Jump to content

Netflix: Τώρα διαθέσιμο με ελληνικό μενού και με τιμές σε ευρώ


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Το Netflix, η πρωτοπόρα παγκοσμίως πλατφόρμα διαδικτυακής ψυχαγωγίας, ανακοίνωσε ότι από σήμερα είναι διαθέσιμη και στα Ελληνικά και με τιμές σε €, προσφέροντας το πολυβραβευμένο πρόγραμμα σειρών και ταινιών του Netflix, ξεκινώντας από 7,99€ το μήνα. Το Netflix προσφέρει ένα νέο τρόπο θέασης τηλεόρασης, προσφέροντας στα μέλη του τη δυνατότητα να απολαύσουν τηλεοπτικές σειρές και ταινίες όταν, όπως και όπου επιθυμούν με εύκολη και άμεση πρόσβαση από τηλεοράσεις, tablets, smartphones , κονσόλες παιχνιδιών και υπολογιστές. Ταινίες του Hollywood , κορυφαίες τηλεοπτικές σειρές, ντοκιμαντέρ, ανεξάρτητες ταινίες, stand-up comedies και μία ευρεία γκάμα από τίτλους για παιδιά, είναι τώρα διαθέσιμα άμεσα στο Netflix με ποσοστό υποτιτλισμού και μεταγλώττισης περιεχομένου που ξεπερνά το 70%.

 

‘’Πάντα γνωρίζαμε ότι το ελληνικό κοινό ‘’διψούσε’’ για σπουδαία ψυχαγωγία’’ , ανέφερε ο Jonathan Friedland, Chief Communication Οfficer στο Netflix. ‘’Τώρα το ξέρουμε με βεβαιότητα και είμαστε ενθουσιασμένοι που προσφέρουμε μία πιο προσωποποιημένη Netflix εμπειρία στην Ελλάδα, που θα συνεχίσει να ενισχύεται με υπέροχες τηλεοπτικές σειρές και ταινίες, τόσο από εδώ, όσο και από τον υπόλοιπο κόσμο’’ .

 

Εκτός από την προσαρμογή της γλώσσας στα Ελληνικά, τα μέλη θα έχουν επίσης πρόσβαση σε αποκλειστικές σειρές και ταινίες σε Ultra HD, 4K και HDR. Ανάμεσα στις επερχόμενες Netflix originals ταινίες, συγκαταλέγεται και το πολυαναμενόμενο Bright, με πρωταγωνιστές τους Will Smith και Joel Edgerton. Όσον αφορά τις πρωτότυπες σειρές, είναι διαθέσιμα βραβευμένα προγράμματα του Netflix όπως το Stranger Things, Orange is the New Black, House of Cards και The Crown; και παγκόσμια φαινόμενα όπως τα 13 Reasons Why και Narcos. Η υπηρεσία προσφέρει επίσης κλασικές Αμερικάνικες σειρές όπως: Better Call Saul, Designated Survivor, Star Trek, Suits, The Flash, Dexter, Peaky Blinders, Pretty Little Liars, Breaking Bad, Gravity, Transformers, Fast & Furious, Men in Black, Man of Steel και The Tourist.

 

To Netflix προσφέρει μία απίθανη εμπειρία ψυχαγωγίας, με πολλούς τίτλους διαθέσιμους σε υψηλή ευκρίνεια με Dolby Digital 5.1 surround ήχο και τώρα το επαναστατικό Dolby Atmos. Οι εξελιγμένες προσωποποιημένες προτάσεις του προς το χρήστη, όπως κι η παράλληλη χρήση 5 διαφορετικών προφίλ σε ένα λογαριασμό, βοηθά τα μέλη του να ανακαλύψουν περιεχόμενο που θα λατρέψουν σίγουρα. Για τους χρήστες κινητών, το Netflix προσφέρει ρυθμίσεις ελέγχου των δεδομένων, ώστε τα μέλη του να διαχειρίζονται καλύτερα τον όγκο δεδομένων του κινητού τους, όταν κάνουν streaming από κινητά δίκτυα, δίνοντάς τους μεγαλύτερες δυνατότητες , είτε έχουν απεριόριστο πακέτο δεδομένων, είτε πιο περιορισμένο. Με το fast.com - μία απλή στη χρήση ιστοσελίδα που βοηθάει τα μέλη να δουν πόσο γρήγορη είναι η σύνδεσή τους στο Διαδίκτυο, είτε σε κινητή είτε σε ευρυζωνική σύνδεση - προσφέρουμε ένα ακόμα εργαλείο που οι καταναλωτές μπορούν να χρησιμοποιήσουν για καλύτερη εξυπηρέτηση και έλεγχο στην υπηρεσία διαδικτύου τους.

