδρομή με την έλευση της υπηρεσίας στην Ελλάδα, αλλά το θέμα ελληνικών υποτίτλων απλά ήταν στο μηδέν. Μετά από ένα χρόνο (πέρυσι Απρίλη περίπου) έκανα πάλι και μου έδωσε και πάλι ένα μήνα δωρεάν!!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα που γράφεις πιστωτική. Χρεωστική θέλει.
Το PayPal που συνέδεσα, με πιστωτική είναι.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το PayPal που συνέδεσα, με πιστωτική είναι.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Οπότε δεν πληρώνεις με πιστωτική το Netflix αλλά με PayPal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να δούμε την λίστα ταινιών χωρίς εγγραφή;;

 

Επίσης, θυμάμαι έχει δυνατότητα download σωστά;;

 

Κάτι ακόμα. Είχα κάνει συνδρομή με την έλευση της υπηρεσίας στην Ελλάδα, αλλά το θέμα ελληνικών υποτίτλων απλά ήταν στο μηδέν. Μετά από ένα χρόνο (πέρυσι Απρίλη περίπου) έκανα πάλι και μου έδωσε και πάλι ένα μήνα δωρεάν!!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://gr.ign.com/netflix/37837/feature/updated-odegos-oi-upotitlismenes-kai-metaglottismenes-seires

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα που γράφεις πιστωτική. Χρεωστική θέλει.
Δεν έχει σχέση αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπαρχει καποιο θεμα στην δημιουργια λογαριασμου ? αφου δημιουργησα τον λογαριασμο στο επομενο βημα που καταχωρω το προγραμμα που θελω για οταν ληξη ο δοκιμαστικος μηνας δεν μπορει να ολοκληρωσει ουτε με πιστωτικη ουτε και με paypal .... παει κατι στραβα?
Πάρε την τράπεζα να δεις για ποίο λόγο δεν δέχεται την πιστωτική, ξέρω ότι αν χρωστάς σου κόβουν την κάρτα. Ήταν 1 λόγος που έβαλα χρεωστική όταν πήρα κάρτα.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Έχω το netflix σε 3 συσκευές και έχω 3 διαφορετικές εμφανίσεις όσο αφορά τα ελληνικά σαν γλώσσα και σε υπότιτλους.

Συγκεκριμένα, παρακολουθώ την σειρά "Vikings" και παρατηρώ τα εξής:

1. Σε smart tv Samsung με Netflix δεν έχω πουθενά ελληνικό μενού και ούτε ελλ. υπότιτλους, τόσο στην σειρά όσο και σε άλλες ταινίες που έχω δοκιμάσει.

2. Σε tv box me android 7.1.1 δεν έχω ελληνική γλώσσα στα μενού αλλά έχω ελλ. υπότιτλους στην σειρά και σε άλλες ταινίες που έχω δοκιμάσει.

3. Σε smart tv hitachi ..σχετικά πρόσφατο μοντέλο, έχω ελληνική γλώσσα στα μενού και ελλ. υπότιτλους στην σειρά και σε άλλες ταινίες, αλλά δεν έχει όλα τα επεισόδια της σειράς, φτάνει μέχρι το S4E10, ενώ στο tv box φτάνει ως το S4E20.

Μπορεί να συμβαίνει να έχει άλλο αριθμό επεισοδίων σε διάφορες συσκευές;

Με τα ελληνικά και κυρίως με τους υπότιτλους μπορώ να παρέμβω και να αλλάξω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το netflix σε 3 συσκευές και έχω 3 διαφορετικές εμφανίσεις όσο αφορά τα ελληνικά σαν γλώσσα και σε υπότιτλους.

Συγκεκριμένα, παρακολουθώ την σειρά "Vikings" και παρατηρώ τα εξής:

1. Σε smart tv Samsung με Netflix δεν έχω πουθενά ελληνικό μενού και ούτε ελλ. υπότιτλους, τόσο στην σειρά όσο και σε άλλες ταινίες που έχω δοκιμάσει.

2. Σε tv box me android 7.1.1 δεν έχω ελληνική γλώσσα στα μενού αλλά έχω ελλ. υπότιτλους στην σειρά και σε άλλες ταινίες που έχω δοκιμάσει.

