Jump to content

Netflix: Τώρα διαθέσιμο με ελληνικό μενού και με τιμές σε ευρώ


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα,

 

2) Πως μπορώ να το παρακολουθήσω απο "συμβατική" τηλεόραση (οχι smart TV);

πρέπει να την συνδέσω με τον υπολογιστή ή να βάλω αυτό το "εξαρτηματάκι" που την κάνει smart;

 

 

ευχαριστω

 

Eγώ σύνδεσα το λαπτοπ με hdmi και καθάρισα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 485
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει κάποια ντοκυμαντερ με ελληνικούς υπότιτλους της περασμένης δεκαετίας τυπου bbc life και κάποια παραγωγής netflix... γενικά ότι περισσεύει σε δικαιώματα, καλες σειρες και ταινίες δεν έχει καθώς έχουν άλλοι τα δικαιώματα ... έχει όλη τη σαβούρα από γκρεμλινς μέχρι ιντιανα τζοουνς :lol:

 

Δηλαδή δεν είναι καλή ταινία το v for vendetta. Μην λέμε ότι θέλουμε. Μέσα μπορείς να βρεις διαμάντια από παλιό κινηματογράφο, όσα παίρνει ο άνεμος, η ζωή είναι ωραία μέχρι και νέο κινηματογράφο. Απλά δεν έχει πολλες ταινίες καινούριες

Link to comment
Share on other sites

Eγώ σύνδεσα το λαπτοπ με hdmi και καθάρισα.

η καλύτερη λύση θαρρώ

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) τα περισσότερα ναι.

2) μπορείς να πάρεις και ένα tv box!

Το έχω μοιραστεί με 3 φίλους μου και πληρώνουμε 4 εύρο ο καθένας. Αξίζει τα λεφτά του!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε TV box που έχω δεν σου επιτρέπει να το κατεβάσεις από το playstore.

Χρειάζεται κάποια που να είναι συμβατά ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Σε TV box που έχω δεν σου επιτρέπει να το κατεβάσεις από το playstore.

Χρειάζεται κάποια που να είναι συμβατά ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που δεν γνωρίζω.

αν εχεις root δεν σε αφηνει να το κατεβαζεις απο το store

μπορεις ομως να το εγκαταστησεις εαν το κατεβασεις με αλλο τροπο.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Nα πω ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα. Εχω το μενού στα Ελληνικά, κάνω αναζήτηση το Daddy's Home, δεν το βρίσκω.

Γυρίζω στα Αγγλικά κάνω αναζήτηση και το βρίσκω. Δεν μπορούσα να καταλάβω τι γίνεται, μέχρι που το έβαλα να παίξει.

Δεν έχει Ελληνικούς υπότιτλους, άρα πιστεύω ότι γιαυτό δεν μου το εμφάνιζε. Υπόθεση κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα στο tvbox και τίποτα μου πέταγε σε ότι δοκίμασα ένα σφαλμα 1013..τι εκκαθάριση μνήμης του έκανα τι δοκίμασα μετά από ώρες τίποτα

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Nα πω ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα. Εχω το μενού στα Ελληνικά, κάνω αναζήτηση το Daddy's Home, δεν το βρίσκω.

Γυρίζω στα Αγγλικά κάνω αναζήτηση και το βρίσκω. Δεν μπορούσα να καταλάβω τι γίνεται, μέχρι που το έβαλα να παίξει.

Δεν έχει Ελληνικούς υπότιτλους, άρα πιστεύω ότι γιαυτό δεν μου το εμφάνιζε. Υπόθεση κάνω.

Ναι το παραδέχονται αυτό, έμενα πάντως δεν μου βάζει της ρυθμίσεις που στους υποτίτλους για τα Ελληνικά.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι ότι μου γύρισε και τους τίτλους σειρών/ταινιών σε Ελληνική έκδοση (πχ Designated Survivor = Επιζών της επόμενης μέρας)... Θα το γυρίσω πάλι σε Αγγλικά, βολεύει περισσότερο..

 

Πάντως η αναζήτηση δουλεύει και με τους ξένους τίτλους και με τους αντίστοιχους Ελληνικούς (μεταγλωττισμένους)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα αναζήτησης, αν και ο φίλος πάνω ανέφερε ότι αν δεν έχει Ελληνικούς υπότιτλους δεν το βρίσκει αλλά τεσπα... είναι θέμα πως φαίνεται στο ματι η αρχική σου σελίδα... Προσωπικά δεν μου άρεσε και το γύρισα σε Αγγλικά πάλι...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι το παραδέχονται αυτό, έμενα πάντως δεν μου βάζει της ρυθμίσεις που στους υποτίτλους για τα Ελληνικά.

