Jump to content

Netflix: Τώρα διαθέσιμο με ελληνικό μενού και με τιμές σε ευρώ


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το netflix σε 3 συσκευές και έχω 3 διαφορετικές εμφανίσεις όσο αφορά τα ελληνικά σαν γλώσσα και σε υπότιτλους.

Συγκεκριμένα, παρακολουθώ την σειρά "Vikings" και παρατηρώ τα εξής:

1. Σε smart tv Samsung με Netflix δεν έχω πουθενά ελληνικό μενού και ούτε ελλ. υπότιτλους, τόσο στην σειρά όσο και σε άλλες ταινίες που έχω δοκιμάσει.

2. Σε tv box me android 7.1.1 δεν έχω ελληνική γλώσσα στα μενού αλλά έχω ελλ. υπότιτλους στην σειρά και σε άλλες ταινίες που έχω δοκιμάσει.

3. Σε smart tv hitachi ..σχετικά πρόσφατο μοντέλο, έχω ελληνική γλώσσα στα μενού και ελλ. υπότιτλους στην σειρά και σε άλλες ταινίες, αλλά δεν έχει όλα τα επεισόδια της σειράς, φτάνει μέχρι το S4E10, ενώ στο tv box φτάνει ως το S4E20.

Μπορεί να συμβαίνει να έχει άλλο αριθμό επεισοδίων σε διάφορες συσκευές;

Με τα ελληνικά και κυρίως με τους υπότιτλους μπορώ να παρέμβω και να αλλάξω κάτι;

Η εταιρία γράφει μην αγοράζεται τηλεοράσεις πριν του 2015 υπάρχει πρόβλημα.

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 485
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλοι μου έχω μια toshiba του 2014 και έχει πάνω netflix ανοίγει όλα κανονικά αλλά μου βγάζει γλώσσα τούρκικα κ Αγγ Λίκα μόνο, μπορώ να κάνω κάτι ξέρει κανένας? Μάλλον είναι παλια η εφαρμογή περασμένη?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι αφού η κατασκευάστρια εταιρεία δεν αναβαθμίζει το λογισμικό και τις εφαρμογές της.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχω μια toshiba του 2014 και έχει πάνω netflix ανοίγει όλα κανονικά αλλά μου βγάζει γλώσσα τούρκικα κ Αγγ Λίκα μόνο, μπορώ να κάνω κάτι ξέρει κανένας? Μάλλον είναι παλια η εφαρμογή περασμένη?

 

Μπορείς να αγοράσεις ένα Chromecast2 με 50€, να το συνδέσεις στην τηλεόραση, να κατεβάσεις την εφαρμογή στο κινητό και να στριμαρεις από το κινητό στην τηλεόραση. Αρκεί να έχεις στην τηλεόραση μια hdmi και μια usb ελεύθερες και σε κοντινή απόσταση.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχω μια toshiba του 2014 και έχει πάνω netflix ανοίγει όλα κανονικά αλλά μου βγάζει γλώσσα τούρκικα κ Αγγ Λίκα μόνο, μπορώ να κάνω κάτι ξέρει κανένας? Μάλλον είναι παλια η εφαρμογή περασμένη?
Και που λειτουργει τυχερος εισαι. Εχουν προβλημα στης τηλεορασεις προ του 2015.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικοί υπότιτλοι παίζουν σε όλες τις τηλεοράσεις/μάρκες από το 2016 και μετά ή θα πρέπει να εξεταστεί για κάθε περίπτωση/εταιρεία ξεχωριστά;
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό υπάρχει χρόνια.

Όσο υπάρχουν χαζοί να βάζουν τα στοιχεία τους σε site που προσποιούνται το.Amazon, Ebay, Paypal τόσο θα κονομάνε αυτοί οι απατεώνες.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό υπάρχει χρόνια.

Όσο υπάρχουν χαζοί να βάζουν τα στοιχεία τους σε site που προσποιούνται το.Amazon, Ebay, Paypal τόσο θα κονομάνε αυτοί οι απατεώνες.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

όχι δεν θα αγοράζουμε επειδή υπάρχουν κάποιοι μαλακές και κλέβουν για αυτό πληρώνουμε το κράτος για να μας προστατεύει νομίζω.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά καλό είναι όπου υπάρχει η δυνατότητα να χρησιμοποιούμε για ασφάλεια

2 step verification

Δηλαδή σε κάθε συναλλαγή μας να ζητείται επιβεβαίωση με κωδικό που έρχεται στο κινητό μας με SMS.

Το έχουν και το amazon και το ebay και η microsoft.

 

Στο netflix δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω και αν μπορεί κάποιος/κάποια παρακαλώ ας με βοηθήσει.

Γίνεται στο Netflix να πληρώσω με Pre Paid κάρτα;;;

Δηλαδή αν θέλω το πακέτο των 12 € να βάλω μέσα στη κάρτα ας πούμε 20 € και αυτό να μου πάρει μόνο τα 12 προφανώς και να μου αφήσει για μελλοντικές και άλλες πληρωμές τα υπόλοιπα 8, τέτοια κάρτα εννοώ, έχει κάποιος ιδέα τι παίζει με αυτή τη περίπτωση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω και αν μπορεί κάποιος/κάποια παρακαλώ ας με βοηθήσει.