3. Σε smart tv hitachi ..σχετικά πρόσφατο μοντέλο, έχω ελληνική γλώσσα στα μενού και ελλ. υπότιτλους στην σειρά και σε άλλες ταινίες, αλλά δεν έχει όλα τα επεισόδια της σειράς, φτάνει μέχρι το S4E10, ενώ στο tv box φτάνει ως το S4E20.

Μπορεί να συμβαίνει να έχει άλλο αριθμό επεισοδίων σε διάφορες συσκευές;

Με τα ελληνικά και κυρίως με τους υπότιτλους μπορώ να παρέμβω και να αλλάξω κάτι;

Οι ελληνικοι υποτιτλοι δεν εμφανιζονται σε σχετικα παλιες τηλεορασεις.Εχω μια samsnug 5ετιας και δεν εχω ελληνικους υποτιλτους,ενω σε μια ολοκαινουργια sony οι ελληνικοι υποτιτλοι εμφανιζονται κανονικα.Δυστυχως δεν μπορεις να κανεις κατι

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Έχω το netflix σε 3 συσκευές και έχω 3 διαφορετικές εμφανίσεις όσο αφορά τα ελληνικά σαν γλώσσα και σε υπότιτλους.

Συγκεκριμένα, παρακολουθώ την σειρά "Vikings" και παρατηρώ τα εξής:

1. Σε smart tv Samsung με Netflix δεν έχω πουθενά ελληνικό μενού και ούτε ελλ. υπότιτλους, τόσο στην σειρά όσο και σε άλλες ταινίες που έχω δοκιμάσει.

2. Σε tv box me android 7.1.1 δεν έχω ελληνική γλώσσα στα μενού αλλά έχω ελλ. υπότιτλους στην σειρά και σε άλλες ταινίες που έχω δοκιμάσει.

3. Σε smart tv hitachi ..σχετικά πρόσφατο μοντέλο, έχω ελληνική γλώσσα στα μενού και ελλ. υπότιτλους στην σειρά και σε άλλες ταινίες, αλλά δεν έχει όλα τα επεισόδια της σειράς, φτάνει μέχρι το S4E10, ενώ στο tv box φτάνει ως το S4E20.

Μπορεί να συμβαίνει να έχει άλλο αριθμό επεισοδίων σε διάφορες συσκευές;

Με τα ελληνικά και κυρίως με τους υπότιτλους μπορώ να παρέμβω και να αλλάξω κάτι;

Μα πρέπει να επιλέξεις και την ανάλογη γλώσσα στο προφίλ που δηλώνεις, μέσα από τις ρυθμίσεις του account.

Το έχεις τσεκάρει;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μα πρέπει να επιλέξεις και την ανάλογη γλώσσα στο προφίλ που δηλώνεις, μέσα από τις ρυθμίσεις του account.

Το έχεις τσεκάρει;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

ναι... έχω επιλέξει ελληνική γλώσσα στο προφιλ.. νομίζω όμως στην Samsung smart tv δεν έχει ελλ. γλώσσα να επιλέξω. Στις άλλες συσκευές ειναι επιλεγμένο τα ελληνικά. Μάλλον λόγω παλαιότητας μοντέλου δεν θα έχω ελληνικά.. Άραγε δεν δοκίμασα να παίξω netflix μέσα από τον browser της tv να δω από εκει πως παίζει.

Edited by dimig
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει εγώ και δεν παίζει από τον browser της τηλεόρασης καθόλου.

Μόνο ίσως σε android τηλεοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στην συνδρομή για 4 συσκευές, γίνεται οι δύο να το έχουν στα ελληνικά και οι άλλοι δύο στα αγγλικά;

Θα το μοιραστούμε 4 άτομα.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στην συνδρομή για 4 συσκευές, γίνεται οι δύο να το έχουν στα ελληνικά και οι άλλοι δύο στα αγγλικά;

Θα το μοιραστούμε 4 άτομα.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φτιάχνεις 4 προφίλ και ο καθένας βάζει ότι γλώσσα θέλει.

Έτσι το έχω και εγώ

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Α, γιατί νόμιζα ότι μια συνδρομή ίσον ένα προφίλ.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...