 

Και για εκείνους που βρίσκονται συνεχώς σε κίνηση, μπορούν εύκολα να ‘’κατεβάσουν’’ το μεγαλύτερο μέρος του καταλόγου και να το δουν αργότερα χωρίς να απαιτείται σύνδεση στο διαδίκτυο, απολαμβάνοντας το ταξίδι τους στο αεροπλάνο ή τη μετακίνησή τους από το ένα σημείο στο άλλο. Η δυνατότητα πρόσβασης στο Netflix υπάρχει σε περισσότερες από 1.600 συνδεδεμένες συσκευές και το ελληνικό κοινό μπορεί να έρθει σε επαφή με το Netflix για ένα μήνα δωρεάν, κάνοντας εγγραφή στο http://www.netflix.com.

 

Ανάμεσα στις συσκευές που υποστηρίζουν το Netflix στην Ελλάδα είναι:

 

- Blu-ray players LG, Panasonic, Samsung, Sony, Toshiba

- Υπολογιστές Mac, Windows, Chrome OS

- Κονσόλες παιχνιδιών PlayStation (PS3, PS4), Wii U, Xbox 360, Xbox One

- Home theater συστήματα LG, Panasonic, Samsung, Sony

- Smart TV LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sony, Toshiba

- Internet media players Apple TV

- Κινητά και tablets iOS phones και tablets, Android phones και tablets, Windows Phone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 485
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευτυχώς ή δυστυχώς Νetflix και Spotify, είναι must πλέον.

Προσωπικά έχω οικογενειακό spotify, και Netflix σε 4 συσκευές με ULTRA HD 4K.

Πολύ ικανοποιημένος από την υπηρεσία, ρίξτε μια ματιά και στα πολλά ντοκυμαντέρ που έχει, αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα. Ξερει κανεις πως γίνεται να εχω το "ελληνικο" Netflix στην Ολλανδια που ζω? Ειμαι ηδη συνδρομητης και δυστυχως στην επιλογη που υπαρχει για υποτιτλους δεν δινει καθολου ελληνικα. Καποιος μου ειπε οτι διαφερει απο χωρα σε χωρα και οτι αφου ζω στην Ολλανδια μονο το Ολλανδικο Netflix μπορω να εχω, εκτος αν αλλαξω μεσω ενος προγραμματος την τοποθεσια του υπολογιστη μου, να φαινεται δηλαδη οτι ειμαι στην ελλαδα. Δεν ειμαι και πολυ εξοικειωμένος με αυτα να πω την αληθεια. Καμια συμβουλη?
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι από την ώρα που τα ελληνικά έχουν γίνει γλώσσα του netflix, πλέον πας στον λογαριασμό σου, βρίσκεις τις γλώσσες, επιλέγεις ελληνικά και είσαι έτοιμος.

Για δοκίμασε το

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

από την εμπειρία σας τι down θέλουμε για HD,φοβάμαι με 6.5 Mbps θα χω πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

από την εμπειρία σας τι down θέλουμε για HD,φοβάμαι με 6.5 Mbps θα χω πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν "πάνε όλα" στο Netflix, θα είσαι μια χαρά.

Από 4 και πάνω, περίπου, είσαι σε HD

 

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα. Ξερει κανεις πως γίνεται να εχω το "ελληνικο" Netflix στην Ολλανδια που ζω? Ειμαι ηδη συνδρομητης και δυστυχως στην επιλογη που υπαρχει για υποτιτλους δεν δινει καθολου ελληνικα. Καποιος μου ειπε οτι διαφερει απο χωρα σε χωρα και οτι αφου ζω στην Ολλανδια μονο το Ολλανδικο Netflix μπορω να εχω, εκτος αν αλλαξω μεσω ενος προγραμματος την τοποθεσια του υπολογιστη μου, να φαινεται δηλαδη οτι ειμαι στην ελλαδα. Δεν ειμαι και πολυ εξοικειωμένος με αυτα να πω την αληθεια. Καμια συμβουλη?

