Jump to content

Netflix: Τώρα διαθέσιμο με ελληνικό μενού και με τιμές σε ευρώ


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιεχόμενο με ταινίες προστίθεται συνεχώς, αλλά σαφώς το μεγάλο ατού του είναι οι σειρές.

 

Σαφώς και αν το γυρίσεις σε αγγλικά θα έχεις και πιο πολύ πράγμα διαθέσιμο.Τι ερώτηση είναι αυτή;

Φοβάσαι μην σε κλέψει το NETFLIX;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Απλα ειναι η πρωτη φιρα που κανω αγορα με χρεωστικη μεσω νετ και ακομα φοβαμαι

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 485
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλα ειναι η πρωτη φιρα που κανω αγορα με χρεωστικη μεσω νετ και ακομα φοβαμαι
Αν έχεις paypal, τότε βάλτο για να είσαι πιο ήρεμος.
σειρές δεν βλέπω...

αγγλικά το έχω από το προφίλ μου,εκτός αν υπάρχει άλλη ρύθμιση που δεν είδα για την γλώσσα

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Αν δεν βλέπεις σειρές, τότε ίσως δεν είναι για σένα.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις paypal, τότε βάλτο για να είσαι πιο ήρεμος.Αν δεν βλέπεις σειρές, τότε ίσως δεν είναι για σένα.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

OK μαλλον αυτο θα κανω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

υρε παιδια ειπα να ξεκινησω και εγω τι μετφλιξ. ολα καλα αλλα γιατι δε με αφηνει να κατεβασω την εφαρμογη; μου λεει δεν ειναι συμβατη και στο κινητο και στο τβ μποξ και τα δυο εχουν android 6

edit:μαλλον επειδη ειμαι ρουτ δε με αφηνε, βρηλα το apk και το εκανα εγκαταδταση αλλα οτι και να εχω πατησει μου λεει φορτωση φορτωση και δε παιζει τιποτα, γυρω στα 9 mbps πιανω

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

υρε παιδια ειπα να ξεκινησω και εγω τι μετφλιξ. ολα καλα αλλα γιατι δε με αφηνει να κατεβασω την εφαρμογη; μου λεει δεν ειναι συμβατη και στο κινητο και στο τβ μποξ και τα δυο εχουν android 6

edit:μαλλον επειδη ειμαι ρουτ δε με αφηνε, βρηλα το apk και το εκανα εγκαταδταση αλλα οτι και να εχω πατησει μου λεει φορτωση φορτωση και δε παιζει τιποτα, γυρω στα 9 mbps πιανω

Θέλει καλή ταχύτητα γενικά.

9 mbps είναι πολύ χάλια.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλει καλή ταχύτητα γενικά.

9 mbps είναι πολύ χάλια.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

εγω δλδ που πιανω 4.5 mbps και παιζει αψογα το νετφλιξ τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα ταχύτητας. Χρησιμοποιεί τέτοιους codecs συμπίεσης όπου επιτυγχάνεται πολύ καλή ροή του προγράμματος με λίγο bandwidth. Το netflix παίζει σωστά μόνο σε συσκευές πιστοποιημένες από την ίδια την εταιρεία.

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις την εφαρμογή από το android mirror app.

Δεν θα έχεις πλήρη ανάλυση αλλά θα βλέπεις ικανοποιητικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα ταχύτητας. Χρησιμοποιεί τέτοιους codecs συμπίεσης όπου επιτυγχάνεται πολύ καλή ροή του προγράμματος με λίγο bandwidth. Το netflix παίζει σωστά μόνο σε συσκευές πιστοποιημένες από την ίδια την εταιρεία.

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις την εφαρμογή από το android mirror app.

Δεν θα έχεις πλήρη ανάλυση αλλά θα βλέπεις ικανοποιητικά.

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Πώς γίνεται σε αδύναμο Wi-Fi και μου σερνόταν και η ποιότητα ήταν χειρότερη από 720p και σε καλό δίκτυο στο ίδιο μηχάνημα έπιανε 1070p;

Σαφώς και επηρεάζεται από την ταχύτητα.

 

Και μου παίζει κανονικά στο tv box, όπως και σε πολλά άλλα μηχανάκια γνωστών, που δεν είναι πιστοποιημένα.

Αλίμονο αν έπαιζε μόνο στα πιστοποιημένα. Δεν θα βλέπαμε οι μισοί.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να δεις από εδώ τι ανάλυση σου βγάζει. θα το δεις πάνω δεξιά αφού τρέξει για λίγο.

https://www.netflix.com/title/800184...entIntent=true

 

Έχει και άλλα σχετικά test αν ψάξεις λίγο.

 

test_Netflix.jpg

HD και 4Κ με ήχο dolby digital 5,1 ή atmos μόνο με certified συσκευές.