Γίνεται στο Netflix να πληρώσω με Pre Paid κάρτα;;;

Δηλαδή αν θέλω το πακέτο των 12 € να βάλω μέσα στη κάρτα ας πούμε 20 € και αυτό να μου πάρει μόνο τα 12 προφανώς και να μου αφήσει για μελλοντικές και άλλες πληρωμές τα υπόλοιπα 8, τέτοια κάρτα εννοώ, έχει κάποιος ιδέα τι παίζει με αυτή τη περίπτωση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Γίνεται. Έτσι το έχω εγώ. Στην αρχή μάλιστα είχα μηδενικό υπόλοιπο μέσα αλλά μετά συμπλήρωσα χρήματα.

Αν και αυτές έχουν αρκετή προμήθεια τον τελευταίο καιρό αλλά παρέχουν μια ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν θα αγοράζουμε επειδή υπάρχουν κάποιοι μαλακές και κλέβουν για αυτό πληρώνουμε το κράτος για να μας προστατεύει νομίζω.
Τι σχέση έχει το κράτος με τις ηλεκτρονικές αγορές;

Τελείως άκυρο το ποστ σου.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Έτσι το έχω εγώ. Στην αρχή μάλιστα είχα μηδενικό υπόλοιπο μέσα αλλά μετά συμπλήρωσα χρήματα.

Αν και αυτές έχουν αρκετή προμήθεια τον τελευταίο καιρό αλλά παρέχουν μια ασφάλεια.

 

Α, οκ σε ευχαριστώ πάρα πολύ και αυτή τη κάρτα μπορώ να την προμηθευτώ από οποιαδήποτε τράπεζα;

 

Επίσης και κάτι άλλο εγώ είμαι φοιτητής και δεν έχω κάποιο εισόδημα, μπορώ να βγάλω μια τέτοια κάρτα στο δικό μου όνομα;

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα μπορούσες χωρίς στοιχεία. Τώρα δεν ξέρω, Πήγαινε στις ιστοσελίδες των τραπεζών για να βρεις αυτή που σε συμφέρει καλύτερα όσο αναφορά τις προμήθειες.

Κάποιες έχουν και εφάπαξ προμήθεια έκδοσης, οπότε να μην σε συμφέρει

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα μπορούσες χωρίς στοιχεία. Τώρα δεν ξέρω, Πήγαινε στις ιστοσελίδες των τραπεζών για να βρεις αυτή που σε συμφέρει καλύτερα όσο αναφορά τις προμήθειες.

Κάποιες έχουν και εφάπαξ προμήθεια έκδοσης, οπότε να μην σε συμφέρει

 

Μάλιστα ωραία, και από τη στιγμή που θα βγάλω τη κάρτα μπορώ με τη μια να βάλω τα στοιχεία μου στην υπηρεσία του Netflix ή χρειάζεται κάτι επιπλέον από τη τράπεζα, επειδή είναι συναλλαγή με το εξωτερικό;

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται τίποτα. Κάνε εγγραφή στη υπηρεσία και θα σου ζητηθούν τα στοιχεία της κάρτας.

Μετά θα μπορείς να βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται τίποτα. Κάνε εγγραφή στη υπηρεσία και θα σου ζητηθούν τα στοιχεία της κάρτας.

Μετά θα μπορείς να βλέπεις.

 

ΟΚ τέλεια σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις απαντήσεις σου, καλή συνέχεια! :):)

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το κράτος με τις ηλεκτρονικές αγορές;

Τελείως άκυρο το ποστ σου.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Γιατί η ηλεκτρονική αγορά τι είναι μια απλή οικονομική συναλλαγη δεν είναι. Η μήπως θες να πεις ότι αν βρεθεί ένας απατεώνας ηλεκτρονικά δεν μπορούμε να τον καταγελούμε, αφού γνωρίζουμε ποιος είναι :mad:
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

επειδη λετε οτι εχει ολες τις σειρες,σας παραθετω απο κατω μερικες σειρες που χτυπησα και δεν τις εχει:

-strike back

-chicago pd

-chicago fire

-quantico

-ολα τα ncis δεν τα πηρε το ματι μου πουθενα...

 

Γιατι?

Link to comment
Share on other sites

επειδη λετε οτι εχει ολες τις σειρες,σας παραθετω απο κατω μερικες σειρες που χτυπησα και δεν τις εχει:

-strike back

-chicago pd

-chicago fire

-quantico

-ολα τα ncis δεν τα πηρε το ματι μου πουθενα...

 

Γιατι?

Αυτά τα έχει το Amazon prime video μόνο το quantico δεν μπορεί να το έχει κάνεις καθώς είναι παραγωγή της Fox, αν ήταν στην Ελλάδα το Hulu θα το βλέπαμε εκεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι σχέση έχει το κράτος με τις ηλεκτρονικές αγορές;

Τελείως άκυρο το ποστ σου.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Μα εσύ γράφεις να μην αγοράζουμε ηλεκτρονικά,όχι εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα αν το κατάλαβα λάθος πες μου.