αν κατάλαβα καλά, δεν έχει υπότιτλους στα ελληνικά...πως να τους βγάλει στη ρύθμιση?

έχει άραγε κάποια πατέντα να τους βάζουμε σε ταινίες που δεν έχουν?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλά, δεν έχει υπότιτλους στα ελληνικά...πως να τους βγάλει στη ρύθμιση?

έχει άραγε κάποια πατέντα να τους βάζουμε σε ταινίες που δεν έχουν?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Eχει υπότιτλους στα ελληνικά απλά έχουν προβλήματα

Λοιπόν, προς το παρόν υπάρχει η επιλογή για την αλλαγή της γλώσσας από τα αγγλικά στα ελληνικά. Αλλά δεν είναι εφικτό να γίνει η αλλαγή της γραμματοσειράς (font). H εφαρμογή προς το παρόν υποστηρίζει τα ελληνικά, αλλά τα παίρνει σαν εικόνα πάνω στην σειρά/ταινία και όχι σαν κείμενο.

margarita Netflix

Έχουμε σημειώσει, και από εσάς, το θέμα που υπάρχει με τους υπότιτλους και θα ενημερώσουμε του υπεύθυνους για να γίνουν με κάποιο update οι απαραίτητες αλλαγές

Δεν είμαι ο μόνος που τους το είπε.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τον δοκιμαστικό μηνα, ειμαι κατευχαριστημενος!! 10 ευρω;;; ισον τιποτα τοσο κοστιζει μια πιτσα 8άρα :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

για να δούμε και πόσο συνεπείς είναι,η εφαρμογή σε windows 10 μου δίνει Black screen,μου ειπαν ότι δεν είναι θέμα δικό μου αλλά δικό τους και να περιμένω fix.

πάντως οι πρώτες εντυπώσεις

είναι άριστες,παρ'ολο που η γραμμή μου είναι στα 6 down η εικόνα είναι πολύ καλή,το κόστος φυσικά είναι πολύ χαμηλό και διακόπτεις οπότε θέλεις,χωρίς παρατράγουδα, πολύ βασικό αυτό

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

για να δούμε και πόσο συνεπείς είναι,η εφαρμογή σε windows 10 μου δίνει Black screen,μου ειπαν ότι δεν είναι θέμα δικό μου αλλά δικό τους και να περιμένω fix.

πάντως οι πρώτες εντυπώσεις

είναι άριστες,παρ'ολο που η γραμμή μου είναι στα 6 down η εικόνα είναι πολύ καλή,το κόστος φυσικά είναι πολύ χαμηλό και διακόπτεις οπότε θέλεις,χωρίς παρατράγουδα, πολύ βασικό αυτό

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανένα πρόβλημα σε laptop 7ετίας με Win10 64bit.

1080 ανάλυση κανονικά

 

1) τα περισσότερα ναι.

2) μπορείς να πάρεις και ένα tv box!

Το έχω μοιραστεί με 3 φίλους μου και πληρώνουμε 4 εύρο ο καθένας. Αξίζει τα λεφτά του!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείς 3ευρώ ο καθένας.

12ευρώ έχει η Premium συνδρομή

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρόνια πολλά.

Είδα χτες σε Iphone κάποιες ταινίες που τις έχει με ημερομηνία διάθεσης π.χ Η τάδε ταινία θα είναι διαθέσιμη μέχρι 7/1/2018.

Επίσης στον ίδιο συνδρομητή που έχει tv 4Κ του προτείνει ταινίες/σειρές σε 4Κ, ενώ σε μένα που παίζω σε παλιά tv μέσω laptop δεν μου έχει τέτοια πρόταση.

Εχει διαφορά αν βλέπω μέσω chrome η Εdge?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

Είδα χτες σε Iphone κάποιες ταινίες που τις έχει με ημερομηνία διάθεσης π.χ Η τάδε ταινία θα είναι διαθέσιμη μέχρι 7/1/2018.

Επίσης στον ίδιο συνδρομητή που έχει tv 4Κ του προτείνει ταινίες/σειρές σε 4Κ, ενώ σε μένα που παίζω σε παλιά tv μέσω laptop δεν μου έχει τέτοια πρόταση.