Με windows 10 edge με προϋποθέσεις και 4K αλλιώς 1080p

Με άλλους browsers στα 720p

Αναφέρονται όλα στην ιστοσελίδα της netflix.

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να δεις από εδώ τι ανάλυση σου βγάζει. θα το δεις πάνω δεξιά αφού τρέξει για λίγο.

https://www.netflix.com/title/800184...entIntent=true

 

Έχει και άλλα σχετικά test αν ψάξεις λίγο.

 

test_Netflix.jpg

HD και 4Κ με ήχο dolby digital 5,1 ή atmos μόνο με certified συσκευές.

Με windows 10 edge με προϋποθέσεις και 4K αλλιώς 1080p

Με άλλους browsers στα 720p

Αναφέρονται όλα στην ιστοσελίδα της netflix.

 

Τα ξέρω όλα αυτά που λες και δεν αναιρεί κάτι από αυτά που έγραψα.

Η καλή ταχύτητα παίζει ρόλο.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οπότε συνοψίζοντας λέμε ότι σε μη cerrtified συσκευές κάποιος βλέπει με περιορισμούς netflix.

Βέβαια παίζει ρόλο η ταχύτητα. Ευνόητο είναι ότι με <<ανύπαρκτη>> ταχύτητα ίντερνετ είναι αδύνατη η σύνδεση και παρακολούθηση του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε συνοψίζοντας λέμε ότι σε μη cerrtified συσκευές κάποιος βλέπει με περιορισμούς netflix.

Βέβαια παίζει ρόλο η ταχύτητα. Ευνόητο είναι ότι με <<ανύπαρκτη>> ταχύτητα ίντερνετ είναι αδύνατη η σύνδεση και παρακολούθηση του προγράμματος.

Για την ακρίβεια:

- σε μη certified συσκευή, ο μόνος περιορισμός είναι ότι θα βλέπεις με μάξιμουμ ανάλυση 960x540, αν και κάτι ακούγεται ότι στο Kodi 18 υπάρχει περίπτωση για παραπάνω

- από πλευράς ταχύτητας, θες μια καλή γραμμή αν θες να βλέπεις και καλή ποιότητα. Αλλιώς ή θα κολλάει ή θα πέφτει αυτόματα η ποιότητα σε SD.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από ταινίες εμπλουτίζεται. Κυρίως ενδιαφέρει άτομα τα οποία βλέπουν σειρές. Δεν γίνεται να παίζει τα πάντα αφού πρέπει να πληρωθούν δικαιώματα. Δοκιμάζεις ένα μήνα δωρεάν.

Αν σου κάνει το κρατάς.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ τον δοκιμαστικό μήνα...για να δω και εγώ αν αξίζει. Η TV μου είναι σχετικά καινούρια (2014 smart Samsung) και η ταχύτητα στο σπίτι μετά βίας αγγίζει τα 5mbps. Παρ όλα αυτά...το NetFlix παίζει άψογα 1080 με κανένα κόλλημα απολύτως. Το περιεχόμενο με καλύπτει και στα ντοκιμαντέρ και στις σειρές. Για τις ταινίες δεν μπορώ να πω το ίδιο. Είμαι διατεθειμένος να δίνω το 10άρικο...για την υπηρεσία. Έτσι και αλλιώς ούτε συμβόλαιο υπέγραψα ούτε εξοπλισμό αγόρασα. Οπότε δεν θα με καλύπτει το σταματάω άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι οι σειρες που παιζονται στην Ελλαδα πχ game of thornes

δεν μπορεις να τις παρακολουθησεις απο εδω.σωστα;

 

http://gr.ign.com/netflix/37837/feature/updated-odegos-oi-upotitlismenes-kai-metaglottismenes-seires

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για άτομα που βλέπουν σειρές δεν είναι παιδιά, μην τρελαθούμε..

Για άτομα που θέλουν να δουν μια σειρά όταν έχει ολοκληρωθεί και έχουν περάσει 3-4 χρόνια, ναι, βολεύει.

Το Netflix αξίζει για την πληθώρα ταινιών που έχει, προφανώς όχι τις καινούργιες και για τις δικές του παραγωγές που πληθαίνουν κάθε χρόνο!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παντως αν αυξηθουν οι συνδρομες στην Ελλαδα θα ειναι χτυπημα για Νοβα και οτε.

να δουμε μηπως και ριξουν και αυτοι κιαλο τις συνδρομες τους.

αληθεια υπαρχουν καπου στατιστικα για το ποσους συνδρομητες εχουμε εδω;

Πώς θα βγει αυτό;

Με βάση IP;

Δεν γίνεται.

Φαντάσου, έχω το πακέτο για 4 συσκευές και δίνω 2 Ελλάδα, μια Αγγλία και μια Γερμανία.