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Μα εσύ γράφεις να μην αγοράζουμε ηλεκτρονικά,όχι εγώ.]Τώρα αν το κατάλαβα λάθος πες μου.

Προφανώς κατάλαβες λάθος και δεν έχει νόημα να το αναλύσουμε επιπλέον.

Αλλά μάθε να διαβάζεις καλύτερα.

 

 

επειδη λετε οτι εχει ολες τις σειρες,σας παραθετω απο κατω μερικες σειρες που χτυπησα και δεν τις εχει:

-strike back

-chicago pd

-chicago fire

-quantico

-ολα τα ncis δεν τα πηρε το ματι μου πουθενα...

 

Γιατι?

Δεν έχει όλες τις σειρές και δεν νομίζω να έγραψε κάποιος κάτι τέτοιο.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

επειδη λετε οτι εχει ολες τις σειρες,σας παραθετω απο κατω μερικες σειρες που χτυπησα και δεν τις εχει:

-strike back

-chicago pd

-chicago fire

-quantico

-ολα τα ncis δεν τα πηρε το ματι μου πουθενα...

 

Γιατι?

 

Κανενας δεν τα εχει ολα. Οσο περισσοτερα θες τοσο πιο βαθια πρεπει να βαζεις το χερι στην τσεπη.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει όλες τις σειρές, γιατί υπάρχουν και άλλοι που έχουν τις δικές τους αποκλειστικότητες.

Εχει σίγουρα πολύ περισσότερο υλικό από όσο μπορεί να δει κάποιος έστω και αν βλέπει 24 ωρες την ημέρα netflix.

Eχει πολύ σαβούρα (σύμφωνα με το γούστο του καθένα)

Είναι όμως καταπληκτικό να έχεις στην τηλεόρασή σου ένα τεράστιο video club, να γυρίζεις σπίτι σου και να μην εξαρτάσαι από το πρόγραμμα του κάθε βοθροκάναλου.

Μπορείς να δεις άμεσα ότι νέα ταινία η σειρά βγει, εμείς οι μεγαλύτεροι θυμόμαστε που κάποιες δημοφιλείς ταινίες στα video club έπρεπε να μπεις σε λίστα αναμονής μέχρι να σε πάρει η σειρά να την νοικιάσεις.

Και όλα αυτά σε τιμή που δεν διεκδικεί την αποκλειστικότητα στην διασκέδαση σου, π.χ αν έχεις κάποια άλλη πλατφόρμα με 40€ τον μήνα δεν μπορείς να πληρώσεις και δεύτερη.

Link to comment
Share on other sites

επειδη λετε οτι εχει ολες τις σειρες,σας παραθετω απο κατω μερικες σειρες που χτυπησα και δεν τις εχει:

-strike back

-chicago pd

-chicago fire

-quantico

-ολα τα ncis δεν τα πηρε το ματι μου πουθενα...

 

Γιατι?

 

επειδη λετε οτι εχει ολες τις σειρες,σας παραθετω απο κατω μερικες σειρες που χτυπησα και δεν τις εχει:

-strike back

-chicago pd

-chicago fire

-quantico

-ολα τα ncis δεν τα πηρε το ματι μου πουθενα...

 

Γιατι?

 

παιδιά να είμαστε και λίγο σοβαροί όμως και να καταλαβαίνουμε κάποια πράγματα

 

Άσχετο αλλά καλό είναι όπου υπάρχει η δυνατότητα να χρησιμοποιούμε για ασφάλεια

2 step verification

Δηλαδή σε κάθε συναλλαγή μας να ζητείται επιβεβαίωση με κωδικό που έρχεται στο κινητό μας με SMS.

Το έχουν και το amazon και το ebay και η microsoft.

 

Στο netflix δεν υπάρχει.

 

σε τι συγκρίνεται το amazon / ebay / ms με το netflix ;

 

και εγώ λέω το ebay δεν έχει καν 2step Με κάποιο authenticator (μόνο sms)

 

υπάρχει 2 step verification για αγορά (συνδρομή) υπηρεσίας ;

κάθε μήνα θα σε ρωτάει για να "πληρωθεί" και θα περιμένει να κάνεις εσύ Login και accept ;

 

τι σχέση έχει αυτό με τις υπηρεσίες ενός "μαγαζιού" (amazon/ebay) που πουλάει προιόντα και μπορεί ο άλλος να αγοράσει ότι βρει με τα στοιχεία σου ; θα μπει ο άλλος στο netflix σου και θα μοιράζει συνδρομές ;

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέω παραπάνω είναι ΑΣΧΕΤΟ με το netflix. Είναι θέμα ασφαλείας όμως.

Αλλά και το ebay έχει 2 step verification. Ψάχτηκα όταν άρχισαν να μου έρχονται μηνύματα ότι κάποιος προσπαθεί να μπει στο λογαριασμό μου.

 

ebay_2_step.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...