Εχει διαφορά αν βλέπω μέσω chrome η Εdge?

Σαφώς τηλεόραση με τηλεόραση έχουν διαφορές στην ποιότητα, όπως επίσης από browsers υπάρχουν αυτά:

 

Google Chrome. Up to 720p on Windows, Mac, and Linux. Up to 1080p on Chrome OS.

 

Internet Explorer up to 1080p.

 

Microsoft Edge up to 4K*

 

Mozilla Firefox up to 720p.

 

Opera up to 720p.

 

Safari up to 1080p on Mac OS X 10.10.3 or later.

 

 

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Microsoft Edge up to 4K*

Κάτω από προ προϋποθέσεις:

 

*Για το streaming σε 4K απαιτούνται σύνδεση συμβατή με HDCP 2.2 σε οθόνη που υποστηρίζει 4K, επεξεργαστής Intel Core 7ης γενιάς και οι πιο πρόσφατες ενημερώσεις των Windows. Απευθυνθείτε στον κατασκευαστή του συστήματός σας, για να επαληθεύσετε τις προδιαγραφές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.ειναι ασφαλές να δώσω τα στοιχεία της χρεωστικής,η να επιλεξω pay pal;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

μετά από λίγες μέρες χρήσης βλέπω ότι έχει αρκετές ελλείψεις σε ταινίες που θα ήθελα να δω η δεν μας τις βγάζει Ελλάδα στην αναζήτηση...δεν ξέρω τι να πω,πολύ φτωχό περιεχόμενο έχει κατά την γνώμη μου

δεν ξέρω αν το συνεχίσω μετά την δοκιμαστική περίοδο, και δεν είναι θέμα χρημάτων

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

μετά από λίγες μέρες χρήσης βλέπω ότι έχει αρκετές ελλείψεις σε ταινίες που θα ήθελα να δω η δεν μας τις βγάζει Ελλάδα στην αναζήτηση...δεν ξέρω τι να πω,πολύ φτωχό περιεχόμενο έχει κατά την γνώμη μου

δεν ξέρω αν το συνεχίσω μετά την δοκιμαστική περίοδο, και δεν είναι θέμα χρημάτων

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περιεχόμενο με ταινίες προστίθεται συνεχώς, αλλά σαφώς το μεγάλο ατού του είναι οι σειρές.

 

Σαφώς και αν το γυρίσεις σε αγγλικά θα έχεις και πιο πολύ πράγμα διαθέσιμο.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.ειναι ασφαλές να δώσω τα στοιχεία της χρεωστικής,η να επιλεξω pay pal;
Τι ερώτηση είναι αυτή;

Φοβάσαι μην σε κλέψει το NETFLIX;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Περιεχόμενο με ταινίες προστίθεται συνεχώς, αλλά σαφώς το μεγάλο ατού του είναι οι σειρές.

 

Σαφώς και αν το γυρίσεις σε αγγλικά θα έχεις και πιο πολύ πράγμα διαθέσιμο.Τι ερώτηση είναι αυτή;

Φοβάσαι μην σε κλέψει το NETFLIX;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

σειρές δεν βλέπω...

αγγλικά το έχω από το προφίλ μου,εκτός αν υπάρχει άλλη ρύθμιση που δεν είδα για την γλώσσα

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα γούστου το περιεχόμενου του Νετφλιξ...εγω πχ δεν προλαβαίνω να τελειώσω αυτά που έχω στην λίστα μου μέσα στους επόμενους 10 μήνες και να φανταστείτε τον προηγούμενο μήνα είδα 8.344 λεπτά (5 ώρες/ημέρα, 173 επεισόδια και 12 ταινίες) και κάπου τόσο κλείνω και αυτόν τον μήνα και έχουν αρχίσει να κουράζονται επικίνδυνα τα μάτια μου... :)
Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν είναι του γούστου....

το περίμενα πολύ καλύτερο σε θέμα ταινιών

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το περίμενες πολύ καλύτερο αλλά που στήριζες αυτή σου την προσδοκία ; Θέλεις να μου πεις τι ταινίες θα ήθελες να έχει η πλατφόρμα του Νετφλιξ και μετά μια μια να τις πάρουμε αυτές τις ταινίες και να δούμε γιατί δεν είναι διαθέσιμες στην Ελλάδα ; Μετά θέλεις να μου πεις από που σκοπεύεις να τις δεις αυτές τις ταινίες ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...