Τι θεωρείται το account; Ελληνικό;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική υπηρεσία το Netflix, Ολλανδία που είμαι, είναι τόσο δεδομένο ότι έχεις συνδρομή όσο το ότι θα βρέξει μες τη μέρα:lol:

Ειδικά αν έχεις μια καλή 4k τηλεόραση δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα να ταλαιπωριέσαι με rip ταινίες και torrent κατώτερης ποιότητας.

Το ελληνικό μενού οκ, αλλά το να μεταφράζουν τίτλους σειρών είναι λίγο γελοίο.

Για κάποιον που ρώτησε για ελληνικούς υπότιτλους, αν βλέπεις σε υπολογιστή υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις μετατροπή srt αρχείο στο format που αναγνωρίζει το Netflix. Είναι λίγο μπελάς καθώς οι υπότιτλοι πολύ πιθανό να είναι ασυγχρόνιστοι. Ακόμα καλύτερα δείτε με αγγλικούς και θα βελτιώσετε και τα Αγγλικα σας. Επίσης η τιμή ανέβηκε πρόσφατα 2€ στο 4k και 1€ στα υπόλοιπα, πιστεύω ότι θα ανεβεί ξανά του χρόνου δεδομένου του υλικού και της ποσότητας παραγωγών που ανεβάζουν τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική υπηρεσία το Netflix, Ολλανδία που είμαι, είναι τόσο δεδομένο ότι έχεις συνδρομή όσο το ότι θα βρέξει μες τη μέρα:lol:

Ειδικά αν έχεις μια καλή 4k τηλεόραση δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα να ταλαιπωριέσαι με rip ταινίες και torrent κατώτερης ποιότητας.

Το ελληνικό μενού οκ, αλλά το να μεταφράζουν τίτλους σειρών είναι λίγο γελοίο.

Για κάποιον που ρώτησε για ελληνικούς υπότιτλους, αν βλέπεις σε υπολογιστή υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις μετατροπή srt αρχείο στο format που αναγνωρίζει το Netflix. Είναι λίγο μπελάς καθώς οι υπότιτλοι πολύ πιθανό να είναι ασυγχρόνιστοι. Ακόμα καλύτερα δείτε με αγγλικούς και θα βελτιώσετε και τα Αγγλικα σας. Επίσης η τιμή ανέβηκε πρόσφατα 2€ στο 4k και 1€ στα υπόλοιπα, πιστεύω ότι θα ανεβεί ξανά του χρόνου δεδομένου του υλικού και της ποσότητας παραγωγών που ανεβάζουν τελευταία.

Και χωρίς 4κ τηλεόραση, μόνο που τρέχει τόσο γρήγορα και παίζουν τα πάντα απροβλημάτιστα, τα αξίζει τα λεφτά της.

Ειδικά αν έχεις μοιράσει την συνδρομή με άλλους 3 και πληρώνει ο καθένας 3€!!

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για άτομα που βλέπουν σειρές δεν είναι παιδιά, μην τρελαθούμε..

Για άτομα που θέλουν να δουν μια σειρά όταν έχει ολοκληρωθεί και έχουν περάσει 3-4 χρόνια, ναι, βολεύει.

Το Netflix αξίζει για την πληθώρα ταινιών που έχει, προφανώς όχι τις καινούργιες και για τις δικές του παραγωγές που πληθαίνουν κάθε χρόνο!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Μια χαρα ειναι για σειρες το Netflix για σειρες. Εχει και δικες του καλες, βλεπε house of cards, stranger things κτλ. Δεν παιζει δικτυο, πλατφορμα που να εχει τα παντα. Καθενας εχει τα δικα του. Αν θες να τα εχεις ολα νομιμα πρεπει να εχεις με αρκετους συνδρομη και οχι μονο με εναν.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική υπηρεσία το Netflix, Ολλανδία που είμαι, είναι τόσο δεδομένο ότι έχεις συνδρομή όσο το ότι θα βρέξει μες τη μέρα:lol:

Ειδικά αν έχεις μια καλή 4k τηλεόραση δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα να ταλαιπωριέσαι με rip ταινίες και torrent κατώτερης ποιότητας.

Το ελληνικό μενού οκ, αλλά το να μεταφράζουν τίτλους σειρών είναι λίγο γελοίο.

Για κάποιον που ρώτησε για ελληνικούς υπότιτλους, αν βλέπεις σε υπολογιστή υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις μετατροπή srt αρχείο στο format που αναγνωρίζει το Netflix. Είναι λίγο μπελάς καθώς οι υπότιτλοι πολύ πιθανό να είναι ασυγχρόνιστοι. Ακόμα καλύτερα δείτε με αγγλικούς και θα βελτιώσετε και τα Αγγλικα σας. Επίσης η τιμή ανέβηκε πρόσφατα 2€ στο 4k και 1€ στα υπόλοιπα, πιστεύω ότι θα ανεβεί ξανά του χρόνου δεδομένου του υλικού και της ποσότητας παραγωγών που ανεβάζουν τελευταία.