 

Οντως, έτσι είναι. Για να μπορείς να δεις Ελληνικούς υπότιτλους, θα πρέπει να βάλεις κάποιο άτομο στην Ελλάδα να μπει με τα στοιχεία του λογαριασμού σου στο Netflix (άλλαξε πχ. προσωρινά τον κωδικό σου), μετά να βάλει να παίξει κάποια ταινία / σείρα που έχει ελληνικούς υπότιτλους και να επιλέξει τους ελληνικούς υπότιτλους. Ας δοκιμάσει πχ. το Stranger Things.

 

Την επόμενη φορά που θα μπεις από Ολλανδία, ασχέτως αν πριν δεν σου έβγαζε επιλογή για ελληνικούς υπότιτλους, τώρα θα στους εμφανίζει. Τουλάχιστον αυτά τα βήματα ακολούθησα και το αμερικάνικο Netflix μου δείχνει πια ελληνικούς υπότιτλους (σε όποια σειρά / ταινία αυτοί είναι διαθέσιμοι). Προσοχή : αν οποιαδήποτε στιγμή αλλάξεις τους υπότιτλους σε άλλη γλώσσα, θα πρέπει να επαναλάβεις την διαδικασία.

 

Ελπίζω τα βήματα αυτά να ισχύσουν και στην δική σου περίπτωση (από τη στιγμή που δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις πχ. κάποιο VPN για να φαίνεσαι ότι μπαίνεις από Ελλάδα).

Link to comment
Share on other sites

Αν "πάνε όλα" στο Netflix, θα είσαι μια χαρά.

Από 4 και πάνω, περίπου, είσαι σε HD

 

 

SM-G935F

σ'ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση

όλα ε?χμ..θα το δοκιμασω

όταν λέμε HD έχει επιλογή για 720p streaming?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση

όλα ε?χμ..θα το δοκιμασω

όταν λέμε HD έχει επιλογή για 720p streaming?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1080.. ;)

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το χρησιμοποιείται πέρα από ταινίες και σειρές ντοκιμαντέρ τύπου national geographic υπάρχουν?
Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση

όλα ε?χμ..θα το δοκιμασω

όταν λέμε HD έχει επιλογή για 720p streaming?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε μένα έπαιζε 720p σε Chrome και Firefox και 1080p σε Internet Explorer, Edge και PS3.

 

Τώρα για υπότιτλους που λέτε παιδιά εγώ χρησιμοποιώ την πρώτη μέθοδο όπως περιγράφεται εδώ σε Windows 7 και Internet Explorer.

Γενικά βελτιώνεται συνεχώς η βιβλιοθήκη με υποτιτλισμένες σειρές και ταινίες αλλά θέλει ακόμα δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει δουλειά ακόμα με τους ελληνικούς υπότιτλους, αλλά προσωπικά βολεύομαι και με τους αγγλικούς. Έχω επιλέξει HD (720p) και η ποιότητα είναι μια χαρά χωρίς κολλήματα (πιάνω γύρω στα 13mb/s). Βλέπω σε λάπτοπ και κινητό, οπότε δεν χρειάζομαι κάτι παραπάνω.

Δεν έχει τα πάντα αλλά γενικά είναι καλή φάση και απλό στη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρουν οι υπότιτλοι ... μια χαρά βλέπω και χωρίς... αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει περιεχομενο πχ Longmire.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ή δυστυχώς Νetflix και Spotify, είναι must πλέον.

Προσωπικά έχω οικογενειακό spotify, και Netflix σε 4 συσκευές με ULTRA HD 4K.

Πολύ ικανοποιημένος από την υπηρεσία, ρίξτε μια ματιά και στα πολλά ντοκυμαντέρ που έχει, αξίζει...

Μπορεις να εχεις μεχρι 5 στο netflix ;)

Link to comment
Share on other sites

Πλέον λειτουργεί πλήρως στην Ελλάδα και θέλει να ξεκινήσει τοπικές παραγωγές, λέτε να βοηθήσει ώστε να δούμε περιεχόμενο από τα συνδρομητικά κανάλια, μακάρι το 2018 να δούμε και την HBO.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα τον δωρεάν μήνα και πράγματι έχει τεράστια βελτίωση από πριν 2 χρόνια που το είχα ξανα δοκιμάσει. Τώρα κοντράρει άνετα την συνδρομητική, πλην αθλητικών , απλά προσοχή γιατί αν δεν ακυρώσεις την συνδρομή πριν λήξη ο δωρεάν μήνας σε χρεώνουν κανονικά τον επόμενο μια και ζητάνε πιστωτική κατά την εγγραφή. :)