Εγώ πάλη θέλω να συνεχίσει η μετάφραση τον τίτλων και σταδιακά να βελτιωθούν σ' αυτό το κομμάτι. Θεωρώ ότι η τοπική υποστήριξή ειδικά της γλώσσας σε 1 υπηρεσία είναι το α και ω αν δεν ήξερα αγγλικά δεν θα είχα netflix πριν το ελληνικό μενού. Τώρα για torrent δεν διαφωνώ καθόλου.

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι για σειρες το Netflix για σειρες. Εχει και δικες του καλες, βλεπε house of cards, stranger things κτλ. Δεν παιζει δικτυο, πλατφορμα που να εχει τα παντα. Καθενας εχει τα δικα του. Αν θες να τα εχεις ολα νομιμα πρεπει να εχεις με αρκετους συνδρομη και οχι μονο με εναν.
Μια χαρά ΔΕΝ είναι. Ήδη έγραψα ότι είναι οκ για άτομα που βλέπουν σειρές όταν έχουν ολοκληρωθεί 3-4 χρόνια πριν και επίσης αν βλέπουν παραγωγές του Netflix.

Όταν κάποιος παρακολουθεί σειρές που προβάλλονται κανονικά και τις βλέπει εβδομαδιαία, θα πάει σε Hulu που έχει πολύ πράμα αλλά για λίγο χρονικό διάστημα μετά την πρεμιέρα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι για σειρες το Netflix για σειρες. Εχει και δικες του καλες, βλεπε house of cards, stranger things κτλ. Δεν παιζει δικτυο, πλατφορμα που να εχει τα παντα. Καθενας εχει τα δικα του. Αν θες να τα εχεις ολα νομιμα πρεπει να εχεις με αρκετους συνδρομη και οχι μονο με εναν.
Μια χαρά ΔΕΝ είναι. Ήδη έγραψα ότι είναι οκ για άτομα που βλέπουν σειρές όταν έχουν ολοκληρωθεί 3-4 χρόνια πριν και επίσης αν βλέπουν παραγωγές του Netflix.

Όταν κάποιος παρακολουθεί σειρές που προβάλλονται κανονικά και τις βλέπει εβδομαδιαία, θα πάει σε Hulu που έχει πολύ πράμα αλλά για λίγο χρονικό διάστημα μετά την πρεμιέρα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Για ποίο πολλές επιλογές υπάρχει και η συνδρομητική τηλεόραση της nova και της Cosmotetv και τώρα που η nova(ας ελπίσουμε) αλλάζει χέρια και με της επενδύσεις της Cosmote θα δούμε ακόμα ποιο πολλά. Άλλωστε αν έχεις 1 συνδρομητικό κανάλι και είσαι μέλος σε 2 διαδικτυακές πλατφόρμες βλέπει τα πάντα. Μακάρι να συνεχιστούν οι επενδύσεις στα συνδρομητικά κανάλια Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

λειτουργεί το hulu εκτός από αμερική (επίσημα πάντα)

παίζει το hulu σε πολλές συσκευές ταυτόχρονα (επίσημα πάντα)

έχει το hulu ελληνικά ;

 

αν ναι οκ , αν όχι , τότε δεν υπάρχει λόγος να το αναφέρουμε , ας μιλάμε καλύτερα για Nova/ote

 

ναι βλέπω κι εγώ σειρές του Hbo , αν θέλει 30ε (αν λέμε παίζει το hulu εκτός αμερικής +showtime) ε τα δίνω εδώ και βλέπω και αθλητικά

Link to comment
Share on other sites

λειτουργεί το hulu εκτός από αμερική (επίσημα πάντα)

παίζει το hulu σε πολλές συσκευές ταυτόχρονα (επίσημα πάντα)

έχει το hulu ελληνικά ;

 

αν ναι οκ , αν όχι , τότε δεν υπάρχει λόγος να το αναφέρουμε , ας μιλάμε καλύτερα για Nova/ote

 

ναι βλέπω κι εγώ σειρές του Hbo , αν θέλει 30ε (αν λέμε παίζει το hulu εκτός αμερικής +showtime) ε τα δίνω εδώ και βλέπω και αθλητικά

 

Και επίσημα να έπαιζε εδώ το hulu από τη στιγμή που τα δικαιώματα κάποιων σειρών πχ game of thrones τα έχουν τα εδώ συνδρομητικά ( ΟΤΕ,Νόβα) δεν θα μπορούσες να τα δεις από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...