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα τον δωρεάν μήνα και πράγματι έχει τεράστια βελτίωση από πριν 2 χρόνια που το είχα ξανα δοκιμάσει. Τώρα κοντράρει άνετα την συνδρομητική, πλην αθλητικών , απλά προσοχή γιατί αν δεν ακυρώσεις την συνδρομή πριν λήξη ο δωρεάν μήνας σε χρεώνουν κανονικά τον επόμενο μια και ζητάνε πιστωτική κατά την εγγραφή. :)

στέλνουν μήνυμα η sms όπου θέλεις 3 ημέρες πρίν

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα βάλει πρόπερσι για πρώτη φορά και τώρα έβαλα ξανά για να δω τι βελτιώσεις έχουν γίνει. Είναι καλύτερο από τότε, το μόνο σίγουρο. Χρησιμοποιώ prepaid για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

άραγε δωροκαρτα Google play δέχεται?

έχω μια χρεωστική της εθνικής που δεν τραβάει εκτός Ελλάδος

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άραγε δωροκαρτα Google play δέχεται?

έχω μια χρεωστική της εθνικής που δεν τραβάει εκτός Ελλάδος

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι κάρτα έχεις? Τι γράφω καθώς αν σου έδωσαν mastercard debit μια χαρά είναι, αν έχεις maestro, τότε έπρεπε να την είχες αλλάξει. Και εγώ είχα πρόβλημα με αυτή.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Ελέω της μεγάλης χειροτέρευσης του Kodi από το καλοκαίρι και μετά έκανα συνδρομή και έχω να πω μόνο τα καλύτερα. Σε δημοφιλείς σειρές και ταινίες έχει ελληνικούς υπότιτλους και συνέχεια βελτιώνεται.

Επειδή ταυτόχρονα έκανα και συνδρομή και στο Amazon prime video με 3 ευρώ το μήνα για τους πρώτους 6 μήνες η διαφορά είναι τεράστια υπέρ του Netflix.

Ακόμη στο Netflix το έχω στο κινητό , σε τάμπλετ στη Smart TV , και έχω φτιάξει και ένα προφίλ για την αδερφή μου , της έχω δόσεις τους κωδικούς μου και το χρησιμοποιεί στην δική τη Smart TV. Δεν έχω καταλάβει πόσα προφίλ και συσκευές επιτρέπει αλλά είναι ένας πολύ καλός τρόπος να μοιραστείς την συνδρομή αν θες.

 

Στο Amazon το έχω στην TV και στο κινητό, δεν έχω καταλάβει πόσες συσκευές επιτρέπει.

Επίσης έχω ξενερώσει απίστευτα που δεν μου επιτρέπει να παρακολουθήσω την τελευταία Season του MrRobot , ( ήταν ο λόγος που έκανα συνδρομή) ούτε μου δίνει δυνατότητα να αγοράσω η να πληρώσω κάποιο επεισόδιο. Με το Grand Tour που ξεκίνησε την προηγούμενη εβδομάδα το είδα κανονικά. Γενικά δεν έχω καταλάβει την πολιτική τους για το περιεχόμενό που προσφέρουν και είναι πολύ δύσκολο να βρεις πληροφορίες η Support.

Μιλάμε για σκοτάδια σε σχέση με το Netflix.

 

Δυστυχώς η συνδρομή σε Spotify και Netflix πλέον είναι επιβεβλημένη , είναι ένα πάγιο κόστος που μπορούμε να το εξοικονομήσουμε από μια ορθολογικόποίηση των τιμών που πληρώνουμε στα πακέτα κινητής και σταθερής και ιντερνέτ - TV που όλοι πλέον έχουμε.

 

Μπορεί να χάνεις σε πλήθος περιεχομένου σε σχέση με τα Kodi builds αλλά η ευκολία του να σηκώνεις το τηλεκοντρόλ ή το κινητό και να βλέπεις σε μερικά δευτερόλεπτα στην TV σχεδόν τα πάντα χωρίς καθυστέρηση , κατεβάσματα, ψάξιμο κλπ είναι ανεκτίμητη.

 

Αλήθεια δεν υπάρχει κάποιο φόρουμ η thread σε site όπως εδώ ώστε να γίνονται συζητήσεις και να λύνονται απορίες για τέτοιες πλατφόρμες;

Δεν έχω βρει κάτι.

 

( Τώρα πχ σκέφτομαι πως θα δούμε το GOT όταν αρχίσει πάλι, νομίζω δεν το έχει το Netflix και το Amazon)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...